Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieregularna PŁYT 17
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Nieregularna PŁYT 17
Ogłoszenie:

Informuję, że odtąd lista PŁYT będzie "podpięta" pod UTWORÓW i (raczej) nie będą tworzone osobne dla niej tematy. Wynika to przede wszystkim z jej dużej nieregularności, tak pod względem zawartości, jak i czasowej.

PŁYT 17:

1. The Beatles - Abbey Road
2. Lao Che - Powstanie Warszawskie
3. The Beatles - Revolver
4. Across the Universe Cast - OST: Across the Universe
5. Coma - Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków
6. Coma - Hipertrofia
7. Glen Hansard / Marketa Irglova - Once (OST)
8. Emerson, Lake & Palmer - Pictures at an exhibition
9. The Fireman - Electric argument
10. Herbert von Karajan i Filharmonicy Berlińscy - Ravel/Musorgski. Bolero, Obrazki z wystawy

komentarz:
Lao Che - Icon_exclaim Icon_eek2 Icon_exclaim Jakoś te fragmenty, które wcześniej znałem niespecjalnie mnie przekonywały. Takie za bardzo punkowe i jakby niechlujne były. Ale jak tak w zeszłe wakacje usłyszałem Godzinę W, to pomyślałem - kurde, super! Później przyszedł koncert, na którym DUŻE wrażenie zrobiły na mnie dwa utwory, których wczesniej nie słyszałem (Stare Miasto i Przebicie do Śródmieścia). No a teraz wreszcie dorwałem płytę i stwierdzam, że jest wybitna. Jeśli w szkole byłyby jakieś "lektury obowiązkowe" (a powinny) z przedmiotu muzyka (chyba już nie ma takiego przedmiotu zresztą), to w kategorii "współczesna polska muzyka rozrywkowa" to absolutnie powinna się tam znaleźć ta płyta. Ale za użycie jej na polskim też bym się nie pogniewał. Beatlesów tak za jednym zamachem akurat na tej Liście wyprzedzić nie mogła, no ale "Abbey Road" to moja czołowa trójka płyt wszechczasów. I choć to nie jest zestawienie wszechczasów, to tym razem się oparli.
Beatlesów zresztą więcej jest na Liście, bo nie tylko 3, ale i miejsce 4 to też przecież oni, tylko trochę inaczej zaśpiewani/zagrani. Bardzo ciekawie zresztą. A i 9 to jakieś echa ich przecież Icon_smile2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.03.2009 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Powstanie Warszawskie miażdży. Tyle w tym temacie.
Może w rewanżu wezmę się za Bitelsów. Icon_wink2
15.03.2009 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
Heh, trudno było oczekiwać kogoś innego odpowiadającego w tym temacie Icon_smile2. Zwłaszcza prze TAKIEJ płycie jako nowość.

Co Bitlesów/Bitelsów/Żóków/The Beatles - pewnie znasz wszystko, więc trudno coś zaproponować. Ale jak jesteś ciekawy fajnych przeróbek, to polecam ścieżkę dźwiękową do "I am Sam" (film też polecam zresztą). Jest parę fajnych momentów (Ben Folds!). Od kilku edycji NL czekają te kawałki na to, żebym je zaproponował, ale jakoś nie mogę się zdecydować co Icon_wink2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.03.2009 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
Miszon napisał(a):Co Bitlesów/Bitelsów/Żóków/The Beatles - pewnie znasz wszystko
Nie znam prawie niczego... Oprócz tego co standardowo leci w radiu...
15.03.2009 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
No to faktycznie jeśli znasz tylko to, co w radio to nic nie znasz Icon_wink2.

A nie brałeś udziału w ich Topie na sąsiednim forum?

Jakbym miał polecać płytowo, no to najlepiej zacząć od "Rubber soul" mniej więcej. Tzn. najlepiej zacząć od debiutu, ale to akurat może trochę zniechęcić. Chociaż ja akurat już "With The Beatles" bardzo lubię. I taka taktyka ma dodatkowy pewien walor, ponieważ każda następna płyta jest lepsza od poprzedniej (może z 2 wyjątkami) Icon_biggrin3. Jako taki "skrócony kurs" pokazujący ewolucję zespołu świetna też jest dwupłytowa składanka "Past Masters" zawierająca single, które nie wyszły na normalnych płytach (poza kilkoma kawałkami, ale one też w innych wersjach są niż na płycie). Trzeba jednak pamiętać, że z niektórych płyt nie było singli, albo były (prawie) takie same jak na longplayu i na tej składance ich nie ma.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.03.2009 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
Miszon napisał(a):A nie brałeś udziału w ich Topie na sąsiednim forum?
Same przeboje tam były. Icon_wink2
Miszon napisał(a):Tzn. najlepiej zacząć od debiutu, ale to akurat może trochę zniechęcić.
ha! 'to są Ci wielcy Bitelsi?!?' - to powiedziałem po przesłuchaniu debiutu, ale skoro mówisz, że dalej jest lepiej to spróbuję się zmobilizować. Icon_smile2
15.03.2009 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
od razu mówię, że jestem mało obiektywny w tym temacie i w zasadzie tylko 2 płyty niespecjalnie mi się słucha (debiut właśnie i "Beatles for sale"), reszta dla mnie cudo po prostu Icon_smile2. No, ale jak się było indoktrynowany tą muzą w wieku lat 8-9, to trudno się czegoś innego spodziewać Icon_mrgreen . A wtedy lubiłem własnie te kawałki proste z pierwszego okresu, a później w miarę dorastania poznawałem te trudniejsze, także idealnie to się zgrało.

Cytat:Same przeboje tam były. Icon_wink2
W sumie tak, ale w pierwszej 10-ce widzę na 5 i 7 kawałki, które może i były przebojami, ale takimi już lekko "zakręconymi".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.03.2009 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ja się zaczynam powoli przygotowywać psychicznie do poznania "Powstania" Icon_wink2
16.03.2009 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
 
To jeszcze nie znasz? Icon_eek2 Sądziłem, że jak najbardziej tak!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.03.2009 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nieregularna 60 Miszon 3 3 469 13.08.2011 12:58 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 59 Miszon 4 2 962 09.12.2010 01:45 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 58 Miszon 4 2 879 25.11.2010 12:02 PM
Ostatni post: ku3a
  Nieregularna 57 Miszon 3 2 162 18.11.2010 01:28 AM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 56 Miszon 1 1 902 11.11.2010 03:11 PM
Ostatni post: ku3a
  Nieregularna 55 Miszon 0 1 825 25.10.2010 01:12 AM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 54 Miszon 0 1 919 17.10.2010 12:59 AM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 53 Miszon 0 1 791 10.10.2010 09:37 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 52 Miszon 0 1 699 05.10.2010 11:50 PM
Ostatni post: Miszon
  Nieregularna 51 Miszon 2 2 071 27.09.2010 11:18 AM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości