Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 32 PET SHOP BOYS
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #41
 
właściwie już nikt sie nie pokusi o typy, więc zaczynam top5 Icon_smile2


5 The Way It Used To Be [ 2009 ]

pewnie gdyby nie ten utwór to nie podszedłbym do tego topu tak chętnie... Ale pomyślałem, że skoro na tej płycie jest coś co tak BARDZO mi się podoba, to może znajdę jeszcze coś fajnego czego do tej pory nie odkryłem z płyt z lat 1990 - 2007 Icon_wink2 Myślę, że THE WAY... może tylko awansować w moim topie w przyszłości Icon_smile2

Top płyt podam na końcu.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2009 01:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #42
 
Yacy napisał(a):5 The Way It Used To Be [ 2009 ]
Czyli jest jednak jakaś "niespodziewajka" Icon_smile2

.
03.04.2009 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
I to większa niż Being Boring. U mnie The Way (gdybym brał pod uwagę piosenki z Yes) znalazłoby się w okolicach top 20 na pewno. Świetny numer. Świetny.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.04.2009 01:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #44
 
saferłel napisał(a):gdybym brał pod uwagę piosenki z Yes
Listoholik też umieścił utwór z Yes, więc to nie takie do końca dziwne Icon_smile2 no ja nie mogłem zrobić inaczej...

stavanger napisał(a):Czyli jest jednak jakaś "niespodziewajka"
nie ostatnia jeśli chodzi o typy Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2009 01:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
Nie potrafiłbym obiektywnie spojrzeć na piosenki z Yes w porównaniu z innymi numerami. Do tego trzeba jednak trochę czasu, dlatego byłem gorącym przeciwnikiem przesuwania terminu forumowego topu Dm do czasu wydania płyty - i tak nic z nowych piosenek nie dam do swoich propozycji.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.04.2009 01:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #46
 
tu się zgadzam z Tobą - w przypadku DM raczej nic nowego nie dojdzie... Icon_wink2 Nie dlatego, że nic na to nie zasługuje... Może to brak konsekwencji, ale tak to czuję.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2009 01:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
A jak tam wrażenia z płyty. Widziałem, ze słuchałeś - o dziwo chyba więcej niż nowego PSB Icon_mrgreen - więc jak?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.04.2009 01:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #48
 
saferłel napisał(a):o dziwo chyba więcej niż nowego PSB - więc jak?
to akurat chyba normalne Icon_razz

Byłoby pewnie więcej gdybym na forum DM nie przeczytał, że jest możliwość że to jednak nie jest ostateczna wersja. Może to być to co dostali dziennikarze... Mało to prawdopodobne, ale ... jakoś mnie zniechęciło Icon_confused2 Chyba już zaczekam na CD...

Ale jest kilka fajnych numerów. Szkoda mi instrumentalnego, bo do tej pory zawsze były w czubie płyt. No ten chyba jest najsłabszym fragmentem SOTU Icon_frown
jeszcze nie bawiłem się w klasyfikacje. Jak będzie CD to pewnie pojawi się jakiś nowy "singel" na Polskę Północną Icon_wink2. Wątpię aby to był ten sam co ukazał się już województwie śląskim Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2009 02:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
Hehe, może i do tego czasu jego wpływy dotrą i do Polski Północnej Icon_wink

Teraz jest od kilku dni już potwierdzenie, że to ostateczna wersja płyty. Na 100%.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.04.2009 02:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #50
 
wracamy do PSB, a DM muszą poczekać Icon_wink2

4 Being boring [ 1990 ]

Jak był na topie czyli w roku 1990 średnio go lubiłem... Potem usłyszałem go inaczej i już pozostał wysoko w moich notowaniach. Ale faktem jest to, ze na początku tych przesłuchań był ok. 6-8 miejsca Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2009 05:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Ha. Wiedziałem!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.04.2009 06:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #52
 
3 Always On My Mind
2 It's a sin / Rent
1 Suburbia
03.04.2009 06:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Always On My Mind nie będzie na 100%. A nawet więcej. Możecie mi wymyślić karę jak będzie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.04.2009 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #54
 
Ależ będzie rozczarowanie... Icon_razz

3 - Opportunities [ 1986 ]

a jeszcze niedawno [kilka dni temu Icon_wink2 ] był na drugim... no cóż takie wspomnienia zostały mi w głowie z tamtych lat...

nr 2 rankiem Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2009 11:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
Świetny numer. Myślę, że najlepszy z okresu pierwszej płyty, tak wymiennie z Suburbią.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.04.2009 09:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #56
 
Nie ma na co czekać...

2 - Rent [ 1987 ]

zawsze uważałem Rent za jeden z ich najlepszych utworów... ale jakoś w bezpośrednim starciu z utworami z Please, wypadał średnio... Aż nastąpił przełom - kiedy i dlaczego nie pamiętam Icon_wink2 Do tego stopnia, że był moment gdy pojawili się u mnie na 1 miejscu... Nawet jeszcze tuż przed prezentacją tego topu Icon_wink2 Ale jednak ostatecznie są na pozycji vice-lidera Icon_wink2

A lider...?
Może jeszcze dziś, a może dopiero jutro Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.04.2009 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
Dziś, dziś i tak przecież wiadomo Icon_mrgreen A za Ren + ode mnie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.04.2009 08:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #58
 
no dobra skoro wiadomo... Icon_smile2

1 - Suburbia [ 1986 ]

napiszę to co u saferłela:
Uwielbiam początek! wersja Video Mix jest najlepsza!!! Dźwieki przedmieść wpadły mi w ucho od samego początku, tzn. od 1986 Icon_wink2 i zostały do dziś... Może to, że sam jestem z przedmieść [maciupkich, ale jednak Icon_wink2] powoduje to, ze tak bardzo lubie ten utwór!

i to koniec... Icon_frown

1 Suburbia
2 Rent
3 Opportunities
4 Being boring
5 The Way It Used To Be
6 Love Comes Quickly
7 Paninaro
8 West End Girls
8 In The Night
9 What Have I Done To Deserve This? (with Dusty Springfield)
10 Domino Dancing

11 King's Cross
12 Vampires
13 Heart
14 Indefinite Leave To Remain
15 Two Divided By Zero
16 Shopping
17 Nervously
18 Why Don`t We Live Together
19 The Sodom and Gomorrah Show
20 The Calm Before The Storm
21 Tonight Is Forever
22 Violence
23 If Love Were All
24 London
25 Later Tonight
26 I Want A Lover
27 Miracles
28 Home and Dry
29 Boy Strange
30 Birth day boy

31 In Denial (Feat. Kylie Minogue)
32 I Get Along

tak patrzę na całe zestawienie i wychodzi na to że czołowa "10" [DD już się do niej nie zalicza Icon_wink2] to świetne utwory, które naprawdę bardzo, bardzo lubię...

No i jeszcze płyty:
[ 1986 ] -> 207 / 11 ==>> płyta nr 1 - PLEASE
[ 1987 ] -> 114 / 05 ==>> płyta nr 2 - ACTUALLY
[ 1990 ] -> 043 / 02 ==>> płyta nr 3 - BEHAVIOUR

[ 2006 ] -> 33 / 2
[ 1999 ] -> 29 / 3
[ 2009 ] -> 28 / 1
[ 1988 ] -> 23 / 1
[ 2002 ] -> 22 / 4
[ 1996 ] -> 13 / 1
[ 1993 ] -> 10 / 1
[ 2003 ] -> 4 / 1

dziękuję i do następnego topu Icon_wink2 DM, a może jednak wcześniej Gunsi... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.04.2009 11:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
Czy kolejność płyt, która wyszła na punktach zgadza się z prawdziwą? Bo ja już widzę u siebie, że będą potrzebne korekty na koniec i mały suplement co do płyt.
Osobiście jest bardzo zdziwiony jak słabo poradziła sobie płyta Very, uznawana za jeden z dwóch najlepszych ich krążków. Żadnego reprezentanta dla wysoko notowanej w każdym rankingu na czołowe rozrywkowej płyty lat 90 pozycji! SZOK! If Love Were All się nie liczy, bo to b-side z 1994 rok, nagrany zupełnie poza koncepcją tego krążka. S.E.N.S.A.C.J.A!
Fajnie, że Fundamental wywalczył czwarte miejsce. Jak się potem okaże mimo, że na pierwszym masz Please, nasze topy płyty będą dość podobne Icon_smile Zabrakło mi jednak Luna Park czy też I Made My Excusses, którego sam nie miałem i żałuję.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2009 12:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #60
 
no to ile mamy wspólnych utworów w top 10? Icon_smile
05.04.2009 11:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości