Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Od teraz do czwartku 20 grudnia zgłaszamy tu dwa utwory*. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za każdy dostaniecie po punkcie w PLMT.

* każdy może zaproponować jedynie jeden utwór zespołu - drugi z nich obowiązkowo będzie musiał być solowym dokonaniem Ákosa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2018 09:21 PM przez thestranglers.)
10.12.2018 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Minden most kezdődik el
10.12.2018 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Czy jest możliwe zaznaczanie w nawiasach piosenek Ákosa jako (Á), a Bonanza Banzai jako (BB)?
To akurat utwór solowy, po raz pierwszy pojawił się na wydanym w 2006 roku albumie "Még közelebb" (po polsku: "nawet bliżej").
Dodam jeszcze, że kawałek ten zaliczył fenomenalną liczbę 119 tygodni na węgierskiej liście singli (fakt, że znajdującej się wtedy w dość sporym kryzysie), oczywiście zdobywając niezliczoną liczbę numerów jeden.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2018 12:08 AM przez prz_rulez.)
11.12.2018 12:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #4
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
prz_rulez napisał(a):Czy jest możliwe zaznaczanie w nawiasach piosenek Ákosa jako (Á), a Bonanza Banzai jako (BB)?
Uważam to akurat za zbyteczne. W przypadku gdyby ktoś ze zgłaszających się pomylił zareaguj proszę.
11.12.2018 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
prz_rulez napisał(a):oczywiście zdobywając niezliczoną liczbę numerów jeden
Skoro nie większą niż 119 to na pewno dawało się policzyć. A skoro zgłosiłem utwór to musiałem wiedzieć z jakiej płyty pochodzi.
11.12.2018 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #6
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
ÁKOS - HAZATALÁL
Bonanza Banzai - A Félelem - I. (The Fear - Part One)

Bonanza Banzai - wyczuwam podobieństwo do starszej muzyki Depeche Mode Icon_wink

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
11.12.2018 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Tak się zastanawiam - czy już coś wrzucić, czy poczekać na sam koniec?
11.12.2018 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #8
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
skąd ty ich wytrzasnąłeś? Icon_lol toć nawet ja byłem bardziej łaskawy w wyborze topu Icon_lol

VÉGRE
UGYANÚGY
11.12.2018 12:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
ja kiedyś miałem na liście, więc zgłaszam "Negyven" Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2018 01:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #10
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
(11.12.2018 01:20 AM)AKT! napisał(a):  ja kiedyś miałem na liście, więc zgłaszam "Negyven" Icon_wink

Imponujesz mi xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.12.2018 01:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #11
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Dörömbölnek a vágyak
11.12.2018 01:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Nie nie,.The Stranglers, zle mnie zrozumiales Icon_biggrin Ten numer Bonanzy Banzai mial byc fakultatywny, Akosa solo mialo byc mozna oba Icon_wink
Aha, tak zeby was zachecic, to Ákos nagral co najmniej 4 albumy po angielsku + wspomniany cover Depechow, wiec jest nadzieja ;D
Jesli ktos mialby problem z dotarciem do jakichs utworow, to niech da mi znac.

P.S. Nie wiedzialem Konradzie, ze u Ciebie tez bylo "Negyven" Icon_surprised
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2018 07:51 AM przez prz_rulez.)
11.12.2018 07:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #13
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
prz_rulez napisał(a):Nie nie,.The Stranglers, zle mnie zrozumiales
ok, więc zmienię wstęp
11.12.2018 07:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #14
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Widzę pewną dwojakość w poczynaniach peerzeta, bo z jednej strony jest jednym z największych na forum antagonistów rynku anglo-saskiego, a tymczasem do topu wybiera artystę i owszem jednego z bardziej popularnych (?) na rynku węgierskim, tyle że właśnie wzorującego się dosyć wyraźnie na Depeche Mode czyli swego czasu jednej z najbardziej sławnej i rozpoznawalnej w świecie kapeli brytyjskiej.
Ależ długie zdanie mi się napisało. Icon_lol Wychodzi na to że w pewnym sensie nasz bohater poszedł na łatwiznę, wybierając artystę, który wcale nie prezentuje oryginalnego stylu opartego choćby na lokalnym folklorze. Icon_twisted
A może nie chciał na początek za bardzo szokować? Wystarczy że język węgierski dla nas (niby ich bratanków) jest równie egzotyczny co tyleż odległy kulturowo, jak i geograficznie - chiński. Icon_eek
Cóż to już raczej wszystkie myśli, które mnie naszły przy niemalże całodziennych przesłuchaniach (na pewno przedpołudniowych) Ákosa Kovacsa (to imię wymawia się Akosz czy Okosz?), bo niestety muzycznie niczego odkrywczego tutaj nie znalazłem...

I dlatego nie zastanawiając się dłużej do topu wybieram:
Még közelebb
Damned

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2018 01:58 PM przez Sundrajta.)
11.12.2018 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #15
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Spojrzałem do góry na listę i okazało się że piosenka, którą dodałem już jest więc zmieniłem na inną.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.12.2018 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #16
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
Ta Bonanza jest odrobinę lepsza o solówek i okazało się, że znalazłem kawałek, który jest dla mnie słuchalny. Żeby więc nie było, zgłaszam:
Kezemet nyújtom (BB)

I taka dygresja, po angielsku to nagrywali, tyle że nie za bardzo wychodziło śpiewanie w tym języku. Generalnie taka mało udana kopia Depeszów z lat 80., będąc delikatnym.

WOLNE MEDIA!!!
11.12.2018 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #17
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
prz_rulez napisał(a):P.S. Nie wiedzialem Konradzie, ze u Ciebie tez bylo "Negyven" Icon_surprised
przez chwilę, ale jednak

swoją drogą tu mnie zganiłeś za chwalenie tego numeru:
http://www.mycharts.pl/showthread.php?ti...ht=negyven

xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2018 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
AKT! napisał(a):swoją drogą tu mnie zganiłeś za chwalenie tego numeru:
http://www.mycharts.pl/showthread.php?ti...ht=negyven

xD
Eee, przepraszam Cię bardzo, ale to było odnośnie tego, że inne numery Ci się nie podobały. Fakt, "Negyven" nie było wówczas moim ścisłym topem, ale był to czas dominacji takich rzeczy jak Radio Bagdad, Sirusho (Qele, qele :serceIcon_smile, Rebeka Dremelj z jej "Vrag naj vzame", "Corrida" Farben Lehre (a i także całkiem niezłe "Erato") i innych. W dodatku "Czterdziestka" to raczej dość spokojny numer, więc siłą rzeczy przegrywał z tymi przebojowymi bombami na starcie.

mike napisał(a):skąd ty ich wytrzasnąłeś? Icon_lol
Raczej jego, Bonanza była już wtórnym odkryciem. Główną motywacją jest nadchodzący koncert, ale tak ogólnie to skąd go wytrzasnąłem? Ano stąd, że był niezliczoną liczbę tygodni na węgierskiej liście singli, jeszcze za czasów bardzo fizycznych.

mike napisał(a):toć nawet ja byłem bardziej łaskawy w wyborze topu Icon_lol
Masz na myśli Maroon 5? Bo jeśli tak, to był to całkowicie w porządku wybór - w końcu do "Jaggera" włącznie byli całkiem spoko.

Sundrajta napisał(a):to imię wymawia się Akosz czy Okosz?
Aakosz.
W ogóle ciekawa sprawa, bo w węgierskim nie ma "typowego" dla wielu języków europejskich dźwięku na "a".

Sundrajta napisał(a):Widzę pewną dwojakość w poczynaniach peerzeta, bo z jednej strony jest jednym z największych na forum antagonistów rynku anglo-saskiego, a tymczasem do topu wybiera artystę i owszem jednego z bardziej popularnych (?) na rynku węgierskim, tyle że właśnie wzorującego się dosyć wyraźnie na Depeche Mode czyli swego czasu jednej z najbardziej sławnej i rozpoznawalnej w świecie kapeli brytyjskiej.
Eee, wyjaśnijmy sobie pewne sprawy. Po pierwsze, wcale nie byłbym pewien co do bycia Depeche Mode w czołówce rozpoznawanych kapeli na świecie. Polska, Niemcy i parę(naście) innych krajów to jednak nie cały świat...
A już co do konkretu: owszem, twórczość Depeche Mode na pewno miała wpływ na dokonania Bonanzy Banzai i część utworów solowych Ákosa. Jednak myli się ten, kto twierdzi, że cała jego dyskografia brzmi tak samo! Weźmy takie "Negyven" - jazzujący numer w popowej oprawie. Czy takie coś jest charakterystyczne dla twórczości Depeche Mode? Z kolei Pieśń Sindbada ("Szindbád dala") to dość prosty w swej konstrukcji kawałek pop-rockowy, przypominający bardziej U2 niż Depechów. Przykłady można mnożyć.
A co do dwojakości - cóż, może to właśnie jest mój muzyczny "Sposób na Alcybiadesa"? East meets West? Wszakże od dawna wiadomo (no, a przynajmniej ja wiem), że najciekawsze rzeczy dzieją się na styku kultur. Inna sprawa, że te najciekawsze rzeczy dotyczą zarówno pozytywnych, jak i negatywnych kwestii... Na szczęście muzyka jest raczej bezpieczną przystanią, którą można swobodnie eksploatować.

Sundrajta napisał(a):Wychodzi na to że w pewnym sensie nasz bohater poszedł na łatwiznę, wybierając artystę, który wcale nie prezentuje oryginalnego stylu opartego choćby na lokalnym folklorze. Icon_twisted
Cóż, przyznam, że dyskografie artystów nawiązujących do romskiego folku węgierskiego znam dosyć wybiórczo. Poza tym, raczej chyba nie chcielibyście słuchać rzeczy w stylu jak poniższy?

A jeśli chodzi o nieromską węgierską muzykę ludową, to już w ogóle jakaś nisza.
Sundrajta napisał(a):A może nie chciał na początek za bardzo szokować?
Zastanawiam się, co musiałbym wybrać, żeby tu kogoś zszokować. Bo nawet rzeczy pokroju Sakatat nie spowodowałyby szoku. Paradokalnie musiałbym wybrać coś typu Black Sabbath albo Dire Straits - tyle, że te zespoły już zostały wybrane, więc nawet nie miałbym pola manewru.

neo01 napisał(a):Ta Bonanza jest odrobinę lepsza o solówek i okazało się, że znalazłem kawałek, który jest dla mnie słuchalny. Żeby więc nie było, zgłaszam:
Kezemet nyújtom (BB)

I taka dygresja, po angielsku to nagrywali, tyle że nie za bardzo wychodziło śpiewanie w tym języku. Generalnie taka mało udana kopia Depeszów z lat 80., będąc delikatnym.
Cóż, być może nie trafiłeś na to, co by Ci się spodobało. Ból rozbudowanych dyskografii.
11.12.2018 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 471
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
"Szindbád dala"
"A fénybe nézz""
11.12.2018 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #20
RE: Mychartsowy Top Ákosa i Bonanza Banzai
(10.12.2018 11:57 PM)thestranglers napisał(a):  Od teraz do czwartku 20 grudnia zgłaszamy tu dwa utwory. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za każdy dostaniecie po punkcie w PLMT.
czyli coś sie zmieniło?
tzn. że można zgłosić po 2 utwory solo
albo 2 utwory Bonanza Banzai?

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
11.12.2018 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości