Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
seriale
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #81
RE: seriale
Ok, napisałem po sąsiedzku, ale tam mało kto przeczyta, to może i tu:

Obejrzałem czwartą serię Stranger Things (a raczej: tę część, która wyszła). W połowie wydawało mi się, że tylko pierwsza była lepsza. A teraz zastanawiam się, czy to w ogóle nie była najlepsza seria! Icon_eek2 Genialne odcinki 4 i 7, dobrze rozwijana akcja w 1-3 (z kulminacją w 4), jedynie 5 i 6 nieco słabsze. Ale też rozumiem, że po szczytowaniu musiało być trochę oddechu przed końcówką, aby tym mocniej przypierdzielić w tejże. Odcinek 7 pięknie spina wszystkie serie jedną klamra, aż żal że pewnie to nie będzie ostatnia seria.

Serial zmienił charakter, już nie jest przygodowym kinem z elementami grozy, tylko najpierw ma klimat licealnych slasherów, a potem regularnych opowieści grozy spod znaku Kinga, Carpentera, czy Lovecrafta. Ale nadal ma sporo humoru (niemal cały wątek Joyce), zabawy nostalgią za latami '80, dobrze wykorzystanej muzyki z epoki, trzyma poziom aktorski (szczególne brawa dla młodzieży).
Jedynie wątek "grupy marijuanowej" odstaje, słusznie zatem w ostatnim odcinku został całkiem zawieszony.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.06.2022 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #82
RE: seriale
Nie powiem, że mnie zachęciłeś!
Jak tylko trafię na wersję bez tego niemożebnie wnerwiającego lektora, to pewnie obejrzę.

WOLNE MEDIA!!!
09.06.2022 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #83
RE: seriale
A nie da się wyłączyć lektora w ustawieniach?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.06.2022 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #84
RE: seriale
Pewnie się da, ale nie mam do tego dostępu Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
09.06.2022 12:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #85
RE: seriale
Aaa rozumiem, oglądasz "na czarno" Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.06.2022 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #86
RE: seriale
Próbowałem, ale się nie dało z tym lektorem Icon_razz2
Już i tak mam trochę różnych subskrypcji i innych Patronitów, nie mam za bardzo kasy jeszcze na Netflixa. Chyba że dałoby się to jakoś obejść Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
09.06.2022 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #87
RE: seriale
Ja na spółkę z kolegami korzystam. Ale tylko do końca lipca, wtedy jeden kolega anuluje subskrypcję, a drugi się przeniósł i tak od kwietnia na HBO, jakaś tam czwarta osoba siłą rzeczy też odpada.
Ja zresztą też korzystam z HBO od szwagra, zatem zapewne nie będę szukał innych osób do grupy. No chyba, że dzieci zaprotestują, one korzystają pewnie z 80% mojego Netflixa Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2022 03:57 PM przez Miszon.)
09.06.2022 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #88
RE: seriale
Oglądał ktoś Pierścienie Władzy? Jestem ciekaw opinii.

Ja odniosłem niedawno wrażenie, że seriale fantasy to nie jest moja bajka (hehe), w sumie nie pamiętam żadnego którego byłbym wielkim fanem, a w tej opinii utwierdziło mnie obejrzenie podobno najlepszego serialu fantasy, czyli "Gry o Tron". Tzn. obejrzałem z trudem i na raty (2 podejścia mi to zajęło) pierwszy odcinek, stwierdziłem że to nuda plus cycki - nuda to strata czasu, a cycki to można sobie w innych filmach obejrzeć Icon_wink i na tym się to moje oglądanie skończyło.

A tu mamy serial, w którym widzę wielką wojnę wytoczoną przez fandom, plus recenzje krytyków które są typu "super efekty i muzyka, jak zapomnicie że to Tolkien miał być to się będziecie dobrze bawić, widać kasę, a co z tego będzie to zobaczymy, na razie można sobie na luzie obejrzeć do kolacji".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.09.2022 09:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #89
RE: seriale
Miszon napisał(a):obejrzenie podobno najlepszego serialu fantasy
Miszon napisał(a):obejrzałem z trudem i na raty (2 podejścia mi to zajęło) pierwszy odcinek
No to rzeczywiście warto się na ten temat wypowiadać. W tajemnicy dodam, że jakoś nigdy mnie do niego nie ciągnęło, ale ponoć pierwsze bodajże 3-4 odcinki są takie se, a potem się wszystko nieźle rozkręca.

"Pierścieni władzy" nie widziałem, nie mam tej platformy (zastanawiam się nad dostępem), ale z tego co słyszałem i czytałem to właśnie: krytycy zachwyceni - że najlepszy serial fantasy, jaki powstał (albo jeden z lepszych), że genialnie wykreowany świat itd. itp, natomiast fani Tolkiena totalnie załamani, średnia na FW 3 z kawałkiem, jeszcze chyba takiego głębokiego podziału w tę stronę nie było w historii kina, przynajmniej jeśli chodzi o seriale.

WOLNE MEDIA!!!
05.09.2022 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #90
RE: seriale
Tzn ja jakoś nie widzę, aby krytycy byli zachwyceni. Raczej chwalą że kasę widać, muzyka też spoko, a tak poza tym to średnio na jeża, można sobie do kotleta obejrzeć na luzie, jak się nie zna za bardzo uniwersum to będzie się zadowolonym. Znaczy się "7/10, jest spoko".
To raczej ten wstęp do "Gry o Tron" ma świetne opinie.

Co do wypowiadania się o GoT: dla mnie się serial skończył po tym jednym odcinku, zatem mogę się wypowiedzieć Icon_wink (dodam, że wcześniej probowałem przeczytać i po jakoś 80 stronach mi się znudziło. I ten odcinek zawierał dokładnie to samo chyba co czytałem, to w sumie moja reakcja była oczekiwana. Ale i tak się zawiodłem).

A w Amazon nie ma jakiegoś okresu próbnego że możesz obejrzeć bez płacenia? Mi się wyświetla coś w stylu że "możesz obejrzeć w ramach bezpłatnego dostępu", czy jakoś tak.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2022 11:45 AM przez Miszon.)
05.09.2022 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #91
RE: seriale
Miszon napisał(a):Tzn ja jakoś nie widzę, aby krytycy byli zachwyceni.
Na FB są 3 opinie: jedna na 10 i dwie na 8, gość, którego śledzę na YT jest "oczarowny" - tak dosłownie mówi i że, póki co, to jest najlepszy serial fantasy, jaki widział. No ale wiadomo, że to dopiero 2 odcinki, zobaczymy, co będzie dalej. Swoją drogą ocena ogólna skoczyła do 4,5 - widać, zaczęli oecniać już bardziej ci, którzy te odcinki widzieli, a nie tylko zwiastun Icon_smile
Miszon napisał(a):zatem mogę się wypowiedzieć
No możesz, ale o jednym odcinku, nie o serialu, jako takim Icon_wink
Chociaż rozumiem Cię, bo też jak mi pierwzy odcinek nie przypasuje, to nie oglądam dalej - tak miałem np. z tym nowym Wiedźminem, zresztą po tym, co słyszałem o drugim sezonie, kompletnie tego nie żałuję Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
05.09.2022 11:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: seriale
No nie wiem, nawet recenzje w Gazecie czy Grach Online są dosyć powściągliwe, w sensie: wysokobudżetowy serial fantasy, który w sumie mógłby być o czymkolwiek, ze Śródziemia jest kilka imion i nazw geograficznych, ale ogólnie zabawa fajna.
Nie mówię o takich przypadkach jak ten: ja śledzę kanał gościa, który nagrywa filmiki o Śródziemiu, po dwóch odcinkach dał "6,5/10 jako serial, a 3/10 jako Tolkien". Jego dziewczyna która tylko filmy Jacksona oglądała dała nawet jeszcze mniej, bo 6/10. Wyglądali raczej na przybitych, czyli nie wystawili tych ocen złośliwie, raczej z żalem. To mnie nieco zmartwiło.

Drugi sezon Wiedźmina jest ciut lepszy, ale nadal nie rozumiem, po co usilnie wrzucają własną fabułę, mówiąc że wolą książki, kiedy najlepsze momenty tego serialu to właśnie te, kiedy jest to co w książkach XD. Ale tak jak mówię: doszedłem do wniosku, że ja chyba nie lubię fantasy w serialach, pamiętam Herculesa i Xennę Icon_wink, ale żebym był fanem to nie powiem. I chyba nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Teraz oglądam "Opowieść podręcznej" i to jest niesamowity, choć ciężki serial. I to nie jest zdecydowanie fantasy, tylko political fiction w klimatach postapokaliptycznej antyutopii. A najwięcej odcinków seriali to mam zapewne obejrzane "Z archiwum X" oraz "Walking Dead". Rycerzy i smoków tam nie stwierdzono Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2022 12:08 PM przez Miszon.)
05.09.2022 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #93
RE: seriale
nie jestem fanem tolkiena, ani martina, ale na razie pierwszy odcinek "pierścieni" podoba mi się bardziej niż dwa pierwsze "gry"; obejrzę jeszcze po jednym i zdecyduje, które kontynuować, bo dwa takie serie na raz to dla mnie trochę za dużo chyba Icon_wink efekty chyba bardziej mi się widzą w "grze", "pierścienie" miały kilka tandetnych cgi-owych teł, ale akcja rozwija się jakby ciekawiej

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2022 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #94
RE: seriale
neo01 napisał(a):ponoć pierwsze bodajże 3-4 odcinki są takie se, a potem się wszystko nieźle rozkręca.
Nie chcę nic mówić, ale mam czekać 4 godziny aż serial się rozkręci? To przez ten czas można obejrzeć 2 całe filmy, gdzie będzie wstęp, rozwinięcie i zakończenie, albo obejrzeć pół miniserialu, dajmy na to "Czarnobyl".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.09.2022 12:27 PM przez Miszon.)
06.09.2022 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #95
RE: seriale
Rób, co chcesz. Po prostu słyszałem takie opinie. Tylko nie pisz, że wypowiadasz się o serialu, skoro widziałeś 1 odcinek.

WOLNE MEDIA!!!
06.09.2022 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #96
RE: seriale
Wyjaśniłem, że chodzi o jeden odcinek, ale też że to już koniec (na najbliższe lata, nigdy nie mów nigdy) mojej nieprzygody z tym serialem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.09.2022 04:47 PM przez Miszon.)
06.09.2022 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #97
RE: seriale
To do wojny na seriale fantasy dołącza Disney+


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.09.2022 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 513
Dołączył: Aug 2008
Post: #98
RE: seriale
O, to by mnie chyba najbardziej interesowało. Z drugiej strony: jak z tego zrobić serial, tak aby nie popsuć?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.09.2022 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #99
RE: seriale
Z tego co zauważyłem, ta patforma jest niezła w psuciu różnych mniej lub bardziej kultowych rzeczy (ostatnio ponoć spartaczyli "Pinokia"), zresztą Netflix też jest w tym niezły...

WOLNE MEDIA!!!
11.09.2022 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #100
RE: seriale
Miszon napisał(a):O, to by mnie chyba najbardziej interesowało. Z drugiej strony: jak z tego zrobić serial, tak aby nie popsuć?
neo01 napisał(a):Z tego co zauważyłem, ta patforma jest niezła w psuciu różnych mniej lub bardziej kultowych rzeczy (ostatnio ponoć spartaczyli "Pinokia"), zresztą Netflix też jest w tym niezły...
ale to nie będzie remake filmu z lat 80-tych tylko dalsze losy bohaterów po latach.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.09.2022 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości