Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Planszowe podsumowania roku
dla maniaków statystyk (czyli nas :-P )
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #101
RE: Planszowe podsumowania roku
3. Wsiąść do Pociągu (P, to samo miejsce w 2021) - wcześniej klasyfikowałem konkretnie mapę Europa, teraz grałem fizycznie po razie tę, a także USA i Afrykę. Plus masę razy na BGA, szczególnie USA. Afryka jest nietypowa, zbiera się rodzaje terenów, po których poruszają się pociągi (sawanna, dżungla, itp.) - jakoś nie przypadła mi do gustu. USA ma swoje wady, przede wszystkim oczywiste kilka połączeń połączonych w strategicznych miejscach plus dużo bardziej opłaca się jeździć z zachodu na wschód niż z północy na południe, ale paradoksalnie mimo tych oczywistych względem Europy zmian, bardziej mi się podoba. Rodzinny charakter rozrywki pasuje do obecnej tu losowości i emocji jakie ona generuje, a brak dworców sprawia, że nerwy sięgają zenitu, jak jesteśmy blisko zrealizowania jakiegoś kluczowego dla naszego planu połączenia i wiemy, że jeśli ktoś je zajmie, to już nie damy rady zrobić żadnego "objazdu".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2024 03:44 PM przez Miszon.)
12.02.2024 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #102
RE: Planszowe podsumowania roku
2. Nations (ostatnio na 6, aż w 2018!) - graliśmy 2 razy w krótkim odstępie czasu, co dało jeszcze lepszy efekt. Parafrazując klasyka: bo to dobra gra jest Icon_wink2 . Albo inaczej: to jest Cywilizacja Poprzez Wieki w strawnej czasowo i obsługowo formie, taka że można zagrać z doskoku i nie zajmuje to pół dnia.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.02.2024 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
RE: Planszowe podsumowania roku
mimo bardzo dużej losowości w "Pociągach", "Catanie" i "Carcassonne", we "Wsiąść do pociągu" gra mi się przyjemnie, a w 2 pozostałe tytuły niekoniecznie bym chciał na planszówkowych spotkaniach albo na BGA. czyli wygląda na to, że ten tytuł znacznie lepiej się wg mnie starzeje.
12.02.2024 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: Planszowe podsumowania roku
ech, może jednak kiedyś się na to Nations skuszę Icon_razz
12.02.2024 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #105
RE: Planszowe podsumowania roku
ku3a napisał(a):mimo bardzo dużej losowości w "Pociągach", "Catanie" i "Carcassonne", we "Wsiąść do pociągu" gra mi się przyjemnie, a w 2 pozostałe tytuły niekoniecznie bym chciał na planszówkowych spotkaniach albo na BGA
Mam dokładnie tak samo.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.02.2024 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #106
RE: Planszowe podsumowania roku
ku3a napisał(a):ech, może jednak kiedyś się na to Nations skuszę
Cały czas mam wrażenie, że byś nie narzekał, a nawet wręcz przeciwnie: budowanie silniczka, zarządzanie robotnikami, rozbudowa swojej planszetki, delikatna interakcja, płynne ruchy. Dla mnie dochodzi do tego historyczny temat. Główny minus to taki, że na 2 osoby jest problem że jak ktoś odjedzie, to jest nie do dogonienia, ale pozostałe składy 3-5 osób, a nawet solo - świetnie chodzą.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2024 05:23 PM przez Miszon.)
12.02.2024 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #107
RE: Planszowe podsumowania roku
Formalność raczej?

1. Tainted Grail: Upadek Avalonu (1) - już pisałem sporo, zatem tutaj skrótowo: ostatni raz zdarzyło mi się, że gra (jakakolwiek, w tamtym przypadku komputerowa, zapewne Cywilizacja IV) przykuła mnie na tyle, że raz spojrzałem na zegarek o 23, a potem było "jeszcze jedna tura" (w tym przypadku: "jeszcze jeden dzień") i nagle patrzę "za godzinę" na zegarek, a tu jest... 4 rano! Icon_eek Icon_lol Miałem wrażenie, że takie coś już mi się nie zdarzy, a jednak się okazało że to możliwe Icon_smile2 .
Już ostrzę zęby na drugą kampanię, którą planuję na ten rok.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2024 05:22 PM przez Miszon.)
12.02.2024 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #108
RE: Planszowe podsumowania roku
Miszon napisał(a):Dla mnie dochodzi do tego historyczny temat.
dobra, postaram się na to aż tak krzywo nie patrzeć jak następnym razem będziesz proponować Icon_wink2.

no tak, zwycięzca spodziewany Icon_smile2.
12.02.2024 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #109
RE: Planszowe podsumowania roku
W Nations wydanie niestety trąci myszką, co prawda na BGG autor jakiś czas temu ogłosił że wydawca stracił prawa do tytułu i wróciły one do autora, który rozpoczął prace nad odświeżeniem gry i będzie potem szukał nowego wydawcy, albo rzuci się na wspieraczki, ale to jeszcze może potrwać.
Jednak jest szansa na casus Brassa Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2024 05:49 PM przez Miszon.)
12.02.2024 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #110
RE: Planszowe podsumowania roku
AKT! napisał(a):2. Na skrzydłach -- to nadal moja ulubiona planszówka i co jakiś czas wracamy
To może cię zaciekawi, że zapowiedziano grę Wyrmspan (ciekawe jaki będzie polski tytuł Icon_wink2 ), która zamiast o ptakach ma być o... smokach. Nie wiem, jak duże są różnice poza tematem.
https://boardgamegeek.com/boardgame/410201/wyrmspan

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.02.2024 12:54 PM przez Miszon.)
15.02.2024 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #111
RE: Planszowe podsumowania roku
smoki też w sumie klują się z jaj zgodnie z wiedzą powszechną Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.02.2024 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #112
RE: Planszowe podsumowania roku
I też latają. Dlatego niewykluczone że zmiany będą minimalne.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.02.2024 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #113
RE: Planszowe podsumowania roku
A polski tytuł będzie zdaje się Na Skrzydłach Smoków.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.02.2024 12:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowania roku Miszon 83 5 176 18.01.2024 07:44 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości