Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porady w sprawie słuchawek
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Porady w sprawie słuchawek
Szukam jakichś nieco lepszych słuchawek, maksymalnie do 80 złotych. Mogą być headphones, ale obawiam się, że sensowne w tej cenie będą tylko earphones. Nie zależy mi jakoś bardzo na jakości dźwięku, o ile nie będzie to coś gorszego niż na poziomie chińskich słuchawek za 5 złotych + i tak część z tego, czego będę słuchać, to będą audiobooki, za to chciałbym, żeby kabelki były na tyle wytrzymałe, by przetrwały chociaż rok...

Macie jakieś polecanki w zanadrzu?
19.09.2018 08:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Porady w sprawie słuchawek
W tej cenie będzie ciężko, a headphones tym bardziej. Aczkolwiek jakiś czas temu były fajne Philipsa za 80 (nie wiem, czy znajdę jaki to model). Za stówę chociaż to p. Osobiście używam ostatnio słuchawek, które były w pudełku z telefonem i przetrwały już ponad rok.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.09.2018 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Porady w sprawie słuchawek
Szkoda, że ja do swoich telefonów dostawałem tylko szajs...
A za stówę to...?
19.09.2018 08:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Porady w sprawie słuchawek
mnie raz tylko do jakiegoś samsunga przydarzyły się sensowne; do ostatniego telefonu w ogóle mi nie dali
nie jestem słuchawkowym ekspertem; sam kupuję earphonesy za 20-25 złotych, ostatnie panasonica z media markt kupowałem dość dawno temu, ale chyba już w tym roku i nadal się trzymają, a korzystam codziennie; zauważyłem, że dłużej wytrzymują, jak jack jest zgięty pod kątem 90 stopni, bo zwykle w tym miejscu kabel się przerywa

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2018 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Porady w sprawie słuchawek
Taaak, ale nie zawsze masz możliwość zginania go w ten sposób. No i kwestie typu trzymanie słuchawek w kieszeni itd...
Właśnie dlatego szukam czegoś, co mi wytrzyma.
Aczkolwiek ostatnio kupiłem w Kauflandzie słuchawki za 8,99 i zastosowano w nich coś oczywistego, ale oczywiście celowo często niestosowanego - grubsze kable! Szkoda, że tylko w dolnej części, a nie bezpośrednio przy słuchawkach, ale dobre i to.
20.09.2018 01:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: Porady w sprawie słuchawek
Ja ostatnio do telefonu dostałem bardzo dobre słuchawki. Tak się składa, że gdy ktoś się pyta co chcę na urodziny czy pod choinkę - Odpowiedź jest tylko jedna. Chcę słuchawki Icon_biggrin I stąd rzadko posiadam takie dtylematy.
Ostatnio na urodzinki dostałem od przyjaciół świetne słuchawki bezprzewodowe i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie latania z kablem. A za to trzeba płacić. Wtedy 200 zł to taki start. Ponadto jak chcesz na kablu - to zależy jakie masz preferencje - bo jesli biegasz lub uprawiasz sport - to tanie też się nie sprawdzają - bo wypadają z uszu. Jak już za taką cenę to dobrze prezentuje się Pioneer, np. Miałem Pioneer SE-E3. Umarły po trzech latach - kabel przy wejściu aux. Natomiast jest pomysł jak wzmocnić kabel przy jacku za pomocą sprężynki, więc mogły pociągnąc dłuzej, gdybym zastosował ten knif. Słuchawki za 30 zł to niestety lipa, bo dźwięk jest marny.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.09.2018 09:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Porady w sprawie słuchawek
Okej, za bezprzewodowe byłbym w stanie zapłacić tyle Icon_wink Tylko musiałbym znać ich trwałość. I jakąś konkretną rekomendację mieć. A w temacie bezprzewodowych to już jestem totalna lama z Winampa.
20.09.2018 10:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Porady w sprawie słuchawek
Ja nie będę rekomendował - używam beyerdynamic byron bt - jestem zadowolony - choć musiałem się odpowiednio z nimi oswoić. Dobre opinie ma np. Jabra Elite 25e lub Fresh N Rebel Lace Sports albo fajne do biegania Edifier W296 Bluetooth.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.09.2018 10:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Porady w sprawie słuchawek
Co rozumiesz przez "oswoić"?
No ja do biegania to tylko w niewielkim stopniu będę potrzebował, raczej w trasie, po mieście itd.
Jedyne, co mnie trochę martwi, to to, że takie słuchawki są niestety gorącym łupem dla złodziei... :/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2018 10:45 AM przez prz_rulez.)
20.09.2018 10:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: Porady w sprawie słuchawek
Otóż błąd. Moje doświadczenia wskazują na:
Nie złodziej jest kłopotem, tylko, to, że się zawieruszą w ferworze. Dlatego każdorazowo wkładam do twardego futerału na okulary, jeśli odkładam na dłużej.
Przy krótkiej przerwie ściągam i też daję do futerału. Mogą spaść, jak będzie się wsadzało do kieszeni. Nie ufałbym też magnesikom, usupiają czujność. Nie wkładać do torby samopas. No i nie ciągnać za jedną słuchawkę, bo może kabel się wysunąć (taka pokusa może się pojawić)
Oswojenie się polagało na tym, że biegając wylatywały z uszu i uderzały o szyję, co powodowało stukanie, wstrząsy i też wylatywanie z uszu. Nawet przy chodzeniu czasem ciężar kabla powoduje ciągnięcie słuchawek w dłó. Więc okiełznuję je trzymając sam kabel pod czapką. https://photos.app.goo.gl/qbwvcTmqBuKdKZ8KA . To uniemożliwia trzęsawicę, słuchawki nie wypadają i ładnie spod czapki wystaje mi pilot nie zmieniający położenia. Ważne, by czapka była wygodna Icon_smile BT nie maja klipsa ani nasadku nausznej. Natomiast dźwięk jest potęzny! Złodziejami bym się nie przejmował. Są one bardzo dyskretne. Gorzej z wielkimi klocami za grube pieniądze.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2018 11:02 AM przez dziobaseczek.)
20.09.2018 10:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Porady w sprawie słuchawek
Czekaj, bo ja już się pogubiłem, o których mówiliśmy. Byłem przekonany, że mówisz o headphonesach bezprzewodowych Icon_biggrin A tymczasem chodziło Ci o earphonesy. W sumie to nigdy nie spotkałem się z earphonesami bezprzewodowymi Icon_smile
Kurczę, mam mętlik w głowie, a na coś będę musiał się zdecydować i to prędko.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2018 02:41 PM przez prz_rulez.)
20.09.2018 02:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości