Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sebastos, a Mycharts - geneza, teraźniejszość, przyszłość i takie tam...
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Sebastos, a Mycharts - geneza, teraźniejszość, przyszłość i takie tam...
Skopiowałem niedawne wypowiedzi na ten temat.

prz_rulez napisał(a):- wyszliśmy z ogromnego dołka, który rozpoczął się falą odejść na Sebastosa w akcie protestu przeciwko Listoholikowi, potem była afera z Rado, potem znowu odejścia na Sebastosa i w inne miejsca... Udało nam się to jednak przezwyciężyć, a w dodatku doszło kilka nowych osób. Forum zdecydowanie odżyło! A należy pamiętać, że wiele innych nie miało tego szczęścia, czego dowodem jest chociażby sąsiednie IMHO Chrisa

kajman napisał(a):Jest to ewidentny fałsz. Związek z Listoholikiem owszem był, ale nie był sednem sprawy. Ówczesny Admin zwolnił z funkcji jednego z moderatorów pisząc przy okazji obraźliwy w stosunku do niego post. Wprawdzie szybko go wycofał, ale to stało się powodem odejścia sporej grupy tutejszych forumowiczów i założenia forum Astrolog, które dopiero po jakimś czasie zmieniło nazwę na Sebastos.

prz_rulez napisał(a):
Konrad napisał(a):Nie wiem po co o tym pisać ale skoro pytasz to Konrad.
Ups Icon_surprised Nie wiedziałem, że Konrad ma taką ciemną kartę w swojej historii...
Miszon napisał(a):Przeciez taka była geneza forum.astrolog i każdy o tym pamięta.
No widzisz, a jednak nie każdy Icon_surprised
No to rzuca jeszcze gorsze światło na nich...
Ale heloł, nie to miało być tematem.

(02.12.2018 08:39 PM)Konrad napisał(a):  
(02.12.2018 08:05 PM)kajman napisał(a):  Ówczesny Admin zwolnił z funkcji jednego z moderatorów pisząc przy okazji obraźliwy w stosunku do niego post. Wprawdzie szybko go wycofał,
Pragnę zdementować tę informację. Ja nikogo na tym forum przez 12 lat jego istnienia nie obraziłem. Ów moderator próbował wprowadzić chaos organizacyjny w dziale administracji poprzez utworzenie grupy frakcyjnej

Cytat: ale to stało się powodem odejścia sporej grupy tutejszych forumowiczów i założenia forum Astrolog, które dopiero po jakimś czasie zmieniło nazwę na Sebastos.

To był tylko pretekst. Abd3mz od zawsze marzył, żeby mieć własne forum i to marzenie spełnił. Różnica jest taka tylko, że ja tworzę listę prywatną od lat, a Sebastian tworzył ją tylko chwilę mimo młodego wieku. Pozostawiam więc to do oceny innych użytkowników

Artur.O napisał(a):Ja jestem zdania, że Mycharts nigdy się do końca nie podniosło z rozłamu. Co prawda jest dużo użytkowników, ale wszystkie ciekawe dyskusje - również muzyczne - przeniosły się tam obok (listy codzienne i topy wszechczasów to żadna dyskusja xD). Ostatecznie jednak wiele barwnych użytkowników zniknęło z pola widzenia (znalazło życie itp) i na Sebastosie się zrobiło kompletne cmentarzysko, a oba fora już nie mają takiej siły przyciągania jak kiedyś.

Swoją drogą, chyba trzeba by napisać jakąś oficjalną historię Sebastosa i Mycharts, bo widzę, że dla niektórych niektóre rzeczy wciąż są nie dość jasne...

(02.12.2018 08:49 PM)Tomekk napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Ups Nie wiedziałem, że Konrad ma taką ciemną kartę w swojej historii...
nie wiesz co było powodem odejścia na Sebastosa, a wyrażasz kategoryczne osądy. Trochę słabe...

Konrad napisał(a):Drogi Arturze widzę niekonsekwencję w tej wypowiedzi. Z jednej strony mówisz, że ciekawe dyskusje przeniosły się tam, a potem, że tam jest cmentarzysko

(02.12.2018 08:54 PM)Konrad napisał(a):  
(02.12.2018 08:43 PM)Artur.O napisał(a):  Swoją drogą, chyba trzeba by napisać jakąś oficjalną historię Sebastosa i Mycharts, bo widzę, że dla niektórych niektóre rzeczy wciąż są nie dość jasne...
Każdy niestety widzi ją inaczej

Konrad napisał(a):Każdy niestety widzi ją inaczej
Tak, to prawda. Ale pomysł faktycznie ciekawy.
Tomekk napisał(a):nie wiesz co było powodem odejścia na Sebastosa, a wyrażasz kategoryczne osądy. Trochę słabe...
Ej, ja nic nie wyrażam, w ogóle nie ja zacząłem ten podtemat, a teraz wszyscy na mnie Icon_lol
Proponowałbym oddzielenie tego podwątku do osobnego tematu, no ale - patrz wyżej, pierwszy post Icon_lol

Artur.O napisał(a):Ostatecznie jednak wiele barwnych użytkowników zniknęło z pola widzenia (znalazło życie itp)
Przyznam, że troszkę mi się nie spodobało to zdanie, bo tak jakby sugeruje, że na forum siedzą tylko nolife'y. A to zdecydowanie nie tak.[/quote]

(02.12.2018 09:21 PM)kajman napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Nie wiedziałem, że Konrad ma taką ciemną kartę w swojej historii...
Myślę, że zareagował zbyt impulsywnie, my także i tak to wszystko niestety wyszło. On szybko post wycofał, ale sprawa ruszyła.
prz_rulez napisał(a):nie to miało być tematem
Ale Ty to ruszyłeś. Wystarczyło, żebyć napisał tylko, że odeszli.
prz_rulez napisał(a):No to rzuca jeszcze gorsze światło na nich...
A na czym polega to gorsze światło?
Konrad napisał(a):Ów moderator próbował wprowadzić chaos organizacyjny w dziale administracji poprzez utworzenie grupy frakcyjnej
Jakiej znowu grupy frakcyjnej? Ale może nie roztrząsajmy już tego.
Konrad napisał(a):Abd3mz od zawsze marzył, żeby mieć własne forum i to marzenie spełnił.
To Twoja interpretacja i myślę, że nie warto tego ciągnąć.
Konrad napisał(a):ja tworzę listę prywatną od lat, a Sebastian tworzył ją tylko chwilę mimo młodego wieku
Ale to nie ma nic do rzeczy.
prz_rulez napisał(a):Ale to nie ja odgrzałem akurat
Akurat Ty odgrzałeś. Ja tylko prostowałem Twój błąd.
Konrad napisał(a):Z jednej strony mówisz, że ciekawe dyskusje przeniosły się tam, a potem, że tam jest cmentarzysko
To forum już sporo czasu istnieje i zupełnie inaczej wyglądało kilka lat temu, a zupełnie inaczej teraz.

(02.12.2018 09:55 PM)Konrad napisał(a):  
kajman napisał(a):ja tworzę listę prywatną od lat, a Sebastian tworzył ją tylko chwilę mimo młodego wieku
Ale to nie ma nic do rzeczy.

To właśnie ma do rzeczy, bo na Sebastosie też są listy personalne. Ale rzeczywiście nie ma sensu tego wiercić

kajman napisał(a):Z jednej strony mówisz, że ciekawe dyskusje przeniosły się tam, a potem, że tam jest cmentarzysko
To forum już sporo czasu istnieje i zupełnie inaczej wyglądało kilka lat temu, a zupełnie inaczej teraz.

Drogi kajmanie nazbyt mnie przeceniasz. Dziś mycharts wygląda tak a nie inaczej nie dlatego, że zwolniłem moderatora Sebastiana a z wielu różnorakich innych względów. Wszystkie fora tracą użytkowników i to jest trend ogólny.
Gdyby wówczas nie było odwołania Sebastiana to odeszliby inni. Zawsze w przypadku konfliktu część jest na tak, inna część na nie.

Kolega Zbyszu na przykład odszedł tylko dlatego, że usunąłem skrypt dzięki któremu jego lista przesuwała się od prawej do lewej. Ja nie mam zamiaru oczopląsu dostać. Jego reakcja była niewspółmierna do moich działań. Tak samo było z Sebastianem choć sytuacja identyczna nie była.
Gdybym ja się w ten sposób"obraził" to bym wykasował posty z trzech lat, zlikwidował serwer i domenę i koniec

(02.12.2018 10:30 PM)kajman napisał(a):  
Konrad napisał(a):Drogi kajmanie nazbyt mnie przeceniasz.
Ale tamta moja wypowiedź dotyczyła Twojego komentarza na wypowiedź Artura.O. o Sebastosie.
Konrad napisał(a):Gdyby wówczas nie było odwołania Sebastiana to odeszliby inni.
Nikt by nie odszedł. Nie było żadnego konfliktu.
Konrad napisał(a):Gdybym ja się w ten sposób"obraził" to bym wykasował posty z trzech lat, zlikwidował serwer i domenę i koniec
Wtedy Ci zależało na tym forum (zresztą teraz pewnie też).

neo01 napisał(a):Ze swej strony mogę tylko powiedzieć, że u mnie jest sytuacja odwrotna: najpierw byłem mocno aktywny na tamtym forum, ale z powodu konfliktu z jego adminem, zrezygnowałem z niej już kilka lat temu.
Teraz wróciłem tu, bo odczułem silną potrzebę komunikacji Icon_smile i tylko szkoda mi, że sporo fajnych osób jest tylko tam...

Miszon napisał(a):Ja jestem tu i tu, w dodatku przegapiłem nieco moment konfliktu (po prostu nagle pojawiło się nowe forum, na którym większość użytkowników znalem i to nawet osobiście, w dodatku ponieważ było nowe to nie ugrzazlem w setkach wątków), ale że nie jestem w stanie ogarniać dwóch naraz to jestem aktywny bardziej albo na jednym albo na drugim.

EVENo napisał(a):Może przeniosę to tu. I zadam od razu pytanie - czy ktoś może mi, na przykład na PW, wyjaśnić o co poszło i jak doszło do rozłamu na Myche i Sabatosa? Bo serio, mój rozum tego nie potrafi pojąć Icon_razz2
P.S. Ja też trochę nie mogę tego pojąć...

thestranglers napisał(a):Oj tak, skoro Sebastos wkrótce zejdzie to chciałbym w przyszłości mieć gdzie pisać o premierach filmowych i nie tylko.

neo01 napisał(a):Co to za pogłoski Chytry

thestranglers napisał(a):Bywasz tam w ogóle? A jeśli tak to nudą wieje z tamtego miejsca od miesięcy.

neo01 napisał(a):Nie bywam, wczoraj poczytałem sobie tylko kajmanowe recenzje filmów. Rozstałem się z tym forum kilka lat temu po nieprzyjemnym incydencie. Ale jest tam parę osób, które są mi w pewien sposób bliskie, a tu ich nie ma i to zaskakująca wiadomość że słabo przędą. A gdyby tak... połączenie?

kajman napisał(a):Moim zdaniem nierealne, ale stosunki między forami są obecnie dobre o czym świadczy udział osób z obydwóch we wspólnych zabawach.

thestranglers napisał(a):ech, i tego właśnie nie rozumiem

kajman napisał(a):A jak sobie to wyobrażasz? Technicznie i administracyjnie? No i jeszcze musiałaby być zgoda i tu i tam.

thestranglers napisał(a):Po prostu osoby, które tam się udzielają mogłyby się zarejestrować u nas.

kajman napisał(a):Tylko że sporej części kompletnie to nie interesuje. I poza tym moim zdaniem byłoby to zagranie nie fair.

thestranglers napisał(a):Na szczęście to one o tym decydują.

(08.12.2018 11:04 PM)neo01 napisał(a):  
(08.12.2018 10:23 PM)thestranglers napisał(a):  Po prostu osoby, które tam się udzielają mogłyby się zarejestrować u nas.
+1
I dlaczego to byłoby nie fair?
Niektóre osoby stąd są zarejestrowane tam, więc dlaczego nie mogłoby być na odwrót?
Tym bardziej, że, jak padło, tam się nie najlepiej dzieje, a tutaj jest chyba lekki postęp.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2020 05:36 PM przez thestranglers.)
09.12.2018 01:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Sebastos, a Mycharts - geneza, teraźniejszość, przyszłość i takie tam... - prz_rulez - 09.12.2018 01:04 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości