Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Take That
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
RE: Mychartsowy Top Take That
thestranglers napisał(a):'Tonight' i 'Step By Step' mi się spodobało od nich tylko
??
04.02.2019 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 182
Dołączył: Dec 2014
Post: #82
RE: Mychartsowy Top Take That
nie wiesz jakiego bandu to? Icon_wink
04.02.2019 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
RE: Mychartsowy Top Take That
ja wiem, ale czy Ty wiesz? Icon_wink2
bo dziwne jest użycie zaimka "nich", skoro wcześniej nie padła nazwa zespołu.
04.02.2019 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #84
RE: Mychartsowy Top Take That
"Nich", czyli od boysbandów jako ogół. Dla mnie to całkowicie zrozumiałe sformułowanie w kontekście zdania wcześniej. Icon_razz2

I mi też te girlsbandy wydają się bardziej atrakcyjne, głównie Girls Aloud. Icon_wink Dopisałbym jeszcze Destiny's Child i Sugababes (również bohaterki mychartsowego topu).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.02.2019 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 527
Dołączył: Aug 2008
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Take That
W Polsce gwiazdami były Alibabki i Filipinki, a zespoły męskie to chyba tylko rewelersi o których w latach 90 nie pamiętali nawet najstarsi górale, stąd niewykluczone że boysbandy się u nas nie przebiły raczej - nie było tradycji.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.02.2019 01:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Jan 2015
Post: #86
RE: Mychartsowy Top Take That
A Vox czy powiedzmy Just 5 ? To dopiero były bojsbendy.
05.02.2019 08:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 527
Dołączył: Aug 2008
Post: #87
RE: Mychartsowy Top Take That
Just 5 to chyba jedyny który osiągnął duży (ale krótkotrwały) sukces w erze boysbandów kopiowanych z zagranicy. I w sumie potwierdzili że u nas takie zespoły się nie przyjmują. Czy ktoś pamięta ich drugą płytę? (czy w ogóle drugi singiel? Icon_wink)

Vox może faktycznie wyjątek.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.02.2019 10:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #88
RE: Mychartsowy Top Take That
(04.02.2019 07:34 PM)Szymek79 napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Stanowczo przesadzone stwierdzenie.
trochę obiektywizmu by Ci przydało bo zauważyłem, że po powrocie strasznie Ci go brakuje w ostatnim czasie.Icon_wink
Jeśli już, to teraz jestem w stanie bardziej obiektywnie patrzeć, wiedząc o muzyce współczesnej trochę więcej. Icon_wink

(05.02.2019 01:26 AM)Miszon napisał(a):  W Polsce gwiazdami były Alibabki i Filipinki, a zespoły męskie to chyba tylko rewelersi o których w latach 90 nie pamiętali nawet najstarsi górale, stąd niewykluczone że boysbandy się u nas nie przebiły raczej - nie było tradycji.

Nie no, bez jajec, między Alibabkami a latami 90. to z dobre 20 lat i upadek komuny minął. xD Dwa zespoły, już pewnie "niemodne" dla młodzieży, to nie tradycja. Musiałem sobie przypominać, czy w ogóle znam jakieś ich piosenki... Poza tym, nie kojarzę jakiejś specjalnej "tradycji" boysbandów ani w UK ani w Ameryce. Wreszcie, przecież kilka boysbandów się przebiło - Backstreet Boys, NKOTB, czy nowsze Us 5 to u nas żadne anonimy, pierwsi to wręcz symbol Hop Bęca wraz z Britney Spears i Eiffel 65.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2019 01:45 PM przez Dobromiera.)
05.02.2019 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #89
RE: Mychartsowy Top Take That
Przysłuchując się playliście od pewnego czasu, muszę stwierdzić, że się zawiodłem. Poziom (zwłaszcza tych starszych nagrań) mocno odbiega od tego czego oczekiwałem po tym zespole. I właściwie mogę się zgodzić z niektórymi powyższymi opiniami, że jest nudno, bez pomysłu itd.

(04.02.2019 06:18 PM)Szymek79 napisał(a):  
miszony napisał(a):Jest wybitnie przeciętny? No cóż... dla mnie poziom muzyczny i wokalny tego zespołu to całkowita żenada.
dosyć ciekawa opinia patrząc na to, że to jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów ostatnich 30 lat.Icon_wink

Nawet jeśli to rzeczywiście jest jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów tych ostatnich kilkudziesięciu lat, to nie znaczy, że musi prezentować dobry poziom muzyczny. Icon_wink
Nie wszystko co popularne = fajne.

W moim odczuciu poza "Progress" i parom pozostałymi nagraniami niewiele się udało.
05.02.2019 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 637
Dołączył: May 2008
Post: #90
RE: Mychartsowy Top Take That
Artur.O napisał(a):Dwa zespoły, już pewnie "niemodne" dla młodzieży, to nie tradycja. Musiałem sobie przypominać, czy w ogóle znam jakieś ich piosenki...
Sorry, ale pisanie o Alibabkach per "niemodny zespół dla młodzieży" to jawny absurd. Ich album "Zagrajmy w kości jeszcze raz" to topowa pozycja polskiej bossa novy obok debiutu Wodeckiego, a one same udzielały głosów na płytach Niemena czy Grechuty.

Co do Take That, wyselekcjonowałem sobie całkiem przyjemną dziesiątkę, chociaż zgadzam się, że duża część repertuaru Take That jest bardzo nijaka. "Progress" to ich najciekawsza płyta z kilkoma znakomitymi momentami, a wcześniej i później hajlajtów było niestety niewiele. Nie wyobrażałem sobie niczego więcej w sumie -- zawsze oceniałem ich realistycznie. Zaskoczony byłem, kiedy usłyszałem ich bardziej nośne single po reaktywacji, bo nie spodziewałem się, że uda im się zrobić tak solidną nadbudówkę na czystej nostalgii za latami 90., bo nie wiem, czy ktoś wraca do ich starszego katalogu dzisiaj z innych powodów Icon_wink Ogólnie wcale mnie te odsłuchy nie bolały i trochę też mnie zmotywowały, żeby się z zespołem lepiej zapoznać -- nie wiem, czy będę wracał, ale to przygoda na plus!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2019 02:55 PM przez AKT!.)
05.02.2019 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 714
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #91
RE: Mychartsowy Top Take That
Artur.O napisał(a):Jeśli już, to teraz jestem w stanie bardziej obiektywnie patrzeć, wiedząc o muzyce współczesnej trochę więcej. Icon_wink
i znowu tekst z cyklu moje jest najmojniejsze.
Poza tym ja pamiętam z autopsji lata 90-te a Ty tylko z opowiadań lub jakiś tam opracowań.

Brite napisał(a):Nawet jeśli to rzeczywiście jest jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów tych ostatnich kilkudziesięciu lat, to nie znaczy, że musi prezentować dobry poziom muzyczny. Icon_wink
myślę, że to kwestia gustu można lubić lub nie pewien okres w muzyce ale dokonania wydaje mi się trzeba szanować 8 płyt #1 i 12 singli #1 na brytyjskiej liście nie wzięło się z niczego.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
05.02.2019 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 527
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: Mychartsowy Top Take That
Artur.O napisał(a):Poza tym, nie kojarzę jakiejś specjalnej "tradycji" boysbandów ani w UK ani w Ameryce
Icon_eek

Chyba żartujesz, przecież rewelersi i ich kopie były popularne w Stanach od lat przedwojennych po rockowy boom! Męskie zespoły wokalne to cała historia!
Polecam poczytać tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Barbershop_music
Tak naprawdę dopiero british invasion na czele z Bitlami zakończyły złotą erę tego typu zespołów.

Potem były chociażby Jackson 5, czy The Supremes, The Ronnettes, The Chordettes, The Shirelles.
Żeńskich było nawet więcej. Można wymieniać tych "The cosiów" dziesiątkami.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2019 05:36 PM przez Miszon.)
05.02.2019 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 826
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: Mychartsowy Top Take That
Wam naprawdę Progress się podoba? Przynajmniej z tych nagrań, które są zgłoszone do topu to wygląda na jedną z najsłabszych.
05.02.2019 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #94
RE: Mychartsowy Top Take That
Nowsze utwory paradoksalnie brzmią lepiej niż te starsze.
Może przy odsłuchach szału nie ma, ale nie znalazłem nic koszmarnego.

Dobry zespół. Moje Top 10 wyborne Icon_razz
05.02.2019 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: Mychartsowy Top Take That
"Zaczarowany swiat" byl na 30 tonach, ale raczej obijal sie o doly. Zreszta, nawet w czasach najwiekszej swietnosci, gdy wychodzii z szafy Popcornu, Bravo i kilku stacji regionalnych i musieli mierzyc sie z muzycznym "wolnym rynkiem", to nie byli juz az tak mocni.

Kajmanie - wiadomo, za duzo tam elektroniki.
06.02.2019 03:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #96
RE: Mychartsowy Top Take That
(05.02.2019 05:09 PM)Szymek79 napisał(a):  Poza tym ja pamiętam z autopsji lata 90-te a Ty tylko z opowiadań lub jakiś tam opracowań.
Jeśli ja "znów" napisałem posta z cyklu "moje jest najmojsze", to czym nazwałbyś to zdanie? Icon_rolleyes Tym bardziej, że nic nie pisałem o tym, czy się znasz, czy nie znasz, tylko, że nie określiłbym Take Thar jako jeden z najważniejszych zespołów. Chyba wyłącznie jeśli chodzi o sprzedaż.

(05.02.2019 02:45 PM)AKT! napisał(a):  Sorry, ale pisanie o Alibabkach per "niemodny zespół dla młodzieży" to jawny absurd. Ich album "Zagrajmy w kości jeszcze raz" to topowa pozycja polskiej bossa novy obok debiutu Wodeckiego, a one same udzielały głosów na płytach Niemena czy Grechuty.
Ale ja w ogóle nie o tym pisałem? Chodzi mi tylko o to, że nie ma żadnego wpływu Alibabek na to, co z Zachodu było lub nie było popularne w Polsce w latach 90.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.02.2019 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: Mychartsowy Top Take That
No wiesz... Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy jak cos na nas wplywa.
06.02.2019 06:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 527
Dołączył: Aug 2008
Post: #98
RE: Mychartsowy Top Take That
Wpływu bezpośredniego może nie ale m.in. dzięki nim można mówić że mieliśmy wcześniej tradycję żeńskich zespołów wokalnych.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2019 06:33 PM przez Miszon.)
06.02.2019 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 826
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: Mychartsowy Top Take That
Tylko kto o nich w l. 90-tych pamiętał?
06.02.2019 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 637
Dołączył: May 2008
Post: #100
RE: Mychartsowy Top Take That
Artur.O napisał(a):Ale ja w ogóle nie o tym pisałem?
nieistotne, użyłeś tego typu sformułowań

Artur.O napisał(a):Chodzi mi tylko o to, że nie ma żadnego wpływu Alibabek na to, co z Zachodu było lub nie było popularne w Polsce w latach 90.
to najpewniej prawda

prz_rulez napisał(a):No wiesz... Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy jak cos na nas wplywa.
to też, ale niekoniecznie w tym wypadku, bo to był okres, kiedy jeszcze byliśmy zachłyśnięci ameryką i tym, co zachodnie; prl był na cenzurowanym

Miszon napisał(a):Wpływu bezpośredniego może nie ale m.in. dzięki nim można mówić że mieliśmy wcześniej tradycję żeńskich zespołów wokalnych.
i to też prawda

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.02.2019 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości