Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Queen
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #101
RE: Mychartsowy Top Queen
więc oficjalnie zaproponujmy tu wszystkim udział w tej zabawie? Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.11.2018 01:54 PM przez thestranglers.)
08.11.2018 01:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #102
RE: Mychartsowy Top Queen
mam już wybranych pięć teledysków, ech, to prawdziwa uczta dla zmysłu! jak głosujemy? chodzi mi o podział punktów?
08.11.2018 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #103
RE: Mychartsowy Top Queen
Z oceną teledysków zawsze mam ten kłopot, że po pierwsze - jak oddzielić je od muzyki i czy w ogóle oddzielać? Brać pod uwagę sam teledysk, połączenie teledysku z muzyką, to czy pasuje do muzyki? Czy piosenka kojarzy mi się z teledyskiem czy teledysk z piosenką? Icon_razz2 I czy moje wyobrażenie teledysku zanim go zobaczyłem nie było lepsze? Icon_razz2 Jest tak wiele pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć, a i tak wszystko będzie tylko subiektywną opinią, bo nawet jeśli postaram się ocenić TYLKO videoklip, to gdzieś tam z tyłu głowy coś mi podpowie, że wrażenia audio są ważniejsze. No i teledyski mogą być dosłownie każde - zabawne, dramatyczne, opowiadające historię lub nie, mające ciekawe efekty specjalne lub nie, seksowne panienki, przystojni panowie...

No i największa zagadka ze wszystkich - jeżeli Show Must Go On jest moim ulubionym teledyskiem, to który teledysk tak naprawdę jest moim ulubionym? Icon_lol

Radio Epsilon
08.11.2018 03:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #104
RE: Mychartsowy Top Queen
Ale namieszałeś! Icon_lol
Ja oczywiście patrzę na odbiór video w ten sposób, że jeżeli on zwiększa siłę piosenki to jest świetny. I tu już przesłuchując materiał mój faworyt do piątki bez obrazka stracił tyle, że nie wiem czy będzie w dwudziestce ever? Icon_eek
Oceniamy rzecz jasna od pięciu oczek za pierwsze do jednego za piąte miejsce (i przy teledyskach i przy płytach).

Głosy wysyłamy na PW (żeby była zabawa i emocje przy ogłaszaniu wyników. A te przedstawię zaraz po ogólnych wynikach topu. Icon_arrow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
08.11.2018 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #105
RE: Mychartsowy Top Queen
Queen mieli świetne teledyski i to nie tylko z racji pomysłu czy włożonych środków finansowych, ale przede wszystkim samego zespołu. Zarówno Freddie jak i pozostali członkowie grupy byli niewątpliwie fotogeniczni, poza swoimi nietuzinkowymi umiejętnościami aktorskimi prawdziwie przykuwali wzrok widza, harmonijnie wspólnie wypełniali ekran, nierzadko po prostu 'skradali' poszczególne sceny. Dodajmy do tego ponadprzeciętny humor oraz dystans do świata i własnej kariery. Wideoklipy, które wybrałem głęboko wbiły mi się w psychikę, nie zawsze będąc jednak obrazami do moich ulubionych ich utworów. Podsumowując - trafiony pomysł przy okazji akurat tego wykonawcy. Brawa
08.11.2018 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #106
RE: Mychartsowy Top Queen
neo01 napisał(a):Kaszubski jest uznawany za oddzielny język
prz_rulez napisał(a):język to dialekt z armią i flotą i takie tam...
To musimy uważać na Kaszubów, skoro mają i armię i flotę i (co najbardziej przerażające) takie tam.
thestranglers napisał(a):w Hiszpanii, gdzie wyodrębnione języki niosą za sobą separatystyczne tendencje...
Myślisz, że to wina języka? Wcześniej ich nie mieli?
Sundrajta napisał(a):jeżeli on zwiększa siłę piosenki to jest świetny
A dla mnie, że piosenka jest beznadziejna. Bo oznacza to tylko to, że piosenka nie potrafi się obronić.
Sundrajta napisał(a):I tu już przesłuchując materiał mój faworyt do piątki bez obrazka stracił tyle, że nie wiem czy będzie w dwudziestce ever?
Dla mnie to co piszesz to jest jakieś szaleństwo. To tak jakby książka przestała być dla Ciebie ciekawi, bo ma brzydką okładkę lub kiepski papier.
W każdym razie top teledysków będę omijał z daleka. Nad płytami się zastanowię, chociaż ciężko będzie, bo siedem płyt mieli świetnych i na porównywalnym poziomie, trzy co najwyżej przeciętne i cztery bardzo słabe.
08.11.2018 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #107
RE: Mychartsowy Top Queen
kajman napisał(a):Myślisz, że to wina języka? Wcześniej ich nie mieli?
tendencji? oczywiście, że mieli, ale język jak widać cementuje te dążenia
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.11.2018 06:16 PM przez thestranglers.)
08.11.2018 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #108
RE: Mychartsowy Top Queen
kajman napisał(a):To tak jakby książka przestała być dla Ciebie ciekawi, bo ma brzydką okładkę lub kiepski papier.
A myślisz, że okładka nie ma znaczenia?
Po prostu powiem tak, u mnie mniej więcej pierwsza dwudziestka piosenek jest tak wyrównana, że czasami o lepszym lub gorszym odbiorze decyduje niuans, nastrój dnia i z pewnością także obraz, bo ten niesie najwięcej wspomnień, wszak dawniej (w latach 80-tych) swoją wiedzę o nowych singlach czerpałem z telewizji. Później dopiero zacząłem słuchać muzyki tak jak trzeba. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.11.2018 10:30 PM przez Sundrajta.)
08.11.2018 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #109
RE: Mychartsowy Top Queen
Można wydzielić offtop lingwistyczny, bo gdzies widzę umknęło mi że są jakieś podTopy

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.11.2018 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: Mychartsowy Top Queen
Sundrajta napisał(a):A myślisz, że okładka nie ma znaczenia?
Dla mnie żadnego. Ale chyba coś w tym jest, że może dla kogoś mieć, bo przecież są podobno tacy ludzie dla których ma znaczenie wygląd jedzenia.
08.11.2018 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #111
RE: Mychartsowy Top Queen
Obiad Spoko

Miszon napisał(a):bo gdzies widzę umknęło mi że są jakieś podTopy
Spokojnie, będę o nich co jakiś czas przypominał. Icon_arrow

A jeszcze zapomniałem wcześniej dodać, że w kwestii albumów też mam podobnie jak przy piosenkach czyli bardzo mocna (rzecz jasna) i wyrównana pierwsza piątka, i do czasu przesłuchania całej dyskografii nie mogę powiedzieć kto wygra, chociaż jednak faworyt wydaje się być oczywisty. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
08.11.2018 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #112
RE: Mychartsowy Top Queen
(08.11.2018 09:58 PM)kajman napisał(a):  
Sundrajta napisał(a):A myślisz, że okładka nie ma znaczenia?
Dla mnie żadnego. Ale chyba coś w tym jest, że może dla kogoś mieć, bo przecież są podobno tacy ludzie dla których ma znaczenie wygląd jedzenia.
Dla mnie w ocenie jako takiej też nie, ale gdybym miał recenzować album to nie ma mowy, żebym o okładce nie wspomniał - to część doświadczania tego albumu Icon_wink No i skrajnie brzydka lub skrajnie ładna okładka może zmienić minimalnie moją ocenę płyty Icon_razz2

Są też przypadki kiedy płytę kupuje się żeby ładnie wyglądała na półce Icon_razz2 W ten sposób pierwszym albumem Metalliki, który zakupiłem był Master Of Puppets - wcale nie mój ulubiony. Po prostu chciałem go mieć Icon_biggrin

Radio Epsilon
08.11.2018 10:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #113
RE: Mychartsowy Top Queen
Jak widać teledyski są bardziej popularne, ale to w ogóle dziwić nie powinno, bo faktycznie w latach 80-tych i 90-tych (nie wiem jak to było w 70-tych?) były wykładnikiem tej branży. Icon_cool

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2018 01:13 AM przez Sundrajta.)
08.11.2018 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #114
RE: Mychartsowy Top Queen
Nie zgadzam się jakoby były wykładnikiem branży. Po prostu kto miał kasę ten robił je fajne, i miał przez to ciut lepsze notowania, a bez muzyki na poziomie nawet super teledysk by przepadł.
08.11.2018 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #115
RE: Mychartsowy Top Queen
Możliwe. Wykładnikiem były oczywiście w moim odczuciu, tzn. wtedy dla mnie młodziaka zdawało się, że wszyscy się na nich wzorują.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
08.11.2018 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #116
RE: Mychartsowy Top Queen
W sensie, że na Queenach? No możliwe, bo robili je faktycznie dobre. Icon_smile
08.11.2018 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #117
RE: Mychartsowy Top Queen
Przypominam, że możecie poza konkursem wysyłając do mnie PW, wybierać pięć najlepszych albumów i tyleż samo teledysków bohaterów tego topu. Icon_idea

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2018 06:47 PM przez Sundrajta.)
11.11.2018 01:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #118
RE: Mychartsowy Top Queen
Mam kolejny głos w dodatkowej zabawie (w obu kategoriach) więc od razu go tutaj dodaję:

(...)

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2018 09:47 AM przez Sundrajta.)
11.11.2018 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #119
RE: Mychartsowy Top Queen
W płytach można głosować na koncertowe?
I na ile pozycji głosujemy? Jedną?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2018 12:55 PM przez Miszon.)
12.11.2018 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #120
RE: Mychartsowy Top Queen
no właśnie, co gdy nie zagłosujemy na pięć pozycji?
12.11.2018 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości