Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #161
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
prz_rulez

07p Ölelj meg újra
06p 40
05p Ugyanúgy
04p Keresem az utam
03p Damned
02p Induljon a banzáj!
01p Ladies From That House

ale mi prz zagadkę dałeś w głosach fajną Icon_wink
30.12.2018 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #162
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
thestranglers napisał(a):06p 40
tego utworu nie ma na liście do głosowania
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2018 10:17 PM przez tomas585.)
30.12.2018 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #163
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
prz_rulez

12p Tipikus sztereó
10p Előkelő idegen
08p Szindbád Dala

Sytuacja po wszystkich, 11 głosach (prz_rulez, thestranglers, mike, Yacy, Sundrajta, Lilian, tomas585, Tomekk, kajman, kolej_grzesiek, Artur.O):

(---, 06, 10, 02, 12, 07, 04, 07, ---, ---, 02) 50 Hazatalál
(04, 10, ---, ---, 08, 04, ---, 06, 01, 08, ---) 41 Keresem az utam
(02, 02, 06, 07, 01, 08, ---, ---, ---, 05, 07) 38 Induljon a banzáj!
(01, ---, ---, 10, ---, 06, 07, ---, 08, ---, 05) 37 Ladies From That House
(---, 05, ---, 12, ---, ---, 05, ---, ---, 07, 06) 35 Dörömbölnek a vágyak
(12, ---, ---, ---, ---, ---, 10, ---, ---, 12, 01) 35 Tipikus sztereó
(---, 04, ---, ---, ---, 01, 08, 12, ---, 04, ---) 29 Igazán
(05, 07, 07, ---, ---, ---, ---, 10, ---, ---, ---) 29 Ugyanúgy
(---, 03, ---, 05, ---, 12, ---, ---, ---, ---, 08) 28 Újra elsz
(08, ---, ---, ---, ---, ---, 12, 03, ---, 03, ---) 26 Szindbád dala
(---, ---, ---, ---, ---, 03, ---, 08, 12, 02, ---) 25 Hello
(---, ---, 02, 08, ---, 10, ---, ---, ---, ---, 03) 23 A félelem - I.
(10, ---, ---, ---, 03, ---, ---, ---, ---, 10, ---) 23 Előkelő idegen
(03, ---, 01, 04, 06, ---, ---, 05, 03, ---, ---) 22 Damned
(---, ---, 08, ---, 02, ---, ---, ---, 10, ---, ---) 20 Holnaptól
(---, ---, 05, ---, 10, ---, ---, ---, 05, ---, ---) 20 Minden most kezdődik el
(---, ---, 03, ---, 04, ---, 06, 02, 04, ---, ---) 19 So Much Larger
(---, ---, 04, 01, 07, ---, ---, ---, 06, ---, ---) 18 Még közelebb
(---, 12, ---, ---, 05, ---, ---, ---, ---, 01, ---) 18 A fénybe nézz
(---, ---, ---, 06, ---, 05, ---, ---, ---, ---, 04) 15 Kezemet nyújtom
(06, ---, ---, ---, ---, ---, ---, 01, 07, ---, ---) 14 Negyven
(---, 01, ---, 03, ---, ---, 02, 04, ---, ---, ---) 10 Végre
(07, ---, ---, ---, ---, ---, 03, ---, ---, ---, ---) 10 Ölelj meg újra
(---, 08, ---, ---, ---, ---, 01, ---, ---, ---, ---) 09 Áradás
(---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, 06, ---) 06 Indiántánc
(---, ---, ---, ---, ---, 02, ---, ---, ---, ---, ---) 02 A 101-es szoba
(---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, 02, ---, ---) 02 Kedvesnővérek

Dziękuję za głosy, przowi za ciekawy wybór i mike'a prosimy już o nowy podmiot. Icon_smile
30.12.2018 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #164
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
tomas585 napisał(a):tego utworu nie ma na liście do głosowania
nieprawda Icon_razz2
30.12.2018 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #165
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
już wiem że negyven to po węgiersku 40 Icon_biggrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2018 10:18 PM przez tomas585.)
30.12.2018 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #166
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Oddano głosy na wszystkie utwory! Icon_smile
30.12.2018 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #167
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
No cóż, nie mogę powiedzieć, żeby wyniki mnie zadowalały. No ale mogło być gorzej.
30.12.2018 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #168
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Wygrał utwór chyba najmłodszy w zestawie, to pozytywne dla bohatera. Icon_smile
30.12.2018 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #169
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Mike, where are you? Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
30.12.2018 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #170
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
mamy mały zapas czasowy, spokojnie Icon_wink
30.12.2018 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #171
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Ja tylko z ciekawości Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
30.12.2018 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #172
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Z tych solowych faktycznie najnowszy najlepszy. Ale jednak Bonanza Banzai jak dla mnie fajniejsze; pierwsze parę pozycji autentycznie mi, fanatykowi synth popu, się podobało. Icon_wink
Mimo wszystko intrygujący top był.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2018 11:32 PM przez Dobromiera.)
30.12.2018 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #173
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Zaskakujące, że wygrał utwór, któremu tylko ja dałem pierwsze miejsce. Icon_lol Ciekawie też wyszło, że u mnie punktowało całe podium i dalej utwory spoza pierwszej dziesiątki.
I do tego kajmanowi tryumfator się nie podoba, Icon_twisted a jego zwycięzca "Hello" u mnie był dopiero na dwunastym!
Też początkowo miałem wrażenie, że to jeden z najsłabszych wykonawców, ale od niedawna sprawdzam sobie średnią ocenę jaka mi wychodzi dla dziesięciu najlepszych piosenek proponowanych wykonawców i byli już gorsi od Akosa. Icon_eek
I rzeczywiście sporą niespodzianką jest to że wygrał praktycznie najnowszy kawałek, a ten który na Węgrzech był wielkim hitem zajął... 16 miejsce! Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
30.12.2018 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #174
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
jestem Icon_wink i mam złe wieści dla niektórych Icon_biggrin A dla niektórych dobre...

A więc następny top należeć będzie do... księcia muzyki pop: Justina Timberlake'a.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2018 12:38 AM przez mike.)
31.12.2018 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #175
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Sundrajta napisał(a):byli już gorsi od Akosa
A to akurat nic dziwnego. I zanosi się, że kolejny będzie znacznie gorszy.
mike napisał(a):księcia muzyki pop: Justina Timberlake'a
Jaki pop, taki książę. A tak naprawdę to tylko robi krecią robotę tej muzyce, która czasem potrafi być dobra.
31.12.2018 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #176
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Rzeczywiście wieści kiepskie.

WOLNE MEDIA!!!
31.12.2018 10:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #177
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Nie zdążylem zatypowac. Szkoda. Timberlake to i tak dobry wybór mikea. Spodziewalem się lady gaga

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2018 06:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #178
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Nie wiem czy to nie byłby lepszy wybór. Szczególnie że przy takim składzie bawiących się, jaki tutaj jest to pewnie cała muzyka z Narodzin by się znalazła. Poza tym może i duecik z Bennetem by się pojawił.
31.12.2018 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #179
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Jeśli chodzi o relację z koncertu, to pewnie pojawi się dopiero po 15 lutego. Przyznam, że nie byłem za bardzo w nastroju na jej pisanie - i wciąż nie jestem. Może do 20 lutego nie zapomnę wszystkiego co się działo.

A teraz to, co miałem już prawie miesiąc temu napisać, choć w sumie brakuje mi słów jeszcze bardziej niż wcześniej i boję się, że nie przekażę swoich myśli wystarczająco jasno, ale niech będzie...
Nie ukrywam, że zostałem bardzo niemile zaskoczony waszym (nie)udziałem. Po pierwsze, to daliście się (ok, część z was) poznać jako ludzie zamknięci, niechętni na nowości i niepragnący zrozumieć fenomenów innych kultur, nawet tak bliskich polskiej jak węgierska. Po drugie jednak, to, zwłaszcza tymi komentarzami, że "Akos i spółka są marną kopią Depeche Mode" w rzeczywistości... Działacie na niekorzyść polskiej muzyki. Wczujcie się teraz w takiego "przeciętnego Jankesa" czy nawet Angola. Słucha sobie Republiki, Varius Manx, Kaczmarskiego... No i co powie?
Republika - jakaś marne połączenie The Clash i Pink Floyd.
Kaczmarski - tandetna kopia Cohena
Varius Manx - słaba, spopowiała wersja The Carpenters.
I tak dalej.
Tak właśnie będzie myślał, jeśli nie spojrzy głębiej, na teksty, na wpływ kulturowy, na szerszy kontekst.
Tak naprawdę w polskim interesie jest, żeby kulturalny terror (tak, świadomie użyłem tego słowa) anglojęzycznych anglosasów malał. Dlatego sami powinniśmy interesować się kulturą innych... kultur (ta, masło maślane mi wyszło, wybaczcie), promować je na równi z polską. Bo tak naprawdę wszyscy gramy do wspólnej bramki - a tą bramką jest uwolnienie się z kulturowej supremacji Wielkiej Brytanii i (zwłaszcza) Stanów Zjednoczonych. Tym bardziej, że w ostatnich latach nie przynoszą światu zbyt wiele dobrego.
Badumc.

P.S. Dodaję post scriptum, ponieważ boję się, że ta wiadomość może być źle zrozumiana. Nie chodzi mi o to, żeby w ogóle przestać słuchać muzyki z USA czy Wielkiej Brytanii - w końcu ja sam słucham jej od groma! Chodzi mi jednak o to, że jej dominacja jest zdecydowanie przesadzona. I często wcale nie dlatego, że artyści stamtąd są lepsi, tylko dlatego, że wpompowano w nich sporo kasy i wpływów. Dlatego właśnie warto choć w ultramikroskopijnym stopniu działać na rzecz artystów z "gorzej ustawionych" krajów - choćby poprzez ich promocję wśród znajomych czy odsłuchiwanie ich utworów na Youtubie i innych serwisach streamingowych. W różnorodności siła!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2019 05:44 PM przez prz_rulez.)
28.01.2019 04:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #180
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Sorry prz, ale tym postem wszedłeś na szczyt samoośmieszenia.

(28.01.2019 04:30 PM)prz_rulez napisał(a):  Po pierwsze, to daliście się (ok, część z was) poznać jako ludzie zamknięci, niechętni na nowości i niepragnący zrozumieć fenomenów innych kultur, nawet tak bliskich polskiej jak węgierska.
Jakich fenomenów innych kultur? Mowa jest tu o całkowicie przeciętnej i całkowicie współczesnej muzyce pop. Sorry, ale oszukujesz się, słysząc tu jakąkolwiek inną jakość. Czy w podobny sposób Węgrom byś pisał o fenomenach polskiej kultury takich, jak (z braku lepszych porównań) Feel, Margaret, czy Patrycja Markowska?

Cytat:po drugie jednak, to, zwłaszcza tymi komentarzami, że "Akos i spółka są marną kopią Depeche Mode" w rzeczywistości... Działacie na niekorzyść polskiej muzyki.
Powtórzę, się, ale oszukujesz się, myśląc, że jest to cokolwiek innego, nieznanego. Naprawdę. Icon_smile Zresztą to słowa na wiatr - sam nigdy nie napisałeś, czym się te podmioty wykonawcze wyróżniają. Słyszałem od Ciebie tylko tyle, że są z Węgier i są tam popularni, a ja nie usłyszałem niczego innego, niż same dobrze mi już znane schematy, zagrywki itd.

Cytat:Republika - jakaś marne połączenie The Clash i Pink Floyd.
Kaczmarski - tandetna kopia Cohena
Varius Manx - słaba, spopowiała wersja The Carpenters.
I takimi porównaniami niestety pokazujesz, że tak naprawdę nie wiesz, o czym piszesz. Kaczmarski i Cohen?? Republika i Pink Floyd?? To udowadnia, że tak naprawdę nie znasz tej muzyki anglosaskiej, której terror tak bardzo chcesz ukrócić, albo na siłę próbujesz coś udowodnić, ignorując fakty. Zresztą, ja naprawdę odnoszę wrażenie, że tego Ákosa powziąłeś niczym kij, ażeby stale reszcie forum wypominać zamknięcie się na "inną (czyt. taką samą tylko w innym języku) muzykę", czy coś jeszcze gorszego.

Poza tym - tak się składa, że na RYM wiszą anglojęzyczne recenzje płyt tych wykonawców - tam się możesz przekonać, co u tych wykonawców słyszą Anglosasi.

Cytat:Tak naprawdę w polskim interesie jest, żeby kulturalny terror (tak, świadomie użyłem tego słowa) anglojęzycznych anglosasów malał. Dlatego sami powinniśmy interesować się kulturą innych... kultur (ta, masło maślane mi wyszło, wybaczcie), promować ją na równi z polską. Bo tak naprawdę wszyscy gramy do wspólnej bramki - a tą bramką jest uwolnienie się z kulturowej supremacji Wielkiej Brytanii i (zwłaszcza) Stanów Zjednoczonych. Tym bardziej, że w ostatnich latach nie przynoszą światu zbyt wiele dobrego.
Granie na sposób anglosaski praktycznie bez cech lokalnych, to żadne uwolnienie się z anglosaskiej dominacji kulturowej, a co najwyżej podporządkowanie. A i w takim graniu przecież Polska nie wypada wcale źle - tylko, że Ty prędzej zwróciłbyś uwagę na jakiś nowy singiel Cezika. Icon_wink

Cytat:Nie chodzi mi o to, żeby w ogóle przestać słuchać muzyki z USA czy Wielkiej Brytanii - w końcu ja sam słucham jej od groma!
Widzisz - ty świetnie się znasz na europejskich (i nie tylko) listach przebojów, na pewno dogłębnie śledzisz główny nurt w wielu krajach. Tylko, że, no właśnie - to jest główny nurt, a on jest coraz bardziej podobny w każdym kraju, oraz z definicji musi on mieć pewne konkretne "normy". W ten sposób prawdopodobnie ignorujesz sporo dużo ciekawszych zjawisk muzycznych, które z różnych przyczyn na te listy zawitać nie mogą. Tak samo jest przecież w obrębie anglosasów; w moim rankingu płyt za 2018 jest np. kilka płyt z amerykańskim folkiem, a ile z nich odniosło jakikolwiek sukces na listach sprzedaży bądź strumieniowania?
Po prostu zaproponuj coś lepszego, to może się lepiej przyjmie.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2019 07:58 PM przez Dobromiera.)
28.01.2019 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości