Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #81
RE: Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski
AKT! napisał(a):węgiel to smog w naszych miastach, to rak i poronienia,
Jestem świeżo po wywodach Eksperta od Biedronia - który zmianił całkowicie moją optykę. Od dziś jestem Euroentuzjastą. Pełna zgoda - węgiel to oznacza, coś napisał. Nie tam zalewane nas i wpychane wszędzie lekarstwa (Aerius czy jeszcze kilka dni temu używany przez mojego synka Pulneo i wycofany wczoraj), nie przechowywane niezgodnie z instrukcją szczepionki serwowane niemowlakom zawierające zapychacze, nie chińskie zabawki typu ostatnio popularny pegaz z pepco, który okazał się zwykłym syfem, nie jest to też chemtrails, nie jest to gówniane żarcie serwowane przez coraz mocniej skonsolidowane korpopracje, nie jest to przepracowanie i siedzący tryb zycia, nie łatwo dostępna aborcja z wszystkimi jej powikłaniami, pestycydy, modyfikowane rosliny - to węgiel powoduje poronienia i rak. Należy wyplenić wszelkie teorie spiskowe i skupić się na usuwaniu węgla z życia. Węgiel to nie są koksownie, ani huty, przemysł chemiczny, odzieżowy, drogowy, itp. Bzdury piramidalne. Nie jest również prawdą, że smog to złe praktyki w rozpalaniu palenisk, nieumiejętne używanie kotłów górnego spalania, używanie mieszanek węglowych polsko chińskich, flotów i mułów domieszanych do węgli, słabej jakości kotły domowe o niskiej sprawności i klasie, palenie mokrym drzewem i śmieciami, urbanistyka miejska tworzona przez ludzi nie znających się na rzeczy, że smog z wielkich lektrowni to niewielki procent - nie słuchajmy tych bredni - tylko budujmy "unię energetyczną" i liczmy, że Bratnia Europa dostarczy nam prąd, gdy będzie Flaut czy black out - lub kupimy gaz od Niemców gaz z gazpromu. Aha - i koniecznie idżmy tą samą drogą co Niemcy, którzy jeszcze przewidują likwidację Elektrowni Atomowych. My mamy ułatwione zadanie - bo nie musimy jej likwidować - ileż to oszczędności. Alternatywy - Zgazowanie węgla - po co nam złoża - zamykamy kopalnie, a poza tym to takie nieekologiczne. Ekologiczne jest wyciągać z zametanionych rejonów w innych częściach świata. Biomasa - pracuję na zakładzie, gdzie pracuje kocioł BC-35 na Biomasę - każdy przeklina dzień, w którym taki pomysł się pojawił i został jeszcze podsycony subsudiami, która została bardzo szybko zredukowane a generalnie biomasa jest paliwem niewdzięcznym i trudnym. Geotermia - Nie wchodzimy w to, bo to Rydzyk robi - to jest rydzykowne. Gaz łupkowy? Nikt nie pomyślał o jakichkolwiek ulgach, zachętach inwestorów i firm, by temat na dobre rozhulać. Prawo dotyczące gazu łupkowego w Polsce jest niezwykle zagmatwane a system przydzielania koncesji koszmarny. Temat rzeka sam już się kiedyś wypowiadałem na ten temat. Stawianie na wysokosprawną gospodarkę skojarzoną i pracę w Elektrowniach na skraplaczu z pogorszoną próżnią (nie - bo to zaś wungiel), Elektrownie o parametrach nadkrytycznych i rozwijanie materiałów celem podnoszenia parametrów pary świeżej (nie - bo węgiel). Aci głupi Japończycy mają podobno jakiś dobry patent w tym ostatnim (USC, A-USC, IGCC z ogniwami paliwowymi i sprawność na poziomie 56-57%) i w ciągu 10 lat postawią 36 elektrowni węglowych. A w ciągu 2 lat wybudowali 8 jednostek. Oferowaliśmy wraz Japończykami spalarnię śmieci w Bydgoszczy - takiego reżimu oczy moje nie widziały. Z komina wylatuje dosłownie NIC. Oczywiście wygrało Astaldi, bo cóż - kasa misiu kasa. Inne alternatywy? Energia z wodoru? Nawet był pomysł Kukiz'15 aby temat rozhulać - byc może oprócz włodarzy z JSW ktoś go na COP posłuchał.? Jeszcze jest temat podłączenia nowych budynków do sieci ciepłowniczej. To temat na epopeję!!
AKT! napisał(a):to tragedie w kopalniach, to schorowani biedni ludzie pozostawieni bez opieki po latach harówki w kopalniach;
Mój Ojciec był górnikiem na dole. Od 20 lat na emeryturze (poszedł na nią w moim wieku!!!) i nie są to grosze i leży do góry palinkiem. Znający się na temacie twierdzą, że za trudne warunki się płaci i w cywilizowanym świecie - za taką pracę się płaci krocie. Ponieważ tam wypadki są najczęściej śmiertelne. Schorowani biedni ludzie pozostawieni bez opieki po latach harówki w kopalniach - przepraszam - znasz takich? Czym oni są gorsi od schorowani biedni ludzie pozostawieni bez opieki po wypadkach samochodowych lub Schorowani biedni ludzie pozostawieni bez opieki po pracy w hutach czy rujnującej psychę korpodziurach. Ja mam inne doświadczenia a pochodzę i mieszkałem całe życie w Rybniku i Leszczynach- Czerwionce, które węglem stoją, jak mało które miejscowości. I problemem był raczej alkohol i papierochy. Choć już teraz mniej - bo mój sąsiad pracuje i mieszka w Austrii - mimo, że pobiera tutajszą emeryturę.
Setki milionów dokładania do interesu każdego roku - Od stycznia do końca listopada 2018 r. górnictwo wypracowało łącznie prawie 1,5 mld zł zysku na sprzedaży węgla (25,90 zł na każdej tonie) oraz 980,3 mln zł zysku. Ale to wszystko bzdura. Węgiel out! Wreszcie ktos ma jaja i ma wizję wygaszania poskiej energetyki węglowej - a przepraszam - zaprezentuje ją ... za kilka tygodni. A tam zmiana systemu oligarchicznego i patologii socjalnej - bajki Korwinistów.

PS. Nie będę się wypowiadał na tematy CO2. Bo się łatwo nakręcam i mogę napisac epopeję na temat haniebnych hipokrytów i zwolenników teorii spiskowych, którzy uważają, że obok dziury ozonowej jest to jeden wielki szwindlel, za który musimy płacić my. Zatem rozwijajmy się !!!

Aha Co do raportu - jeśli komuś się nie chce czytać - i tak znajdzie tysiąc powodów, by tego nie zrobić. Tekst jest skierowany do Kowalskiego - ponieważ sam zacząłem oglądać sprawozdania z PE. I nie mogłem uwierzyc, że ostoja Demokracji jest nią tylko pozornie. Temat powinien być nagłaśniany, tak by posłowie buczący, że głosowanie nie może być zrobione elektronicznie - bo jest za długie - zostali posłani na zieloną trawkę. A mogą to zrobić Wyborcy. Przepraszam, ale organizacja, która upomina wszystkich o praworządności - sama jej urąga - i nami wszystkimi dyryguje - powinna być gruntowanie zreformowana / zaorana (niepotrzebne skreślić.) Ale na szczczęście w sukurs wyszedł Pan Robert i postawoniłem odstawić ten haniebny pomysł reformowania Unii Eurowejskiej w stronę Europy Ojczyzn.

PS. Węgiel kiedyś faktycznie zniknie - ale nie traktujmy tego jako głównego źródła zła i odstawiajmy go z głową - mysląc o dyzertyfikacji i polskim interesie - tak mawiają psychole z branży energetycznej.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.02.2019 12:37 PM przez dziobaseczek.)
13.02.2019 09:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #82
RE: Unia Europejska - Bilans Zysków i Strat dla Polski
ok, dobrze, wydobycie węgla odzyskało rentowność przed dwoma laty (choć spotkałem się z informacjami, że to też zasługa kreatywnej księgowości rozmaitych instytucji -- nie znam się, nie oceniam)
w porządku, nie mam ojca górnika, słyszałem rozmaite relacje, ale były to głównie przekazy medialne czy prasowe
nie znam się na biomasie, pytam
niemniej usa w ostatnich latach zarobiły na gazie łupkowym sporo, a geotermia nie jest złym pomysłem, tylko trzeba by go odpolitycznić
ocieplenie klimatyczne to temat zupełnie osobny, wykorzystywany co najwyżej politycznie, rzadko poważnie i merytorycznie
ale smog jest realnym problemem i w jego centrum mamy ogrzewanie mieszkań i domów węglem -- oczywiście jest cała masa bezpośrednich przyczyn, bo gdyby ludzie palili w piecach wysokiej klasy dobrym węglem w świadomy sposób, to skala problemu znacząco by się zmniejszyła
mimo wszystko jestem zdania, że należy szukać alternatyw energetycznych, budować elektrownie i tam gdzie się da (czyt. nie wszędzie, gdzie się da, ale z głową, tak żeby miało to sens) inwestować w energię odnawialną

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.02.2019 05:44 PM przez AKT!.)
13.02.2019 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości