Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top The Smiths
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #81
RE: Mychartsowy Top The Smiths
o Gdyni... czyli co, kolejny raz będę już kontent? Icon_smile
13.09.2018 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Mychartsowy Top The Smiths
A mogę spytać o jakie gesty chodzi?
13.09.2018 11:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #83
RE: Mychartsowy Top The Smiths
(13.09.2018 06:45 PM)Artur.O napisał(a):  
(13.09.2018 03:35 PM)kajman napisał(a):  
mike napisał(a):w gitarze Carlosa Santany
Świetny pomysł na top. Może zgłoszę. To dopiero jest mistrz.
I z tym się zgadzam całkowicie. Icon_biggrin

Oooo! Jestem jak najbardziej! To byłaby dopiero muzyczna podróż Icon_wink Zajmijmy się w końcu prawdziwymi legendami.
14.09.2018 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #84
RE: Mychartsowy Top The Smiths
w opozycji do tych udawanych? xd

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2018 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: Mychartsowy Top The Smiths
mike napisał(a):Zajmijmy się w końcu prawdziwymi legendami.
Dla mnie nie jest legendą lecz realnie żyjącym znakomitym muzykiem.
14.09.2018 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #86
RE: Mychartsowy Top The Smiths
prz_rulez napisał(a):A mogę spytać o jakie gesty chodzi?
https://www.antyradio.pl/Radio/Radio-New...ERIA-23905
14.09.2018 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: Mychartsowy Top The Smiths
No tak, zdjęcie w linku bardzo wymowne Icon_lol
Ja bym wolał, żeby Gahan szalał muzycznie, a nie tylko na scenie. Pewnie złapałby mnie spory dysonans na takim koncercie.
14.09.2018 08:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #88
RE: Mychartsowy Top The Smiths
może raz jeszcze spróbuję wrócić do tematu: jaki był Wasz pierwszy poznany utwór Kowali?
14.09.2018 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
RE: Mychartsowy Top The Smiths
No cóż... Świadomie to ja po raz pierwszy usłyszałem Morrisseya solo. A "How Soon Is Now" to myślałem, iż jest utworem Tatuszek Icon_lol

No to ja teraz oryginalnie coś wrzucę: https://www.thenational.ae/arts-culture/...hs-1.27754
15.09.2018 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
RE: Mychartsowy Top The Smiths
U mnie to oczywiste - to co było pierwsze na LP3 czyli What Difference Does It Make?
16.09.2018 09:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #91
RE: Mychartsowy Top The Smiths
ja dopiero koło 1996 roku usłyszałem w Muzycznej Poczcie UKF Girlfriend in a Coma, wcześniej nie wiem czemu ale było embargo na utwory The Smiths w Trójce, może przesadzam, ale przy tak niewątpliwie wielkim wpływie na rozwój muzyki w latach 80 byli skrzętnie pomijani w polskim eterze, jest to zastanawiające swoją drogą... dziś zresztą nie jest lepiej
16.09.2018 10:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
RE: Mychartsowy Top The Smiths
Ale pytanie gdzie mieli ten wpływ. No w Polsce był on dość niewielki. Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że w Wielkiej Brytanii było embargo na Modern Talking Icon_wink (Wiem, niektórzy się oburzą, ale uważam, że Modern Talking miało równie wielki wpływ na muzykę jak The Smiths. A że jedna jest uważana za arcydzieło, a druga za kał - no to już nie moja zasługa...).
16.09.2018 12:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #93
RE: Mychartsowy Top The Smiths
(14.09.2018 10:38 PM)thestranglers napisał(a):  może raz jeszcze spróbuję wrócić do tematu: jaki był Wasz pierwszy poznany utwór Kowali?

"A Rush and a Push and the Land is Ours", kiedyś ściągnięte pół-przypadkowo ze ś.p. Wrzuty. Zdziwiło mnie wtedy tym, że nie brzmiało to jak coś, co bym nazwał indie, tylko jakiś... staromodny pop? Dopiero z 2 lata później, jak słuchałem debiutu, to brzmiało bardziej jak indie, choć jeszcze nie do końca wtedy się z tym przegryzłem.

(16.09.2018 12:51 PM)prz_rulez napisał(a):  Ale pytanie gdzie mieli ten wpływ.
No cóż, w muzyce anglosaskiej mieli dość spory. Chyba co czwarty zespół indie się powołuje na między innymi The Smiths. A w Polsce nawiązywali tacy przypadkowi pseudoalternatywni grajkowie jak Myslovitz. Icon_wink

Cytat:Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że w Wielkiej Brytanii było embargo na Modern Talking Icon_wink
No cóż, Brytyjczycy zamiast Modern Talking (które zresztą miało jeden duży hit na Wyspach) mieli zespoły w rodzaju OMD, Depeche Mode czy Pet Shop Boys, wobec których MT jest raczej drugorzędne. Icon_razz2 Poza tym nie zgadzam się z tym porównaniem, bo ono fałszuje obraz rzeczy. To my, jak i reszta Europy, wówczas się zapatrywaliśmy w muzykę brytyjsko-amerykańską (nasza scena rockowa zawsze była wtórna w stosunku do niej), a redaktorzy Trójki przemycali co mogli zza żelaznej kurtyny. Ale Kowalscy chyba jednak byli za mało... "rockowi" dla naszych rockowych słuchaczy, a bariera językowa też robiła swoje.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
16.09.2018 04:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
RE: Mychartsowy Top The Smiths
Artur.O napisał(a):No cóż, w muzyce anglosaskiej mieli dość spory. Chyba co czwarty zespół indie się powołuje na między innymi The Smiths.
No tak, tam mieli niebagatelni.
Artur.O napisał(a):A w Polsce nawiązywali tacy przypadkowi pseudoalternatywni grajkowie jak Myslovitz. Icon_wink
Pominę tę złośliwość Icon_wink Nie wiem, jakie były inspiracje poszczególnych członków, ale oni mi się zawsze z britpopem kojarzyli, a nie z The Smiths.
Artur.O napisał(a):No cóż, Brytyjczycy zamiast Modern Talking (które zresztą miało jeden duży hit na Wyspach)
To był BARDZO minor hit.
Artur.O napisał(a):mieli zespoły w rodzaju OMD, Depeche Mode czy Pet Shop Boys, wobec których MT jest raczej drugorzędne.
A ja bym się nie do końca zgodził. Poza tym, skoro nawet taka Sabrina mogła dojść do top 3... To chyba raczej nie ten argument zaważył.
Artur.O napisał(a):Poza tym nie zgadzam się z tym porównaniem, bo ono fałszuje obraz rzeczy. To my, jak i reszta Europy, wówczas się zapatrywaliśmy w muzykę brytyjsko-amerykańską (nasza scena rockowa zawsze była wtórna w stosunku do niej), a redaktorzy Trójki przemycali co mogli zza żelaznej kurtyny.
Ale też nie przesadzajmy, że wszystko było tylko kopią. No i akurat w italodisco i pochodnych uważam, że Włosi i Niemcy byli świetni Icon_smile
Artur.O napisał(a):Ale Kowalscy chyba jednak byli za mało... "rockowi" dla naszych rockowych słuchaczy, a bariera językowa też robiła swoje.
Bo Led Zeppelin i Pink Floyd bariery językowej nie mieli Icon_wink Ale coś w tym było, że i w latach 80-tych, i w 90-tych, Polacy woleli brzmienia bardziej "amerykańskie" (nawet, jeśli niekoniecznie ze Stanów Zjednoczonych), z kilkoma wyjątkami typu Oasis. + niszę zapełniały czasami różne wystrzały typu Omega czy (zwłaszcza pod koniec lat dziewięćdziesiątych) zespoły z Niemiec.
16.09.2018 04:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #95
RE: Mychartsowy Top The Smiths
prz_rulez napisał(a):Pominę tę złośliwość Icon_wink Nie wiem, jakie były inspiracje poszczególnych członków, ale oni mi się zawsze z britpopem kojarzyli, a nie z The Smiths.
ech, ja z kolei opinię, że Myslovitz to 'britpopowy' zespół uważam za spore nadużycie, chodliwe w ówczesnych latach w obliczu popularności Oasis; nawiasem mówiąc nie przychodzą mi teraz jednoznaczne skojarzenia Artura and Co. z Kowalami, ale myślę, że mają całkiem blisko do nich
16.09.2018 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #96
RE: Mychartsowy Top The Smiths
(16.09.2018 04:33 PM)prz_rulez napisał(a):  No tak, tam mieli niebagatelni.
Czyli wszystko jasne. Icon_smile

Cytat:ale oni mi się zawsze z britpopem kojarzyli, a nie z The Smiths.
Ale britpop to po prostu zbiorcze określenie wszystkich zespołów z lat 90., które nawiązywały do brytyjskich nie-hardrockowych zespołów z poprzednich dekad. Od Rzuków i Kamyków, przez Sex Pistols i Bowiego, po Kowalskich. Icon_smile Masz tam Kenickie obok Gene obok Oasis obok Pulp... cały przekrój.

Cytat:
Artur.O napisał(a):No cóż, Brytyjczycy zamiast Modern Talking (które zresztą miało jeden duży hit na Wyspach)
To był BARDZO minor hit.

Czy czwarte miejsce to minor? Rzecz pod medytację.

Cytat:Poza tym, skoro nawet taka Sabrina mogła dojść do top 3...
"Brother Louie" doszło do top 4. Niewielka różnica.

Cytat:No i akurat w italodisco i pochodnych uważam, że Włosi i Niemcy byli świetni Icon_smile
Zależy jakie. Morodera lubię. Icon_smile

Cytat:Bo Led Zeppelin i Pink Floyd bariery językowej nie mieli Icon_wink
Zupełnie inna jest rola tekstów w fenomenie Kowalskich a inna u zespołu na L i Z.

Cytat:Ale coś w tym było, że i w latach 80-tych, i w 90-tych, Polacy woleli brzmienia bardziej "amerykańskie" (nawet, jeśli niekoniecznie ze Stanów Zjednoczonych), z kilkoma wyjątkami typu Oasis. + niszę zapełniały czasami różne wystrzały typu Omega czy (zwłaszcza pod koniec lat dziewięćdziesiątych) zespoły z Niemiec.

Jakie to amerykańskie brzmienia były popularne? Icon_razz2 Raczej przekrój przez największe bestsellery (i chyba jednak bardziej brytyjskie niż amerykańskie, Marillion jest u nas znane lepiej niż Kansas czy The Eagles), czasem jakiś uan hit wonder typu The Bolshoi stawał się niemal kultowy i miał więcej przebojów. To odnoszę do lat 80., bo upadek komuny i grunge dużo zmieniły. Muzyki z Niemiec faktycznie było sporo w latach 90. w polskich mediach, aż zastanawia mnie, co się stało z tamtejszą sceną obecnie.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2018 11:34 PM przez Dobromiera.)
16.09.2018 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: Mychartsowy Top The Smiths
Artur.O napisał(a):Czy czwarte miejsce to minor? Rzecz pod medytację.
Przepraszam, mój błąd. Ubzdurało mi się, że mieli tylko jeden utwór w top 75 i to z 7 z przodu. Skąd mi się to wzięło? Nie mam pojęcia...
17.09.2018 12:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #98
RE: Mychartsowy Top The Smiths
Zgłoszone utwory:

This Night Has Opened My Eyes
Some Girls Are Bigger Than Others
Girlfriend In A Coma
There Is A Light That Never Goes Out
How Soon Is Now
This Charming Man
Panic
Sheila Take A Bow
William It Was Really Nothing
I Want The One I Can't Have
Bigmouth Strikes Again
Please, Please, Please Let Me Get What I Want
Never Had No One Ever
Heaven Knows I'm Miserable Now
That Joke Isn't Funny Anymore
The Boy With the Thorn in His Side
The Queen Is Dead
Shoplifters Of The World Unite
Death of a Disco Dancer
Shakespeare's Sister
Asleep
Miserable Lie
Reel Around The Fountain
A Rush and a Push and the Land Is Ours
What Difference Does It Make?
Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me
I Started Something I Couldn’t Finish
The Headmaster Ritual
Girl Afraid
Frankly, Mr. Shankly
Cemetry Gates
I Know It's Over
Hand in Glove
Pretty Girls Make Graves
London
Sweet And Tender Hooligan
Meat is Murder
Barbarism Begins At Home
Stop Me If You Think You've Heard This One Before
Rubber Ring

Głosujecie na swoje Top10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

barb42
kajman
thestranglers
Yacy
Tomekk
dziobaseczek
albarn
TomaszBr
Artur.O
1981

AKT!
mike
wwas
Sundrajta
Szymek79
17.09.2018 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: Mychartsowy Top The Smiths
Uch, mało czasu zostało... Proponuję więc przedłużyć chociaż o pół godziny Icon_lol
17.09.2018 04:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #100
RE: Mychartsowy Top The Smiths
ech... no niech będzie
17.09.2018 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości