Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 940 - 15.03.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 940 - 15.03.2009
Po sporych zmianach tydzień temu, tym razem przyszło notowanie, w którym okazało się, że stan sprzed tygodnia był niemalże stanem równowagi. W czołówce mało się zmienia, oprócz tego, że "Wrong" kontynuuje obraną przez siebie drogę. Piosenki, które z mocą wskoczyły do dziesiątki, tę moc potwierdzają. Za tydzien będzie ciekawie.

W tym tygodniu mocno mnie wzięło na piosenkę "Ciggies". Wcześniej nie przepadałem za L.Stadt, a w tym przypadku szybko mnie chwyciło. Ciekawa historia z radiową karierą tego nagrania - pierwsza wersja przyniesiona do radia przez zespół była nienajlepszej jakości, były przestery i realizatorzy nie chcieli tego w takiej postaci grać. Więc zespół na szybko musiał załatwić wersję w lepszej jakości Icon_razz. Zespół Kumka Olik znałem wcześniej z nazwy, ale nie znalem ich tworczosci. Ostatnio jednak trochę o nich poczytałem i bardzo mnie zaciekawili. Od razu sciagnalem plyte, ktora co prawda na razie nie dala rady dostać się do dziesiatki, ale za to "Zaspane poniedzialki" poradzily sobie bardzo dobrze. Ja naprawdę nie widzę dużej różnicy w poziomie reprezentowanym przez Kumka Olik i przez niektore zagraniczne kapele, ktore dorobily się już statusu dużych gwiazd... Zespół Levellers powoli bedzie juz konczyc swoja kariere na liscie plyt. Album bardzo mi sie spodobal, co udowodnil kilkoma tygodniami w pierwszej dziesiatce. Utwory otwierający i zamykający płytę podobają mi się najbardziej i od jakiegoś czasu dobijały się do listy. Pierwszemu w końcu się udało Icon_smile2.

Na liście płyt na razie tylko lekkie przemeblowania. Kilka albumów starało się o wejście, ale nie było nikogo, kto chciałby odstąpić bilet. No ale najważniejsze wydarzenie na liście płyt to zmiana lidera! Frutti di Mare już było na drugim, w czasach gdy dla nikogo nieosiągalny był poziom Lao Che, a teraz wróciło z równie mocnymi siłami po znakomitym koncercie. I wykorzystało w pięknym stylu swoją szansę!

Notowanie 940:

01. 01. 06. 06. Tell Me It's Not Over - Starsailor
02. 03. 03. 03. Bullets - Archive
03. 05. 02. 02. Love Etc. - Pet Shop Boys
04. 06. 04. 04. Underground - Armia
05. 02. 07. 07. The Day Before The Day - Dido
06. 04. 25. 25. All Nightmare Long - Metallica
07. 17. 01. 01. Wrong - Depeche Mode
08. 10. 25. 25. The Day That Never Comes - Metallica
09. 09. 43. 06. M.I.A. - Avenged Sevenfold
10. 08. 04. 04. Cisza i ogień - Coma

11. 07. 14. Better - Guns N'Roses
12. 11. 18. Pussylicker - Frutti di Mare
13. 12. 14. Rozprawa o robokach - Kazik
14. 14. 08. Use Somebody - Kings Of Leon
15. 13. 09. Wola istnienia - Coma
16. 26. 04. Her Eyes Are Underneath The Ground - Antony And The Johnsons
17. 15. 05. Back Of The Van - Ladyhawke
18. 16. 05. Omen - The Prodigy
19. 19. 05. My Delirium - Ladyhawke
20. 20. 12. Wire To Wire - Razorlight
21. 21. 08. Everything - Lifehouse
22. 32. 02. Victoria - The Kooks
23. 22. 30. Hiszpan - Lao Che
24. 18. 16. Snuff - Slipknot
25. 38. 02. My Lucky Day - Bruce Springsteen
26. 23. 10. Ulysses - Franz Ferdinand
27. 25. 28. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
28. 24. 22. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
29. NN. 01. Ciggies - L.Stadt
30. 29. 64. Alexander - Myslovitz
31. 30. 39. Carolina Drama - The Raconteurs
32. 27. 14. Kto tam u ciebie jest? - Nosowska
33. 34. 08. Psychoteka - Żywiołak
34. 28. 06. Broken Strings - James Morrison & Nelly Furtado
35. NN. 01. Zaspane poniedziałki - Kumka Olik
36. 42. 02. Savior - Rise Against
37. 36. 25. Watercolor - Loaded Moses
38. 33. 15. Tańcz! Parlando - Mirosław Czyżykiewicz
39. 31. 20. Appalachian Springs - The Verve
40. 43. 02. Whole New World - Girlschool
41. 48. 02. Shining Light - Annie Lennox
42. 47. 06. Honking Antelope - Serj Tankian
43. 35. 17. I'm Outta Time - Oasis
44. 39. 20. Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri
45. 40. 30. Devour - Shinedown
46. NN. 01. The Cholera Well - Levellers
47. 50. 03. That Was Just Your Life - Metallica
48. 37. 03. Gran Torino - Clint Eastwood & Jamie Cullum
49. 45. 40. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che
50. 49. 10. Muchomory - Maria Peszek

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

41. 04. Forever - Live
44. 13. My Mistakes Were Made For You - The Last Shadow Puppets
46. 03. Some Devil - Dave Matthews

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 928:

01. 02. 15. 02. Frutti di Mare - Frutti di Mare
02. 03. 04. 04. The Empyrean - John Frusciante
03. 01. 27. 27. Death Magnetic - Metallica
04. 04. 04. 04. Appeal To Reason - Rise Against
05. 05. 03. 03. Der Prozess - Armia
06. 06. 08. 08. Nowa ex-tradycja - Żywiołak
07. 08. 02. 02. Goodbye To The Machine - Hurt
08. 09. 50. 50. Gospel - Lao Che
09. 07. 18. 18. Hipertrofia - Coma
10. 10. 06. 06. Letters From The Underground - Levellers

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

-
17.03.2009 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #2
 
To co za tydzień takie podium: Archive, Armia, Wrong :?: Icon_lol
ku3a napisał(a):W tym tygodniu mocno mnie wzięło na piosenkę "Ciggies". Wcześniej nie przepadałem za L.Stadt, a w tym przypadku szybko mnie chwyciło.
Bingo Icon_exclaim Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):45. 40. 30. Devour - Shinedown
Spóźniłem się 28 tygodnii Icon_mrgreen U Ciebie chyba już przechodzi na zasłużoną emeryturkę Icon_wink2

Empyrean drugi na Liście Płyt, a gdzie solo :?: Już bodajże 3 albo 4 tydzień czekam :roll:

[Obrazek: Kaczy93.gif]
17.03.2009 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
L.Stadt i Kumka Olik - super nowości, ta trzecia i zarazem najniższa, troszkę mniej mi się podoba. A piosenkę "Zaspane poniedziałki" będzie można usłyszeć w Hit Generatorze Icon_mrgreen Ladyhawke już w odwrocie (faktycznie miałeś rację, że "My Delirium" to drugi singiel)

czyżby Archive za tydzień tryumfowało?
17.03.2009 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
[do listy płyt]
brawo Frutti! brawo Metallica! brawo Lao Che!
Icon_wink2
[do listy piosenek]
Który raz M.I.A na 9? Icon_smile2
Kumka Olik też chciałem przesłuchać, ale gdzieś link zgubiłem... Koduję misie podobało, a Poniedziałki średnio raczej...
17.03.2009 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #5
 
Twój numer jeden coraz bardziej rośnie w moich oczach. L.Stadt też na moment mnie chwycił,ale tylko na moment, nawet nie zdążył wejść na moją listę.
18.03.2009 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
abd3mz napisał(a):Który raz M.I.A na 9?
Chyba z 5

Cóż za niespodzianka! Frutti Di Mare numerem 1 w płytach. Tym bardziej, że nigdy nie była na czele. I to kosztem Metallicy, kóra kiedyś jak wspominałeś z płytą "St. Angre" też dopiero po powrocie weszła pierwszy raz na pierwsze. Sama płyta całkiem niezła, a na pewno zaskakująca. Szukam tylko lepszej jakości.
Coma i Lao Che już pod koniec dychy. I jedengo i drugiego szkoda, bo Coma coś za szybko wypada, a Lao Che bardzo szybko znalazła się w tak niskich rejonach listy płyt.
Na liście kolejna niespodzianka - Kumka Olik! Mogę się z tym zgodzić, że poziom ich grania nie różni się od tych zachodnich gwiazd i nie rozumiem zachwycania się niektórym wykonawcom z Wielkiej Wyspy. "Zaspane poniedziałki" nie przekonały mnie do końca, bo po kilku tygodniach wypadły z poczeklani. Mi ten zespół zapadł w pamięc kilka lat temu, kiedy wystąpili w Opolu na koncercie debiutów i zagrali "Białą flagę". Naprawdę ciekawie to wyglądało jak zespół złożony z dzieciaków zagrał "brudną" wersję piosenki Republiki. Większości raczej sie to nie spodobało, ale mi tak, a na pewno zapmiętałem to Icon_smile2 .
Szkoda, że "Better" wypada już z top 10, a MIA wciąż na tym 9. The Day That Never Comes odzyskuje siły, a ANL je traci. ciekawie to wygląda.
I na koniec, żeby ktoś mi powiedział ze dwa miesiące temu, że twoje top 5 bedzie składało się z piosenke wykonawców takich jak: Starsailor, Archive, Pet Shop Boys, Armii i Dido to z pewnością bym stwierdził, że chyba że listy zostały pomylone i to nie Kuby zestawienie, tylko przykadowo Stavangera Icon_wink2
Tym bardziej, że Twoje wielkie zespoły jak Metallica, Depeche Mode, czy GNR za nimi

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.03.2009 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #7
 
ku3a napisał(a):01. 01. 06. 06. Tell Me It's Not Over - Starsailor
02. 03. 03. 03. Bullets - Archive
03. 05. 02. 02. Love Etc. - Pet Shop Boys
Bardzo dobra trójka!!!
18.03.2009 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
46. NN. 01. The Cholera Well - Levellers Icon_lol śmieszny tytuł, kojarzy się z przekleństwem

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
18.03.2009 07:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Ja tym tyg. w miarę krótko, ale nietypowo jak na komentarz od siebie: Po prostu. Zobaczmy ile piosenek jest u ciebie takich, którym dałbym ''3'' co najmniej.

Tell Me It's Not Over - Starsailor
Bullets - Archive
Love Etc. - Pet Shop Boys [czy Go west było AŻ tak wysoko - teraz kurczę aż się zaczynam bać o tych PSB, bo dziwnie będę się czuł jeśli to będzie jedyny numer z Yes na twojej liście. U mnie Love Etc. na 6 miejscu]
Underground - Armia
The Day Before The Day - Dido
All Nightmare Long - Metallica
Wrong - Depeche Mode
The Day That Never Comes - Metallica
Cisza i ogień - Coma [najlepsza nowa Coma - powtarzam to co pewien czas, bo niektórzy ciąglę mogą się dziwić jak widzą pozytywne komentarze płynące w stronę tego kawałka, napisane moją ręką]
Better - Guns N'Roses
Use Somebody - Kings Of Leon
Her Eyes Are Underneath The Ground - Antony And The Johnsons
Back Of The Van - Ladyhawke [jej forma mnie zadziwia, dwa numery, szybko pięły się w górę...a to taka muzyka hmm dobra, owszem ale czy pierwszoligowa? U mnie zaliczała końcowe etapy DLP - ciągle się musi rozwijać, ale jest na dobrej drodze]
Omen - The Prodigy
My Delirium - Ladyhawke
Wire To Wire - Razorlight
Victoria - The Kooks
Hiszpan - Lao Che
Snuff - Slipknot [szczególnie po jednym odtworzeniu w Rockiestrze spodobał mi się ten numer, ale tylko na to 3, wyższego progu by nie przeszedł Icon_biggrin]
Ulysses - Franz Ferdinand
Alexander - Myslovitz
Carolina Drama - The Raconteurs
Kto tam u ciebie jest? - Nosowska
Appalachian Springs - The Verve
Shining Light - Annie Lennox
I'm Outta Time - Oasis
Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri
Devour - Shinedown
That Was Just Your Life - Metallica [dajesz! dajesz!]
Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che
Muchomory - Maria Peszek

Chętnie poznam nowości, a co z tymi co mi obiecałeś ostatnio? Wchodzę na chomika i zobaczymy, jeśli nie będzie - to wrócę się upomnieć.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.03.2009 07:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #10
Re: notowanie 940 - 15.03.2009
ku3a napisał(a):35. NN. 01. Zaspane poniedziałki - Kumka Olik
Oni w Hit generatorze w najbliższy piątek jako gwiazda (nie debiutanci)
19.03.2009 01:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
Poczekaj troszke z tą Dido . Daj sie nacieszyć Icon_wink2 . Idzie wsparcie ....
Z TOP3 zdecydowanie wybieram Archive, poza tym za tydzień moze byc zdecydowanie lepiej jak Armia wskoczy zamiast ...PSB Icon_mrgreen
Alez "Wrong" poszło.... kolejny kandydat do TOP 3 Icon_wink2 ja jednak bede trzymał kciuki za wspomniane Underground Icon_biggrin3 .
W weekend przesłuchałem ciekawą Antony And The Johnsons i ta piosenka która jest na Twojej liscie tez mi sie podoba Icon_smile2
Dobrze że Metallica z "That Was Just Your Life" odbiła od dna, a słyszałem ze nowym singlem ma byc "Broken, Beat & Scarred" . Serj tez jakby sie wypalił choc do góry, ale to juz nie ten power co z innymi utworami .
Z nowosci najbardziej ucieszył mnie widok Zaspanych poniedzialków.
saferłel napisał(a):Cisza i ogień - Coma [najlepsza nowa Coma - powtarzam to co pewien czas, bo niektórzy ciąglę mogą się dziwić jak widzą pozytywne komentarze płynące w stronę tego kawałka, napisane moją ręką]
a mnie to wcale nie dziwi, poniewaz napisałes tak juz 18 tygodni temu Icon_wink2
19.03.2009 11:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
 
W pierwszej dziesiątce najchętniej nie widziałbym miejsc 1 i 3, bo Starsailor oczarował mnie pierwszą płytą, a później tylko rozczarowywał, a Pet Shop Boys słyszałem gdzieś 1 uchem parę razy, ale jakoś nigdy się nie zorientowałem, że coś właśnie grało Icon_wink2.

Co do Kumki - ciekawe jest to, że jak pojawili się na rynku to mieli od 16 lat wzwyż (ale nie za dużo wzwyż Icon_wink2 ) i zdobyli wyróżnienie na Jarocinie o ile dobrze kojarzę! POniedziałki słyszę od mniej więcej miesiąca kilka-kilkanaście razy dziennie, ale nigdy w całości (sam refren) i jeszcze ich nie znienawidziłem, co dobrze świadczy o piosence Icon_smile2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.03.2009 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #13
 
tadzio3 napisał(a):że twoje top 5 bedzie składało się z piosenke wykonawców takich jak: Starsailor, Archive, Pet Shop Boys, Armii i Dido to z pewnością bym stwierdził, że chyba że listy zostały pomylone i to nie Kuby zestawienie, tylko przykadowo Stavangera Icon_wink2
Rzeczywiście, zestawienie Armia+Archive+PSB jakbym gdzieś już widział Icon_wink2

.
19.03.2009 11:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Ale Dido, czy Starsailor tez nie pogardzisz Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.03.2009 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #15
 
Zaraz czas wychodzic do pracy, wiec napisze tylko ze ładna pozycja "Wrong" Icon_smile2
I w przyszłym tygodniu moge spodziewać sie jeszcze wyzej? Icon_wink2 Icon_biggrin3
20.03.2009 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Trochę dziwi mnie pierwsze miejsce Starsailor. Ich nowy utwór podoba mi się, ale do tych starych hitów dużo mu brakuje...

ku3a napisał(a):Ja naprawdę nie widzę dużej różnicy w poziomie reprezentowanym przez Kumka Olik i przez niektore zagraniczne kapele, ktore dorobily się już statusu dużych gwiazd...
Ty nie widzisz różnicy w poziomie, a ja póki co nie widzę różnicy w granej przez nich muzyce Icon_wink2
Do tego dochodzi zupełnie przeciętny tekst i przejście gitatowe, które przypomina najgorszy fragment na "Chinese Democracy" Icon_wink2

Za mało narzekania? To może jeszcze trochę Icon_wink2
Nie podoba mi się debiut L.Stadt. Zespół nie przypadł mi do gustu swoim koncertem na Open'erze. W dodatku pojedyncze utwory są zupełnie przeciętne.

Na koniec coś pozytywnego. Cieszy mnie obecność GTTM na liście płyt i czekam na odzwierciedlenie tego na liście głównej. Wszystko wskazuje na to, że u mnie na liście już w tym tygodniu będą trzy utwory z tej płyty.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
20.03.2009 04:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #17
 
tadzio3 napisał(a):Ale Dido, czy Starsailor tez nie pogardzisz Icon_wink2
Starsailor tak, Dido... też ale z poprzednim singlem Icon_smile2

.
20.03.2009 08:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
stavanger napisał(a):Starsailor tak, Dido... też ale z poprzednim singlem
Tak czy siak lubisz Icon_mrgreen

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.03.2009 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Dido najlepsza jeszcze nie odkryta została przez listy przebojów na tym forum - ciekawe czy to się zmieni Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.03.2009 09:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
 
dziś zalegle (?) krótko i zwięźle:

03. 05. 02. 02. Love Etc. - Pet Shop Boys - nnie wierzę!!! Icon_razz
07. 17. 01. 01. Wrong - Depeche Mode - cieszy ta pozycja, tylko teraz co? wyżej? o ile? PSB chyba nie przegonią Icon_mrgreen
15. 13. 09. Wola istnienia - Coma - to jednak nie ta Coma u mnie poza top30 Icon_frown
17. 15. 05. Back Of The Van - Ladyhawke - u mnie wróciła tuż za poczekalnię, w której byyła 2 tygodnie Icon_wink2 ale widzę, że tu ciut straciła...
23. 22. 30. Hiszpan - Lao Che - ciekwe gdzie bedzie dłużej [w top30] u Ciebie czy na lp3 ...?
35. NN. 01. Zaspane poniedziałki - Kumka Olik - no proszę jaki ładny debiut... u mnie cos około 60-65 miejsca... ale może jeszcze dadzą radę...

mam nadzieję, że nowe notowanie zobaczę szybciej niż to...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.03.2009 03:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości