Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
piosenka 2018 roku
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: piosenka 2018 roku
Nowy utwór "Pali się" jest naprawdę świetny! Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.01.2019 01:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: piosenka 2018 roku
Mnie nie złapał, chociaż zgodzę się, że jest dobry.
07.01.2019 07:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: piosenka 2018 roku
sprawdzę go Icon_smile2
07.01.2019 08:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: piosenka 2018 roku
Taco przy każdym kawałku się strasznie nudzę, Tulia mnie nie bierze, płyty Strachow nie znam.
Za to Spit out... u mnie na 5 Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.01.2019 09:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: piosenka 2018 roku
Zastanawiam się czemu właściwie niektóre kawałki Grety Van Fleet tak bardzo mi się podobają. Ani nie jestem jakimś wielkim fanem Zeppelinów, ani nie kręci mnie aż tak bardzo ten retro rock. Ale to jest po prostu kawał kapitalnie zagranego i zaśpiewanego, melodyjnego rocka.

10. 83. Highway Tune - Greta Van Fleet

Florence & The Machine wkroczyli już do zbioru wykonawców, których dokonania będę śledzić na bieżąco. Co prawda ostatnia płyta mnie raczej rozczarowała, ale niech każde rozczarowanie muzyczne wygląda tak, że ma się piosenkę w pierwszej dziesiątce podsumowania roku!

9. 86. Hunger - Florence & The Machine

Ale niech każde rozczarowanie muzyczne wygląda tak, że ma się piosenkę w pierwszej dziesiątce podsumowania roku! Lao Che swego czasu było dla mnie gigantem! Ostatnie ich dokonania już zdecydowanie takie nie są. Płyta jest w porządku, ale właściwie nic więcej. Są na niej utwory niezłe, ale są też bardzo słabe. Ale na szczęście jest też "Nie raj", który w swej klasie przynajmniej dorasta do pięt ich największym dziełom.

8. 87. Nie raj - Lao Che
07.01.2019 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: piosenka 2018 roku
Florence & The Machine to moje największe rozczarowanie w 2018 roku. Żaden kawałek nie zaznaczył szczególnie obecności na mojej liście.
W moim podsumowaniu roku znalazły się ich dwa utwory:
131 Florence + The Machine – Sky Full Of Song 13 4 25
142 Florence + The Machine – Hunger 8 3 27
czyli żaden nie wszedł nawet na 24 miejsce, a oba utwory były raptem 7 tygodni, a kilku innym w ogóle nie udało się dostać do top 30. Gdzie tu do poprzedniej płyty, z której w podsumowaniu roku 2015 w top 6 znalazły się aż 3 utwory!

Greta mi się podoba, ale takich sukcesów jak u Ciebie nie odniosła, na najwyższym 76 miejscu w podsumowaniu znalazł się "Safari Song".

A Lao. Nie jest to rozczarowanie, ale też bez zachwytu. Do "Gospel" jednak wciąż daleko.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2019 01:19 AM przez tadzio3.)
08.01.2019 01:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: piosenka 2018 roku
widzę, że jestem jednym z niewielu, który uważa płytę Wos za bardzo dobrą. Icon_smile2
dla mnie to już chyba ich podium...

ale fajnie, że chociaż Nie raj coś u Ciebie zdziałał Icon_smile2

z Gretą mam podobnie. może z tym, że mnie jednak retro kręci Icon_smile2
ale tak naprawdę za bardzo dobre utwory uważam tylko dwa.
może dalej pokażą bardziej swoją twarz niż kopię LZ. zobaczymy.

a Exist? jutro? czy jeszcze nie. pewnie nie Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.01.2019 01:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: piosenka 2018 roku
tadzio3 napisał(a):Gdzie tu do poprzedniej płyty, z której w podsumowaniu roku 2015 w top 6 znalazły się aż 3 utwory!
U mnie też poprzednia punktowała lepiej, ale z tej miałem na liście trzy utwory, z których Big God dotarł do pierwszej dziesiątki.
Yacy napisał(a):dla mnie to już chyba ich podium...
A dla mnie rozczarowanie szczególnie duże, że od powstania każda kolejna była lepsza od poprzedniej do osiągającej świetny poziom Dzieciom, a ta to chyba tylko od Powstania jest lepsza.
08.01.2019 08:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Starless Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 217
Dołączył: Apr 2015
Post: #29
RE: piosenka 2018 roku
Dla mnie też ostatnie Lao Che to rozczarowanie, nie oceniam tego albumu źle, ale chyba najsłabszy ich album według mnie.
Greta mnie rozczarowuje, From The Fires bardzo mi się podobało pomimo zbyt dużych inspiracji wiadomo kim, ale Anthem już mniej. Niby oceniam dalej pozytywnie, ale jak to pójdzie w takim kierunku to zapewne stracę nimi zainteresowanie.
08.01.2019 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #30
RE: piosenka 2018 roku
Yacy napisał(a):widzę, że jestem jednym z niewielu, który uważa płytę Wos za bardzo dobrą.
Ja uważam za... dobrą. Do bardzo dobrej brakuje mu dobrych trzech utworów, które są dla mnie słabo słuchalne. Ale ogóle wrażenie jest na pewno pozytywne. Na pewno oceniam ją znacznie wyżej od "Guseł" i wyraźnie wyżej od "Soundracku", gdzieś tak na poziomie "AC/DC" Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
08.01.2019 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: piosenka 2018 roku
tadzio3 napisał(a):A Lao. Nie jest to rozczarowanie, ale też bez zachwytu. Do "Gospel" jednak wciąż daleko.
nie no, z czym do ludzi Icon_smile2.
Yacy napisał(a):widzę, że jestem jednym z niewielu, który uważa płytę Wos za bardzo dobrą. Icon_smile2
ja nie uważam, że jest zła, bo jednak kilka tygodni w pierwszej dziesiątce u mnie spędziła. ale daleko jej do najlepszych dzieł zespołu. i pominę milczeniem single po pierwszym Icon_wink2.
Starless napisał(a):Dla mnie też ostatnie Lao Che to rozczarowanie, nie oceniam tego albumu źle, ale chyba najsłabszy ich album według mnie.
neo01 napisał(a):Na pewno oceniam ją znacznie wyżej od "Guseł" i wyraźnie wyżej od "Soundracku"
do "Soundtracku" to nic nie ma startu. to była po prostu nędza...
Yacy napisał(a):a Exist? jutro? czy jeszcze nie. pewnie nie Icon_wink2
zaraz się okaże czy to już dziś się okaże Icon_wink2.
Starless napisał(a):jak to pójdzie w takim kierunku to zapewne stracę nimi zainteresowanie.
też chciałbym jakiegoś konkretniejszego rozwoju. zobaczymy co będzie dalej.
08.01.2019 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: piosenka 2018 roku
Czy myślałem, że Gunsi jeszcze coś dużego u mnie zdziałają? Nie nastawiałem się na to, choć oczywiście miałem taką nadzieję. A że "Shadow of Your Love" nie jest nowym kawałkiem? Who cares, dla mnie jest nowy. I znakomicie zabrzmiał na kapitalnym koncercie!

7. 95. Shadow Of Your Love - Guns N' Roses

Gdy się nie ma co się lubi, to się lubi Scars on Broadway, bo to też rewelacyjne kawałki! Czy powstanie jeszcze nowy materiał System of a Down? Wahadło ciągle się przesuwa raz w jedną, raz w drugą stronę. Co znaczy, że nie jest kategorycznie powiedziane, że nie. Ale jeśli będzie miał powstać, to Daron Malakian będzie musiał stworzyć kilka nowych kawałków, bo kilka które już miał, nagrał ze swoim drugim zespołem.

6. 100. Dictator - Daron Malakian and Scars On Broadway
08.01.2019 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #33
RE: piosenka 2018 roku
(08.01.2019 11:30 PM)ku3a napisał(a):  Who cares, dla mnie jest nowy. I znakomicie zabrzmiał na kapitalnym koncercie!
wg mnie tylko to się liczy i tylko o to chodzi Icon_smile2 żeby Tobie brzmiał czy to z cd czy na koncercie. Icon_wink2

i dlatego SEN A'LA TREN ja wrzuciłem już do folderu TWC 2019 Icon_twisted

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.01.2019 11:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #34
RE: piosenka 2018 roku
ku3a napisał(a):I znakomicie zabrzmiał na kapitalnym koncercie!
Oczywiście zazdraszczam. A kawałek przedni, co za energia! Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
08.01.2019 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: piosenka 2018 roku
Yacy napisał(a):wrzuciłem już do folderu TWC 2019 Icon_twisted
no i dobrze Icon_smile2. ja nie śmiałbym robić Ci konkurencji w sympatii dla tego utworu Icon_wink2.
09.01.2019 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #36
RE: piosenka 2018 roku
Zaskakuje mnie zgoda, jaka u nas panuje w sprawie płyty WOS, bo czytam Wasze posty i jakby czytał siebie. Dla mnie recepta jest taka, że po Dzieciom nie mogli nagrać nic lepszego (a jakby nagrali to bym im pojechał osobiście pogratulować) i dlatego WOS z jednej strony był rozczarowaniem, z drugiej nie jest na tyle zły, by nie nazwać go dobrym Icon_razz2 Dla mnie jest dokładnie tym, czego się spodziewałem i tym, czego nie spodziewałem jednocześnie. Wiedziałem, że na tle pozostałych będzie co najwyżej średni, ale wciąż jest w nim mnóstwo świetnych rzeczy.

Pamiętam, że przy pierwszym odsłuchu zwróciłem szczególną uwagę na Sen A'la Tren, no po prostu od razu stał się moim faworytem. Kilka dni później spytałem kumpla lubiącego reggae, czy słuchał nowego Lao. Jego odpowiedź: "Sen A'la Tren!!!" Icon_biggrin I to podobnie jak płyta było dokładnie to, czego się spodziewałem, choć było niespodziewane Icon_razz2 Koniec końców to dobry album, ale coś w głowie każe na niego trochę ponarzekać Icon_wink

Radio Epsilon
09.01.2019 12:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: piosenka 2018 roku
EVENo napisał(a):Zaskakuje mnie zgoda, jaka u nas panuje w sprawie płyty WOS, bo czytam Wasze posty i jakby czytał siebie.
jak czytam drugi akapit Twojego postu, to mogę jedynie stwierdzić, że to jest skrajnie odmienne od tego, jakbym czytał siebie Icon_razz.
09.01.2019 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: piosenka 2018 roku
Czy "Lives" to najlepszy utwór System of a Down nie nagrany przez System of a Down? Dla mnie chyba tak! I jak sobie teraz spojrzałem do pliku z wynikami mojej listy, to się zorientowałem, że Serj Tankian solowo nigdy nie miał utworu, który by zdobył trzycyfrową liczbę punktów. A Daron ze Scars On Broadway mają już 2!

5. 111. Lives - Daron Malakian and Scars On Broadway

Który utwór wygrał podsumowanie 2017 na mojej liście? Nie trzeba przechodzić do innych wątków, wystarczy spojrzeć kilka linijek niżej... Ile to już łącznie punktów nazbierało "Exist"?... A ile by dodatkowo zdobyło przez 8 miesięcy od swojej premiery do powrotu mojej listy i gdzie by się uplasowało w podsumowaniu wszystkich notowań? Mam nadzieję niedługo przy jakiejś okazji przedstawić to podsumowanie i okaże się na którym utwór jest teraz.

4. 118. Exist - Avenged Sevenfold
10.01.2019 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: piosenka 2018 roku
Coroczne wyniki podsumowania Twojej listy, a szczególnie globalny rezultat takich piosenek jak "Exist" pokazuje jak u mnie jest łatwo wciąż dostać się do czołówki podsumowania wszystkich notowań. Z Twojego rocznego zestawienia numer 1, a czasem i 2 byłby moim numerem 1 wszystkich list Icon_wink Zapewne to kwestia większej rotacji na liście, a dokładniej rzecz biorąc piosenek, które trzymają się w czołówce. Zauważyłem jednak, że z biegiem lat coraz częściej zdarzają się u mnie długodystansowcy, którzy szturmują moje zestawienie wszech czasów, spychając tych, których wielbiłem przed laty.
Co ciekawe akurat to Ty jesteś gorącym antagonistą długodystansowców na LP3 Icon_lol

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
10.01.2019 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: piosenka 2018 roku
ale to wynika z tego, że teraz masy głosują na przeciętne utwory, tylko dlatego, że wykonawca tak każe na facebooku.
i potem jaki przeciętniak utrzymuje się nie wiadomo ile tygodni w czołówce.
to nie te czasy, gdy głosowali tylko ci, którzy słuchali Listy i tylko na utwory.
10.01.2019 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  piosenka 2023 roku ku3a 41 1 370 17.01.2024 06:00 PM
Ostatni post: ku3a
  piosenka 2022 roku ku3a 45 7 149 22.01.2023 06:46 PM
Ostatni post: ku3a
  piosenka 2021 roku ku3a 56 6 298 09.01.2022 10:22 PM
Ostatni post: tadzio3
  piosenka 2020 roku ku3a 37 3 937 13.01.2021 11:14 PM
Ostatni post: ku3a
  piosenka 2019 roku ku3a 55 8 733 26.02.2020 12:59 AM
Ostatni post: Miszon
  płyta 2018 roku ku3a 42 6 656 11.02.2019 11:54 PM
Ostatni post: tadzio3
  piosenka 2017 roku ku3a 47 36 510 11.01.2018 10:12 PM
Ostatni post: ku3a
  piosenka 2016 roku ku3a 50 15 140 21.01.2017 07:27 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości