Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bo Życie To Muzyka
Listoholik
Unregistered

 
Post: #21
 
mało wymagasz od siebie
pewnie rozprawkę z polskiego też piszesz na 5 płytkich zdań i temat uznajesz za wyczerpany Icon_confused2

nagle wydajesz się przerażony, wiesz, nie ściemniaj, tylko napisz w końcu ten felieton, fani czekają Icon_surprised
16.03.2009 11:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #22
 
Paweł, Ty się nam tutaj nie unoś, bo zwracamy Ci uwagę w dobrej wierze. Widzę, że jesteś na swoim punkcie ciut za bardzo wrażliwy. Jedno słowo krytyki a zaczynasz się zachowywać jak byk na widok czerwonej płachty. Trochę luzu Icon_smile2

Jeśli masz ochotę pisać o muzyce, to pisz. Jeśli chcesz to robić w taki sposób jak ten pierwszy wpis, to przynajmniej nie nazywaj tego felietonem, bo nic z takowym Twoje kilka zdań wspólnego nie ma. Jeśli chcesz bardzo by były to felietony, to sprawdź najpierw czym felieton tak naprawdę jest.

Czy w tej klasie o profilu dziennikarskim macie jakieś zajęcia poświęcone dziennikarstwu i jego gatunkom? Czy tylko tak się to ładnie nazywa i o dziennikarstwie nikt Wam nic nie mówi?

Cytat:Zaskoczyło mnie to... jest to informacja nieoficjalna, ale bardzo prawdopodobna. Ale jestem pozytywnie zaskoczony, chociaż przyznam, że chętnie bym pojechał.
Wczytaj się w to kilkakrotnie. Sądzisz, że jest napisane poprawnie? Delikatnie mówiąc brzmi dość niezgrabnie.

Nie krytykuję Cię. Myślę, że nikt nie miał tu takiego zamiaru. Mówię tylko, że nie wystarczy napisać tekstu na kolanie. Trzeba go sprawdzić, popracować nad nim. Trzeba wiedzieć co się pisze.

Nie zrażaj się. Pracuj.
Do dzieła więc! Icon_smile2
17.03.2009 02:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #23
 
vingoe napisał(a):Paweł, Ty się nam tutaj nie unoś, bo zwracamy Ci uwagę w dobrej wierze. Widzę, że jesteś na swoim punkcie ciut za bardzo wrażliwy. Jedno słowo krytyki a zaczynasz się zachowywać jak byk na widok czerwonej płachty. Trochę luzu Icon_smile2
Przychodzi jednak taki czas...kiedy po tylu krytykach trzeba powiedzieć dość.
vingoe napisał(a):Jeśli masz ochotę pisać o muzyce, to pisz. Jeśli chcesz to robić w taki sposób jak ten pierwszy wpis, to przynajmniej nie nazywaj tego felietonem, bo nic z takowym Twoje kilka zdań wspólnego nie ma. Jeśli chcesz bardzo by były to felietony, to sprawdź najpierw czym felieton tak naprawdę jest.
Ja to nazwałem autorsko 'felieton', żeby jakoś brzmiało.
Dobrze... zmienię nazwę na "Bazgroły Pawła". Bardziej skupiałem się na samej muzyce niż prezentacji siebie poprzez ten "felieton", który zresztą zrobiony był przez 5 min "na kolanie".
vingoe napisał(a):Czy w tej klasie o profilu dziennikarskim macie jakieś zajęcia poświęcone dziennikarstwu i jego gatunkom? Czy tylko tak się to ładnie nazywa i o dziennikarstwie nikt Wam nic nie mówi?
Mamy regularnie zajęcia z dziennikarzami i aktorami (warsztaty, spotkania) średnio co 2-3 tygodnie a w pozostałe tygodnie zwykłe warsztaty dziennikarskie w formie lekcji.
Mamy też osobne warsztaty z polonistką raz w tygodniu (bardziej teoria).
Co mi po tym jak jestem w 1 klasie dopiero?
Zresztą... o czym mamy tutaj rozmawiać.. nie przyłożyłem się do tego 'felietonu' bo nie wiedziałem, że tak to będzie was raziło. Obecnie Mycharts już traktuję trochę pobocznie. Wchodzę tylko od czasu do czasu i nie zależy już mi na pisaniu tu.
vingoe napisał(a):Nie zrażaj się. Pracuj.
Do dzieła więc! Icon_smile2
Myślę, że nie ma co pisać 'felietonów' dla osób, które bardziej się znają na muzyce niż ja.
Pozdrawiam.
Listoholik napisał(a):pewnie rozprawkę z polskiego też piszesz na 5 płytkich zdań i temat uznajesz za wyczerpany Icon_confused2
Zawsze wiedziałem, że uznajesz mnie za takiego płytkiego. Ale przecież w Twoim mniemaniu to ja chodzę jeszcze do przedszkola. Tam raczej rozprawek nie ma.
17.03.2009 07:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Eh. Skoro masz warsztaty to korzystaj :/ Jak muszę robić wszystko na swoją rękę niestety.
I nie obrażaj się na posty, które ludzie piszą niejako mając w zamiarze pomóc Ci. Tekst faktycznie posiada kilka błędów i wystarczy je poprawić, a następnym razem przyłożyć się do tego. O to chodzi. Felieton ma zaciekawić odbiorcę, twój profil do czegoś cię chyba zoobiązuje. A po za tym co to ma znaczyć?:

''Co mi po tym jak jestem w 1 klasie dopiero?''

''Wchodzę tylko od czasu do czasu i nie zależy już mi na pisaniu tu.''

''Ja to nazwałem autorsko 'felieton', żeby jakoś brzmiało ''

''nie przyłożyłem się do tego 'felietonu' bo nie wiedziałem, że tak to będzie was raziło''

''Przychodzi jednak taki czas...kiedy po tylu krytykach trzeba powiedzieć dość.''

Tak nie zachowuje się dziennikarz!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.03.2009 09:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #25
 
Paweł napisał(a):Przychodzi jednak taki czas...kiedy po tylu krytykach trzeba powiedzieć dość.
tylko że krytyki nie służą temu, żeby Cię zdenerwować, "zdołować", wytknąć Ci fakt, że robisz błędy i doprowadzić Cię do depresji. one właśnie powinny Cię motywować do pokazania, że potrafisz zrobić to lepiej.
Paweł napisał(a):Dobrze... zmienię nazwę na "Bazgroły Pawła". Bardziej skupiałem się na samej muzyce niż prezentacji siebie poprzez ten "felieton", który zresztą zrobiony był przez 5 min "na kolanie".
[...]
nie przyłożyłem się do tego 'felietonu' bo nie wiedziałem, że tak to będzie was raziło.
znowu Cię nie rozumiem. skończyłeś z listą, bo nie masz już na to ochoty. przerzuciłeś się na pomysł tworzenia felietonów. ale z tego co widzę, to tych felietonów też Ci się nie chce pisać. skoro sam pokazujesz, że Ci wcale nie zależy, żeby to, co napiszesz, było dobre, to nie wymagaj wielkich zachwytów nad tymi 'felietonami'.
Paweł napisał(a):Myślę, że nie ma co pisać 'felietonów' dla osób, które bardziej się znają na muzyce niż ja.
dżizas.

"cześć, jestem Paweł i postanowiłem napisać felieton. nie znam się za bardzo na muzyce, więc nie spodziewajcie się wielkich dzieł znaffcy muzyki. generalnie to nie za bardzo mi na tych felietonach zależy. jak będzie mi się chciało, to na chwilkę usiądę nad kartką i coś tam napiszę. nie będę się przykładał, bo i tak mnie skrytykujecie. i w ogóle nie myślę o tym, że skrytykujecie mnie właśnie przez to, że się nie przyłożyłem.
aha, ja się nigdy nie mylę i nie macie prawa zwracać mi uwagi i próbować mi dopomóc swoimi radami przy tworzeniu felietonów. jeżeli już musicie coś tu napisać, to mnie chwalcie."

ot, taki fristajl.
dziękuję.
pozdrawiam wszystkich, szczególnie Pawełka, który się zaraz na mnie wielce obrazi za to wyżej.

L&P.
17.03.2009 09:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Smutne, ale prawdziwe w pewnym sensie. Myślę, że mnie i innych najbardziej zdziwiło czy też wprowadziło w zakłopotanie to, że nagle skończyłeś z listą, która miała tydzień wcześniej wkroczyć w zupełnie nowy etap. Nie wyjaśniłeś tego, a co więcej zacząłeś prowadzić podobnie bezużyteczną dyskusje pisząc jakieś odczepki do osób, które starały się zrozumieć twoje motywacje w tamtym okresie. Przerzuciłeś się na felietony i odstawiasz podobną rolę pieczętując ją kilkoma bardzo mało trafnymi kontr-komentarzami.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.03.2009 09:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
mógłby napisać jeszcze kilka zdań komentarza, ale w dużej mierze byłoby to powtarzanie tego, co napisali już inni. jesteś w pierwszej klasie, więc nikt od Ciebie nie oczekuje wielkich dzieł. myślę, że to czego oczekujemy to solidnego przyłożenia się do tego co robisz i pisania bez błędów. a jeśli nie wyczerpiesz tematu, to w moim rozumieniu tego tematu, uzupełnieniem miałaby być późniejsza dyskusja. no ale najpierw musi być pełne zaangażowanie z Twojej strony. takie felietony tutaj to może być doskonała szkoła - potwierdzanie w praktyce tego, czego się nauczysz na warsztatach i wyrabianie sobie odpowiednich nawyków.
Paweł napisał(a):nie przyłożyłem się do tego 'felietonu' bo nie wiedziałem, że tak to będzie was raziło.
nas to nie raziło (a przynajmniej ja to tak odebrałem). my po prostu się dziwiliśmy, że to już jest ten zapowiadany felieton, który miał być substytutem Twojej listy. i że zrobiony jest dość niedbale, tym bardziej, że był pierwszy.
myślę, że jeszcze wiele razy w życiu się przekonasz jak ważne jest pierwsze wrażenie...
17.03.2009 11:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #28
 
Tylko, że ja traktowałem ten temat 'na luzie'. Co innego pisać CV, a co innego tekst dla kumpla prawda? No właśnie.
Zresztą... zdaję sobie sprawę, że mogło was zdziwić, że to już był pierwszy odcinek felietonu. Aczkolwiek jak napisałem... to był pierwszy odcinek. Przecież to oczywiste, że trzeba się w to wkręcić. Nie obrażam się za krytykę itd. Denerwują mnie zgryźliwe komentarze pokroju Listoholika... wiadomo dlaczego.

Co do samej treści felietonu. Staram się trenować pisanie. Natomiast na ten pierwszy odcinek nie miałem za bardzo pomysłu co napisać. Chciałem po prostu rozpocząć wątek felietonowy. Przecież moja lista tutaj też była tworzona od zera. Na początku były to puste nazwy nagrań i tyle.

Natomiast niestety tak się składa, że nie przesłuchuję właściwie płyt tak jak wy. Dlatego pewnie dla większości z was te felietony czy jak wy to nazwiecie będą po prostu nudne. Zresztą tak to jest, jak człowiek ma mało do powiedzenia w danej kwestii a chce dużo powiedzieć.
Ten pierwszy odcinek nie był taki reprezentatywny, napisany od czapy. Bo w gruncie rzeczy miałem plany wzbogacenia felietonu o jakieś linki.. nie wiem...
Chciałem się jakoś w to wkręcić.. i jak widać zachęciliście mnie do tego bardzo.
17.03.2009 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #29
 
Paweł napisał(a):w Twoim mniemaniu to ja chodzę jeszcze do przedszkola

dokładnie, do przedszkola, który w toalecie podgląda dziewczynki i dziwi się dlaczego one nie mają wacka Icon_razz2
bo tak sie tutaj właśnie mniej więcej zachowujesz.

a wszystkie komentarze odnoście tego Twojego pierwszego "felietonu" są bardzo trafne. zgadzam się z vingoe, uzi, saferłelem, ku3ą.
a Ty Pawle, zanim sie nauczysz pokory wymieszanej z profesjonalizem, to chyba duzo wody musi jeszcze upłynąć Icon_wink
18.03.2009 04:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #30
 
jako ktoś kto przez pewien czas zajmował się trochę dziennikarstwem pozwolę sobie napisać parę słów. Pawle, niestety Ci którzy powyżej zabrali głos mają rację, musisz radykalnie zmienić swoje podejście do sprawy, nie możesz postępować tak jak dotychczas. Nie chodzi mi o styl, jesteś jeszcze młody i to możesz wypracować (ale to wymaga ciężkiej pracy, na którą wczytując się w to co napisałeś nie jestem pewien czy masz ochotę). Jeżeli chcesz tutaj pisać felietony to je pisz, ale niech to będą felietony, a nie zlepki luźno powiązanych ze sobą myśli, niech to ma ręce i nogi, niech wątki nie kończą się zanim się zaczną. Ale rzecz która mnie najbardziej przeraża to Twoja wrażliwość na krytykę. Nikt tego co tutaj napisał nie zrobił ze złośliwości, wszyscy naprawdę chcieli Ci pomóc konstruktywnymi uwagami. Powiem Ci jedno- jeżeli rzeczywiście wiążesz z tym zawodem swoją przyszłość, to przemyśl swoje postępowanie. Jeszcze nie raz dostaniesz po dupie, jeszcze nie raz ludzie zmieszają Cię z gównem. Jeśli na takie uwagi jak tutaj reagujesz w ten sposób, nie wróżę Ci przyszłości.
18.03.2009 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy dzisiejsza muzyka traci emocje? prz_rulez 60 7 435 11.09.2019 12:23 PM
Ostatni post: Miszon
  Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ? Lombthorne 8 2 315 21.09.2018 11:36 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  Trochę inna muzyka z byłej Jugosławii prz_rulez 12 3 317 07.01.2015 07:09 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Muzyka wczoraj a dziś - czyli o kondycji dzisiejszej muzyki prz_rulez 118 19 937 14.12.2008 12:48 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości