Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paweł TOP 20 /06.03.09/
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Paweł TOP 20 /06.03.09/
Czas na niewielkie, ale dość znaczące zmiany. Rozpoczęła się taka mini kampania listy... a tak, żeby zachęcić innych użytkowników także do komentarzy, przeglądania nowych notowań. Układ listy generalnie był dobry, jednak co za dużo to niezdrowo, dlatego kilka ulepszeń (mam nadzieję, że ulepszeń Icon_wink2 ) jest. Przejdźmy jednak do samej listy.

Coldplay ze swoim Life In Technicolor II trzyma się już dość długo i myślę, że na pozycji lidera jeszcze się utrzyma. Choć.. do czasu. Edyta wciąż nie daje za przegraną, T. Love bez zmian. Tak prezentuje się czołówka podium. W tle atakuje MGMT z nagraniem Kids, a w notowaniu 79-tym (tym) wchodzi na listę także cover tego nagrania, o którym za chwilę.


Chciałem teraz słów kilka o nowościach powiedzieć:

Darius & Finlay - Do It All Night - Tutaj akurat zbytnio rozpisywać się nie będę. Kawałek typowo Eskowy, ale ostatnio mi się nawet bardzo spodobał. Dostrzegam w nim to, czego nie dostrzegam w innej typowej 'papce muzycznej'. Po prostu coś ma w sobie. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że nie jest to jakieś nagranie na dłużej. Pewnie mi się prędko znudzi.

Wspominałem o coverze MGMT - Kids. Ostatnio troszkę słuchałem tych coverów. Ba! Nie wiedziałem, że także The Kooks zcoverowali to nagranie! Natknąłem się jednak na ciekawszą wersją żeńskiego zespołu The Mentalists, który to nagrał Kids w wersji, w której każdy dźwięk oprócz wokalu został wygenerowany za pomocą iPhone'a i iPoda Touch. Całość możecie wysłuchać w linku pod listą. Efekt aż taki powalający może nie jest, ale jednak... miłe zaskoczenie. Icon_wink2

O Depeche Mode mówi się na tym forum dużo. Odzwierciedlenie swoje ma na liście. Myślałem szczerze mówiąc, że wejdzie wyżej. Jednak...tak się nie stało.

No i co no.. The Prodigy. Nie lubię tego zespołu, ten kawałek jednak jakoś został w pamięci.

Na koniec.. w ramach promocji filmu "Kochaj i Tańcz" Afromental. Icon_razz

[center][Obrazek: deuxlk.jpg][/center]

Lp. Poprz. M. Ilość Tyg. Wykonawca i Tytuł

01. 01. 06. Coldplay - Life In Technicolor II
02. 04. 09. Edyta Górniak - To Nie Tak Jak Myślisz
03. 03. 05. T. Love - Prawdziwe Życie[/color]
04. 02. 10. Razorlight - Wire To Wire
05. 08. 05. MGMT - Kids
06. 05. 12. Guns N' Roses - This I Love
07. 16. 12. Kings Of Leon - Use Somebody
08. 06. 06. Brainstorm - French Cartoon
09. 07. 07. James Morrison Feat. Nelly Furtado - Broken Strings
10. 14. 05. Guns N' Roses - Better

11. 10. 05. Rafał Olbrychski - Tatango
12. 11. 09. Snow Patrol - Take Back The City
13. 13. 07. Bruce Springsteen - Working On A Dream
14. 09. 08. Franz Ferdinand - Ulysses
15. 15. 04. Snow Patrol - Crack The Shutters
16. 17. 12. The Cure - Underneath The Stars
17. NE. 01. Darius & Finlay - Do It All Night
18. 24. 02. The Killers - Spaceman
19. 23. 02. Jem - It's Amazing

20. 18. 07. AC/DC - Big Jack

21. 20. 06. The Fray - You Found Me
22. 12. 05. U2 - Get On Your Boots
23. NE. 01. The Mentalists - Kids
24. 19. 08. Alicia Keys & Jack White - Another Way To Die
25. NE. 01. Depeche Mode - Wrong
26. NE. 01. The Prodigy - Omen

27. 26. 02. 3 Doors Down - Let Me Be Myself
28. 27. 02. Janusz Panasewicz - Włóczykij
29. NE. 01. Afromental - Pray 4 Love
30. 29. 02. Bryan Adams - She's Got A Way


WYPADLI:
Plateau - Słowiański
Kasia Kowalska - A Ty Czego Chcesz
Portishead - We Carry On
Bruce Springsteen - My Lucky Day
Basia & Phil Richardson - Masquerade


TUTAJ MIAŁA BYĆ LISTA NIEZAŁAPANYCH ale się nie załapała już do tego notowania. Icon_lol
Stwierdziłem, że nie ma ona sensu bytu.. zmienił się troszkę system tych propozycji. Powiedzmy, że dyskusję o tym zostawmy sobie dla siebie. Icon_wink2
Natomiast dla tych, którzy nie znają nowości, lub chcieliby posłuchać, prezentuję linki do Youtube poniżej.
No i oczywiście jeśli macie jakieś propozycje co do samej listy, jej tworzenia, bajerów 'przy-listowych' to zapraszam do komentowania. Myślałem o takim własnym felietonie na jakiś muzyczny temat, ale to jak będę miał więcej czasu lub się lepiej czasowo zorganizuję. A teraz już nowości:


[center]Darius & Finlay - Do It All Night
The Mentalists - Kids
Depeche Mode - Wrong
The Prodigy - Omen
Afromental - Pray 4 Love
[/center]
06.03.2009 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Z nowości najbardziej lubię Omen. Znów pojawia się tekst, że grupy nie lubisz, ale utwór został w pamięci (zostanie w pamięci powoduje, że numer ma miejsce w top 30?). Chyba jednak nie taki złe to The Prodigy Icon_smile Pozostałym nowościom przyjrzę się przez youtube. Na podium złe ruchy. Skok Edyty i nudne T-Love za plecami Coldplay. Kto to zmieni? Oby Kids, może Use Somebody. Portishead wypadło z listy. Pewnie wróci heheh. Spaceman pięknie w górę, a U2 dużo straciło. Jest na pozycji na której powinno być już kilka tyg. temu zanim zaczęło niespodziewanie iść w górę. Franz zaczyna spadać, jak u mnie. Podobne rejony już osiągnął na naszych listach. Nie wiem czemu pominąłeś Omen i nie dałeś linku do niego - popraw.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.03.2009 04:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Aha, jeszcze jedno. Pisz felietony, poczytam chętnie. Nie mów, że nie masz czasu, bo zamiast kilku bajerów (jak to określiłeś) mógłbyś spokojnie mieć czarną i wyblakłą listę (bo w muzyce siła jak sam w pewien sposób informujesz w reklamie) i do tego elegancki felieton.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.03.2009 04:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
 
Paweł napisał(a):01. 01. 06. Coldplay - Life In Technicolor II
lider ciągle rewelacyjny
Paweł napisał(a):14. 09. 08. Franz Ferdinand - Ulysses
ale jednak szkoda, że spada
fajnie, że jest kilka słów o nowościach i linki do youtube Icon_razz
zmiany na plus Icon_wink2
06.03.2009 04:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Abok Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
Bardzo cieszę się z debiutu The Prodigy. Co do pozostałych nowości... "Wrong" jeszcze daje radę, choć wątpię by załapał się na moją listę. Reszta to zdecydowanie nie to, szkoda.
06.03.2009 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Widziałem jakiś czas temu ten "cover" Kids - pomysłowe, ale żeby zaraz na listę? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.03.2009 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
Spodobał mi się. Icon_smile2
06.03.2009 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
Ta Edyta za wysoko coś, u mnie też była, ale nie na podium Icon_smile2

oo Afromental coś nagrali zaraz sprawdzę, co to za twór Icon_mrgreen

Lubię Lady Pank, Strach się bać było nawet do ogarnięcia, ale ten włóczykij to jest szczyt żenady (dobrze, że w dół). Poza tym cieszy mnie skok Jem i Gnusów.
Szata graficzna bardzo ładna tylko nowości za dużą czcionką zrobione Icon_smile2.
06.03.2009 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Wizualnie za wiele się nie zmieniło a miały być takie zmiany Icon_razz

01. 01. 06. Coldplay - Life In Technicolor II
02. 04. 09. Edyta Górniak - To Nie Tak Jak Myślisz
05. 08. 05. MGMT - Kids
08. 06. 06. Brainstorm - French Cartoon
09. 07. 07. James Morrison Feat. Nelly Furtado - Broken Strings
14. 09. 08. Franz Ferdinand - Ulysses
18. 24. 02. The Killers - Spaceman
19. 23. 02. Jem - It's Amazing
22. 12. 05. U2 - Get On Your Boots
24. 19. 08. Alicia Keys & Jack White - Another Way To Die
25. NE. 01. Depeche Mode - Wrong
26. NE. 01. The Prodigy - Omen

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
06.03.2009 11:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 464
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #10
 
Ciekawa szata graficzna. Niemniej mała uwaga - skoro nowości są wyróżnione większą czcionką niż inne utwory, to dobrze by było, by taką samą wielkością czcionki były oznaczone te pozycje w pozostałych kolumnach.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
07.03.2009 01:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
Coldplay długo trzyma. U mnie jest ciągle w drugiej dziesiątce i jakoś wyżej nie udaje się im wskoczyć. Mam nadzieję że Ulysses jeszcze pójdzie w górę. I U2 mocno spadliIcon_sad Podobają mi się dwie nowości: DM i Prodigy. A ten Darius & Finlay słyszałem. No nie lubię tego w każdym razie Icon_razz
08.03.2009 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
kolej_grzesiek napisał(a):Niemniej mała uwaga - skoro nowości są wyróżnione większą czcionką niż inne utwory, to dobrze by było, by taką samą wielkością czcionki były oznaczone te pozycje w pozostałych kolumnach.
Nie, bo byłoby krzywo!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.03.2009 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości