Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Pearl Jam
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Mój top Pearl Jam
Jest zbyt teraźniejsze, jak pisałem. Wyżej zapytałem nawet dlaczego. Dlatego, że przeszłość okazała się lepsza.
15.12.2018 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #22
RE: Mój top Pearl Jam
Z ostatniej porcji moją uwagę (pozytywną) zwracają: 30, 26 i 22. A ten ostatni to pierwsza setka mojego TWC, więc super że jest i to w miarę wysoko.
Aten hidden track to jakiś żart, jakieś piski i skrzeczenia, tego nie da się słuchać Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
15.12.2018 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #23
RE: Mój top Pearl Jam
(15.12.2018 10:56 PM)kajman napisał(a):  Jest zbyt teraźniejsze, jak pisałem. Wyżej zapytałem nawet dlaczego. Dlatego, że przeszłość okazała się lepsza.

Co to znaczy teraźniejsze? xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.12.2018 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Mój top Pearl Jam
Wszystko wyjaśnię w pierwszej dziesiątce, gdzie się właśnie ta przeszłość objawi (chociaż może błądzę z powodu słabej znajomości angielskiego, ale chyba jednak nie).
15.12.2018 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #25
RE: Mój top Pearl Jam
Oprócz topu Pearl Jam mamy jeszcze zagadki niczym w rasowym kryminale Icon_lol

WOLNE MEDIA!!!
15.12.2018 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Mój top Pearl Jam
16. Yellow Moon
17. Pilate
18. Immortality
19. Come Back
20. The End
21. Sirens

Pojawia się jeden z największych hitów zespołu w nowszych czasach (a na LP3 to w całym dorobku). Poza tym utwory, które chyba nigdy przebojami nie były (ale ja się nie znam). Jak poprzednio pisałem to są w top 21 utwory ze wszystkich płyt, ale trzy z nich: Backspacer, Vitalogy i Yeild wyżej nie będą nic już miały. Natomiast ostatnia płyta, chociaż ma tutaj dwóch przedstawicieli jeszcze będzie miała co najmniej jednego.
16.12.2018 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #27
RE: Mój top Pearl Jam
Mój typ na zwycięstwo na 16, ale i tak nieźle Icon_smile Ja akurat średnio czuję fenomen tego kawałka, bardziej podoba mi się kilka innych utworów z LB.
Na duży plus "Immortality", na mniejszy "Pilate". No i Yield miało sporo przedstawicieli, tylko raczej w dolnej części stawki. Robi się coraz ciekawiej...

WOLNE MEDIA!!!
16.12.2018 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #28
RE: Mój top Pearl Jam
Z Immortality zawsze mam ten problem, że choć piosenka jest świetna, to moim zdaniem nie pasuje na zakończenie albumu Vs. Z jakiegoś powodu w ogóle nie pasuje mi do tego albumu. Przez to też często ją pomijam lub nieprawidłowo oceniam. Po prostu Versus byłby lepszy bez niej i ona była by lepsza bez Versusa Icon_razz2 Wychodzi na to, że największą wadą Pearl Jamu są zakończenia ich płyt Icon_razz2

Radio Epsilon
16.12.2018 05:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #29
RE: Mój top Pearl Jam
EVENo napisał(a):Z Immortality zawsze mam ten problem, że choć piosenka jest świetna, to moim zdaniem nie pasuje na zakończenie albumu Vs.
Z tym zdaniem mam ten problem, że "Immortality" jest bardziej z Vitalogy Icon_wink
Pomyliło Ci się z "Indifference" Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
16.12.2018 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #30
RE: Mój top Pearl Jam
Dżizas, faktycznie! xD

A to w takim razie cofam. Jest nawet odwrotnie niż powiedziałem - byłoby świetnie, gdyby to właśnie Immortality kończyło album Icon_biggrin Ale to z kolei potwierdzenie moich słów o fatalnych outrach na płytach PJ, bo ten z Vitalogy to już jest totalnie pokręcony (jak cała płyta)

Radio Epsilon
16.12.2018 05:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Mój top Pearl Jam
11. Future Days
12. Love Reign O'er Me
13. Wash
14. Evacuation
15. Help Help

Już wcześniej miałem problemu, ale tutaj już z bólem serca ustawiałem kolejne miejsca. Tak wspaniałe utwory tak nisko? No ale wyżej są jeszcze lepsze rzeczy. I znowu wielka radość, bo poza miejscem 11 nie znałem niczego i mogłem się delektować poznaniem nowych wyśmienitych utworów. A FD lubiłem zawsze.
Riot Act jest współrekordzistą pod względem liczby utworów w topie, ale najwyżej notowany utwór dotarł do miejsca 15. Na 14 karierę kończy Binaural. A Bolt będzie miał w top 21 jeszcze czwartego przedstawiciela (myślę, że łatwo zgadnąć, jaki to będzie utwór) i to będzie rekordzista w czołówce. Jeszcze inne cztery płyty będą miały reprezentantów w top 10 (i większość po jednym).
17.12.2018 05:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #32
RE: Mój top Pearl Jam
Z tej piątki zdecydowanie Wash. Dobrze, że został umieszczony na późniejszych wersjach Ten w ramach bonusu, bo klimatem pasuje do tej płyty jak ulał.

Radio Epsilon
17.12.2018 05:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #33
RE: Mój top Pearl Jam
kajman napisał(a):Na 14 karierę kończy Binaural
Szkoda, że nie będzie "Nothing...".
Jednak masz naprawdę mocno alternatywny gust, bo z tej piątki daję plusa tylko "Future Days", za to dużego plusa (wygląda na to, że najlepsze zamykacze mają pierwsza i ostatnia płyta). A 12 to w ogóle nie wiem skąd pochodzi nawet...
A jeśli chodzi o Bolta, to obstawiam "Pendulum" i tym bardziej mnie dziwi, że nie ma mojego topowego utworu z Binaural, bo są dość podobne.
Mam nadzieję, że będzie jeszcze trochę kawałków z 2, 3 i 4 płyty, bo jak na razie raczej zbyt mały procent udziału miały.

WOLNE MEDIA!!!
17.12.2018 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Mój top Pearl Jam
neo01 napisał(a):Szkoda, że nie będzie "Nothing...".
Odpadł w dogrywce i trochę mnie to zdziwiło.
neo01 napisał(a):A 12 to w ogóle nie wiem skąd pochodzi nawet...
Jakiś bisajd chyba (z roku 2007)
neo01 napisał(a):Mam nadzieję, że będzie jeszcze trochę kawałków z 2, 3 i 4 płyty
Pisałem już, że z Vitalogy się pożegnaliśmy (i wygląda na to, że dla mnie to najsłabsza ich płyta. Vs. i NC jeszcze będą miały przedstawicieli i przynajmniej jedna z nich dwóch.
neo01 napisał(a):obstawiam "Pendulum"
Wiedziałem, że będzie łatwo.
neo01 napisał(a):masz naprawdę mocno alternatywny gust
W top 10 pojawi się kilka bardziej znanych utworów. Dwa już wiadomo jakie.
17.12.2018 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Mój top Pearl Jam
Ciężko się przedzieram przez utwory z czołowki, żeby ustalić kolejność, ale kolejne przesłuchanie pozwoliło ustalić miejsc 6-10. Najwyższe zostawiam sobie na kolejny raz, a teraz czwórka.
7. Yellow Ledbetter
8. Pendulum
9. Oceans
10. Comatose

Miejsce dziesiąte to bardzo fajne, ostre granie. Zachwyciło mnie od pierwszego przesłuchania, a potem tylko utwierdzało (a nawet poprawiało) swoją pozycję. Oceans to był od zawsze mój ulibiony utwór z ten i żaden z tych uznawane za największe nie miał do niego startu. Z kolei Pendulum raczej bym się spodziewał za Future, a jednak okazało się minimalnie lepsze zostając liderem ostatniej płyty. Ledbetter to przedostatni utwór nie pochodzący z płyty studyjnej i brzmiał świetnie. Jednak po długim zastanowieniu uznałem, że jednak ten utwór z szóstego jest jednak o włos lepszy.
19.12.2018 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #36
RE: Mój top Pearl Jam
To tak: 7 - super, że jest - niewiele mu zabrakło do mojego TWC Icon_smile
8 - zdecydowanie najlepszy numer z ostatniej płyty, zaraz po nim stawiam "FD", czyli tak jak Ty Icon_smile
9 - nie jest to moja czołówka płyty, ale dość mocno lubię
10 - z tej czwórki najsłabszy, ale ma coś w sobie

WOLNE MEDIA!!!
19.12.2018 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Mój top Pearl Jam
Widzę, że tym razem bardziej Ci podeszło. Obawiam się, że jednak wyżej będzie gorzej (zajrzałem do Twojej dwudziestki i faktycznie będziesz miał mniej powodów do zadowolenia, chociaż coś (i chyba wiadomo co) się znajdzie).
19.12.2018 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #38
RE: Mój top Pearl Jam
No tak... w każdym razie czekam z niecierpliwością Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
19.12.2018 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Mój top Pearl Jam
Ale to raczej jutro. Dzisiaj przesłuchuję zupełnie co innego.
19.12.2018 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Mój top Pearl Jam
4. W.M.A.
5. Gone
6. In My Tree

No to teraz trzy chyba mniej popularne utwory, chociaż jeden z nich nieźle radził sobie na LP3. Miejsce 4 i 6 mogę chyba omówić razem, bo dla mnie to podobne klimaty, rytmy, jakie lubię oraz mocno akcentowana i świetnie brzmiąca perkusja. Gone z kolei kojarzy mi się mocno z najbardziej znanym w Polsce utworem z tych, które pojawią się na podium.
Teraz wytłumaczę się z moich komentarzy na temat czasu. Otóż na 52 był utwór w czasie teraźniejszym czyli Go, na 5 piątym czyli znacznie wyższym pojawiła się przeszłość czyli Gone.
Napiszę jeszcze, że Vs. i Pearl Jam nie będą miały przedstawiciela na podium. Jak ktoś się nie pogubił w tym co pisałem to będzie wiedział przedstawiciele jakich dwóch płyt pojawią się na podium (trzeci utwór jak już wiadomo, nie pochodzi z ich studyjnej płyty).
20.12.2018 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości