Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #1
Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
No to bez zbędnych słów wstępu zaczynamy zabawę. Tak jak rok temu podsumowanie będzie składać się z dwóch części:
  • Hot100 Songs of 2018: sto najlepszych utworów według mojego upodobania (opublikowane: 26-31 grudzień 2018)
  • Top100 Songs of 2018: sto najlepszych utworów według wyników na tegorocznej liście (opublikowane: pierwsze tygodnie 2018

Nominowane utwory - tym razem w postaci playlisty na Spotify; filmik na YT pojawi się gdy uporam się z kwestią praw autorskich przez który już dwa razy został zablokowany
09.12.2018 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
oo, super.
Jak się wyrobię to u mnie będzie jedno podsumowanie - punktowe.

Z twoich nominacji wybieram te, które najbardziej lubię i które mnie zachwyciły w tym roku - "Lash Out", "No Tears Left To Cry", "Head Above Water", "Dance You Off" - aż dziwne, że to w Polsce nie było przebojem), "All or Nothing Love", "Nie dobiję się do Ciebie", "IDGAF", "Fuego", "Shame", "Love Is Pain" (które pewnie wygra u Ciebie - być może w obu zestawieniach Icon_razz2 , "Natural", "Pink Lemonade", "Alone" (u mnie to bardziej przebój roku 2017), "Filthy", "Nagasaki", "Life In Pink", "Hey Hey Hey", "Dancing", "A Lifetime to Repair", "Stop Me From Falling", "For You", "No Witness", "Numb", "Początek", "Kokosanki", "Total Błękit", "Til I'm Done", "Fake Happy", "Beautiful Trauma" - u mnie była przebojem na przełomie lat, "Ćma", "Whatever You Want" - nie wiem czemy ten singiel nie odniósł takich sukcesów jak dwa poprzednie, nie rozumiem tego, "Tyyyle miłości", "Los Ageless", "Raj", "Body Talks", "Za swoje".

To aż 36 utworów. Według mnie to rewelacyjny wynik i mam nadzieję, że cała trzydziestka szóstka będzie w Twoim Top 50 co najmniej Icon_biggrin
09.12.2018 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #3
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Czekam na pełne zestawienie Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2018 12:39 PM przez mike.)
11.12.2018 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #4
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, czas zaczynać.
Tak jak rok temu, kliknięcie na okładkę powoduje przeskok na YouTube Icon_wink

#100
Christina Aguilera - Fall In Line (ft. Demi Lovato)


[Obrazek: pwAlHuH.jpg]

"Liberation", ósmy w karierze album Christiny Aguilery został wydany w czerwcu tego roku, prawie 6 (!) lat po swoim poprzedniku. Kryśka nagrała zupełne przeciwieństwo różowego i electropopowego "Lotusa" stawiając tym razem na modne ostatnimi czasy brzmienia r'n'b, urban i hip-hop. Album okazał się flopem, tak samo jak dwa promujące go single. Oto drugi z nich, nagrany wspólnie z Demi Lovato mocny utwór poruszający popularny ostatnio temat jakim jest siła kobiet. Obie panie bardzo ładnie się uzupełniają i mam nadzieję, że nagrają jeszcze kiedyś coś wspólnego. Po kilku tygodniach singiel mi się trochę znudził, ale miejsce w pierwszej setce najlepszych utworów tego roku mu się zdecydowanie należy, nawet na samym końcu.



#99
Shade - Amore a Prima Insta


[Obrazek: NzviMAP.jpg]

Letni okres w muzyce rządzi się swoimi prawami, czasem trzeba porzucić poważną muzykę z przesłaniem i po prostu odpalić jakiś wesoły, mniej poważny kawałek taki jak na przykład ten. Jeden z największych hitów tego lata w słonecznej Italii, satyryczny kawałek wyśmiewający obecną modę na dzielenie się każdym momentem swojego życia w sieci.



#98
Jennifer Lopez - Dinero (ft. Cardi B & DJ Khaled)


[Obrazek: n6vTys2.jpg]

Pamięta ktoś Jennifer Lopez z 2000 roku, której "love don't cost a thing"? No cóż, po 18 latach trochę się zmieniło i teraz trochę bardziej potrzebuje pieniędzy niż wcześniej Icon_wink
Do współpracy zaprosiła bardzo popularną w ostatnim czasie Cardi B i jednego z najsławniejszych producentów ostatnich lat - DJ'a Khaleda. Razem wyszedł im całkiem zgrabny, przebojowy kawałek, przypominający brzmieniowo Jennifer sprzed parunastu lat. O ile warstwa tekstowa nie należy do zbyt ambitnych to na uwagę zasługują świetny bit i bardzo klimatyczny teledysk.



#97
Reni Jusis - Tyyyle Miłości


[Obrazek: 1knvmoI.jpg]

Panie i Panowie, królowa polskiej elektreniki wróciła!
Reni Jusis zaskoczyła swoich fanów i na wiosnę ogłosiła powrót ze swoim nowym singlem. Producenci odwalili niesamowitą robotę i stworzyli świetny, przebojowy i mocno flirtujący z disco lat '80 kawałek, który z pewnością rozgrzał parkiet niejednego polskiego klubu. Tak trzymaj, Renia!



#96
Annalisa - Direzione la Vita


[Obrazek: KeflSl1.jpg]

Pomimo, że kawałek ten zadebiutował w październiku zeszłego roku to był ze mną przez pierwsze miesiące roku 2018. Co prawda nie brzmi już tak ciekawie jak za pierwszym odsłuchem, ale dalej mam z nim miłe wspomnienia i chętnie do niego wracam. Pozostaje sobie tylko życzyć aby włoski pop dalej trzymał tak wysoki poziom jak w ostatnich latach.



#95
Anastacia - Boomerang


[Obrazek: PtxSxrp.jpg]

Anastacia, jedna z moich ulubionych wokalistek, zaskoczyła nas w 2017 roku swoim nowym albumem. Niestety, jego promocja została mocno zaniedbana i w efekcie zakończyła się na zaledwie jednym singlu. A szkoda, ponieważ pomimo że album nie należy do jej najlepszych to znajduje się na nim kilka ukrytych perełek jak na przykład ta - cudowny, mega wpadający w ucho kawałek opowiadający o tym co wszyscy znamy najlepiej - o życiu.



#94
Liam Payne - Familiar (ft. J Balvin)


[Obrazek: yYDZ6Ys.jpg]

Liam Payne, jeden z członków upadłego już boysbandu One Direction swoją solową karierę rozpoczął w 2017 roku i od razu zwrócił na siebie moją uwagę. Pomimo że do dzisiaj nie zaprezentował nam swojego albumu długogrającego to takimi utworami jak ten udowodnił tylko, że jest na co czekać. Miejmy nadzieję, że kolejny rok przyniesie nam jeszcze więcej muzyki od Liama utrzymanej właśnie w takim stylu.



#93
Justin Timberlake - Filthy


[Obrazek: APWZvCb.jpg]

Z pewnością jeden z najbardziej intrygujących i nietuzinkowych utworów oraz jedno z największych zaskoczeń ostatnich dwunastu miesięcy. Pomieszanie ostrej elektroniki, funku i r'n'b było dosyć ryzykownym rozwiązaniem i na początku bardzo mi się podobało, ale ciągle mam wrażenie, że czegoś tam brakuje. I właśnie z powodu tego braku tak niska pozycja. Ale spokojnie, mam nadzieję, że Justin jeszcze nas zaskoczy i cały czas czekam na to, że kolejny jego krążek utrzymany będzie w klimacie zbliżonym do tego, jaki zaprezentował nam tutaj.



#92
Kylie Minogue - A Lifetime to Repair


[Obrazek: JYJb9Zo.jpg]

Ci którzy obserwują moją listę na bieżąco z pewnością zauważyli jak wielkie sukcesy odnosiła na niej Kylie Minogue w tym roku. Pierwsze dwa single okazały się ogromnym sukcesem, a kolejne, pomimo, że nie osiągały tak wysokich wyników to dalej radziły sobie całkiem dobrze. Oto singiel numer cztery, czyli bardzo udana próba połączenia country, popu i niepowtarzalnego stylu panny Minogue. Z pewnością będę do niego chętnie wracał i jestem zawiedziony tym, że nie doczekał się promującego go teledysku.



#91
Julia Michaels - Heaven


[Obrazek: 10viY4I.jpg]

Nigdy nie byłem w kinie na żadnym filmie z trylogii o Christinie Greyu, ale na mojej biblioteczce znajdują się soundtracki ze wszystkich części. Mam wrażenie, że ludzie, którzy się nimi zajmują dobrze znają się na swojej robocie i potrafią nawet z artystów za którymi nie przepadam wykrzesać to co najlepsze, tak jak w przypadku Julii Michaels, której utwór "Heaven", znajdujący się na ścieżce dźwiękowej do trzeciej części trylogii, całkowicie mnie zachwycił i do dzisiaj bardzo go sobie odpalam. Dobra robota!



#90
Dua Lipa - IDGAF


[Obrazek: RzPAd9J.jpg]

Nad debiutanckim albumem Duy Lipy zachwycałem się już rok temu, ale nikt mi nie zabroni pozachwycać się nim raz jeszcze. Ostatni singiel go promujący czyli "IDGAF" to jeden z moich ulubieńców na początku tego roku i do dzisiaj bardzo chętnie do niego wracam. Mam nadzieję, że Lipa utrzyma równie wysoki poziom na swoim kolejnym albumie i będziemy mogli usłyszeć go już niedługo.



#89
Taylor Swift - Ready for It?


[Obrazek: noOIU3u.jpg]

Jedno z najlepszych otwieraczy albumów jakie słyszałem w ostatnich latach. Gdyby twórcy poprawili nieco refren, który całkowicie odstaje od genialnych zwrotek, to z pewnością byłoby wyższe miejsce w zestawieniu, a w obecnej formie Taylor musi zadowolić się przedostatnią dziesiątką. Ale spokojnie, to jeszcze nie jej ostatnie słowo.



#88
Alice Merton - Lash Out


[Obrazek: ouoedHA.jpg]

Dała się nam poznać ze swoim debiutanckim "No Roots" i od razu zrobiła zamieszanie na listach przebojów najpierw w Europie, a później i za oceanem. Jej debiutancki album ukaże się w przeciągu kolejnych kilku tygodni, a to pierwszy singiel go zapowiadający - świetne, bardzo wpadające w ucho "Lash Out". Mogę się założyć, że o tej dziewczynie jeszcze nie raz usłyszymy.



#87
LP - No Witness


[Obrazek: V7RKaCQ.jpg]

Obok jej głosu po prostu nie da się przejść obojętnie. Laura Pergolizzi, występująca pod pseudonimem LP, już od kilku lat zachwyca swoim repertuarem i sposobem jego wykonywania, a to jeszcze jeden utwór, który można dopisać do jej udanych kawałków.



#86
Against the Current - Strangers Again


[Obrazek: wUVyW4h.jpg]

Poznałem ich kilka lat temu dzięki jednemu z byłych już użytkowników Mycharts i od razu spodobał mi się ich styl grania i repertuar. Po kilkunastu miesiącach przerwy powrócili z nowym materiałem, a to pierwszy singiel zapowiadający ich kolejne wydawnictwo - bardzo udany i wpadający w ucho kawałek, który uprzyjemniał mi tegoroczny początek lata i dał mi wiele miłych wspomnień.



#85
Paramore - Fake Happy


[Obrazek: eJPwhAd.jpg]

Wrócili z nowym materiałem już dosyć dawno temu, bo w kwietniu 2017 roku, ale ich trzeci singiel wydany kilka miesięcy później był ze mną okazał się na tyle udany, że zasłużył sobie na nominację do setki największych przebojów roku następnego. Szkoda trochę, że nie brzmi jak utwory Paramore z początków ich kariery, ale i tak zaskakuje świeżością i ciekawym tekstem. Zdecydowanie najlepszy utwór z ich najnowszego albumu.



#84
First Aid Kit - It's a Shame


[Obrazek: pQa9fcO.jpg]

Bardzo przyjemny kawałek będący pierwszym singlem z czwartego już albumu szwedzkiej grupy First Aid Kit. Utrzymany w typowym dla zespołu brzmieniu country i folku w połączeniu z niesamowitym klipem robi wrażenie i zapewnia niesamowite wrażenia, które pozostają w głowie na długo po zakończeniu odtwarzania.



#83
James Arthur - Naked


[Obrazek: X6c1XU1.jpg]

Nie przepadam jakoś zbytnio za Jamesem Arthurem, a jego utwory zazwyczaj dosyć szybko mi się nudzą, ale z tym utworem było inaczej. Prosta, trochę wtórna, ale bardzo urocza ballada, która sprawia wrażenie pisanej prosto z serca. Mam nadzieję, że James jeszcze zachwyci mnie czymś w przyszłości, a na razie uważam ten utwór za najlepszy autorski w jego karierze.



#82
Natalia Nykiel - Kokosanki


[Obrazek: 8fqRkej.jpg]

Najnowszy album Natalii Nykiel, "Discordia", uważam za jeden z najlepszych na rodzimym rynku muzycznym w ostatnich latach, a trzeci singiel go promujący, "Kokosanki" za jeden z najlepszych utworów na nim. Orzeźwiający, intrygujący i niezwykły to tylko niektóre z przymiotników jakimi mógłbym go opisać. Oby Natalia zaserwowała nam w przyszłości coś w podobnym klimacie, bo zdecydowanie się do tego nadaje.



#81
Aisel - X My Heart


[Obrazek: EnRJV4u.jpg]

Azerbejdżan już po raz kolejny wysyła na Konkurs Piosenki Eurowizji świetną propozycję, tym razem autorstwa młodej, sympatycznej Azerki o pseudonimie Aisel. Jej niezakwalifikowanie się do finału to jedno z największych nieporozumień tegorocznego festiwalu i ciągle jestem oburzony tym jak taka dobra kompozycja została całkowicie zignorowana przez głosujących. Wstyd!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2018 08:00 PM przez Gaspard.)
27.12.2018 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Ależ dużo obfitości w tej odsłonie.
Jak zawsze Twoje podsumowanie będzie bliskie i mojemu sercu Icon_smile

Gaspard napisał(a):Christina Aguilera - Fall In Line (ft. Demi Lovato)
nigdy bym nie przypuszczał, że moja ulubiona wokalistka (sprzed ponad 10 lat) nagra taki średni album. Szkoda, ale Christina się chyba skończyła...

Gaspard napisał(a):Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Zgadzam się co do oceny albumu. Mimo wszystko i tak "Ćma" jest lepsza. Oczywiście w oryginalnej wersji, a nie tym koszmarnym remixie Gromeego Icon_razz2

Gaspard napisał(a):Kylie Minogue - A Lifetime to Repair
Wiadomo, że dwa pierwsze single będą wysoko, bo to był ogromne przeboje i bardzo dobre piosenki. Obstawiam, że obie znajdą się w Twoim Top 20.

Gaspard napisał(a):Dua Lipa - IDGAF
ja już wpuściłem to na listę, zanim zostało wybrane na singla. Jednak za wiele u mnie nie osiągnęła z tym utworem.

Gaspard napisał(a):Alice Merton - Lash Out
Miło, że na forum ktoś jeszcze docenia "Lash Out". Chociaż tak naprawdę chyba tylko u mnie dotarł do pozycji #1.
Alice ma duży potencjał i może nadal rządzić w 2019 r. Zobaczymy jak będzie.

Gaspard napisał(a):LP - No Witness
ciekawe czy coś z nowej płyty się tutaj pojawi.

Gaspard napisał(a):Natalia Nykiel - Kokosanki
"Total błękit" rządzi na "Discordii", ale pewnie tak jak u mnie trafił na przełom lat 2017/2018 i może go zabraknąć...
27.12.2018 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #6
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
(27.12.2018 03:47 PM)Tomekk napisał(a):  Ależ dużo obfitości w tej odsłonie. Jak zawsze Twoje podsumowanie będzie bliskie i mojemu sercu
Ooo, dziękuję Icon_biggrin
Mam nadzieję, że i w twoim zestawieniu będziemy mieli dużo wspólnych

(27.12.2018 03:47 PM)Tomekk napisał(a):  nigdy bym nie przypuszczał, że moja ulubiona wokalistka (sprzed ponad 10 lat) nagra taki średni album. Szkoda, ale Christina się chyba skończyła...
No niestety muszę się zgodzić, też oceniam ten album dosyć słabo. No ale Kryśka nigdy nie nagrywa drugi raz tego samego, więc można było się spodziewać, że pójdzie w kierunku w jakim jeszcze jej nie było

(27.12.2018 03:47 PM)Tomekk napisał(a):  Oczywiście w oryginalnej wersji, a nie tym koszmarnym remixie Gromeego
Z tego co pamiętam to z początku nie uważałeś go za taki zły Icon_razz2

(27.12.2018 03:47 PM)Tomekk napisał(a):  Wiadomo, że dwa pierwsze single będą wysoko, bo to był ogromne przeboje i bardzo dobre piosenki. Obstawiam, że obie znajdą się w Twoim Top 20
Nie chcę zdradzić zbyt wiele, ale tak, obie będą baardzo wysoko. Mam nadzieję, że u ciebie również Icon_wink

(27.12.2018 03:47 PM)Tomekk napisał(a):  Miło, że na forum ktoś jeszcze docenia "Lash Out". Chociaż tak naprawdę chyba tylko u mnie dotarł do pozycji #1.
Alice ma duży potencjał i może nadal rządzić w 2019 r. Zobaczymy jak będzie
Czekam niecierpliwie na album, który ma ukazać się 18 stycznia. Wiążę z nim wielkie nadzieje i obym się nie rozczarował Icon_wink

(27.12.2018 03:47 PM)Tomekk napisał(a):  "Total błękit" rządzi na "Discordii", ale pewnie tak jak u mnie trafił na przełom lat 2017/2018 i może go zabraknąć...
Będzie, będzie, w nominacjach się przecież pojawił Icon_razz2
Ale fakt, "Błękit" trafił wyjątkowo kiepsko na przełom lat i gdyby nie on to pewnie doszedłby wyżej.



#80
Męskie Granie 2018 (Podsiadło, Kortez, Zalewski) - Początek


[Obrazek: FqyDAKy.jpg]

Prawdopodobnie jeden z największych (o ile nie największych) hitów w Polsce tego roku. Bardzo pozytywne zaskoczenie, patrząc na to co rodzime stacje radiowe promowały w poprzednich latach. U mnie też doszli całkiem wysoko, zahaczając nawet o pierwszą dziesiątkę, ale dosyć szybko mi się znudziło i w efekcie lądują dopiero pod koniec ósmej dziesiątki zestawienia. Niemniej jednak gratuluję tak udanego utworu, który błyskawicznie poprawia humor i "złe wspomnienia wywiewa z pamięci".




#79
Fergie - A Little Work


[Obrazek: y3yoSft.jpg]

Fergie wydając swój drugi album (po jedenastu latach od pierwszego) udowodniła tylko, że zasługuje na to by tytułować ją Artystką "przez duże A". Oto jedna z najdojrzalszych kompozycji w karierze Stacy, którą tylko udowadnia jak bardzo jest kreatywną wizjonerką i utalentowaną wokalistką. Dodatkowo utwór zwieńczony został pięknym, kolorowym i wspaniale wyreżyserowanym klipem. Aż żal nie oglądnąć.




#78
Maria Jose - Despertar


[Obrazek: JMdhGss.jpg]

Po trzech przebojowych singlach, które zapewniły Marii niesamowicie wysokie wyniki na mojej liście w zeszłym roku przyszedł czas na coś nieco spokojniejszego, ale ciągle wpadającego w ucho. Utwór ten zwrócił na siebie moją uwagę już przy pierwszym przesłuchaniu, a z każdym kolejnym podobał się coraz bardziej. Słoneczna, pobudzająca do życia kompozycja z bardzo chwytliwym refrenem i bardzo przyjemnym dla ucha głosem Marii.




#77
James Bay - Pink Lemonade


[Obrazek: ZFyEN10.jpg]

Jedno z największych zaskoczeń tego roku. James Bay, którego do tej pory kojarzyłem z bluesem, soulem i folkiem przy swoim drugim albumie całkowicie zmienił swój repertuar przerzucając się na ostrzejsze brzmienia, a to najlepszy symbol tych zmian. Utrzymany w klimacie rocka z lat '70 i '80 genialny kawałek z niesamowitym głosem Jamesa i świetnym brzmieniem gitar w tle.



#76
P!nk - Whatever You Want


[Obrazek: EYNwiOj.jpg]

Nowy album P!nk ciężko opisać w kilku słowach - ma swoje zarówno lepsze i gorsze momenty. To jeden z najlepszych, czyli singiel numer trzy - piękna ballada ze świetnym tekstem i genialnym refrenem (ale zwrotki do poprawy). Co prawda teledysk mógłby być trochę lepszy, ale przynajmniej jest. Szkoda trochę, że przeszedł bez echa, zaznaczając swoją obecność wyraźnie tylko na listach w Belgii i Słowacji, ale cóż, uroki przemysłu muzycznego.



#75
Paloma Faith - Till I'm Done


[Obrazek: imQ0u65.jpg]

Nowy album Palomy nieszczególnie mnie zachwycił, ale moją uwagę przykuł jeden utwór, który niedługo później został ogłoszony kolejnym promującym go singlem. Jak się pewnie domyśliliście, chodzi właśnie o ten utwór. Niesamowicie energiczny, w którym Paloma odsłania wszystkie karty i udowadnia jak wspaniałym głosem została obdarowana. No i do tego świetny wideoklip. Czego chcieć więcej?



#74
Elle King - Shame


[Obrazek: PVGjysq.jpg]

Ta dziewczyna już na swoim pierwszym albumie udowodniła, że jest kimś więcej niż tylko kolejną wokalistką na ogromnym rynku muzycznym. Niesamowita charyzma, świetny wokal z charakterystyczną chrypką i przebojowe kompozycje z rockowym pazurem to tylko niektóre z jej zalet. W tym roku powróciła publikując swój drugi studyjny album zatytułowany "Shake the Spirit", a ten utwór to pierwszy singiel go zapowiadający.



#73
Elisa - Ogni Istante


[Obrazek: XcrO1f7.jpg]

Elisa na mojej liście pojawiła się kilkukrotnie, ale od dawna nie miała żadnego większego przeboju. Wszystko zmieniło się na początku tego roku, gdy po raz pierwszy usłyszałem ten numer. Bardzo sympatyczny, wesoły i pogodny utwór po którego usłyszeniu uśmiech sam pojawia się na twarzy. Powstała jeszcze anglojęzyczna wersja, ale myślę, że to włoska najlepiej oddaje emocje, którymi Elisa chciała się podzielić ze swoimi słuchaczami.



#72
Tove Lo - Stranger


[Obrazek: PAMMUFa.jpg]

Muzyka tej zdolnej Szwedki budzi mój podziw od samego początku. Po wydaniu fenomenalnego albumu "Lady Wood" w 2016 roku nie kazała długo czekać swoim fanom i zaledwie rok później światło dzienne ujrzała jego kontynuacja w postaci kolejnego krążka pt. "Blue Lips". W mojej opinii nie jest on aż tak dobry jak jego poprzednik, ale znajduje się na nim wiele perełek w tym między innymi ten utwór - niesamowity utwór utrzymany w klimacie mrocznego disco niemalże żywcem wyjętego z lat '80. Nie będę nic ukrywał, wprost nie mogę się doczekać kolejnej porcji muzyki od Tove, jestem niemal pewny, że się nie zawiodę.



#71
St. Vincent - Los Ageless


[Obrazek: EkubSf8.jpg]

Jeżeli ktoś znudzony jest otaczającą go muzyką popularną i szuka jakiś ciekawszych brzmień to gorąco mogę polecić mu najnowszy album St. Vincent. Natknąłem się na niego przez przypadek i spodobał mi się aż tak bardzo, że do dzisiaj miło do niego wracam. Oto jeden z promujących go singli, czyli chyba najbardziej przebojowy ze znajdujących się tam utworów. W połączeniu ze świetnie wyreżyserowanym klipem tworzy perfekcyjny obraz na długo zostający w pamięci. Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nim zapoznać.



#70
Samir & Viktor - Shuffla


[Obrazek: B0k02pD.jpg]

Jeden z najciekawszych i najbardziej przebojowych utworów na tegorocznym Melodifestivalen, szwedzkich preselekcjach do konkursu Eurowizji. W tym roku była to już trzecia próba panów. Niestety, po raz kolejny nieudana. Jednak nawet pomimo braku zwycięstwa utwór okazał się całkiem sporym przebojem w Szwecji i na mojej liście. Bardzo podoba mi się niesamowita energia w nim zawarta i coś czuję, że będę do niego jeszcze nieraz wracał.



#69
Ariana Grande - No Tears Left to Cry


[Obrazek: QODvMHG.jpg]

Chyba jeden z największych światowych przebojów tego roku, czyli wielki powrót Ariany Grande na rynek muzyczny. Bardzo mnie cieszy, że zaprezentowała nam w końcu dojrzalszą kompozycję, w której w końcu pokazuje na co ją stać. Co prawda, nie wzbudziła we mnie takiego zachwytu by umieścić ją gdzieś wyżej, ale wydaje mi się, że obecne miejsce jest jak najbardziej zasłużone.



#68
Delta Goodrem - Think About You


[Obrazek: tpKR1jx.jpg]

Bardzo miła niespodzianka, którą uraczyła nas jedna z największych australijskich gwiazd muzyki pop - Delta Goodrem. Bardzo sensualny utwór, który z pewnością w tym roku zadział na zmysły niejednego mężczyzny. Czekam na kolejny album Delty i mam nadzieję, że będzie utrzymany w klimacie podobnym do tego utworu.



#67
Reni Jusis - Ćma


[Obrazek: ESICQWO.jpg]

Po latach długiej nieobecności na rynku muzycznym i wydaniu zupełnie odmiennego od jej wcześniejszej twórczości albumu "Bang" dwa lata temu, Reni zauważyła chyba, że od dawna nie miała żadnego przeboju na miarę "Zakręconej" czy "Kiedyś Cię Znajdę". Remedium na to okazała się "Ćma" - drugi singiel zapowiadający album o tym samym tytule, który miał rozpalić parkiety całego kraju. No niestety, wyszło jak wyszło i radia nie potrafiły docenić tej perełki jaką dała nam Renia i wybrały przeciętny, niewyróżniający się od reszty utworów na ich playlistach remiks Gromee'ego, który też wielkiej kariery nie zrobił. Szkoda, bo utwór w oryginalnej wersji jest cudowny i gdyby wykonywała go inna wokalistka mógłby zrobić wielką karierę.



#66
Jessica Mauboy - We Got Love


[Obrazek: 0xQg70H.jpg]

Tegoroczna australijska propozycja na Konkurs Piosenki Eurowizji. Przed półfinałami był to mój faworyt i wiązałem z nim wielkie nadzieje, ale występ na żywo był nieco rozczarowujący i trochę zniechęcił mnie do tego utworu. Nie zmienia to jednak faktu, że sam w sobie utwór jest przyzwoitą elektroballadą stojącą na naprawdę na wysokim poziomie. Liczę, że Jessica nie zniechęci się i może w przyszłości zechce jeszcze raz reprezentować swój kraj na festiwalu z jakimś bardziej dopasowanym do swoich możliwości utworem.



#65
Arisa - Ho Cambiato I Piani


[Obrazek: 90Q37sn.jpg]

Arisa do tej pory nie miała u mnie szczęścia i żadnego większego przeboju. Sytuacja zmieniła się na początku tego roku, gdy usłyszałem ten utwór. Piękna i emocjonalna ballada, w której Arisa ukazuje swoje wielkie możliwości wokalne. Oby tak dalej!



#64
Charlie Puth - Done for Me (ft. Kehlani)


[Obrazek: OBWjM2a.jpg]

Na drugi studyjny album Charliego, którego premiera była kilkukrotnie przekładana, przyszło nam trochę poczekać, ale jak widać po efektach, zdecydowanie było warto. Oto jeden z najlepszych utworów na nim i zarazem jeden z promujących go singli, z gościnnym udziałem zyskującej w ostatnich latach sporą popularność wokalistki Kehlani. Wspólnymi siłami stworzyli świetny, flirtujący z klimatem lat '80/'90 numer, który pomimo niewielkiego sukcesu komercyjnego na świecie w porównaniu do poprzednich singli, zyskał uznanie krytyków i fanów, którzy okrzyknęli go jednym z najlepszych numerów w karierze Putha. Zdecydowanie się z tym zgadzam.



#63
Blas Canto - El No Soy Yo


[Obrazek: XNBP3J6.jpg]

Hiszpańskojęzyczna muzyka zyskuje w ostatnich latach coraz większą popularność, ale posiada jedną, bardzo poważną wadę - brakuje w nich emocjonalnych utworów jakimi latynoscy artyści zdobywali serca słuchaczy na całym świecie jeszcze kilkanaście lat temu. Tę lukę spróbował wypełnić hiszpański wokalista, jeden z członków odnoszącego tam spore sukcesy boysbandu Auryn - Blas Canto. Efekt jest bardzo pozytywnie zaskakujący - piękna ballada, w której aż czuć te buchające emocje. Wiążę z tym panem wielkie nadzieje i mam przeczucie, że jeszcze kiedyś o nim usłyszymy.



#62
Allie X - Casanova (ft. Verite)


[Obrazek: 3UkOH5p.jpg]

Jeśli mówimy o artystach, o których na pewno jeszcze usłyszymy to grzechem byłoby pominąć Allie X. Niesamowicie utalentowana i kreatywna artystka, która z każdym kolejnym utworem zaskakuje coraz bardziej. Pomimo, że jej twórczość obraca się wokół elektroniki i alternatywnego synthpopu to ten utwór jest puszczeniem oka do szerszego grona słuchaczy i przy odrobinie szczęścia mógłby spokojnie mógłby zawojować czołówki list przebojów na całym świecie. Mam nadzieję, że w najbliższych latach Allie nagra jakiś wielki przebój i zostanie doceniona przez szersze grono słuchaczy.



#61
Elysa - Famous (ft. JQ)


[Obrazek: g9xsCLV.jpg]

Utwór nagrany przez estońską wokalistkę Elisę Kolk występującą pod pseudonimem Elysa wraz z amerykańskim raperem JQ, którym chcieli podbić europejską scenę muzyczną poprzez startowanie w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Niestety, ich utwór nie został dopuszczony ani do estońskich ani do polskich preselekcji (do których również został zgłoszony) i w efekcie zawrotnej kariery (na którą zdecydowanie zasługiwał) nie zrobił. Szkoda, bo od pierwszych sekund zachwyca swoim marzycielskim i egzotycznym brzmieniem. Mam nadzieję, że Elysa nie zniechęci się i będzie ciągle próbowała, bo zdecydowanie ma do tego smykałkę.
28.12.2018 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Bardzo dobra odsłona. Allie X, Charlie Puth, Delta Goodrem, Ariana, Tove Lo czy Reni. Generalnie lubisz dobry kobiecy pop - to mnie cieszy - sporo tego słucham. I jest coraz większy progres w tym zakresie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
28.12.2018 08:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #8
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
(28.12.2018 08:09 PM)dziobaseczek napisał(a):  Generalnie lubisz dobry kobiecy pop - to mnie cieszy - sporo tego słucham. I jest coraz większy progres w tym zakresie
O, dziękuję, miło mi. Nie ukrywam, że Spotify Premium mi trochę pomógł w wynajdywaniu nowych, ciekawych brzmień.
Sam się ostatnio zastanawiałem skąd taka sympatia do kobiecego głosu u mnie i naprawdę ciężko mi odpowiedzieć. To chyba kwestia gustu. No i tego, że zespoły z męskimi wokalistami ostatnio coś słabo grają



#60
Natasha Bedingfield - Hey Boy


[Obrazek: 3KRE27Q.jpg]

Natasha była całkiem popularna w drugiej połowie poprzedniej dekady, a potem jakoś tak nagle zgasła i poza kilkoma pojedynczymi utworami nie wydawała żadnych przebojów. Pod koniec zeszłego roku najwyraźniej postanowiła to zmienić i nagrać całkowicie nowy utwór na potrzeby amerykańskiego filmu dokumentalnego "Served Like a Girl", gdzie jej nazwisko pojawiło się na ścieżce dźwiękowej obok takich kobiet jak Gwen Stefani, P!nk czy Christina Aguilera. Utwór jest całkiem ciekawy, wpadający w ucho, bardzo klimatyczny oraz przyprawiony zabawnym, prześmiewczym klipem. Mam nadzieję, że kolejny album Natashy przyniesie nam jeszcze więcej tego typu hitów.



#59
Żelka - Za Swoje


[Obrazek: 36cXBOx.jpg]

Jeśli ktoś poprosi mnie kiedyś o podanie definicji żywiołowego numeru to po prostu włączę mu debiutancki singiel finalistki wznowionego po latach Idola. Pomimo nieco infantylnego pseudonimu dziewczyna zaprezentowała bardzo dojrzałą kompozycję popisując się niesamowitym głosem i bardzo ciekawą kompozycją wyraźnie nawiązującą do rodzimych klasyków poprzednich dekad. Jeśli polski pop będzie dalej szedł w takim kierunku to niedługo nie będziemy mieli sobie równych na rynku europejskim.



#58
The Dumplings - Raj


[Obrazek: MVxgSt2.jpg]

Jeżeli mówimy o zdolnych rodzimych artystach to grzechem byłoby nie wspomnieć o pierwszym singlu z najnowszego albumu The Dumplings. O ile wcześniej nie miałem za bardzo po drodze z twórczością tego utalentowanego duetu to ten utwór od razu mi się spodobał i przez długie tygodnie okupował moją playlistę. Fenomenalnie wyprodukowana electropopowa kompozycja, która swoją doskonałością bije na głowę niejeden twór najbardziej cenionych światowych producentów. Jeżeli kolejne lata mają przynieść nam równie dobre utwory to już nie mogę się doczekać.



#57
Tiffany - Worlds Away


[Obrazek: kIs4u6Y.jpg]

Złoty okres kariery pani Darwish, znanej pod swoim imieniem, Tiffany, przypadł na końcówkę lat 80. kiedy wypromowała swój największy przebój, cover hitu z lat 60., "I Think We're Alone Now", który zdobył szczyt między innymi amerykańskiej i brytyjskiej listy singli. Mniej więcej w sierpniu Spotify zaproponował mi jej nowy singiel, który spodobał mi się tak bardzo, że natychmiast trafił na moją playlistę, a kilka miesięcy później znalazł się w setce najlepszych utworów tego roku. Nie ma w tym niczego dziwnego - to naprawdę świetny numer z niesamowitą energią, wyraźnie nawiązujący do najlepszych momentów pop-rockowych lat '80 i '90. Nic tylko słuchać i żałować, że z roku na rok coraz mniej tego typu numerów.



#56
Katy Perry - Hey Hey Hey


[Obrazek: JxtfSLq.jpg]

Najnowszy album Katarzyny Perry spotkał się z mocną krytyką zarówno ze strony krytyków muzycznych jak i fanów. Ja z tą opinią się nie zgadzam i twierdzę, że nawet pomimo swoich słabszych momentów jest naprawdę porządnym wydawnictwem, w którym Katy w końcu pozbywa się cukierkowej otoczki i udowadnia, że nie należy na niej jeszcze stawiać krzyżyka. Przykładem na to jest ten numer, czwarty i ostatni singiel promujący ten krążek. Mocna kompozycja, która znacznie różni się od wcześniejszych dokonań Katy i pokazuje, że i ona dobrze odnajduje się w świecie muzyki elektronicznej. Szkoda, że utwór okazał się takim flopem, ale no cóż, brak odpowiedniej promocji i samozaoranie się poprzednimi singlami zrobiło swoje.



#55
Jessie Ware - Alone


[Obrazek: drOBjCX.jpg]

Jak dla mnie jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) utworów jakie Jessie Ware nagrała do tej pory. Spokojna, melancholijna i nostalgiczna kompozycja, w której zdolna Brytyjka prezentuje swój piękny, delikatny wokal. Niestety, trafił u mnie na przełom lat i z tego powodu trafił ostatecznie tak nisko. Nie zmienia to faktu, że bardzo chętnie do niego wracam i niecierpliwie czekam aż Jessie podzieli się z nami swoimi nowymi utworami. A tymczasem życzę jej szczęścia i spokoju w stanie błogosławionym.



#54
Eleni Foureira - Fuego


[Obrazek: Nq6F4gm.jpg]

Dla mnie prawdziwa zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji. Bardzo żywiołowa, można by rzec, że ognista (xD) kompozycja, która wręcz zaraża energią i przywodzi na myśl pierwsze kroki Heleny Paparizou na europejskim rynku muzycznym, głównie z powodu tego, że to właśnie do niej pierwotnie miał trafić ten numer (jakby ktoś nie wierzył - demo w całkiem niezłej jakości). No a oprócz samego utworu bardzo polubiłem też samą Eleni, która swoim ciepłym i wesołym charakterem od razu mnie kupiła. Gdyby komuś się nudziło to polecam cudowną parodię z naszą gwiazdą w roli głównej.



#53
Giusy Ferreri - La Gigantessa


[Obrazek: Qo1Voqo.jpg]

Giusy Ferreri - moje odkrycie poprzedniego roku. Mimo, że we wcześniejszych latach pojawiała się kilkukrotnie na mojej liście to dwa lata temu odkryłem ją na nowo, a wraz z nią prawdziwą kopalnię cudownych utworów. Oto jeden z nich, zamykająca jej najnowszy krążek, mocna kompozycja, w której Ferreri prezentuje to co ma najlepsze - autentyczne teksty, mocny i niesamowity wokal oraz wrodzoną charyzmę. Czekam niecierpliwie na porcję nowej muzyki od tej niezwykłej Włoszki i mam nadzieję, że będzie ona równie dobra jak to czym uraczyła nas ostatnio.



#52
Bazzi - Beautiful (ft. Camila Cabello)


[Obrazek: 8CvDXkV.jpg]

Jedna z najpiękniejszych piosenek miłosnych jakie ostatnio słyszałem. Już w oryginale była poruszająca, a delikatny i emocjonalny wokal Camili dodany w nowej wersji tylko dopełnił całość i uczynił ją jeszcze lepszą. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą nam więcej tego typu utworów, bo mam wrażenie, że z roku na rok jest ich coraz mniej.



#51
St. Vincent - Fast Slow Disco


[Obrazek: 9hvD5Wk.jpg]

Nowa, ożywiona wersja jednego z utworów na najnowszym albumie St. Vincent. Bardzo porywający i intrygujący numer, idealny na każdą imprezę z bardzo ... ciekawym teledyskiem, który ktoś trafnie nazwał inspiracją klipem "All the Lovers" Kylie Minogue w wersji 18+ Icon_lol




#50
Kate Nash - Life in Pink


[Obrazek: ynLqG8C.jpg]

Pierwszą pięćdziesiątkę tegorocznego zestawienia otwiera Kate Nash, która po latach wypuszczania nieco ... dziwnych utworów w końcu nagrała coś, co bardzo mi się spodobało. Mowa tu o drugim singlu z jej najnowszego albumu, czyli "Life In Pink". Charakterystyczny, łatwo wpadający w ucho kawałek ze świetnym refrenem. Pomimo, że za pierwszym razem mnie nie zachwycił to z każdym kolejnym zacząłem doceniać go coraz bardziej i w efekcie wylądował aż tutaj.



#49
Ariana Grande - Breathin'


[Obrazek: 22itUhV.jpg]

Jak już wspominałem wcześniej, nowe wydawnictwo Ariany Grande było dla mnie sporym zaskoczeniem, a to chyba jego najmocniejszy punkt, czyli singiel numer trzy. Bardzo świeżo brzmiący, interesujący i bardzo dojrzały lirycznie - taki opis chyba najlepiej do niego pasuje. Jeśli ktoś zna biografię panny Grande i jej historię z zamachem na koncercie w Manchesterze to dobrze zrozumie dlaczego ten utwór jest dla niej tak ważny (chociaż sama chyba przyznała w jednym z wywiadów, że go nie lubi). Szkoda trochę, że w związku z premierą nowego singla promocja tego została mocno zaniedbana, ale przynajmniej dostaliśmy teledysk. Liczę, że na kolejnym albumie Ariany, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok, znajdziemy też takie melodie.



#48
Taylor Swift - I Did Something Bad


[Obrazek: VfyOfjS.jpg]

Gdyby cały najnowszy album brzmiał tak jak ten utwór to byłby to zdecydowanie jeden z najlepszych krążków tej dekady. Niestety, pojawiło się na nim zbyt wiele niepotrzebnych utworów, które zniszczyły ten mroczny i tajemniczy klimat, który można usłyszeć między innymi tutaj czy w pierwszym singlu. No i dlaczego do dzisiaj nie doczekaliśmy się teledysku, który mógłby być pstryczkiem w nos dla wszystkich hejterów, a zamiast tego na singlu został wydany nijaki singiel z Sheeranem? No cóż, możemy jedynie gdybać o tym jak wyglądałaby dzisiaj kariera Swift, gdyby lepiej wypromowała najnowszy album, ale jedno jest pewne - ten utwór to absolutna petarda i jeden z najlepszych w dorobku pani Swift. Oby na kolejnym krążku sięgała częściej do tego typu brzmień.



#47
Helena Paparizou - Ouranio Toxo (ft. Faith Erhe)


[Obrazek: mxXoTW7.jpg]

Ten utwór to najlepszy przykład na to by opisać największe zalety twórczości Heleny - intrygujące brzmienie, nawiązania do orientalnych oraz greckich melodii i przebojowość. Do dzisiaj nie rozumiem dlaczego ten utwór nie doczekał się wydania na singlu i teledysku - to byłby idealny kandydat do tytułu przeboju lata, nie tylko w słonecznej Grecji, ale i na całych Bałkanach. Pozostaje sobie tylko życzyć by Helena dalej tworzyła kompozycje na równie wysokim poziomie jak czyni nieprzerwanie od prawie piętnastu lat.



#46
5 Seconds of Summer - Youngblood


[Obrazek: hB7s3fx.jpg]

Nowe wydawnictwo chłopaków z 5 Seconds of Summer to dla mnie totalne zaskoczenie. Zaprezentowali światu naprawdę dojrzały jak na boysband album, na którym czuć wyraźną inspirację starszymi rockowymi zespołami. Oto singiel numer dwa i jeden z największych przebojów tego roku na świecie. Bardzo cieszę się z tego, że w dzisiejszym świecie możliwe jeszcze jest by takie nagranie zrobiło światową karierę oraz z tego, że młodsze pokolenie muzyków sięga po coraz dojrzalsze i odważniejsze brzmienia.



#45
Kodaline - Head Held High


[Obrazek: q68GZEZ.jpg]

Do tej pory Kodaline odwiedzali moją listę kilkukrotnie, ale nie mieli na niej żadnego większego przeboju. Wszystko zmieniło się gdy usłyszałem "Head Held High". To jeden z tych utworów, który po pierwszym odsłuchu zostaje w głowie na dłużej i męczy człowieka cały czas. Potem obejrzałem teledysk i mój stosunek do tego kawałka jeszcze bardziej się wzmocnił. Wręcz buchający pozytywną energią, z motywacyjnym tekstem i wpadającą w ucho melodią był wręcz skazany na sukces i do dzisiaj bardzo chętnie go słucham.



#44
Lea Sirk - Hvala Ne


[Obrazek: 6ttpqsn.jpg]

Moda na feministyczne hymny nadciągnęła i do Słowenii. Za pierwszym odsłuchem moja opinia nie była najlepsza, ale z każdym kolejnym utwór coraz bardziej mi się podobał. Wrażenie robi świetna warstwa tekstowa. Pomimo, że nie znam słoweńskiego zbyt dobrze to dzięki znajomości innych języków bałkańskich w miarę szybko ogarnąłem o co chodzi i dzisiaj znam go prawie na pamięć. Czekam teraz tylko na jakieś karaoke, żebym mógł się zaprezentować Icon_cool



#43
Demi Lovato - Sexy Dirty Love


[Obrazek: mvR37zy.jpg]

Szkoda, że promocja najnowszego albumu Demi skończyła się tak szybko i całkowicie pominięto "Sexy Dirty Love", czyli chyba jednym z najlepszych (jeśli nie najlepszym) utworze w karierze Lovato. Czuć tutaj wyraźną inspirację Christiną Aguilerą sprzed dekady i czuję, że utwór dzięki swojej energii i sensualności mógłby zrobić niezłą karierę, przynajmniej w Europie. No cóż, życzę Demi by na razie cieszyła się odpoczynkiem i w pełni wróciła do zdrowia, a gdy wróci do świata muzyki, żeby częściej sięgała do tego typu brzmień.



#42
Kelly Clarkson - Move You


[Obrazek: AlE6JOt.jpg]

Nie będę owijał w bawełnę - "Meaning of Life" to absolutnie najlepszy album w karierze Kelly Clarkson, w którym w pełni zaprezentowała swoje możliwości wokalne i swoją miłość do soulowo-bluesowych kompozycji w retro stylu, odważnie sięgając również do takich gatunków jak gospel czy r'n'b. Ten utwór chyba najlepiej oddaje ducha całego krążka. Melancholijna, wzruszająca kompozycja, w której wyraźnie słychać zdolności wokalne Clarkson i inspirację starszymi klasykami. Miód dla uszu, nic dodać, nic ująć.



#41
Katy Perry - Bigger than Me


[Obrazek: IrvnMSM.jpg]

Ukryta na najnowszym albumie Katy kompozycja, która z powodzeniem mogłaby zostać singlem i podbić listy przebojów. Perfekcyjnie wyprodukowany numer z inteligentnym tekstem, na którym Perry w końcu udowadnia, że jest prawdziwą artystką i warto poświęcić jej chwilę uwagi.
29.12.2018 05:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Gaspard napisał(a):Z tego co pamiętam to z początku nie uważałeś go za taki zły
nieee, nie przypominam sobie. Wersja albumowa jest super, tamta została spłaszczona i odebrano jej wyjątkowość.

Gaspard napisał(a):Mam nadzieję, że u ciebie również
raczej - nie inaczej Icon_cool

Gaspard napisał(a):Bardzo pozytywne zaskoczenie, patrząc na to co rodzime stacje radiowe promowały w poprzednich latach.
ja już od kilku lat powtarzam, że kiedyś było tak, że filmy czy piosenki polskie były zazwyczaj słabsze od zagranicznych. To się zmieniło i od 5-6 lat polskie filmy i piosenki zdecydowanie lepiej wypadają w porównaniu z tymi zagranicznymi.

Gaspard napisał(a):Utrzymany w klimacie rocka z lat '70 i '80 genialny kawałek z niesamowitym głosem Jamesa i świetnym brzmieniem gitar w tle.
Zgadzam się, po słabym "Wild Love" byłem zawiedziony, ale kolejne single i płyta sprawiły, że miło się zaskoczyłem.

Gaspard napisał(a):Szkoda trochę, że przeszedł bez echa, zaznaczając swoją obecność wyraźnie tylko na listach w Belgii i Słowacji, ale cóż, uroki przemysłu muzycznego.
no właśnie. Ktoś jest w stanie to racjolnie wyjaśnić? Może wytwórnia już nie chciała tego aż tak promować? What About Us było wszędzie, Beautiful Trauma w sumie też - a ten singiel cisza... Dziwne.

Gaspard napisał(a):W tym roku powróciła publikując swój drugi studyjny album zatytułowany "Shake the Spirit", a ten utwór to pierwszy singiel go zapowiadający
a jestem lekko rozczarowny. Niby styl ten sam, co na poprzedniej płycie, ale jakoś mniej mnie to przekonuje.

Gaspard napisał(a):Ariana Grande - No Tears Left to Cry
też byłem zaskoczonym tym jej powrotem. W takim stylu jeszcze nie grała i nie śpiewała!
Szkoda, że nie poszła za ciosem i nie mamy więcej piosenek w takim klimacie.
No i teledysk bardzo dobry. Jeden z klipów roku!
30.12.2018 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #10
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
(30.12.2018 12:23 AM)Tomekk napisał(a):  nieee, nie przypominam sobie. Wersja albumowa jest super, tamta została spłaszczona i odebrano jej wyjątkowość
Twój cytat z działu z nowymi singlami: "to powinien być pierwszy singiel. W remixie Gromeego też fajne."
Wiem, że trochę czepialstwo, ale musiałem Icon_lol

(30.12.2018 12:23 AM)Tomekk napisał(a):  To się zmieniło i od 5-6 lat polskie filmy i piosenki zdecydowanie lepiej wypadają w porównaniu z tymi zagranicznymi
Ciężko ująć to w jednym zdaniu patrząc na ogrom różnych gatunków i płaszczyzn na których można te dwa rynki muzyczne porównywać. Nie wydaje mi się, żeby polskie produkcje wypadały lepiej od zagranicznych, ale wydaje mi się, że nadrobiliśmy to opóźnienie, które było zauważalne jakieś 10-15 lat temu i aktualnie stoimy na tym samym poziomie. Tegoroczne twory Brodki, Nykiel czy Pierogów najlepszym tego przykładem

(30.12.2018 12:23 AM)Tomekk napisał(a):  no właśnie. Ktoś jest w stanie to racjolnie wyjaśnić? Może wytwórnia już nie chciała tego aż tak promować? What About Us było wszędzie, Beautiful Trauma w sumie też - a ten singiel cisza... Dziwne
To dłuższy temat i kiedyś kusiło mnie by napisać jakiś artykuł bądź felieton na ten temat. Krótko mówiąc, mam wrażenie, że obecnie na rynku muzycznym panuje "trend premierowych singli" i kompozycje wydane wcześniej na albumie nie mają już takiej szansy przebicia jak kiedyś, co oznacza, że szansę na sukces mają tylko single wydawane premierowo, tuż przed wydaniem albumu, lub tuż po nim. A to oznacza, że zakończyła się era promocji jednego albumu przez parę miesięcy a czasem nawet lat, jak miało to miejsce jeszcze 10 czy 20 lat temu.

(30.12.2018 12:23 AM)Tomekk napisał(a):  a jestem lekko rozczarowny. Niby styl ten sam, co na poprzedniej płycie, ale jakoś mniej mnie to przekonuje
Też mam wrażenie, że wypada słabiej niż niektóre utwory na poprzednim albumie, ale nadal mi się podoba

(30.12.2018 12:23 AM)Tomekk napisał(a):  też byłem zaskoczonym tym jej powrotem. W takim stylu jeszcze nie grała i nie śpiewała! Szkoda, że nie poszła za ciosem i nie mamy więcej piosenek w takim klimacie
Jest kilka takich na "Sweetener", ale raczej nie ujrzymy ich już jako single, więc pozostaje cieszyć się równie dobrym "Breathin"



#40
The Struts - Body Talks (ft. Kesha)


[Obrazek: ZzM7Qkt.jpg]

Panów z The Struts poznałem już w 2016. Całkiem ich polubiłem, ale nie mieli u mnie żadnego większego przeboju. Gdy powrócili ze swoim nowym singlem miałem podobną opinię. Dopiero po wydaniu nowej wersji z Keshą jako drugą wokalistką uderzyła mnie siła tego numeru. Czuć tą wyraźną chemię pomiędzy dwoma wokalistami i tą żywiołowość. Zachęcony zapoznałem się szerzej z dyskografią Strutsów i jestem zachwycony. Coś czuję, że w podsumowaniu roku 2019 też się pojawią.



#39
Natalia Nykiel - Total Błękit


[Obrazek: 4xRXQdu.jpg]

Nad "Discordią" zachwycałem się już rok temu i kilka postów wcześniej, przy "Kokosankach". Pewnie się powtórzę, mówiąc o tym, że to jeden z lepszych polskich albumów ostatnich lat, ale trudno, zdecydowanie warto to podkreślić. Ten utwór, będący jednocześnie drugim promującym go singlem jest jednocześnie jednym z najlepszych na albumie, a zarazem jednym z najlepszych utworów w rodzimym języku ostatnich miesięcy. Poprawiłbym tylko teledysk, wydał angielską wersję i ruszył podbijać świat. Liczę, że Natalia z kolejnym wydawnictwem nas nie zawiedzie i utrzyma swój bardzo wysoki poziom.



#38
Kija - Ne Vracam Se Na Staro (ft. Ministarke)


[Obrazek: gmYDezb.jpg]

Zasłyszany podczas tegorocznych wakacji w Bośni od razu skradł moje serce. Niesamowicie chwytliwa kompozycja, która może muzycznie i tekstowo nie stoi na najwyższym poziomie, ale zdecydowanie nadrabia to przebojowością i lekkością. No i do tej pory nie miałem zbyt wielu bałkańskich kawałków w notowaniach, przyszedł czas to zmienić.



#37
Avril Lavigne - Head Above Water


[Obrazek: tHFe35G.jpg]

Avril w swojej już ponad piętnastoletniej karierze przeżywała wzloty i upadki. Ostatnie lata ze względu na ostrą walkę z chorobą i rozwód ze swoim mężem z pewnością były dla niej koszmarem, ale nawet pomimo tego wszystkiego Avril okazała się być silną, odważną i dojrzałą kobietą, która potrafi przekuć emocje w piękną muzykę. Jeśli cały album, który ma ukazać się na początku przyszłego roku, ma być na tak wysokim poziomie jak pierwsze dwa single to mogę spokojnie powiedzieć, że szykuje się jeden z najlepszych krążków Lavigne w jej karierze.



#36
Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie


[Obrazek: GfUA2GH.jpg]

Do tej pory z muzyką Darii było mi trochę nie po drodze. Oceniałem ją jako dobrą, ale ciągle mi w niej czegoś brakowało. Sytuację zmieniło dopiero wydanie pierwszego singla zapowiadającego drugi album artystki. Niesamowicie wciągający numer wyraźnie nawiązujący brzmieniowo do nieśmiertelnego disco lat '80. Jestem ciekaw nadchodzącego wydawnictwa i czy znajdziemy tam podobnie brzmiące perełki.



#35
P!nk - Beautiful Trauma


[Obrazek: SE3fx7S.jpg]

P!nk miała wyjątkowego pecha trafiając u mnie idealnie na przełom lat i w efekcie sukces tego nagrania rozbił się na dwa osobne podsumowania. Nie zmienia to faktu, że tytułowy singiel z najnowszego albumu artystki to czyste złoto i jedno z jej najlepszych nagrań w ostatnich latach. No i do tego świetny teledysk, typowy dla Różowej. Jestem nawet pozytywnie zaskoczony sukcesem jakim może pochwalić się to nagranie na polskim i światowym rynku muzycznym. To znak, że dobry utwór potrafi czasem sam się wybronić.



#34
Liam Payne & Rita Ora - For You


[Obrazek: 5kezFAl.jpg]

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym nagraniem. Oto dowód na to, że mając dobrego producenta można tworzyć cuda. Niesamowicie ciekawa i intrygująca linia melodyczna, którą świetnie dopełniają zgrane wokale Rity i Liama. Szkoda trochę, że to nagranie nie zrobiło takiego sukcesu na jaki zasługiwało, bo jest zdecydowanie lepsze od zeszłorocznego przeboju Zayna i Taylor. Mam nadzieję, że przyszły rok zaskoczy nas większą ilością nagrań w takim stylu.



#33
Kija - Potpis


[Obrazek: lOqUquq.jpg]

Kija dała się poznać w nieco bardziej żywiołowej i przebojowej odsłonie, ale dopiero tutaj prezentuje swoją bardziej emocjonalną i wrażliwą stronę. Bardzo ładna ballada, w której możemy usłyszeć wyraźny smutek dodatkowo wzmocniony piękną warstwą liryczną. Utwór całkiem świeży, więc jestem pewien, że będzie ze mną przez pierwsze miesiące roku 2019 i znajdzie się również wysoko w przyszłorocznym podsumowaniu (przynajmniej punktowym)



#32
Echosmith - Over My Head


[Obrazek: lQ2H0nn.jpg]

Jak dla mnie najlepszy kawałek kalifornijskiego rodzeństwa Sierota (z polskimi korzeniami), znanego jako Echosmith, tym razem w trochę okrojonym składzie. Singiel ten jest zapowiedzią drugiego studyjnego albumu długogrającego grupy, który ma ujrzeć światło w najbliższym czasie. Jeżeli całość ma stać na tak wysokim poziomie jak ten utwór to mogę być spokojny.



#31
Emma - Effetto Domino


[Obrazek: ksXN6of.jpg]

Nowy album Emmy niespecjalnie mi się spodobał, wydaje się być zbyt nijaki i za mało charakterystyczny. Podobną opinię miałem o tym utworze, będącym drugim singlem go promującym, przy pierwszym przesłuchaniu. Postanowiłem wtedy więcej do niego nie wracać. Coś mnie jednak tknęło i odpaliłem go sobie po raz drugi, potem trzeci i tak dalej, i tak dalej. Z każdym kolejnym coraz bardziej mi się podobał, aż spodobał mi się na tyle, że doszedł nawet do środkowego miejsca podium w jednym z lipcowych notowań. Ciężko dokładnie mi powiedzieć dlaczego. Ten kawałek po prostu ma w sobie jakąś taką magię. Mimo wszystko mam nadzieję, że kolejny album Emmy będzie nagrany w stylu jej poprzednich, nieco ostrzejszych i bardziej drapieżnych krążków.



#30
Hailee Steinfeld - Capital Letters (ft. BloodPop)


[Obrazek: yvdWJbs.jpg]

Wspominałem już chyba kiedyś, że utwory ze ścieżki dźwiękowej do trylogii o Christianie Greyu mają w sobie coś przyciągającego. Ten utwór to zdecydowanie potwierdza i zaraz po Ellie Goulding sprzed 4 latach jest najlepszym co przydarzyło się tej serii. Liczę na to, że po takim boomie kariera Hailee rozwinie się bardzo szybko i zdolna dziewczyna dumnie wkroczy do świata najgorętszych nazwisk w popie.



#29
Lovelytheband - Broken


[Obrazek: 0uQW0E2.jpg]

Znalazłem ten utwór na jednym z billboardowych notowań i od razu go polubiłem. Do bólu szczera warstwa liryczna, świetna linia melodyczna, ciekawy teledysk i sympatyczny głos wykonawcy złożyły się na genialny numer, który chodził po mojej głowie przez ładnych parę miesięcy i ostatecznie wylądował aż tutaj. Całkiem spory sukces jak na debiut. Mam nadzieję, że o tym zespole jeszcze nieraz usłyszymy, bo wiąże z nimi nadzieję na wniesienie powiewu świeżości do mainstreamowej muzyki



#28
Kaija Koo - Mun Sydan


[Obrazek: uihkg86.jpg]

Dowód na to, że świetnych kawałków na światowym poziomie nie trzeba daleko szukać i można je znaleźć na przykład ... w Finlandii. O Kaiji słyszałem już wcześniej ze względu na to, że jest tam kimś na kształt naszej wiecznie żywej Maryli Rodowicz. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym kawałkiem, który był jednym z moich największych przebojów ostatnich miesięcy. Z pewnością będę do niego chętnie wracał i czekam na kolejną porcję muzyki od Kaiji.



#27
Noemi - Autunno


[Obrazek: ex40JlK.jpg]

Pomimo, że był u mnie raczej hity zimy niż jesieni to do dzisiaj bardzo ciepło go wspominam i chętnie do niego wracam. Bardzo sympatyczny kawałek bardzo sympatycznej wokalistki, który potrafił poprawić humor nawet w najgorszym dniu. Oby więcej takich numerów w kolejnych latach.



#26
First Aid Kit - Fireworks


[Obrazek: WY31pGv.jpg]

Poznałem na początku tego roku na sąsiednim forum muzycznym i od razu bardzo mi się spodobało. Bardzo przyjemny, spokojny, wyciszający, melancholijny utwór nawiązujący do popularnych w latach '60 "kołysanek". Nie da się zaprzeczyć, że ma w sobie jakąś magię i zachwyca już od pierwszego odsłuchu. Moja przygoda z First Aid Kit nie zakończyła się tylko na tym singlu, zachęcił mnie on do przesłuchania całego albumu, który oceniłem bardzo pozytywnie.



#25
5 Seconds of Summer - Valentine


[Obrazek: rU2WUJR.jpg]

Po żywiołowym "Youngblood" przyszła pora na coś spokojniejszego. I tutaj właśnie pojawiło się "Valentine" - idealny na jesień spokojny kawałek wzbogacony bardzo dobrymi, fajnie zgranymi wokalami. Jak dla mnie kompozycja nawet lepsza od poprzedniego singla, w której słychać dojrzałość artystyczną chłopaków i dobrze słychać ich inspiracje starszymi zespołami. A to oczywiście nie koniec, bo na najnowszym albumie jest jeszcze sporo kawałków, które wprost wołają o wydanie na singlu.



#24
Clödie - Go!

[Obrazek: ar3eT3t.jpg]

Ta niesamowita dziewczyna wraz ze swoim wiernym zespołem to jedno z moich odkryć tego roku. Pomimo młodego wieku już słychać jej mocny głos, dojrzałe kompozycje z rockowym pazurem i godną podziwu charyzmę. Czekam niecierpliwie na więcej muzyki od niej, bo czuję, że może wnieść na rodzimy rynek muzyczny powiew świeżości i trzymam gorąco kciuki za jej przyszłą karierę.



#23
Takagi & Ketra - Da Sola (In the Night) (ft. Elisa & Tommaso Paradiso)

[Obrazek: Ul2oXnq.jpg]

Dla włoskiego rynku muzycznego lata '80 były niezwykłym okresem. To właśnie tam rozkwitał jeden z najpopularniejszych wówczas w Europie gatunków - nieśmiertelne ItaloDisco. Ten gatunek próbował w tym roku wskrzesić jeden z moich ulubionych duetów producenckich - panowie Takagi i Ketra. Do pomocy wzięli znaną nie tylko w Italii wokalistkę Elisę i wokalistę zespołu Thegiornalisti, Tommaso Paradiso. Wyszedł im świetny kawałek, który z pewnością rozbujał niejedną imprezę w tym roku. Pozostaje sobie tylko życzyć by takich powrotów do przeszłości z roku na rok było coraz więcej.



#22
Shawn Mendes - In My Blood

[Obrazek: N82od9q.jpg]

Nowe wcielenie Shawna Mendesa, chyba największego obecnie idola nastolatek, było dla mnie sporym zaskoczeniem. Niesamowicie dojrzała kompozycja z rockowym refrenem, w której zdolny Kanadyjczyk prezentuje swój świetny wokal to chyba dokładnie to czego jego kariera potrzebowała. Mój stosunek do niego mocno się ocieplił i zacząłem na niego patrzeć przychylniejszym okiem. Mam nadzieję, że jeszcze się wyrobi, a jego kolejne utwory i albumy będą stały na coraz wyższym poziomie. W każdym razie trzymam kciuki za to by był kimś więcej niż tylko ładnie wyglądającym chłopakiem z gitarą.



#21
Louisa - Yes (ft. 2Chainz)

[Obrazek: vQKNZvR.jpg]

Jeśli mówimy o zaskoczeniach to mało czyj powrót może się równać z szokiem jakiego doznałem odsłuchując nowy singiel zwyciężczyni brytyjskiego X Factora, Louisy Johnson. Jeden z największych imprezowych bangerów tego roku, niemalże popowa perfekcja. Jestem zszokowany tym jak wielkim flopem się ukazał, nawet pomimo udziału znanego na całym świecie 2Chainz'a, osiągając mizerną 65 pozycję na brytyjskiej liście singli. Jak dla mnie czołówka popu w 2018 roku i mam nadzieję, że Louisa obierze podobny kierunek przy swoich kolejnych utworach.
30.12.2018 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Gaspard napisał(a):Wiem, że trochę czepialstwo, ale musiałem
może po pierwszym odsłuchu tego remixu miałem takie wrażenie, ale potem strasznie mi obrzydł Icon_razz2

Gaspard napisał(a):wydaje mi się, że nadrobiliśmy to opóźnienie, które było zauważalne jakieś 10-15 lat temu i aktualnie stoimy na tym samym poziomie.
Ja uważam, że pod wieloma względami polska muzyka rozrywkowa jest ciekawsze niż ta zza granicy.
Podobnie z nowymi filmami - wyżej (zazwyczaj, bo zdarzają się wyjątki) cenię nowe polskie produkcje niż zagraniczne.

Gaspard napisał(a):A to oznacza, że zakończyła się era promocji jednego albumu przez parę miesięcy a czasem nawet lat, jak miało to miejsce jeszcze 10 czy 20 lat temu.
coś w tym jest. Teraz każdy ma dostęp do całej płyty - na Spotify czy Deezer i bez problemu może sobie odsłuchiwać do woli.

Gaspard napisał(a):Natalia Nykiel - Total Błękit
autorką tekstu jest Maria Peszek, więc może dlatego brzmi on tak dobrze.
dla mnie to chyba najlepsza piosenka Natalii, jedyna która dotarła na szczyt mojej listy.

Dużo znakomitości w tej odsłonie. Pink, Daria Zawiałow, Avril Lavigne.

Gaspard napisał(a):Wspominałem już chyba kiedyś, że utwory ze ścieżki dźwiękowej do trylogii o Christianie Greyu mają w sobie coś przyciągającego.
Masz rację, te piosenki są intrygujące i wyróżniają się od innych mainstreamowych, popowych numerów. Mnie jednak zachwyciło tylko "For You".
30.12.2018 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 606
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #12
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Gaspard napisał(a):Christina Aguilera - Fall In Line (ft. Demi Lovato)
prawie tak jak u mnie bo sklasyfikowana była chyba na 104 lub 105 miejscu.Icon_wink

Gaspard napisał(a):Reni Jusis - Tyyyle Miłości
Justin Timberlake - Filthy
James Bay - Pink Lemonade
P!nk - Whatever You Want
Paloma Faith - Till I'm Done
Ariana Grande - No Tears Left to Cry
Katy Perry - Hey Hey Hey
Jessie Ware - Alone
Bazzi - Beautiful (ft. Camila Cabello)
Lovelytheband - Broken
5 Seconds of Summer - Valentine
Shawn Mendes - In My Blood
wszystkie miałem na liście ale na tyle dużej kariery u mnie nie zrobiły aby wejść do podsumowania roku.

Gaspard napisał(a):#90
Dua Lipa - IDGAF
trochę nisko no i chyba wielkiej tajemnicy nie zdradzę, że u mnie się też pojawi.

Gaspard napisał(a):#89
Taylor Swift - Ready for It?
Taylor całą swoją karierę z tym nagraniem zakończyła w 2017 roku.

Gaspard napisał(a):Aisel - X My Heart
Jessica Mauboy - We Got Love
Lea Sirk - Hvala Ne
Eleni Foureira - Fuego
jeśli chodzi o eurowizyjne utwory to mamy zdecydowanie różny gust ale i tak mnie bardzo cieszy, że aż 3 utwory z konkursowej stawki pojawiają się w twoim zestawieniu.

Gaspard napisał(a):#64
Charlie Puth - Done for Me (ft. Kehlani)
obok duetu z Seleną zdecydowanie mój ulubiony utwór Charliego.

Gaspard napisał(a):#62
Allie X - Casanova (ft. Verite)
chyba tylko my doceniliśmy to nagranie na forum w tym roku.Icon_smile

Gaspard napisał(a):#46
5 Seconds of Summer - Youngblood
no tutaj zdecydowanie bardziej wolę cover krajanów chłopaków.Icon_wink

Gaspard napisał(a):#37
Avril Lavigne - Head Above Water
udany powrót Kanadyjki no i strasznie dużo punktów już natrzaskała u ciebie, że aż tak wysoko wylądowała.Icon_smile

Gaspard napisał(a):#35
P!nk - Beautiful Trauma
przebój przełomów lat co niestety odbiło się na podsumowaniu przynajmniej u mnie.

Gaspard napisał(a):#34
Liam Payne & Rita Ora - For You
dzięki Greyowi Liam i Rita zaliczyli w końcu przebój i u mnie.Icon_lol

Gaspard napisał(a):#26
First Aid Kit - Fireworks
udany powrót szwedzkich sióstr no i muszę przyznać, że zaskakująco wysoko u ciebie a w podsumowaniu jeszcze drugi singiel, któremu w ostateczności nie dałem szansy czego trochę żałuję muszę przyznać.Icon_rolleyes

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.12.2018 01:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 457
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #13
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Ojj, dużo tego.


Gaspard napisał(a):#97
Reni Jusis - Tyyyle Miłości

#82
Natalia Nykiel - Kokosanki

#70
Samir & Viktor - Shuffla

#69
Ariana Grande - No Tears Left to Cry

#67
Reni Jusis - Ćma

#59
Żelka - Za Swoje

#54
Eleni Foureira - Fuego

#44
Lea Sirk - Hvala Ne

#38
Kija - Ne Vracam Se Na Staro (ft. Ministarke)

#33
Kija - Potpis

A tu będę musiał chyba nadrobić zaległości:

Gaspard napisał(a):#23
Takagi & Ketra - Da Sola (In the Night) (ft. Elisa & Tommaso Paradiso)

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
31.12.2018 04:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #14
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
(30.12.2018 04:31 PM)Tomekk napisał(a):  Ja uważam, że pod wieloma względami polska muzyka rozrywkowa jest ciekawsze niż ta zza granicy
Myślę, że możemy tak uważać głównie z tego powodu, że polską muzykę znamy w dużo większym stopniu niż zagraniczną, szczególnie patrząc na fakt, że tutaj na forum znajduje się wielu koneserów, którzy potrafią wygrzebać bardzo niszowe zespoły grające dobrą muzykę, na które w innym przypadku byśmy nie trafili.
Ogólnie bardzo fajny temat na jakąś dłuższą dyskusję Icon_wink

(30.12.2018 04:31 PM)Tomekk napisał(a):  Teraz każdy ma dostęp do całej płyty - na Spotify czy Deezer i bez problemu może sobie odsłuchiwać do woli
Fakt, ale bardziej chodzi mi o playlisty tworzone przez ekspertów w siedzibach serwisów streamingowych. Umieszczenie na takiej playliście (gdzie umieszcza się tylko nowości) gwarantuje dużą popularność i szeroki zasięg. Trafiłem kiedyś na bardzo ciekawy felieton na ten temat i muszę przyznać, że skłoniło mnie to do głębszych przemyśleń. Efektem tego typu działań jest widoczny spadek popularności każdego kolejnego wydawanego singla.

(30.12.2018 04:31 PM)Tomekk napisał(a):  dla mnie to chyba najlepsza piosenka Natalii
Dla mnie też Icon_cool

(30.12.2018 04:31 PM)Tomekk napisał(a):  Masz rację, te piosenki są intrygujące i wyróżniają się od innych mainstreamowych, popowych numerów. Mnie jednak zachwyciło tylko "For You"
Też zależy jak bardzo "intrygującą" muzykę preferujesz. Mnie najbardziej chyba kupiła Tove Lo sprzed roku, która idealnie wpisała się w klimat filmu


(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  wszystkie miałem na liście ale na tyle dużej kariery u mnie nie zrobiły aby wejść do podsumowania roku
Szkoda trochę "Broken", Jessie, Jamesa, Shawna i "Valentine" Icon_sad

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  trochę nisko no i chyba wielkiej tajemnicy nie zdradzę, że u mnie się też pojawi
Ona też boleśnie przekonała się o klątwie przełomu lat Icon_razz2
Poza tym szybko mi się znudziło to nagranie

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  Taylor całą swoją karierę z tym nagraniem zakończyła w 2017 roku
U mnie właśnie zaczęła w ostatnich miesiącach 2017, a ostatnie podrygi miała w na początku tego roku

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  jeśli chodzi o eurowizyjne utwory to mamy zdecydowanie różny gust ale i tak mnie bardzo cieszy, że aż 3 utwory z konkursowej stawki pojawiają się w twoim zestawieniu
Ekhm, chyba 4? Icon_wink
Gdybym zrobił Top200 to jeszcze kilka innych by się załapało. Saara Aalto, The Humans, ZiBBZ i Mikolas Josef byli blisko, ale ostatecznie nie wyszło

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  obok duetu z Seleną zdecydowanie mój ulubiony utwór Charliego
Mi właśnie duet z Seleną się nie podobał. Ale za to duet z Meghan już tak

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  udany powrót Kanadyjki no i strasznie dużo punktów już natrzaskała u ciebie, że aż tak wysoko wylądowała
Całkiem sporo, ale w podsumowaniu punktowym będzie trochę niżej. Tutaj rządzą moje własne przemyślenia po 12 miesiącach Icon_razz2

(31.12.2018 01:58 AM)Szymek79 napisał(a):  udany powrót szwedzkich sióstr no i muszę przyznać, że zaskakująco wysoko u ciebie a w podsumowaniu jeszcze drugi singiel, któremu w ostateczności nie dałem szansy czego trochę żałuję muszę przyznać
Ten drugi singiel to jeszcze z 2017, ale u mnie karierę robił prawie rok po debiucie Icon_wink


(31.12.2018 04:04 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  Ojj, dużo tego
Chyba nawet więcej niż rok temu Icon_lol

(31.12.2018 04:04 AM)kolej_grzesiek napisał(a):  A tu będę musiał chyba nadrobić zaległości
Zdecydowanie polecam, jeden z najlepszych włoskich numerów tego roku



#20
Toni Braxton - Long As I Live

[Obrazek: Ifjfc93.jpg]

Na rynek muzyczny powróciła po prawie czteroletniej przerwie i pokazała młodszym koleżankom gdzie ich miejsce wydając świetny album, chyba najlepszy w swojej karierze. Oto drugi singiel go promujący, czyli ładna ballada z elementami starego, dobrego r'n'b, wprost wyjętego z późnych lat '90. Zdecydowanie jeden z najciekawszych tegorocznych powrotów do przeszłości. Straszna szkoda, że utwór został tak niedoceniony na światowym rynku muzycznym, a zwłaszcza w USA, gdzie kiedyś królowały takie melodie (chociaż z drugiej strony, Toni zdobyła z tym utworem szczyt listy Adult R&B Songs, więc nawet nie ma tragedii)



#19
Benjamin Ingrosso - Dance You Off

[Obrazek: ajZZBC8.jpg]

Zdecydowanie najlepsza propozycja na tegorocznej Eurowizji. Pomimo, że sam na początku nie byłem do Benjamina przekonany, gdy wygrał Melodifestivalen, a utwór pomimo otrzymania ogromnej ilości głosów od jury, został mocno niedoceniony przez widzów (do dzisiaj nie mogę zrozumieć dlaczego). Samo w sobie nagranie brzmi świetnie, a opublikowana kilka tygodni później rozszerzona wersja dodaje mu jeszcze większego uroku. Do tego należy dodać świetny występ Benjamina, który dzięki świetnym efektom i genialnej choreografii zmiótł i zmiażdżył całą konkurencję w kategorii wizualnej.



#18
Kasia Nosowska - Nagasaki

[Obrazek: oeOTi82.jpg]

Powrót Kasi Nosowskiej, wokalistki zespołu Hey, z nowym solowym albumem był bezsprzecznie jednym z najlepszych powrotów tego roku. Kasia po raz kolejny udowodniła, że doskonale odnajduje się w bardziej "młodzieżowych" gatunkach. "Nagasaki" będące drugim singlem promującym nowym album jest flirtem piosenkarki z hip-hopem i elektroniką, które idealnie komponują się z autobiograficznym tekstem. No i do tego klip będący prawdziwym arcydziełem i jednym z najlepszych klipów tego roku, jeśli nie najlepszym.



#17
Shoshana Bean - Remember the Day

[Obrazek: cnlMeyq.jpg]

Zaproponowane mi kilka miesięcy temu przez Spotify'a nagranie jednej z najpopularniejszych jazzowych i broadwayowskich wokalistek na amerykańskim rynku muzycznym. Pokochałem od pierwszego odsłuchu i do dzisiaj wręcz uwielbiam co widać było po wynikach Shoshany na liście i tak wysokiej pozycji w rocznym podsumowaniu. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał - zdecydowanie polecam jak najszybciej nadrobić zaległości. Warto!



#16
Paola Turci - Eclissi

[Obrazek: W2E8o7k.jpg]

Jeden z utworów promujących reedycję najnowszego wydawnictwa jednej z div włoskiej estrady, Paoli Turci. W zeszłym roku z jednym ze swoich nagrań odnosiła wielkie sukcesy na mojej liście docierając nawet do podium, ale w tym roku poszła o krok dalej zdobywając szczyt i pozostając na nim przez trzy tygodnie. Jedno z najciekawszych nagrań jakie otrzymaliśmy w tym roku ze względu na swój niepowtarzalny i tajemniczy klimat. Idealnie nadawałby się na ścieżkę dźwiękową do jakiegoś dobrego i ciekawego filmu.



#15
Kryštof - Zůstaň tu se Mnou (Za Sny)

[Obrazek: N3UXlTl.jpg]

Zasłyszany podczas tegorocznego wyjazdu do Czech, od razu skradł moje serce. Genialny utwór w stylu starego, dobrego rocka, wykonywany przez jeden z najpopularniejszych lokalnych zespołów. Był ze mną przez całą wiosnę i do dzisiaj bardzo chętnie do niego wracam. Oby przyszłe lata przyniosły jeszcze więcej tego typu świetnych numerów, bo ostatnio jest ich zbyt mało jak na mój gust.
No i mała ciekawostka - to pierwszy czeskojęzykowy numer jeden na mojej liście Icon_razz2



#14
Carrie Underwood - Cry Pretty

[Obrazek: sdh67Uf.jpg]

Powrót na który od dawna czekałem i się nie zawiodłem. Jak zwykle bezbłędna Carrie Underwood wróciła z przytupem na rynek muzyczny wypuszczając nowy singiel będący emocjonalną power balladą z bardzo osobistym tekstem i ślicznym teledyskiem. Co prawda po albumie wydanym kilka miesięcy później spodziewałem się więcej, ale nie jest źle. Przynajmniej pierwszy singiel wyszedł genialny.



#13
Halsey - Alone

[Obrazek: VOsK35g.jpg]

Na początku po prostu mi się podobał, ale z każdym kolejnym odsłuchem punktował u mnie coraz bardziej. Bardzo dobry popowy banger ze świetnym klipem i zupełnie niepotrzebnie dodanymi raperami - wersja albumowa zdecydowanie lepsza. Liczę, że w przyszłości Halsey będzie wydawać więcej tego typu utworów, bo właśnie w takich klimatach lubię ją najbardziej.



#12
Imagine Dragons - Natural

[Obrazek: LPwBZGP.jpg]

Bezsprzecznie najlepszy z ich kawałków w ostatnich latach i jeden z najlepszych w całej karierze. Bardzo mocny utwór z wyraźnym rockowym pazurem, który, przynajmniej dla mnie, wydaje się o lata świetlny lepszy od miałkiego grania, jakim ostatnio nas raczyli. Co prawda album, który zwiastował okazał się być bardzo słaby, ale nie zmienia to faktu, że sam utwór jest cudowny. Cały czas czekam na jakiś mocny, prawdziwie rockowy krążek od tych panów i mam nadzieję, że w końcu się doczekam.



#11
Kylie Minogue - Dancing

[Obrazek: KsRpByH.jpg]

Dla mnie to właśnie ona, jedyna w swoim rodzaju, Kylie Minogue, nie Madonna, jest prawdziwą królową popu. Wróciła, dołożyła kolejne hity do swojej kolekcji i uratowała tegoroczny pop przed całkowitą klęską. Oto pierwszy singiel zapowiadający nowy album - przebojowe, dyskotekowe, utrzymane w klimatach country-popu nagranie będące całkiem udanym eksperymentem panny Minogue z tym gatunkiem muzycznym. Pomimo, że promocja albumu się już zakończyła to u mnie kolejne utwory z albumu, jeden po drugim, wskakują do playlisty, a ja mam nadzieję, że w najbliższych latach Kylie odwiedzi nasz kraj i będę mógł znów zobaczyć ją na żywo.
A gdyby komuś nie przypasowała ta wersja to polecam równie świetny remix od Initial Talk utrzymany w klimacie lat '80 Icon_wink
31.12.2018 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 606
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #15
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Gaspard napisał(a):#20
Toni Braxton - Long As I Live
bardzo ładnie Toni przypomniała o sobie tym nagraniem na tyle by weszła i na moją listę ale na top 100 roku już niestety nie.

Gaspard napisał(a):#19
Benjamin Ingrosso - Dance You Off
po głosowaniu jury przez chwilę przez myśl mi przeszło, że Szwecja może nawet wygrać co niestety szybko zostało mi wyperswadowane przez punkty od widzów. Dla mnie to największa sensacja ubiegłorocznego konkursu i to w dodatku na minus.Icon_sad

Gaspard napisał(a):#12
Imagine Dragons - Natural
dobre nagranie ale chyba nic poza tym ID ciągle czekają na prawdziwy hit na mojej liście.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
01.01.2019 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #16
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
(01.01.2019 09:30 PM)Szymek79 napisał(a):  po głosowaniu jury przez chwilę przez myśl mi przeszło, że Szwecja może nawet wygrać co niestety szybko zostało mi wyperswadowane przez punkty od widzów
Do dzisiaj nie rozumiem skąd taka mała liczba punktów. Zwłaszcza patrząc na to, że ten kawałek zbierał wcześniej naprawdę pozytywne opinie od widzów.

(01.01.2019 09:30 PM)Szymek79 napisał(a):  dobre nagranie ale chyba nic poza tym ID ciągle czekają na prawdziwy hit na mojej liście
To jeszcze takiego nie mieli? U mnie w Top10 mają już 9 kawałków w Top10 i 6 na podium


#10
Clare Maguire - All or Nothing Love


Jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie powrotów. Zespół odnosił u mnie wcześniej wielkie sukcesy, więc debiut na szczycie notowania i pozostanie tam przez 5 tygodni nie było nawet sporym zaskoczeniem. Jak zawsze genialnie skomponowane nagranie wyróżniające się niezwykłą energią i nieziemskim wokalem Sharon, dodatkowo uzupełniane przez wokalistę zespołu Papa Roach, Jacoby'ego Shaddixa. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał to szczerze polecam, a ja czekam niecierpliwie na album, którego premiera już za miesiąc.
02.01.2019 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Gaspard napisał(a):Powstał nawet teledysk (bardzo ładnie zrobiony swoją drogą), ale Clare z niewiadomych przyczyn zdecydowała się go usunąć ze swojego kanału na YouTube.
no i po raz kolejny promocja leży?
jej debiutancki album i single z niego pochodzące były mocno reklamowane i stały się popularne. Teraz sama Clare usuwa teledysk, który był przecież ok... Dziwne to.
U mnie była z tym utworem na liście, ale krótko. Ładna ballada.
03.01.2019 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #18
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
(03.01.2019 03:54 PM)Tomekk napisał(a):  Teraz sama Clare usuwa teledysk, który był przecież ok... Dziwne to.
Równie dobrze to mogła być jej wytwórnia. Co nie zmienia faktu, że to bardzo dziwne.
W każdym razie pobrałem wcześniej, gdy jeszcze robiłem filmiki i jego kopia zapasowa leży sobie na moim dysku twardym Icon_smile



#05
Meg Myers - Numb

No cóż, muszę chyba przyznać Tomkowi rację co do formy polskiego rynku muzycznego - po raz pierwszy w historii moich rocznych podsumowań, utwór w rodzimym języku zdobywa szczyt zestawienia. Zwycięski utwór jest coverem przeboju Izabeli Trojanowskiej sprzed prawie czterdziestu lat nagranym na potrzeby serialu "Rojst". Gdy po raz pierwszy go usłyszałem już wiedziałem, że "to jest to". A-Gim odwalił kawał dobrej roboty, to nagranie to absolutna czołówka najlepiej wyprodukowanych nagrań na rodzimym rynku muzycznym, które zachwyca swoim tajemniczym, lekko mrocznym i niepokojącym klimatem. Swoje zrobiła też Monika, która po raz kolejny udowodniła, że gdy coś robi to robi to perfekcyjnie. Chodzą plotki o tym, że nowe wydawnictwo Brodki ma ujrzeć światło dzienne już niedługo. Pozostaje mi tylko marzyć by zdecydowała się na współpracę z tym niesamowitym producentem po raz kolejny. Razem mogą mieć wszystko.


Dziękuję Wam wszystkim z całego serca za śledzenie tego tematu i komentowanie. Mam nadzieję, że dla was ten rok był udany tak jak dla mnie i życzę Wam wszystkim, żeby kolejny rok przyniósł jeszcze więcej dobrych wspomnień i, oczywiście, jeszcze więcej dobrej muzyki! Icon_cool
04.01.2019 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Gaspard napisał(a):Utwór polecony mi przez jednego z użytkowników na Mycharts.
ja też poznałem dzięki mycharts. Forum bawi i uczy Icon_cool
Wyjątkowy utwór. Fajnie by było gdyby współczesny pop tak wyglądał...

Z podium najlepsza oczywiście Kylie. To ona była królową popu 2018 Icon_smile

Byłem przekonany, że Fergie wygra bez problemu. CO tu się porobiło? tyle razy na szczycie... eh..
05.01.2019 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #20
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2018)
Cytat:Liam Payne - Familiar (ft. J Balvin)
Dua Lipa - IDGAF
Natalia Nykiel - Kokosanki
Męskie Granie 2018 (Podsiadło, Kortez, Zalewski) - Początek
Samir & Viktor - Shuffla
Ariana Grande - No Tears Left to Cry
Kodaline - Head Held High
Natalia Nykiel - Total Błękit
Hailee Steinfeld - Capital Letters (ft. BloodPop)
P!nk - Beautiful Trauma
Te utwory również załapały się do mojego top100, jedne z nich już odsłoniły swoje lokaty - inne jeszcze nie Icon_wink

Cytat:Justin Timberlake - Filthy
Katy Perry - Hey Hey Hey
Dla mnie największe rozczarowania roku Icon_sad Bardzo lubię obojga wykonawców, ale w tym roku ich single do mnie nie dotarły.

Cytat:Eleni Foureira - Fuego
Dla mnie prawdziwa zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji.
Dla mnie również Icon_wink Fantastyczny występ.

Cytat:Benjamin Ingrosso - Dance You Off
Utwór pomimo otrzymania ogromnej ilości głosów od jury, został mocno niedoceniony przez widzów (do dzisiaj nie mogę zrozumieć dlaczego).
Ja jestem fanem tego utworu, MFowy występ świetny, w audio też brzmi bardzo dobrze, natomiast występ Eurowizyjny wokalnie fatalny. Chłopak po prostu nie ma talentu do śpiewania i to wydaje mi się wychwycili widzowie Icon_wink

Cytat:Kylie Minogue - Stop Me from Falling (ft. Gente de Zona)
Moja ulubiona pozycja z top3 Icon_smile Mogę zdradzić, że u mnie również się pojawi Icon_smile

Cytat:Brodka & A-Gim - Wszystko Czego Dziś Chcę
A ja się nie przekonałem Icon_sad Może za bardzo lubię wersję oryginalną i nie potrafię się przestawić na inną interpretację.

Cytat:No cóż, muszę chyba przyznać Tomkowi rację co do formy polskiego rynku muzycznego - po raz pierwszy w historii moich rocznych podsumowań, utwór w rodzimym języku zdobywa szczyt zestawienia.
Oj tak, to był fantastyczny rok w wykonaniu polaków Icon_smile W moim zestawieniu rocznym nigdy nie gościło aż tyle utworów w rodzimym języku. No i też mogę zdradzić, że został pobity rekord jeśli chodzi o pozycję w podsumowaniu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2019 01:23 AM przez mike.)
05.01.2019 01:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.10) Gaspard 0 145 21.03.2024 10:32 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.03) Gaspard 0 34 21.03.2024 10:31 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.25) Gaspard 0 41 21.03.2024 10:30 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.18) Gaspard 0 88 08.03.2024 09:27 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.11) Gaspard 0 44 08.03.2024 09:27 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.04) Gaspard 0 43 08.03.2024 09:26 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.28) Gaspard 0 145 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.21) Gaspard 0 71 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.14) Gaspard 0 62 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.07) Gaspard 0 219 08.01.2024 01:15 AM
Ostatni post: Gaspard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości