Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daughtry - Cage to Rattle
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #1
Daughtry - Cage to Rattle
27 lipca wydany został album zespołu Daughtry zatytułowany "Cage To Rattle"

[Obrazek: Daughtry_CagetoRattle.jpg]
Tacklista:
1. Just Found Heaven
2. Backbone
3. Deep End
4. As You Are
5. Death of Me
6. Bad Habits
7. Back in Time
8. Gravity
9. Stuff of Legends
10. White Flag


A ja temat ten nie zakładam z powodu samego albumu, a raczej przemyśleń, jakie miałem w trakcie jego słuchania. Podzieliłem się nimi na forum Bon Jovi, ale wszystko zahacza o tematy ogólnomuzyczne i postanowiłem poruszyć to także tutaj.

Aby nie pisać dwa razy tego samego, po prostu wkleję fragmenty moich wypowiedzi z tamtego forum. Jeden post był zamieszczony przed odsłuchem płyty, drugi po.

Post 1:
Rzadko kiedy tak mam, że coś porównuję do Bon Jovi, ale tutaj po prostu mi się to narzuca. Daughtry szufladkowany jest jako jeden z wielu tych post-grunge'owych tworów, z których żaden nie zasługuje na takie miano. Zawsze miał po drodze z poprockiem i nie ma w tym niczego złego, bo robił to dobrze. Teraz, po pięciu latach kapela wraca z nową płytą, która wciąż czeka na mój pierwszy odsłuch. Jednak już po dwóch singlach mam swoje przemyślenia na jej temat. Nie ma co ukrywać, z rockiem nie ma to za wiele wspólnego. Piosenki pod radio, produkcja wygładzona, efekty rodem z twórczości Taylor Swift, kiedy jeszcze była piękna.

Post 2:
Daughtry jako kolejny zespół na świecie postanowił nagrać popowy materiał. To chyba naturalna kolej rzeczy, bo od pewnego czasu można zauważyć taki trend u wielu podobnych zespołów, w tym Bon Jovi właśnie. Dzieje się tak zarówno z kapelami popularnymi (Linkin Park), jak i tymi niszowymi (H.E.A.T.). I jednym wychodzi to lepiej, innym mniej. Daughtry'emu wyszło źle.

Oczywiście zespół ten zawsze był poprockowy i można było podejrzewać, że wybranie takiej, a nie innej drogi będzie kwestią czasu. Choć po singlach zapowiadało się całkiem całkiem, to efekt końcowy jest niestety mizerny. Muzyka dla najmniej wymagającego słuchacza. I ponownie spotykamy się z TYM SAMYM WKURZAJĄCYM MNIE JUŻ CAŁKOWICIE MOTYWEM. Kiedy fani mylą krytykę zmiany stylu, z krytyką wykonania tej zmiany stylu. I tak rodzą się dwa obozy. Jeden mówi, że złe, ale jego jedynym argumentem jest fakt, że to nie jest rock. Drugi broni, ale jego jedynym argumentem jest fakt, że to nie musi być rock. A nie w tym siedzi problem. Banach grał grunge, by potem zacząć grać reggae. Dziś oba jego zespoły są legendarne.

I tak zastanawiam się kto z podobnych zespołów mógłby być wzorem do naśladowania w kwestii bezbolesnego i udanego przejścia z muzyki rockowej do, nazwijmy to, nowoczesnego poprocka. I do głowy przychodzi mi tylko The Rasmus. Serio, z jakiegoś powodu ten ich nowy materiał brzmi całkiem solidnie na tle reszty zespołów, które przeszły w ostatnim czasie taką samą metamorfozę, przynajmniej tych z męskim wokalem. Te z żeńskim od samego początku były skazane na pop. I chyba w większości przypadków w tym siedzi problem - facet grający takie coś wygląda niepoważnie. Głównie przez to, że jest to robienie muzyki po najmniejszej linii oporu.

---

Okej, tu kończy się kopiuj/wklej, ale dodam jeszcze dwa znaki zapytania.
Otóż poruszam ten temat ponieważ zastanawia mnie ten trend przeobrażania się radiowego rocka. Nasuwa się pytanie, czy to faktycznie próba zrobienia czegoś innego, czy po prostu odcinanie kuponów? Co sądzicie?

Radio Epsilon
12.12.2018 01:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #2
RE: Daughtry - Cage to Rattle
A mnie się nawet ta płyta spodobała. Icon_lol
Oczywiście zgadzam się, że nie mam w niej nic odkrywczego, ale czasami warto sięgnąć po proste melodie, zwłaszcza że tutaj mamy do czynienia z wyrazistym głosem, a to dla mnie spory atut. Ogólna ocena 7/10.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
12.12.2018 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości