Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #55
RE: Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski
dziobaseczek napisał(a):Szymku nie chcę prowokować, ale podważanie argumentów - bo są śmieszne - nie są argumentem na ich podważenie.
może i tak ale:
Cytat:- podwyżka cen towarów, nieruchomości, usług,
co ma z tym wspólnego UE mamy globalizację przecież na podwyżki cen mają wpływ np. ceny ropy, podatki, akcyzy, wzrost wynagrodzenia pracowników.

Cytat:- Mały wpływ Polski na politykę w Unii. być może zbyt duży wpływ na politykę EU Największych państw
- dominacja polityki Unii przez przywódców Francji i Niemiec
przecież nie jesteśmy ani największym liczebnie krajem Unii a nie tym bardziej największą gospodarką. Nie wiem dlaczego tak niektórzy czepiają się tak tych Niemiec w końcu to największy ludnościowo kraj UE i największa gospodarka na kontynencie więc trudno, żeby nie odgrywała najważniejszej roli.

Cytat:- emigracja ludności do Europy Zachodniej,
to jest strasznie XX-wieczne patrzenie wynikające z II wojen światowych nic poza tym (z tego co pamiętam z historii przed pierwszą wojną światową można było swobodnie poruszać się po kontynencie). Wg mnie emigracja takiej ilości Polaków po wstąpieniu do UE była w pewnym sensie zbawienna dla tych co pozostali w kraju bo po pierwsze spowodowało to spadek bezrobocia a w konsekwencji pracodawcy byli zmuszeni do podniesienia wynagrodzenia i poprawienia warunków pracy w wielu branżach.

Cytat:- ingerencja w system prawny państwa członkowskiego, by wywołać niemożliwość przeprowadzenia reform ustrojowych
przecież to jest nie prawda reformy ustrojowe mogą być przeprowadzane tylko zgodnie z obowiązującym w danym kraju prawem a nie obchodząc je.

Cytat:- zbyt wysokie nakłady finansowe, jakie Polska musi ponieść, aby przystosować warunki do wymogów unijnych,
jak się chce gdzieś należeć to trzeba spełnić określone kryteria nic nie ma za darmo.

Cytat:- Polska ma obowiązek wejść kiedyś do strefy euro, a ta niestety działa na korzyść głównie Niemiec
nie wiem czy działa na korzyść Niemiec czy nie wiem jedno jak byłem 3 lata temu ze znajomymi w Bawarii to płaciliśmy za paliwo mniej niż w Polsce a mój kuzyn mieszkający w Dusseldorfie płaci za prąd mniej niż ja. Już nawet nie chcę wspominać o tym, że roczna winieta na austriackie autostrady kosztuje tyle co przejechanie po polskich autostradach z północy na południe i z powrotem.

Cytat:- globalizacja (w takich przypadkach proponuje się podać przykład, np. roznoszenie łatwe chorób, czy przestępców
dla mnie to czysty populizm i po części mowa nienawiści. Ludzie migrowali migrują i będą migrować nie zawsze ze szlachetnych pobudek. Wg mnie masowe migracje ludności dopiero przed nami.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
06.01.2019 02:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski - Szymek79 - 06.01.2019 02:53 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości