Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reni Jusis - Iluzjon
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #1
Reni Jusis - Iluzjon
Zapowiada się chyba niespodzianka, jakiej nie oczekiwaliśmy. Oto co wyczytałem na jednym z portali:

Była "zakręcona", teraz dojrzała, stała się sentymentalna i romantyczna. "Iluzjon", nowy projekt Reni Jusis ukaże się 24 kwietnia. Po dziesięciu latach od debiutu artystka zdecydowała się na woltę w swojej karierze i porzucenie rytmów muzyki klubowej.

W nowym projekcie Reni Jusis oprócz fortepianu usłyszymy m. in.: akordeon, pedal steel guitar, melotron, cymbały wileńskie, wibrafon, celestę, organy Hammonda i piano Rhodesa. Płyta zawiera w większości autorskie teksty i kompozycje artystki, z wyjątkiem duetu z Gabrielą Kulką, który jest ich wspólnym dziełem.

Według zapowiedzi, w warstwie tekstowej "Iluzjon" ma być najbardziej dojrzałą i osobistą płytą Reni. "Tworząc nowy projekt starałam się wrócić do moich pierwszych fascynacji muzycznych. Do czasów, kiedy na scenie starego kina i domu kultury w moim rodzinnym mieście często można było usłyszeć piosenkę poetycką, aktorską, musicale, folk i jazz. Postanowiłam tym razem opisać w swych piosenkach dwa skrajne światy: ten realny, od którego często uciekam i ten, w którym szukam schronienia, przede wszystkim dzięki muzyce i wyobraźni - mówi artystka. - Ten ostatni nazwałam moim prywatnym "Iluzjonem", stąd tytuł nowej płyty".

Reni planuje trasę koncertową po starych kinach. Jak czytamy na stronie wokalistki, tym razem inspiracją były dla niej kompozycje Stanisława Soyki, Roberty Flack, powieści: "Siddhartha" Hermanna Hessego , "Moje pierwsze samobójstwo" Jerzego Pilcha, sztuka teatralna "Dwoje na huśtawce" Williama Gibsona, oraz filmy: "Once" John'a Carney'a i "All That Jazz" Bob'a Fosse'a.

Płytę będzie promować singiel
A MOGŁO BYĆ TAK PIĘKNIE
25.03.2009 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2
Singiel nie zachwyca, ale w porównaniu z tym co tworzyło wcześniej brzmi rewelacyjnie.
25.03.2009 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
Naprawdę bardzo dobra płyta.
Zaskoczenie wielkie i zmiana rzeczywiście na plus Icon_biggrin3
Chociaż poprzednie albumy też były OK, to widać, że Reni poszła w inną (bardziej liryczną) stronę i wyszło jej to na dobre Icon_cool2
19.06.2009 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Miałem nie sięgać po ten album, ale zrobię to, bo singiel faktycznie jest niezły jak na to co ostatnio nagrywa się w Polsce Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.06.2009 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
jak na polskie warunki to tak Icon_confused2
Zaskoczyło mnie nagranie "Osiem Minut" z Gabą Kulką Icon_cool2 Icon_biggrin3
19.06.2009 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Hehe i teraz wszyscy się rzucą pewnie na ten album, skoro Gaba Kulka tam gra, a czy jakiegoś Placebo albo R.E.M. tam nie ma przypadka Icon_lol ?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.06.2009 06:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
nie, ale na następnym albumie, to kto wie... Icon_mrgreen
19.06.2009 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
Album wbrew zapowiedziom jest beznadziejny...
19.06.2009 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
 
może nie jest genialny, ale nie jest beznadziejny...
całkiem przyzwoity Icon_exclaim
19.06.2009 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
abd3mz napisał(a):Album wbrew zapowiedziom jest beznadziejny...
niestety... to zupełnie coś innego niż to co grała do tej pory... a ja wolę ją z poprzednich płyt Icon_razz
saferłel napisał(a):Hehe i teraz wszyscy się rzucą pewnie na ten album, skoro Gaba Kulka tam gra
Fakt - zdecydowanie najlepszy utwór!!! Icon_wink2
Tomekk napisał(a):może nie jest genialny, ale nie jest beznadziejny...
tylko i wyłącznie przez porównanie wydaje się być lepszy. Wydaje się Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.06.2009 02:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #11
 
niestety,bardzo lubie reni i singiel wspanialy ale płyta średniaIcon_sad
20.06.2009 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Tomekk napisał(a):Zaskoczyło mnie nagranie "Osiem Minut" z Gabą Kulką Icon_cool2 Icon_biggrin3
saferłel napisał(a):Hehe i teraz wszyscy się rzucą pewnie na ten album, skoro Gaba Kulka tam gra
Yacy napisał(a):Fakt - zdecydowanie najlepszy utwór!!! Icon_wink2
Bez komentarza Icon_wink2
21.06.2009 12:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Reni Jusis - JE SUIS RENI Szymek79 4 186 15.07.2021 06:52 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości