Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowania roku
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Podsumowania roku
Pierwsze bez rewelacji, ale nie boli. A podium znacznie lepsze od poprzedniego mimo że nr 1 był tam świetny.
15.01.2019 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Podsumowania roku
Tak, S.O.S. w tej wersji to jest po prostu polski Top. Nie potrafię nawet powiedzieć, jaki żal czułem z powodu makabrycznie słabych wyników na LPP3. Myślałem, że to będzie ze 30 tygodni w zestawie, z tego minimum ze 3-4 razy na pierwszym...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.01.2019 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #23
RE: Podsumowania roku
"to nic nie znaczy" było rewelacyjne
z tego roku skomentuję tylko tillmana, bo się go tu nie spodziewałem -- dla mnie zupełnie stracił parę po dwóch pierwszych krążkach; może dlatego nie powinienem się jakoś bardzo dziwić, że pojawia się tutaj -- wszak rozbieżności między nami powinny mi już dawno spowszednieć; mimo wszystko nadal jest jednak z innej bajki, jakiejś indie rzeki, której nigdy nie rozumiałeś i nie dało się często nawet przekonać cię, byś zanurzył duży palec i sprawdził, czy woda nie za zima i nurt nie zbyt wartki; metallica dalej utwierdziła mnie, że to raczej wyjątek niż nowa reguła Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.01.2019 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: Podsumowania roku
Misty zawsze mi się podobał i bardzo żałuję, że słabo znam wcześniejsze krążki. Jak mówię, przy pierwszej z jego płyt zobaczyłem że jest wysoko oceniana, zobaczyłem ksywę, stwierdziłem "czarny hiphop albo rnb" i odpuściłem. Potem przypadkiem usłyszałem coś (zdaje się z poprzedniej płyty) i nagle: "ło, ale to fajne!". To muzyka w stylu, który lubię, więc nie do końca rozumiem narzekania Icon_razz .

Z kolei Metallica nie jest w moim stylu (jesli chodzi o ten numer), dlatego raczej ona mnie zaskoczyła w tym zestawieniu jesli już miałbym pisać, co jest niespodzianką.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2019 06:47 PM przez Miszon.)
15.01.2019 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #25
RE: Podsumowania roku
przepraszam, jeśli odebrałeś mój post jako narzekanie; miał być osobistą refleksją i wyrazem zainteresowania Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.01.2019 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #26
RE: Podsumowania roku
Hah, zabrzmiało jakbyś miał trochę do mnie pretensje.

Serio, bardzo lubię taką muzę. I Metallicę lubię raczej jak gra rocka, a także w balladach. "Kill'em all" jest ledwo słuchalne, podobnie jak sporo numerów z innych płyt Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.01.2019 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: Podsumowania roku
Miszon napisał(a):Hah, zabrzmiało jakbyś miał trochę do mnie pretensje.
naprawdę?
nie oczekiwałem nawet tego, że zbierzesz 10 utworów w tym roku, po tym, jak czasem twoja lista składała się z jednego raz na dwa miesiące Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.01.2019 07:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #28
RE: Podsumowania roku
haha, też tego nie oczekiwałem Icon_wink2 .
Miałem zebrane 6 kawałków, bo te mi się zdecydowanie rzuciły na uszy w tym roku. neo01 zapytał, gdzie pozostałe 4. Napisałem, że nie planowałem. Nagle okazało się, że te 4 sobie "przypomniałem" w 10 minut.

Co do FJM jeszcze - mam ogólne poczucie, że za mało słucham takiego rodzaju muzyki. Niestety, ogólnie mało słucham, a ta muzyka sama mnie nie spotyka, wymaga wyjścia po nią. Czego nie robię, więc sam jej nie spotykam na tym wyjściu. I koło się zamyka Icon_frown . Ogólnie moje klimaty zdecydowanie, miałbym krążek, to bym katował.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.01.2019 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Podsumowania roku
żyjemy w epoce cyfrowej -- trzy minuty i masz, w jakiejkolwiek formie zechcesz; ewentualnie czasem musisz poczekać dzień czy dwa, aż przyniesie kurier, ale równie dobrze, możesz sam sobie nagrać na płycie, jeśli potrzebujesz go fizycznie w odtwarzaczu Icon_wink

rozumiem, o co chodzi z wyjściem po muzykę, ale w kontekście eksploracji stylu i poszukiwań tego, co ciekawe, nie w kontekście braku dostępu do muzyki

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.01.2019 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Podsumowania roku
przecież wiadomo, że nie potrzebuję fizycznie w odtwarzaczu, ale o to, że i tak muszę wiedzieć, po co wyciągnąć rękę, a sam się nie natknę, bo nie grają tego tam, gdzie mogę przypadkiem natrafić.

Dawniej takim źródłem "przypadkowych" dźwięków, które czasem okazały się świetne (Jeremy Messersmith!) było "Song of the Day" w winampie. Winampa zdaje się już nie ma.
W Radio Orbit u drwyciora też trafiam na klimaty podobne do FJM, ale w godzinach w których najczęściej słucham niestety trafia się zwykle raczej jakaś średniej jakości polska produkcja okołorockowa, czy punkowa.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2019 09:23 PM przez Miszon.)
15.01.2019 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Podsumowania roku
ale skoro tę już znalazłeś, to równie dobrze mógłbyś "katować" całość, w przeciwieństwie do tego, co piszesz

a jakie elementy przede wszystkim ci się u tillmana podobają? co jest tym, co decyduje, że to styl, który lubisz? jaki jest klucz?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.01.2019 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Podsumowania roku
No tak, u niego całości słuchałem, chodzi mi ogólnie o innych tego rodzaju wykonawców.

Bo ja wiem, jaki jest klucz? Trudno to ocenić, sam nie wiem Icon_wink2 .

Na pewno od czasów Fleet Foxes lubię wokal tego gościa, poza tym te piosenki są nienachalnie melodyjne.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2019 09:56 PM przez Miszon.)
15.01.2019 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Podsumowania roku
(15.01.2019 04:38 PM)kajman napisał(a):  Fale to jedyny sensowny utwór na płycie Podsiadły, więc jest zdecydowanie lepiej niż myślałem.
Słuchałem płyty na razie tylko ze 4 razy, więc trudno mi ocenić. Na pewno jeden z najlepszych, pierwsza trójka na 100%.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.01.2019 01:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
RE: Podsumowania roku
2016
Tutaj był podział na polskie i zagraniczne.

Polskie:

7. Julia Pietrucha - On My Own - czyli nie dość że ładna i i że ją lubię jako aktorkę, to jeszcze postanowiła rzucić celebrycki świat seriali, pojechać w podróż życia, a wreszcie nagrać zaskakująco dobrą płytę, bo śpiewać też potrafi

6. Kult - Madryt - czyli znowu bardzo miłe zaskoczenie. Kult brzmi jak w poprzednim wieku, jest świeżo i przestrzennie w brzmieniu. Co prawda tekst nieco kuleje, ale i tak to chyba najlepszy ich numer po "Amnezji" i "Kiedy ucichną działa już" spośród tych wydanych po 2000.

5. Fisz Emade Tworzywo - Telefon - czyli kolejny raz w mojej czołówce roku, panowie po prostu trzymają bardzo wysoką formę i nonstop potrafią wysmażyć wielki przebój

4. Kaliber 44 - Historia - czyli znowu zaskoczenie. Nigdy nie byłem ich wielkim fanem, choć oczywiście doceniałem. A tutaj milutki popowy rap, taki jak lubię. Skojarzenia z Mezo pewnie niektórych zaraz zmrożą, ale ja po prostu lubię takie pozytywne wibracje. A w dodatku tekst sprawia, że człowiek nieraz się uśmiechnął pod nosem . W tym chyba najśmieszniejsza fraza roku: "o pieniądzach się nie mówi między dżentel-menelami" .

3. Brodka - Horses - czyli mimo raczej średniego wrażenie początkowego, okazało się że piosenka MEGA wciąga na dłuższą chwilę. I ten klimat!

2. Pustki - Liczę do dwóch - czyli niespotykana w dzisiejszych czasach melodia, z różnymi ozdobnikami i nagłymi skokami w tym cudownym walczyku (plus super pomysł za te momenty z "hahaha, hahahi" - idealne zgranie tekstu z melodią!) Najlepsze Pustki z wokalistką i chyba pierwsze ktore są lepsze od z wokalistą.

[b]1. Julia Marcell - Andrew[/b] - czyli tekst roku a melodia też niewiele gorsza.

Kierowałem się zasadą 1 wykonawca = 1 piosenka.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.01.2019 01:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Podsumowania roku
zagranica:

tutaj nie było zasady 1 utwór na wykonawcę, z tego prostego powodu że Bowie, był za dobry

1. David Bowie - Lazarus
2. David Bowie - Blackstar
3. AGNES OBEL — Familiar
4. ARCHIVE — Bright Lights
5. NORAH JONES — Carry On
6. RADIOHEAD — Burn the Witch
7. LP — Lost on You

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.01.2019 01:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Podsumowania roku
Miszon napisał(a):Słuchałem płyty na razie tylko ze 4 razy, więc trudno mi ocenić.
Cztery razy? Ja tylko raz i zdecydowanie wyrobiłem sobie opinię. Aż takim masochistą nie jestem, żeby odważyć się słuchać jeszcze raz.
20.01.2019 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
RE: Podsumowania roku
Mam ją na CD, dostałem pod choinkę, dlatego słucham.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.01.2019 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
RE: Podsumowania roku
Nie wiem, gdzie się podziały inne lata z podsumowaniami.
Ale 2021 wygląda tak (w sensie - w piosenkach):

3. Mata - Żółte flamastry i grube katechetki

Czyli - kurcze, ależ to nostalgiczne i uspokajające, a także trochę metafizyczne. Totalne zaskoczenie, szczególnie w kontekście reszty twórczości młodego Matczaka.
Coś na kształt (uwaga tutaj być może zaskakujące skojarzenia ???? ) "High Hopes/Chomiczówki" młodego pokolenia!
Tak czy inaczej - polecam.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.12.2021 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Podsumowania roku
Mnie raczej żaden hip-hop nie przekona. I raczej nie podejmę się słuchanie, bo masochistą nie jestem.
28.12.2021 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
RE: Podsumowania roku
On tam bardziej melorecytuje niż rapuje. A nawet trochę śpiewa (w refrenie).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.12.2021 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Planszowe podsumowania roku Miszon 112 5 327 19.02.2024 12:49 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości