Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 PET SHOP BOYS
Listoholik
Unregistered

 
Post: #61
 
jak nie wiadomo kto, to wiadomo, że chodzi o pieniądze Icon_wink
25.03.2009 10:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
 
Oh, niestety zdradziłeś się Icon_sad Dla mnie trzeba zagadki na niezwykle trudnym poziomie konstruować bym nie wpadł o co chodzi Icon_razz2 - jeśli jest dana tematyka PSB.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.03.2009 10:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #63
 

10. Opportunities (Let's Make Lots of Money) [Please (1986)]



U kolegi saferłela na miejscu 22, u mnie znacznie wyżej - otwiera Top 10. Jak safer u siebie pisze, jest to: „niezwykle intensywny, mocny numer. Coś w rodzaju industrialnego popu”. Zgadzam się z tym. To mocny punkt na debiucie Pet Shop Boys z 1986 roku, ale zdecydowanie nie jedyny, bo mocnych punktów jest tam wiele, i stąd nie jest to odosobniona reprezentantka tej płyty w mojej pierwszej 10-tceIcon_smile
Pamiętam, czasy, gdy w latach 86/87 miałem zgrany ten album na kasecie i katowałem go non-stop, a Opportunities, każdorazowo gdy go słuchałem, wywoływało u mnie ciarki na plecach. I proszę, przetrwało do dziś i właśnie ten utwór otwiera moje Top 10, co niektórzy trafnie przewidywali Icon_wink
27.03.2009 08:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
Tego się właśnie spodziewałem Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.03.2009 08:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
 
Już nie przesadzaj, 22 miejsce u mnie, dla piosenki mojego ulubionego zespołu ever....Icon_razz2 Gdyby był nawet poza 50 to też byłoby fajnie ;P
W ogóle muszę jakąś kompilacje specjalną nagrać i dać do ściągnięcia tym, którzy się nie udzielają w tym temacie bo zapewne nie znają PSB Icon_smile 3CD po 15 numerów Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.03.2009 09:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #66
 
podoba mi się ten pomysł, jak katować to z klasą Icon_wink
27.03.2009 09:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #67
 
Listoholik napisał(a):10. Opportunities (Let's Make Lots of Money) [Please (1986)]
U mnie zdecydowanie w Top - 10!!!
29.03.2009 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #68
 
a Top 9 gdzie???
czekam, bo ... bo czekam ...
Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.03.2009 07:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
 
A Rafał czeka, aż ja zapostuję...i tak wszyscy czekają, aż polski boss psb ruszy tyłek Icon_smile2 Icon_cool2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.03.2009 08:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #70
 

09. In the Night [b-side: Opportunities (Let's Make Lots of Money), Please (1986)]
. . . (Arthur Baker's Extended mix) [Disco (1986)]



U kolegi saferłela jeszcze nie wiemy na której pozycji, choć z pewnością będzie, ale kolega saferłel się ciągnie z tym topem, jak nie przymierzając krówka-mordoklejka i leni, jak nie przymierzając leniwiec Icon_razz
A moim zdaniem, to ciąg dalszy "industrialnego popu", i strona B singla, który był przed chwilą.
Choć Fryderyka i tak zgarnia wersja zremisowana z płyty Disco.
Rewelacyjna wydłużona wersja, która pochodzi sprzed 23 lat, ale i dziś jest w stanie rozkręcić niejedną prywatkę Icon_wink2
01.04.2009 08:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #71
 

08. Domino Dancing [Introspective (1988)]



U saferłela na 62, więc wtopa totalna, a dla mnie to klasyk na miarę pierwszej 10-tki. Ale czyż takie różnice nie są słodkie? Icon_biggrin3
Utwór po stokroć letni. Reminiscencje powakacyjne, wydane na singlu dopiero we wrześniu 88 roku.
A lato było piękne tego roku. I dzięki temu utworowi na liście w Trójce trwało jeszcze do końca stycznia 2009 Icon_wink2
01.04.2009 10:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
Nice. Nice. Też oczywiście lubię Domino Dancing, ale w rywalizacji o wakacyjny hit przegrywa z Se A Vida E, która niesie za sobą może i mniej zawiłe, ale bardziej uniwersalne treści.
In The Night ostatnio słuchałem często w wersji z 95 roku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.04.2009 10:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #73
 
ależ się świetnie ta "10" rozpoczęła...

nr 10 u mnie się pojawi, więc bardzo się cieszę z tego miejsca Icon_smile2

nr 9 Icon_evil z.a.p.o.m.n.i.a.ł.e.m. Icon_evil !!! Na b-side'ach tego nie miałem Icon_eek2 ... a teraz zajrzałem i ... mam w folderze z Please... No nic - pomyślę i wrzucę go ex-equo z jakimś kawałkiem... Ciekawe co mi jeszcze uciekło? Chyba najbardziej taneczny kawałek z Please i okolic Icon_smile2

nr 8 DD moim zdaniem na właściwym miejscu Icon_wink2 Bardziej właściwym niż u Saferłela Icon_wink2 No i kojarzy mi bardzo z lp3 Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.04.2009 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #74
 

07. Always on My Mind / In My House [Introspective (1988)]



U kolegi saferłela w drugiej 10-tce (na miejscu 18), a u mnie 11 oczek wyżej… ale zgadzamy się obaj, że to „Klasyk lat 80-tych!”. Jeden z najlepszych coverów wszechczasów, może nawet bijący oryginalne wykonanie Elvisa na głowę, ręce, nogi i mózg na ścianie Icon_wink2
Miało go nie być w Top 10, później znów był, później wypadał, ale w końcu jednak jest! Wersja singlowa niezwykle transowa, i wielkim przebojem swego czasu była, ale ja nader często wracam do wersji płytowej, wydłużonej oczywiście do granic wytrzymałości i mrożącej krew w żyłach Icon_wink2

To moja dedykcja dla fanów SLEEPYTIME GORILLA MUSEUM i U2 Icon_mrgreen
01.04.2009 11:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #75
 

06. Paninaro [b-side: Suburbia, Please (1986)]
. . . (Pet Shop Boys and David Jacob's Italian mix) [Disco (1986)]



No nieźle: u saferłela na 65, a u mnie na 6.! I ponieważ u Ciebie saf. ten utwór tak nisko, więc nie mogę się dowiedzieć, co sądzisz na jego temat. Komentarze masz tylko przy Top 40.
Ale u mnie komentarze tylko przy Top 10, i tu komentarz powinien być! I powinien być na pewno pełen „ochów”, bo wychodzi na to, że to najlepszy b-side Pet Shop Boys moim zdaniem. Wyżej już tylko utwory płytowe, a co gorsza – nawet tylko i wyłącznie singlowe Icon_wink


No to kto wytypuje Top 5? Icon_smile2
02.04.2009 10:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #76
 
Listoholik napisał(a):No to kto wytypuje Top 5? Icon_smile2
01. It's a Sin

i może jeszcze:
Rent
I don't know what you want but i can't give it anymore
Left To My Own Devices
New York City boy

.
03.04.2009 12:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #77
 
dzięki stavanger za typy! Icon_smile2

'I don't know what you want but i can't give it anymore' już było, nieco niżej, na 49.
03.04.2009 12:31 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #78
 
o Always... nic nie napiszę, bo bym się odkrył Icon_smile2

a Paninaro... hmm... u mnie właśnie pojawiły się miejsca 6-10, więc co ja będę dużo pisał... Zobacz sam Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2009 12:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #79
 
Yacy napisał(a):Zobacz sam

już zobaczyłem Icon_smile2

wiesz co, zrobimy podsumowanie naszych Top 10: u Ciebie, safka i u mnie, ciekawe co wygra ? Icon_smile2
03.04.2009 12:34 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #80
 
Twój top5:

5 Suburbia
4 Left To My Own Devices
3 It's a sin
2 West & Girls
1 Rent

Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2009 12:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości