Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLMT - druga ankieta do głosowania
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #121
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Dlaczego? Punktem wyjścia było przecież to, by dać szansę na zmianę głosów/zagłosowanie po raz pierwszy. Wynik topu powinien być jak najpełniejszy i obejmować wszystkie oddane głosy. W przeciwnym razie druga edycja nie będzie apgrejdem pierwszej, ale nota bene konkurencyjnym topem o równoważnych wynikach.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2019 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #122
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
EVENo napisał(a):jak mamy doliczać stare głosy
thestranglers napisał(a):gdyby ktoś chciał zmienić je to po prostu w określonym czasie na nowo zagłosuje
Nie wiem w czym tu widzisz problem Eveno. Myślę, że to byłoby salomonowe rozwiązanie, chociaż...
AKT! napisał(a):W przeciwnym razie druga edycja nie będzie apgrejdem pierwszej, ale nota bene konkurencyjnym topem o równoważnych wynikach.
Już wiem o co chodzi Arturowi. Na forum LP3 jest tak, że re-topy nie obejmują "starych" głosów. Zastanówmy się zatem, czy chcemy takich re-topów, czy bardziej "upgrade'ów" tego co było (wówczas mógłby się pojawić problem, czy to mają być całkiem nowe wątki czy jakoś doczepione do tamtych).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2019 04:33 PM przez neo01.)
20.08.2019 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #123
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Ja bym też wolał opcję: nowe głosy + doliczamy tych, którzy nie chcieli zagłosować po raz drugi.
Co do punktacji, to byłbym za głosowaniem, czy "nowi" powinni dostać 1, czy 2 punkty.
20.08.2019 07:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #124
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
A dlaczego nie 2?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2019 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #125
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Ogólnie jeżeli miałbym wybierać jakieś wyjście to wolałbym dogrywki do starych topów niż re-topy.
Ale jak widzę to przeważa opcja re-topów. A jeżeli tak to oczywiście zaczynamy od zera czyli nowe propozycje i nowe głosy. Jakoś kompletnie nie czułbym takiego układu, że po pierwsze nie byłyby brane nowe utwory i po drugie, że nowe osoby biorące udział w zabawie nie będą mogły zgłosić swoich propozycji. Ja np w topie Madonny chciałbym coś zgłosić coś z nowej płyty, a zakładając, że nie wyszła to np Has to be i Love song. Kolejna sprawa to pomysł z 20 wykonawcami jako bazy do plebiscytu. Pierwsza runda OK, ale w kolejnych plebiscytach dołączałbym nie pięć, a np osiem lub dziesięć kolejnych wykonawców nie dopuszczając trzech lub pięciu najsłabszych z poprzedniego. Po pierwsze w trzeciej rundzie mielibyśmy już mnóstwo tych, które wcześniej nie potrafiły się przebić, a po drugie jeżeli miałoby się to odbywać w wolniejszym tempie nie rosłaby przepaść czasowa między topem i re-topem.
20.08.2019 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #126
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
prz_rulez napisał(a):doliczamy tych, którzy nie chcieli zagłosować po raz drugi
Ale jak to można byloby zrobić, jak utworów na ktore głosowali może już nie być w zestawie propozycji bo opieranie się na starym zestawie jest dla mnie bez sensu. Teoretycznie można by od nowych osób przyjmować nowe propozycje, ale co z osobami, które chciałyby swoje zmienić, a poza tym te nowe utwory byłyby w gorszej pozycji, bo w przerzuconych głosach silą rzeczy by się nie znalazły.
20.08.2019 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #127
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Nowe utwory? Hmm, nie wiem, czy jest taka potrzeba.
Skoro znacząca większość chce dwa, to ładnie z waszej strony, w końcu jakiś miły gest w stronę forumowych "młodzików" Icon_wink
20.08.2019 07:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #128
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Osobiście jestem za re-topami. Dopuścić wszystkie utwory, które brały udział w starym głosowaniu, ale umożliwić zaproponowanie nowych utworów. Do osób, które zagłosowały w pierwotnym topie napisać PW i zapytać, czy chcą zmienić swoje głosy. Jeśli nie chcą lub nie odpowiedzą to doliczyć stare. Punkty zaliczać tylko tym osobom, które wcześniej nie głosowały, ale za to po 2 za głosowanie i po jednym za propozycję. Osoby, które wcześniej już proponowały mogą dodać jeszcze po jednym utworze, a ci, którzy nic wtedy nie dodali po dwa utwory.
20.08.2019 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
prz_rulez napisał(a):nie wiem, czy jest taka potrzeba
W takiej sytuacji to nie ma sensu robić re-topów tylko po prostu dodawać nowe głosy do starych topów.
I ja w wielu z re-topów, w których nie byłoby nowych utworów nie brałbym udziału bo nie widziałbym sensu. Przykładowo w topie Madonny z mojego top osiem byłby tylko jeden utwór, w topie Heya brakowałoby Wczesnej jesieni, Nie więcej i Błysku czyli trzech moich ulubionych utworów. Talk Talk - z moich ulubionych siedmiu nie ma tam niczego. Aerosmith nie analizowałem dokładnie, ale chyba nic Honkin' nie ma. Fleetwód - brakuje mojego top 5. Rodowicz bez Tonę i Nielojalności to dla mnie jakiś żart. Jakbym tam były po dwa utwory, które mógłbym zgłosić to miałoby to dla mnie jakiś sens, a tak to po cholerę się wygłupiać. Szczególnie w przypadku Madonny, FM czy TT, gdzie w zaproponowanych utworach prawie nic ciekawego znaleźć nie zdołałbym.
20.08.2019 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Kuba1201 napisał(a):Jeśli nie chcą lub nie odpowiedzą to doliczyć stare.
Przyjmijmy taką opcję, że połowa takich osób nie zagłosuje, a nowych głosujących będzie tyle, ilu się wycofało. Wtedy na nowe utwory będzie szanse miało oddać głosy tylko 2/3 ogółu głosujących. To praktycznie oznacza straconą pozycję.
Kuba1201 napisał(a):Osoby, które wcześniej już proponowały mogą dodać jeszcze po jednym utworze, a ci, którzy nic wtedy nie dodali po dwa utwory.
To baza utworów będzie ogromna i wybór najlepszego zajmowałby mnóstwo czasu.
20.08.2019 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #131
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
(19.08.2019 06:22 PM)neo01 napisał(a):  Moja propozycja jest taka, żeby osoby, które nie uczestniczyły w topach przed swoją aktywnością na forum, miały możliwość to uzupełnić, czyli po prostu oddać głosy w danym topie i nastąpiłaby aktualizacja wyników.
a to była taka prosta i fajna propozycja...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.08.2019 09:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #132
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Jestem po tym wszystkim co czytam absolutnie przeciwny dodawaniu własnych propozycji. Miały być dodawane po prostu głosy nowicjuszy, a widzę, że niektórzy chcą ugrać tu jeszcze dodatkowe utwory. Stanowcze nie. Zamknąłem przyjmowanie propozycji, przypominam. Icon_twisted
20.08.2019 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #133
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
thestranglers napisał(a):Jestem po tym wszystkim co czytam absolutnie przeciwny dodawaniu własnych propozycji.
Jeżeli miałby to być re-top to tylko z nowym zestawem propozycji. Inaczej nie ma to sensu i po prostu dorzucamy nowe głosy i aktualizujemy wyniki.
20.08.2019 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #134
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
kajman napisał(a):Jeżeli miałby to być re-top
A kto powiedział, że ma być? Co jest na tym nielubianym przeze mnie forum to jest tam, a co jest tu to jest tu.
20.08.2019 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #135
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
thestranglers napisał(a):Zamknąłem przyjmowanie propozycji, przypominam.
I słusznie, tego się trzymaj! Icon_smile
Dzięki Yacy za przypomnienie punktu wyjścia, bo rzeczywiście chyba zaczęło się to wszystko trochę rozmydlać. I przy okazji fajnie że Ci się pomysł spodobał.
To co, dochodzimy do jakichś konkluzji czy tworzymy ąkietę? Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2019 10:14 PM przez neo01.)
20.08.2019 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #136
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
thestranglers napisał(a):Co jest na tym nielubianym przeze mnie forum
Czemu nielubianym? Icon_sad
20.08.2019 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #137
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Bo ktoś tam nie chciał mnie z tego powodu, że miałem listę, która nie miała się do tej trójkowej nijak. Zresztą nie tęsknię, z tego co się domyślam nie wychodzi się tam z trójkowego sosu. Icon_rolleyes
20.08.2019 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #138
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Eeee, nie, mylisz się. Przynajmniej już tak nie jest.
A jednym idiotą naprawdę nie warto się przejmować i przez to skreślać całe forum.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2019 10:27 PM przez prz_rulez.)
20.08.2019 10:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #139
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
(20.08.2019 10:13 PM)neo01 napisał(a):  rzeczywiście chyba zaczęło się to wszystko trochę rozmydlać.
była kiedyś - dział nawet ciągle jest Icon_wink2 - Topłyta.
był termin i podsumowanie.
jeśli ktoś był chętny to dorzucał swoją kolejność i była aktualizacja.

wiem, że jest różnica między płytą, a zestawem utworów. chodzi mi o mechanizm
serio trzeba tworzyć kolejne topy?
z tego co było na początku to chodziło o nowych lub "zapominalskich" użytkowników. i oczywiście niech mają te 2 pkty.

jest jeszcze tylu niestopowanych Icon_razz wykonawców.
dajmy im szanse...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.08.2019 10:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #140
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Yacy napisał(a):była kiedyś - dział nawet ciągle jest - Topłyta.
A wiesz że myśląc o aktualizacji wyników też miałem takie skojarzenie? Icon_smile
Yacy napisał(a):jest jeszcze tylu niestopowanych wykonawców.
dajmy im szanse...
A to też fakt, że lepiej więcej energii poświęcić "nowym".

prz_rulez napisał(a):Eeee, nie, mylisz się. Przynajmniej już tak nie jest.
No tak, teraz tematy listowe, jak cotygodniowe komentowanie mocno podupadło, niestety (pewnie spora w tym zasługa tego wyżej wspomnianego osobnika), natomiast ciekawe rzeczy (w tym sensie) dzieją się w topach, myślę że warto sprawdzić jeśli ktoś niekoniecznie lubi trójkowe klimaty...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2019 10:33 PM przez neo01.)
20.08.2019 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) thestranglers 1 460 83 951 Wczoraj 06:49 AM
Ostatni post: thestranglers
  Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) Dyfeomorfizm 355 7 782 06.04.2022 05:49 PM
Ostatni post: kajman
  Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021) thestranglers 148 4 810 27.04.2021 11:56 AM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021) thestranglers 53 2 013 29.03.2021 09:50 AM
Ostatni post: thestranglers
  Ranking do PLMT thestranglers 2 1 919 08.08.2019 08:19 AM
Ostatni post: neo01
  PLMT - druga ankieta do głosowania - wyniki thestranglers 0 673 01.10.2018 08:06 PM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - Ankieta do głosowania thestranglers 13 2 493 05.11.2017 03:47 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości