Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje ulubione piosenki 2018 roku
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #1
Moje ulubione piosenki 2018 roku
Podsumowanie będzie się dzieliło na pięć postów. Dziś pojawią się jeszcze dwa: z pozycjami 151-200 i 101-200, jutro reszta. Będę dawał do każdej piosenki link ze źródła, które wydaje mi się najtrwalsze. Na końcu odliczania podam link do playlisty na Spotify, ale w postach będą też linki do pojedynczych piosenek. Po zakończeniu odliczania podam też link do posta na blogu z dłuższymi komentarzami na temat piosenek z pierwszej setki.

Na początek kilka ciekawostek:
- na moim blogu takie podsumowanie zawsze dotyczyło tylko singli, ale różnica między singlem a niesinglem jest dziś tak płynna, że nie będę już jej uwzględniał,
- trzy utwory w Top 200 ukazały się w 2017, ale słuchałem ich prawie wyłącznie w 2018,
- zupełnie przypadkowo w 103 utworach ważną rolę odgrywa głos męski, również w 103 - kobiecy, bo kilka to duety. Tradycyjnie nie ma instrumentali,
- dziesięć piosenek jest śpiewanych po polsku, co jest rekordem, trzy po francusku, dwie po hiszpańsku, jedna częściowo po hiszpańsku,
- czternaście piosenek śpiewają wykonawcy z Polski, co też jest rekordem. Poza USA i Wielką Brytanią są też reprezentowane Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Francja, Hiszpania, Grecja, Belgia, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Rosja, Ukraina i Meksyk (mogłem coś przeoczyć).
- dziewiętnaście piosenek wykonują artyści popularni już w 2000 i wcześniej (choć jedna z nich - tylko w Polsce)
- co najmniej pięć jest coverami lub opiera się na samplach, jedna jest przeróbką trochę wcześniejszego utworu tego samego artysty, jedna jest remiksem, a o oryginale chyba wszyscy zapomnieli
- trzy są śpiewane przez członków obsady serialu "Twin Peaks: The Return", a jedna - przez muzycznego gościa tego serialu. Poza tym dwie śpiewają znane aktorki
- najdłuższa piosenka w Top 200 ma 8:09, najkrótsza - 2:22.
- Jedna piosenka ma wulgaryzm w tytule.
- tematem jednej jest piłka nożna

Kilka piosenek, którym niewiele zabrakło do Top 200:
Phum Viphurit - Lover Boy https://www.youtube.com/watch?v=8HnLRrQ3RS4 (nasze macki nie pierwszy raz sięgnęły do Tajlandii)
Janice feat. Saint - Black Lies https://www.youtube.com/watch?v=0_QYkBrLUX0
Nightmare Air - Who's Your Lover https://www.youtube.com/watch?v=u6Hu-0eMUXQ
lusts - lost highway https://www.youtube.com/watch?v=zUbpk0Wisz8
Paloma Faith - 'Til I'm Done https://www.youtube.com/watch?v=WdDZdpw8siw
Years & Years - All for You https://www.youtube.com/watch?v=vwFVDxDIvHg
Lykke Li - utopia https://www.youtube.com/watch?v=e4S_9LKUj8A
Linia Nocna - Gdzie jestem ja https://www.youtube.com/watch?v=g14QkyzdBMU

Dobrej zabawy!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.12.2018 05:28 PM przez Kordian.)
17.12.2018 02:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #2
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Zapomniałem dodać, że aż osiemnastu artystów pojawia się w rankingu dwukrotnie, a jedna osoba nawet trzy razy! A żeby było ciekawiej, tylko dwie nazwy z tego grona pojawiają się w tej części... Żeby post był trochę ładniejszy, zaznaczyłem polskich wykonawców na czerwono (w jednym przypadku wyżej będzie to osoba tylko o polskich korzeniach).

200. Mitski - Nobody
199. Betty Who - The Other Side
198. Yonaka - Fired Up
197. Liebe - Holy Sun
196. Linia Nocna - Zielone żoli
195. MODES feat. Caitlin Stubbs - Secret
194. The 1975 - Love It If We Made It
193. of Montreal - Sophie Calls Private Game/Every Person Is a Pussy, Every Pussy Is a Star!
192. Perlo - Call Me a Fool
191. Pinkshinyultrablast - Dance AM
190. Sara Jaroszyk - DNC
189. Francis and the Lights - Just for Us
188. Jessica Mauboy - We Got Love
187. Dead Sea - Know Where
186. Roses Gabor - I Could Be Yours
185. Linda Guilala - Primavera Negra
184. Sonar feat. Miles Bonny - Face the Sun
183. Grace Mitchell - Come Back for You
182. CHVRCHES - Never Say Die
181. Ifi Ude - Love Is Stronger
180. We Are Scientists - One In, One Out
179. Totally Enormous Extinct Dinosaurs - Leave a Light On
178. Christine and the Queens feat. Dâm-Funk - Damn, dis-moi
177. Launder feat. Soko - Keep You Close
176. Soft Science - Undone
175. Miike Snow - Change Your Mind
174. Fabiana Palladino - Shimmer
173. Asylums - When We Wake Up
172. Loners - He Looks Like Me
171. Pizzagirl - Favourite Song
170. Ariel Beesley - Slower Than Usual
169. Man Without Country - Remember the Bad Things
168. Hotel Apache - Dialtone
167. Laura Lee Lovely - Lights Down
166. Kimbra - Like They Do on TV
165. CAT - Strawberry Milkshake
164. L'Imperatrice - Matahari
163. Wild Front - Make You Feel
162. Morrissey - Back on the Chain Gang
161. Editors - Darkness at the Door
160. Anderson. Paak feat. Kendrick Lamar - Tints
159. The Spectors - Borderline
158. White Lies - Believe It
157. Natalie Prass - Short Court Style
156. Seasurfer - Sad Song
155. Friendly Fires - Heaven Let Me In
154. Raleigh Ritchie - Me, Myself & I
153. Computer Magic - Perfect Game
152. Deetron feat. Jamie Lidell - Cry with the Stars
151. Satellite Stories - Coupons
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.12.2018 03:29 PM przez Kordian.)
17.12.2018 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
a jakie było kryterium wyboru kolejności? przy tak długiej liście strach to ręcznie układać Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.12.2018 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Jak zwykle - subiektywnie rozumiana wartość estetyczna, w kilku przypadkach także względy sentymentalne Icon_smile Dodawanie cyferek to była część prowadzenia listy, którą mniej lubiłem, ale rozumiem to, co piszesz o strachu, bo mam w planach Top Wszech Czasów... Top 200 to rekompensata dla czytelników bloga za to, że przez ostatnie pół roku niemal nic się na nim nie pojawiało. Do tej pory piosenek w zestawieniu rocznym nie było więcej niż 150.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.12.2018 12:50 PM przez Kordian.)
17.12.2018 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #5
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Część druga

150. Franz Ferdinand - Feel the Love Go
149. Xxanaxx - Bardzo bardzo
148. HONNE feat. Tom Misch - Me & You
147. Written Years - Superficial Feeling
146. Sons of Bill - Believer/Pretender
145. LANY - Thru These Tears
144. The Aces - Just Like That
143. Stimulator Jones - Soon Never Comes
142. Brodka & A_GIM - Wszystko, czego dziś chcę
141. Paul McCartney - Come on to Me
140. Mogwai - We're Not Done (End Titles)
139. RÜFÜS DU SOL - No Place
138. Durand Jones & The Indications feat. Aaron Frazier - Don't You Know
137. Ben Hobbs - Two Pieces
136. Jungle - Heavy, California
135. Agus - Piasek
134. NINA - Sleepwalking
133. Cults - Right Words
132. Hospital - Nothing But Love
131. Tomasz Makowiecki - Najdłuższe pocałunki w Polsce
130. Keep Shelly in Athens - Tokyo Lane
129. Cathedrals - Hits Me Like a Landslide
128. Ride - Catch You Dreaming
127. courtship. - This Kind of Woman
126. The Shapeshifters feat. Teni Tinks - Try My Love (On for Size)
125. The 1975 - It's Not Living (If It's Not with You)
124. Silk City feat. Dua Lipa - Electricity
123. Snow Patrol - Empress
122. Barrie - Canyons
121. Firstworld - Not Obvious
120. Oscar and the Wolf - Fever
119. Lisa Stansfield - Everything
118. Jody Watley feat. SRL - The Mood (Alex Di Cio Remix)
117. Many Voices Speak - I Saw You
116. The New Division - Jealous
115. Tanners - Holy Water
114. Lo Moon - Real Love
113. joan - I Loved You First
112. Bob Moses - Back Down
111. Owl City - Lucid Dream
110. Clubhouse - Summerfields
109. George Fitzgerald feat. Tracey Thorn - Half-Light
108. Leon Bridges - Beyond
107. Kali Uchis - Dead To Me
106. Maggie Rogers - Light On
105. Chad Valley - Impartial
104. Franz Ferdinand - Glimpse of Love
103. Hooverphonic - Romantic
102. Hatchie - Adored
101. Siena Stone - Freewheeler
18.12.2018 12:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Pytanie - Czy playlista Elektroenergia 2018 będzie poukładana czy liftingowana - czy mozna ja słuchac, jako zestawienie finalne? W agendzie mojej grudniowej działalności odsłuchowej przewiduję odsłuch tej playlisty w całości. Pewnie utwory zanedbane przeze mnie zasilą playlistę na 2019. Choć oczywiście jest masa rzeczy, które a) znam b) znam i lubię c) znam i kocham d) wpisy "ledwo wieje...
Kordian napisał(a):Poza USA i Wielką Brytanią są też reprezentowane
wydawało mi się, że Keep Shelly są Grekami, więc zgłaszam.
PS Liczę, że czołówka doczeka się jakiegoś sympatycznego opisu. Liczę na to. Czytanie o muzyce sprawia mi często tyle radości, co jej słuchanie. A na pewno dobry opis pozwala na skrócenie dystansu pomiędzy słuchaczem a obiektem słuchanym. Tutaj zgadzam sie a Kurtem, który skrytykował wypowiedź Franka Zappy "pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze" .

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.12.2018 10:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
No to juz wiemy, ze nie bedzie u Ciebie Jean Michelle-Jarre'a Icon_wink
Przyznam, ze jestem mile zaskoczony samym faktem postowania przez Ciebie podsumowania.
18.12.2018 11:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
prz_rulez napisał(a):No to juz wiemy, ze nie bedzie u Ciebie Jean Michelle-Jarre'a
A dlaczego miałby byc tutaj Jarre? Od czasów Aero nic sensownego nie nagrał.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.12.2018 12:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #9
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
(18.12.2018 10:09 AM)dziobaseczek napisał(a):  Pytanie - Czy playlista Elektroenergia 2018 będzie poukładana czy liftingowana - czy mozna ja słuchac, jako zestawienie finalne? W agendzie mojej grudniowej działalności odsłuchowej przewiduję odsłuch tej playlisty w całości. Pewnie utwory zanedbane przeze mnie zasilą playlistę na 2019. Choć oczywiście jest masa rzeczy, które a) znam b) znam i lubię c) znam i kocham d) wpisy "ledwo wieje...
Chciałbym ułożyć ją już dziś, ale dość długo mnie nie będzie w domu, więc nie wiem, czy się uda, może dopiero jutro. Nie będzie w niej tylko dwóch utworów: Liebe i czegoś, co jest bardzo wysoko i było na Spotify na początku roku, a potem zniknęło.

Za uwagi, że ledwo wieje się nie obrażam, bo miejsca 151-200 to bardziej ciekawostka, 101-150 już lubię mocniej, a dopiero pierwsza setka moim zdaniem jest rewelacyjna.

(18.12.2018 10:09 AM)dziobaseczek napisał(a):  
Kordian napisał(a):Poza USA i Wielką Brytanią są też reprezentowane
wydawało mi się, że Keep Shelly są Grekami, więc zgłaszam.
To bardzo słuszna uwaga. Grecja w tym roku jest silnie reprezentowana, bo stamtąd jest też Liebe i projekt, który zajął 98 miejsce. Zadziwia mnie, że nie ma chyba nic z Danii.

(18.12.2018 10:09 AM)dziobaseczek napisał(a):  PS Liczę, że czołówka doczeka się jakiegoś sympatycznego opisu. Liczę na to.
Do opisów prawo ma blog, bo to moja najstarsza aktywność, ale kilka uwag znajdzie się też tutaj, bo niektóre pozycje mogą być dla Was bardzo zaskakujące.

(18.12.2018 10:09 AM)dziobaseczek napisał(a):  Tutaj zgadzam sie a Kurtem, który skrytykował wypowiedź Franka Zappy "pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze".
Niektórzy twierdzą, że powiedział to jazzman Thelonious Monk. Nie zgadzam się z tym m.in. dlatego, że kurs przewodnicki nauczył mnie tego, że samo mówienie o architekturze może wydawać się jak tańczenie o architekturze.

(18.12.2018 11:02 AM)prz_rulez napisał(a):  No to juz wiemy, ze nie bedzie u Ciebie Jean Michelle-Jarre'a Icon_wink
Przyznam, ze jestem mile zaskoczony samym faktem postowania przez Ciebie podsumowania.
To jest dla mnie istotna informacja, że album ma charakter instrumentalny Icon_smile
18.12.2018 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Dla niecierpliwych miejsca 100-51. Mimo chęci, nie zdążyłem napisać komentarza, spróbuję wieczorem. Dopisałem też jedno zdanie do odpowiedzi Konradowi wyżej.

Co mogę powiedzieć o tej części? Może zacznę od tego, że pogubiłem się w obliczeniach do ciekawostek z pierwszego posta. Nie ma równej liczby piosenek z męskim i damskim wokalem w top 100. Zupełnie zapomniałem o Dziku, który udziela się w "Telepop", tak mocno przyzwyczaiłem się, że w Holly Blue śpiewa utalentowana Sonia Kopeć. Najwyżej możemy poudawać, że w piosence Cathedrals śpiewa tylko kobieta Icon_smile Jest też więcej niż trzy piosenki z 2017 roku - myślałem o Grace Mitchell, Walk the Moon i piosence z 11 miejsca, która jest dla mnie bardzo typowa Icon_smile, a zapomniałem o dream popowej grupie Hindu, która jednocześnie jest jedynym reprezentantem Ukrainy w zestawieniu.

Bardzo się cieszę, że miałem możliwość umieścić w rankingu Mädchen Amick - od wielu lat (oczywiście, tylko moim zdaniem) najseksowniejszą kobietę na Ziemi (może z wyjątkiem jakichś Polek Icon_smile, najbardziej znanej jako kelnerka Shelly Johnson z serialu "Twin Peaks". W ostatnich latach występuje w serialu "Riverdale", jej postać nazywa się...Alice Cooper i pół roku temu miała tam okazję coś zaśpiewać. Nie mam pojęcia, na ile jej głos został poddany obróbce, ale rezultat wyróżnia się emocjonalnością.

Poza Holly Blue, których brak rozpoznawalności mimo wydania dwóch płyt długogrających, jest dobijający, bo to pop bardzo wysokiej jakości, bardzo polecam także meksykańską synth-popową grupę Mind Cinema. Na razie trafiają im się bardzo obłe ballady, ale błyszczą w kawałkach przypominających polskie Sexy Suicide.

Trochę mnie zdziwiło, że Mýa zaszła tak daleko, ale to bardzo zmysłowa piosenka. Mamy też coś w rodzaju nowoczesnego new jack swingu przefiltrowanego przez manierę wokalną Bros w wykonaniu Gusa Dappertona. Fanom takich klimatów polecam też Stimulator Jones z drugiej setki.

W tej części doczekała się też rozwiązania zagadka artystki polskiego pochodzenia. Sonia Stein to raczej część muzyki brytyjskiej, ale niedawno wystąpiła w Warszawie, więc próbujesz też coś zyskać na polskich korzeniach. Notabene ten utwór bardzo skorzystał na dłuższej przerwie od słuchania, podobnie jak obydwa kawałki Lisy Stansfield.

100. Roosevelt - Under the Sun
99. Walk the Moon - Tiger Teeth
98. Someone Who Isn't Me feat. Stella - Stop and Remember
97. Video Age - Lover Surreal
96. Pete Yorn feat. Scarlett Johansson - Bad Dreams
95. Mini Mansions - Works Every Time
94. Strange Talk - Cosmic Synchronicity
93. Chad Valley - See-Through
92. Lykke Li - Time in a Bottle
91. Hindu - Brighton
90. The Shadowboxers - Runaway
89. Violet Days - Just a Little
88. Jaakko Eino Kalevi - People in the Centre of the City
87. Nite Jewel - On Your Own
86. Generationals - Beggars in the House of Plenty
85. Mind Cinema - The Beat of the Heart
84. Hooverphonic - Uptight
83. Wild Nothing - Letting Go
82. Mädchen Amick - Evening Prayers
81. Rina Sawayama - Ordinary Superstar
80. Mýa - Damage
79. Amethysts - How It Is
78. SG Lewis - Sunsets (pt. 2)
77. Thought Beings - Hell or High Water
76. Theophilus London feat. Tame Impala - Only You
75. Ladytron - The Island
74. Empress Of - When I'm With Him
73. Kacey Musgraves - High Horse
72. George Fitzgerald & Lil Silva - Roll Back
71. Little Dragon - Best Friends
70. Let's Eat Grandma - It's Not Just Me
69. Chrysta Bell - 52 Hz
68. Reni Jusis - Ćma
67. Echo Ladies - Overrated
66. Holly Blue feat. Dzik - Telepop
65. Salt Ashes - Girls
64. Pompeya - Do
63. The Navettes - Slow
62. Eliza and the Bear - Real Friends
61. MDNT BLVD - Summertime
60. Nation of Language - On Division St
59. Elvis Costello & The Imposters - Suspect My Tears
58. Lisa Stansfield - Billionaire
57. Kwamie Liv - Look at What I've Done
56. Tracey Thorn - Dancefloor
55. Broken Bells - Shelter
54. CRIMER - Cards
53. Sonia Stein - Change Shapes
52. Gus Dapperton - World Class Cinema
51. Part Time - Hide
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2018 11:18 PM przez Kordian.)
18.12.2018 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Nie wiem jak album, ale singielek tak.
18.12.2018 06:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #12
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Oczywiście, musiałem zrobić to, co robię za każdym razem, czyli napisałem dwa razy 38 miejsce, więc musimy przesunąć wszystkie piosenki o jedną w dół, czyli 51 miejsce się zmieniło. Robi się coraz bardziej tajemniczo, ponieważ wylądowali tu artyści praktycznie nieobecni w mediach społecznościowych: Everything by Electricity - rosyjscy dreampopowcy (chwilowo?) w Wielkiej Brytanii i gitarowy Amerykanin Luke Reed. Niewiele wiem też np. o Tickle Torture, poza tym, że pochodzi z USA i dostarczył najdłuższego kawałka w pierwszej setce (w dwusetce byli of Montreal, ale oczywiście to jak gdyby dwa utwory w jednym), także jednego z najbardziej tanecznych.

Piosenek z Polski wyżej już nie będzie i też wygrała jedna z najmniej na razie znanych przedstawicielek naszego kraju, choć chyba jeszcze bardziej niszowa jest Agus z drugiej setki, która bardzo mi się kojarzy ze "Snem na pogodne dni". Co ciekawe i ją, i Olgę znalazłem na zagranicznych blogach. Ciekawy jest rodowód "Jak dynamit". Była ta propozycja do konkursu Polskiego Radia na piosenkę w ramach obchodów stulecia niepodległości i początkowo była podpisana jako Sonia Kopeć solo (niestety, nie dostała żadnej nagrody).

Jak widać, dość wysoko doszła Chrysta Bell - wokalistka, która nie tak dawno dzięki dobrej znajomości z Davidem Lynchem debiutowała jako aktorka w serialu "Twin Peaks: The Return", który spopularyzował też pojawiających się w nim bodaj dwa razy Chromatics. Pod hasłem "uznane aktorki" kryją się oczywiście Scarlett Johannson, która w "bad Dreams" brzmi cokolwiek jak Marie Fredriksson z Roxette, oraz Janelle Monáe, która trafiła tu z bardzo dynamicznym (i rozpolitykowanym) album trackiem.

Trochę zaskoczyło mnie, że wciąż tak podoba mi się mający już grubo ponad pół roku singiel Clare Maguire, która już dawno nie nagrywa electro, ale wciąż ma talent. Są tu też rzeczy bardzo nowe, przede wszystkim Huntar, ale też Hiszpanka Zahara, która wydała bardzo fajną płytę Astronauta. Wielkie gratulacje należą się Tracey Thorn, która pojawiła się trzy razy (w tym raz na featuringu).

Pierwsza dziesiątka jutro - tam się będzie działo! Dodam jeszcze, że brak piosenek w top 200 nie oznacza, że ktoś nie nagrał żadnej dobrej muzyki w tym roku, tyle że czasem bardziej mi się podobała w obrębie całej płyty (np. Anna Calvi).

51. Everything by Electricity - Place to Call My Own
50. Holy Ghost! - Anxious
49. Simple Minds - Magic
48. Swimming Girls - Beneath You
47. Hatchie - Sure
46. Millionyoung - Concept of Time
45. St. Lucia - China Shop
44. DJ Koze - Pick Up (oparte na "Neither One Of Us (Wants To Be The First To Say Goodbye)" Gladys Knight)
43. Best Youth - Nightfalls
42. Mind Cinema - Sundiver
41. Sade - The Big Unknown
40. Clare Maguire - All or Nothing Love
39. Luke Reed - I'm Dreaming
38. Chrysta Bell - Blue Rose
37. Huntar - My Drug
36. The Knocks feat. Foster the People - Ride or Die
35. OUTLYA - White Light
34. Chromatics - Blue Girl
33. Blossoms - There's a Reason Why (I Never Returned Your Calls)
32. Robyn - Honey
31. Janelle Monáe - Americans
30. Father John Misty - Disappearing Diamonds Are the Rarest of Them All
29. St. Vincent - Fast Slow Disco
28. Blood Orange - Charcoal Baby
27. Parade of Lights - Human Condition
26. Lostchild - Blacklist
25. Zahara - Bandera Blanca
24. Cub Sport - Sometimes
23. Lana Del Rey - You Must Love Me (cover piosenki z "Evity" na potrzeby bestofu Andrew Lloyda Webbera)
22. Tracey Thorn - Queen
21. Holly Blue - Jak dynamit
20. St. Lucia - A Brighter Love
19. Florence + the Machine - Hunger
18. Tickle Torture - No One Feels for Your Love
17. Blossoms - Cool Like You
16. Kamp! - Don't Clap Hands
15. Young Fathers - In My View
14. Robyn - Missing U
13. RÜFÜS DU SOL - Treat You Better
12. Olga Polikowska - Ulatuje
11. Jessie Ware - Your Domino
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2018 05:15 PM przez Kordian.)
20.12.2018 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Nie czytam - Bo czekam na 28.12 Icon_wink

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 10:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #14
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Czółówka czołówki.

10. Angel Unlmtd - SugarGlider
Dość tajemniczy producent muzyki elektronicznej i new Age z Atlanty Dylan Anderson. Utwór był na początku na roku Spotify, potem zniknął, na razie jeszcze jest na YouTube. Jak można się domyślić, trafił tak wysoko, bo miałem ochote na coś w stylu Mew.

9. The Rhythm Method - Chin Up
Zabawny brytyjski duet wziął na warsztat rodzimą piłkę nożną i patrząc na mundialowy rezultat był to dobry omen. Piękny hołd dla "World in Motion". W teledysku pojawili się muzycy Swim Deep i Wolf Alice.

8. Tom Demac feat. Real Lies - White Flowers
Od czasu do czasu nachodzi mnie ochota na specyficzną transowość Real Lies, którzy tu akurat pomogli DJ-owi znanemu m.in. z remiksu "Say It to Me" Pet Shop Boys. Choć tekst mówi o kwiatach, a nie łzach, trudno nie pomyśleć chwilę o Rutgerze Hauerze w "Łowcy androidów".

7. MGMT - Me and Michael
Kto by pomyślał, że to oni w tym roku opublikują piosenkę najbardziej kojarzącą mi się z Papa Dance (nawet bardziej niż "Don't Clap Hands"). Podobała mi się cała płyta.

6. Troye Sivan - Bloom
Wspaniała melodia i retro beat.

5. Yumi Zouma - Powder Blue/Cascine Park
Duma Nowej Zelandii ma tylko ten utwór w topie, ale przynajmniej wysoko. Już nie mogę doczekać się ich kolejnej płyty.

4. Kendrick Lamar feat. SZA - All the Stars
Dość długo zastanawiałem się, czy nie umieścić przeboju z filmu "Black Panther" na pierwszym miejscu, ponieważ jako jedyny w zestawieniu dodał mi energii, żeby zrobić coś konkretnego - wyjść po seansie z kina i odzyskać sporą sumę pieniędzy. Plus parę osobistych skojarzeń związanych z tekstem, fajne smyczki i oooo w tle przypominające Empire of the Sun.

3. Roosevelt - Shadows
Po prostu Roosevelt u szczytu swoich możliwości (jak na razie).

2. 3615 Nuits Blanches - Helios Helas
Duet z Paryża do głębszego rozgryzienia. Na razie wiem tyle, że mają w dorobku płytę z 2017 i epkę, a ten utwór jest po prostu przepiękny.

1. Jessie Ware - Overtime
Po dwóch bardzo ugrzecznionych płytach erotyczny house, który prawdopodobnie niedługo doczeka się dalszego ciągu. Wielu fanów długo na to czekało.

Dodatkowe nagrody:
ulubiony remiks utworu z top 200 - Blossoms - There's a Reason Why (I Never Returned Your Calls) (Satin Jackets Remix

ulubiony remiks utworu spoza top 200 - Chvrches - Get Out (Roosevelt Remix)

retro odkrycie roku - The Beautiful South - Song for Whoever

2. Yellow Magic Orchestra "You've Got to Help Yourself"
3. Asia "Only Time Will Tell"
4. The Whispers "And the Beat Goes On"
5. Gazebo "Lunatic"

Dziękuję wszystkim, którzy zaglądali, po świętach podzielę się jeszcze ulubionymi płytami i epkami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2018 08:01 PM przez Kordian.)
20.12.2018 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #15
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Jeśli słyszałem z całego tego zestawu, jeśli niczego nie przegapiłem, 4 i pół piosenki, to bardzo źle o mnie świadczy? Icon_wink

A tak na marginesie, masz dwie piosenki na 51. miejscu Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2018 08:45 PM przez neo01.)
20.12.2018 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
RE: Moje ulubione piosenki 2018 roku
Kordian napisał(a):Troye Sivan - Bloom
pełna zgoda; ja wybrałem z tej płyty "animal", ale "bloom" i "my my my" też były znakomite

Kordian napisał(a):Roosevelt - Shadows
a ja go chyba wolałem przy okazji debiutu

Kordian napisał(a):Kendrick Lamar feat. SZA - All the Stars
mnie nie porwał; soundtrack miał lepsze momenty

znalazłem "americans" monae; "screwed" nie siadło czy nie było odsłuchane? Icon_smile

ogólnie ładne zestawienie; niedalekie temu, czego sam lubię słuchać na co dzień, ale jednak przesunięte w stronę niezobowiązującego synthpopu Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.01.2019 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top 100 2012 - ulubione single Kordian 69 15 016 01.01.2013 01:54 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości