Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #201
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Nie wiem, albo musiałeś wtedy nagrywać z kimś innym, albo Bodeczek pojawił się jeszcze nie po to, żeby się pożegnać... To wiem na pewno, że byłam bardzo zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że pojechał bez żadnego odpoczynku...
no to bardzo mocno nam się rozjeżdżają wspomnienia... Icon_rolleyes
ja mam gdzieś nieobrobiony materiał z tego nagrywania i może tam by było coś nagrane, co potem było wycięte...

i w prawie najważniejszym momencie spore zaległości mi się zrobiły...

"Ostatnie wspólne zdjęcie". pewniak. wiadomo było. tzn. tak mi się wydawało Icon_mrgreen. ale postęp w topie robi wielkie wrażenie. ciekawe gdzie będzie jakimś następnym razem...
"Don't Dream It's Over". ależ wysoko! mi się kojarzy nie tyle z 500. notowaniem, co ogólnie z tymi czasami, gdy wchodziłem w słuchanie muzyki. podobało mi się, ale na mojej liście nie było.
"Always On My Mind". tak, w wersji PSB poznane na początku, dopiero później inne wersje. to taki jeden z najbardziej "moich" tekstów. chyba najbardziej "moich" jakie mogę sobie wyobrazić... U mnie w wersji Presleya jedynie pod koniec 6. setki.
"Eli lama Sabachtani" aż tak bardzo mi się nie podobało jak ogółowi. u mnie na liście zatrzymało się na miejscu 11.
"Going Home". ależ wysoko! Icon_smile2
"(I've Had) The Time of My Life". a nie mówiłem, że jeszcze coś z Dirty Dancing? Icon_wink2 powinienem pamiętać, skoro było w dwudziestce, ale pisałem raczej na czuja. uwielbiam! tzn. u mnie w 3. setce Icon_wink2.
"Chciałbym umrzeć z miłości". cóż za stałość w uczuciach Icon_wink2. u mnie w setce! mój ukochany utwór Myslovitz, bezsprzecznie!
"Brothers In Arms"... kiedyś na podium...
"The Lady In Red". u mnie 3. setka. znaczy - uwielbiam! Icon_wink2
"Nothing Compares 2U". u mnie miejsce 24.! więc nie muszę komentować Icon_wink2.
"(Everything I Do) I Do It For You". czyżby to był nasz wspólny ulubiony utwór? tzn. - gdyby stworzyć funkcję dwóch argumentów f(x,y), gdzie x to pozycja u Ciebie, y to pozycja u mnie oraz f(x,y)=x+y, to czy dla "Everything I Do" wynik byłby najmniejszy? Albo gdyby f(x,y)=max(x,y). Tak, mi też się kojarzy z 500LP3, ale również, i to nawet bardziej, z tymi moimi początkami. bo to był mój pierwszy elpetrójkowy nr 1.
"Śpij mój śnie" - ależ wynik! Icon_eek ja bardzo lubiłem tę piosenkę. jak zresztą całe "Acousticus Rockus".
08.10.2018 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #202
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(03.10.2018 08:05 AM)kajman napisał(a):  Zapytam tylko czy widziałeś Powrót Robin Hooda.
zaryzykuję, że tak, ale nie wiele pamiętam.
(03.10.2018 08:37 AM)ku3a napisał(a):  myślisz, że możemy trochę nagiąć regulamin i zaprezentować utwór zespołu Osmith, Aer? Icon_wink2
oj tam. literki, to sprawa drugorzędna Icon_wink2
(05.10.2018 10:23 PM)neon.ka napisał(a):  Rozumiem, że kwestia samego topu była w formie żartu
ale ja pisałem tylko o posłuchaniu większej liczby utworów Icon_wink2
(05.10.2018 10:23 PM)neon.ka napisał(a):  Jeśli byłoby nr 3, to co obstawiałbyś jako ten trzeci?
wiem, że niedawno był ich top na forum.lp3, ale nie kojarzę. Enola...? Sailing...?

ależ mocna czwórka!!!
35 . 47 . 29 . Eli lama Sabachtani - Wilki (s) 2003
34 . 41 . 272 . Going Home (Theme of the Local Hero) - Mark Knopfler Studium Medyczne 2008
33 . 39 . 17 . The Scientist - Coldplay czarna księga gości 2003
32 . 30 . 47 . Chariots of Fire - Vangelis pokazy sztucznych ogni 1996

no i wreszcie Marek jakiego bardzo lubię Icon_wink2

27 . 38 . 108 . Souvenir - OMD Firlej 1992 Icon_exclaim
ależ wysoko! aż spojrzałem do siebie Icon_smile2 nisko... Icon_razz

20 . 14 . 06 . Gabriel - Lamb (s) 2002
stosunkowo niedawno polubiłem.
19 . 16 . 72 . Dzień jeden w roku - Czerwone Gitary święta u G.
najlepszy świąteczny utwór. najmagiczniejszy powinienem napisać Icon_smile2
17 . 07 . 03 . Brothers In Arms - Dire Straits TWC3
ech...
14 . 13 . 21 . Pocztówka z lotniska - Myslovitz zlot fanów Katowice 2003
bardziej lubię wiele innych ich utworów, ale w momencie kiedy kończy się Korova, ta cisza i potem ten utwór - niesamowity klimat...
no i ten wokal Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.10.2018 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #203
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(08.10.2018 06:01 AM)kajman napisał(a):  The Lady In Red / Z filmu pamiętam tylko tą całkiem przyjemną piosenkę i scenę z sukienką/spódniczką (tutaj nie jestem pewien).
A z jakiego filmu?...
(08.10.2018 12:15 PM)tadzio3 napisał(a):  Ależ klimatyczna jest cała lista. Słuchając poszczególnych kawałków można się rozmarzyć. Bardzo liryczna stawka. I pewnie będzie tak do końca Icon_wink
A jakoś nawet nie zwróciłam na to uwagi. Icon_smile2 Mam nadzieję, że czasem masz ochotę na rozmarzenie się. Icon_smile2
(08.10.2018 01:25 PM)Miszon napisał(a):  Ciężko mi powiedzieć, nie byłem na Taize. Ale osoby, które były, wspominały, że niektóre ze spotkań miały jakąś swoją "główną pieśń", którą określały mianem "hymnem Taize".
Przyznam, że nie kojarzę czegoś takiego. Przynajmniej na tych okołosylwestrowych wyjazdach. Owszem, zawsze było kilka nowych kanonów, ale żaden z nich nie dominował.
(08.10.2018 09:44 PM)ku3a napisał(a):  ja mam gdzieś nieobrobiony materiał z tego nagrywania i może tam by było coś nagrane, co potem było wycięte...
Po szukaniu kaset pewnie średnio miałbyś ochotę na szukanie kolejnej rzeczy. Icon_wink2 Chociaż pewnie byłoby też fajnym doświadczeniem odsłuchać tego wszystkiego jeszcze raz. A może zwłaszcza z tymi smaczkami, których nie było na antenie.
ku3a napisał(a):"Ostatnie wspólne zdjęcie". pewniak. wiadomo było. tzn. tak mi się wydawało Icon_mrgreen. ale postęp w topie robi wielkie wrażenie. ciekawe gdzie będzie jakimś następnym razem...
Przyznam się, że sama jestem ciekawa, bo w tych okolicach już wszystko mi się wydaje niezbędne. Więc co by miało spadać?...
ku3a napisał(a):"Don't Dream It's Over". ależ wysoko! mi się kojarzy nie tyle z 500. notowaniem,
A mi właśnie bardzo, bo - nie pamiętam czy już o tym pisałam - właśnie w czasie tej piosenki zostaliśmy wpuszczeni do studia do Niedźwiedzia. Po wszystkich 'owocnych' rozmowach z Rychem połączonych z łapaniem koszulki. Icon_wink2
ku3a napisał(a):"Always On My Mind". (...) to taki jeden z najbardziej "moich" tekstów. chyba najbardziej "moich" jakie mogę sobie wyobrazić...
A to tu muszę przyznać, że w tekst się nie wsłuchiwałam, bardzo mnie za to pociąga melodia...
ku3a napisał(a):"Eli lama Sabachtani" aż tak bardzo mi się nie podobało jak ogółowi. u mnie na liście zatrzymało się na miejscu 11.
Dla mnie, gdyby nie jeden fragment tekstu, to na pewno nie byłoby tak wysoko. No ale kawałek mojego życia w tym fragmencie jest ukryty, i ten fakt wszystko może wywrócić do góry nogami...
ku3a napisał(a):"(I've Had) The Time of My Life". a nie mówiłem, że jeszcze coś z Dirty Dancing? Icon_wink2
Od tamtego momentu były jeszcze w międzyczasie trzy inne. Icon_wink2 Ale oczywiście wiem, że niewiele osób może je kojarzyć - ja po prostu miałam w pewnym momencie totalnego fioła na punkcie tego soundtracku. Już chyba gdzieś to pisałam, że kupiłam sobie kolekcjonerską wersję, która kosztowała najmarniej dwa razy więcej, niż przeciętna płyta CD zagranicznego wykonawcy.
ku3a napisał(a):"(Everything I Do) I Do It For You". czyżby to był nasz wspólny ulubiony utwór? tzn. - gdyby stworzyć funkcję (...)
Resztę wycięłam, nic nie zrozumiałam [nic już nie pamiętam... Poza tym, że miałam 5 z matury z matmy i było to dla mnie rewelacyjnie spędzone 5 godzin]. Icon_wink2 Ale na pewno masz rację. Icon_razz [no dobra - po powtórnym wczytaniu się - wszystko jasne Icon_smile2 Poza ostatnim zapisem]
ku3a napisał(a):Tak, mi też się kojarzy z 500LP3, ale również, i to nawet bardziej, z tymi moimi początkami. bo to był mój pierwszy elpetrójkowy nr 1.
A mój pierwszy elpetrójkowy numer 1, który odczytałam na antenie. Icon_smile2
(09.10.2018 10:55 PM)Yacy napisał(a):  
(05.10.2018 10:23 PM)neon.ka napisał(a):  Jeśli byłoby nr 3, to co obstawiałbyś jako ten trzeci?
wiem, że niedawno był ich top na forum.lp3, ale nie kojarzę. Enola...? Sailing...?
No nieźle - obydwa na 5 i 6 miejscu, a miejsce 4 było w topie wcześniej.
Yacy napisał(a):no i wreszcie Marek jakiego bardzo lubię Icon_wink2
No proszę, a akurat w odniesieniu do "Going Home" miałam przekonanie, że jestem odosobniona w uwielbieniu dla niego...
Yacy napisał(a):Souvenir / ależ wysoko! aż spojrzałem do siebie Icon_smile2 nisko... Icon_razz
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):Dzień jeden w roku / najlepszy świąteczny utwór. najmagiczniejszy powinienem napisać Icon_smile2
Pełna zgoda. Przy okazji chyba najpopularniejszy.
Yacy napisał(a):Pocztówka z lotniska / bardziej lubię wiele innych ich utworów, ale w momencie kiedy kończy się Korova, ta cisza i potem ten utwór - niesamowity klimat...
no i ten wokal Icon_smile2
Napisałam, że najbardziej mi się kojarzy ze zlotem fanów - i to prawda, Przemek wtedy też to śpiewał, ale wtedy był chyba bardzo wyluzowany, a mam też drugie skojarzenie z koncertem Myslo w Trójce, na którym chyba świadomość tego, że słyszy go cała Polska, a nie tylko setka największych fanów, spowodowała, że żeby przejść początek, potrzebował głośnego wsparcia słuchaczy obecnych w studiu. Plątały się biedakowi palce bardzo. Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
12.10.2018 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #204
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
10 . 12 . NN . Goniąc kormorany - Piotr Szczepanik Tata, Firlej 1991
09 . 11 . 15 . I'll Find My Way Home - Jon & Vangelis LPP3
08 . 09 . 18 . Książka z drogą w tytule - Myslovitz lato 2003
07 . 06 . 11 . Kolęda dla nieobecnych - Zbigniew Preisner Babcia, Tata, ciocia Gosia 1999, 2004, 2006
06 . 08 . 38 . Confusion - Electric Light Orchestra Firlej 1990

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
12.10.2018 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #205
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):A z jakiego filmu?...
No i pomieszało mi się, bo wydawało mi się, że to z filmu The Lady In Red, a film nazywał się The Woman in Red i tam tego nie było.
neon.ka napisał(a):09 . 11 . 15 . I'll Find My Way Home - Jon & Vangelis
Ten utwór mnie najbardziej cieszy z tej piątki.
12.10.2018 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #206
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):08 . 09 . 18 . Książka z drogą w tytule - Myslovitz lato 2003
Strasznie niedoceniony utwór grupy, a ja uważam go za jeden z najlepszych. Super, że ciągle jest w Twoim Top 10.
12.10.2018 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #207
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Po szukaniu kaset pewnie średnio miałbyś ochotę na szukanie kolejnej rzeczy.
w tym przypadku akurat raczej wiem, gdzie te pliki są. kwestia przesłuchania.
neon.ka napisał(a):Chociaż pewnie byłoby też fajnym doświadczeniem odsłuchać tego wszystkiego jeszcze raz. A może zwłaszcza z tymi smaczkami, których nie było na antenie.
nie pamiętam już co wycinałem, ale raczej nieistotne rzeczy. choć, cóż, wtedy mogłem na co innego patrzeć, co innego mogło się wydawać nieistotne.
neon.ka napisał(a):właśnie w czasie tej piosenki zostaliśmy wpuszczeni do studia do Niedźwiedzia.
OK, nie mam więcej pytań. następny, proszę Icon_wink2.
neon.ka napisał(a):Po wszystkich 'owocnych' rozmowach z Rychem połączonych z łapaniem koszulki. Icon_wink2
czy ja dobrze pamiętam, że tej koszulki już nie masz?...
neon.ka napisał(a):Od tamtego momentu były jeszcze w międzyczasie trzy inne. Icon_wink2
OK Icon_smile2, ale mi chodziło właśnie o "(I've Had) The Time of My Life" Icon_smile2.
neon.ka napisał(a):A mój pierwszy elpetrójkowy numer 1, który odczytałam na antenie. Icon_smile2
ojej, a co było moim? Icon_rolleyes czyżby "Gdy nie ma dzieci"?...

w ścisłej czołówce już bez takich szaleństw z ruchami. rekordzista póki co poszedł do góry o 2 Icon_wink2.
prawdę mówiąc to nawet nie wszystkie z tych utworów znam... Icon_rolleyes
13.10.2018 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #208
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(13.10.2018 12:18 PM)ku3a napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Po wszystkich 'owocnych' rozmowach z Rychem połączonych z łapaniem koszulki. Icon_wink2
czy ja dobrze pamiętam, że tej koszulki już nie masz?...
Nie mam niestety, eksploatowałam ją dosyć mocno od razu po tym, jak ją dostałam, bardzo mi się podobał napis na niej: "JEŚLI NIE DŹWIEDŹ TO KTO?". Materiał okazał się nie być stalowym... Icon_wink2
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):A mój pierwszy elpetrójkowy numer 1, który odczytałam na antenie. Icon_smile2
ojej, a co było moim? Icon_rolleyes czyżby "Gdy nie ma dzieci"?...
No chyba na to wychodzi. Tyle, że mój pierwszy numer 1 był jedynym numerem 1, który zapowiadałam, a Twój chyba nie. Icon_smile2
ku3a napisał(a):prawdę mówiąc to nawet nie wszystkie z tych utworów znam... Icon_rolleyes
Podejrzewam, że wyższych trzech?
Książka z drogą w tytule
Kolęda dla nieobecnych
Confusion

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
13.10.2018 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #209
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Bardzo dziękuję wszystkim za śledzenie, obecność, towarzyszenie, pisanie, milczenie. Icon_smile2
Do "za 5 lat". Icon_smile2

05 . 04 . 05 . (1) Vaka - Sigur Rós (s) 2002
04 . 05 . 08 . Szklany człowiek - Myslovitz zlot fanów Katowice 2003
03 . 03 . 04 . Forever Young - Alphaville nocowanie u babci
02 . 02 . 02 . A Whiter Shade of Pale - Procol Harum Tata
01 . 01 . 01 . Uciekinier - Myslovitz lato 2003

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
13.10.2018 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #210
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Niewątpliwie najbardziej mnie cieszy utwór z miejsca drugiego. W ogóle bardzo lubię nagrania tego zespołu.
14.10.2018 09:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #211
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(12.10.2018 12:02 AM)neon.ka napisał(a):  10 . 12 . NN . Goniąc kormorany - Piotr Szczepanik Tata, Firlej 1991
jak miałem kilka lat to u Babci był to jeden z tych utworów, które często brzmiały z czarnej płyty. kilka lat temu brałem go pod uwagę w kontekście TWC, ale jakoś się nie udało. co nie zmienia faktu, że bardzo lubię.
(12.10.2018 12:02 AM)neon.ka napisał(a):  09 . 11 . 15 . I'll Find My Way Home - Jon & Vangelis LPP3
tu wiadomo! Icon_wink2
(12.10.2018 12:02 AM)neon.ka napisał(a):  07 . 06 . 11 . Kolęda dla nieobecnych - Zbigniew Preisner Babcia, Tata, ciocia Gosia 1999, 2004, 2006
właśnie odkryłem, że jest jakiś błąd w moim TWC. Icon_wink2 mam tam kilka utworów świątecznych. to jest mój nr 5 w tej "kategorii"... skoro są numery 1-4 i 6, to ... Icon_smile2 czyli pierwszy nowy utwór do zestawu 2019 już mam Icon_wink2
a tak na serio, to niestety z czasem doceniam go coraz bardziej.
(12.10.2018 12:02 AM)neon.ka napisał(a):  06 . 08 . 38 . Confusion - Electric Light Orchestra Firlej 1990
lubię, ale to nie jest jeden z tych moich. co by nie mówić to mieli mnóstwo świetnych utworów.

czołowa czwórka bardzo mocna!
ze wskazaniem oczywiście na lata osiemdziesiąte Icon_smile2

bardzo dziękuję za możliwość śledzenia Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.10.2018 11:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #212
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Co do Szczepanika to mam tak, że znam utwór Goniąc puste kalendarze, bo mi wszystko co śpiewa zlewa w jedno.
14.10.2018 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #213
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):bardzo mi się podobał napis na niej: "JEŚLI NIE DŹWIEDŹ TO KTO?"
no tak, oczywiście że to pamiętam Icon_smile2.
neon.ka napisał(a):Podejrzewam, że wyższych trzech?
tak, to te. dzięki za linki Icon_smile2.

to i wielki finał już prawie bez ruchów. i dobrze Icon_wink2. bo to w końcu top wszech czasów.
zaraz sobie odświeżę "Uciekiniera".
dzięki za pobudzenie różnych wspomnień i emocji Icon_smile2.

no i rozochociłaś mnie, żeby zrobić swój top. bo jestem ciekaw jak poszczególne utwory obecnie by "stały" u mnie. ale to jeszcze nie teraz. zbyt dużo czasu to pożera. nawet jeśli to czysta przyjemność. a tego czasu ostatnio bardzo mało. opowiem Ci o części z powodów. szybciej niż za 5 lat Icon_wink2.
14.10.2018 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #214
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(14.10.2018 11:49 AM)Yacy napisał(a):  Kolęda dla nieobecnych /
a tak na serio, to niestety z czasem doceniam go coraz bardziej.
Ja niestety też...
Yacy napisał(a):
(12.10.2018 12:02 AM)neon.ka napisał(a):  06 . 08 . 38 . Confusion - Electric Light Orchestra Firlej 1990
lubię, ale to nie jest jeden z tych moich. co by nie mówić to mieli mnóstwo świetnych utworów.
U mnie tn wybór wynika z bardzo prostej rzeczy - na kolonie, na które jeździłam - na których mój tata był zaopatrzeniowcem - tata zabierał dwie konkretne płyty ELO. No nie ma możliwości, żeby one się najbardziej nie odcisnęły we mnie. Icon_smile2 Słuchając niektórych piosenek, mam przed oczami dokładny układ mebli w pokoju, widok z okna i dźwięki zza niego...
(14.10.2018 12:59 PM)kajman napisał(a):  Co do Szczepanika to mam tak, że znam utwór Goniąc puste kalendarze, bo mi wszystko co śpiewa zlewa w jedno.
Icon_lol Icon_cool Icon_lol Ciekawe. Nie znam jakoś dużo jego piosenek, ale na pewno nie wydają mi się jednym - także ze względu na słowa, które z jakiegoś powodu mocno mi się uwypuklają podczas słuchania - może to kwestia jego sposobu śpiewania? Nie wiem.
(14.10.2018 01:00 PM)ku3a napisał(a):  no i rozochociłaś mnie, żeby zrobić swój top. bo jestem ciekaw jak poszczególne utwory obecnie by "stały" u mnie.
Trzymam kciuki za znalezienie odpowiedniej ilości czasu!
Ja niestety u Ciebie zatrzymałam się w odsłuchiwaniu na tych pierwszych trzysta iluś miejscach [te, których nie kojarzyłam], ale mam nadzieję zdążyć dotrzeć do końca przed Twoją kolejną edycją. Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.10.2018 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #215
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Ach, obiecałam na koniec napisać dlaczego nie rozdzieliłam topu na polski i zagraniczny. Wkleję tu pierwszych 35 miejsc samych polskich utworów - sami zobaczcie, jak byłoby różnorodnie. Icon_wink2

Uciekinier - Myslovitz
Szklany człowiek - Myslovitz
Kolęda dla nieobecnych - Zbigniew Preisner
Książka z drogą w tytule - Myslovitz
Goniąc kormoran - Piotr Szczepanik
Śpij mój śnie - Wilki
Pocztówka z lotniska - Myslovitz
Dzień jeden w roku - Czerwone Gitary
Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz
Sekrety i kłamstwa - Myslovitz
Nadzieja - Jan Pietrzak
Zanosi się na noc - Elżbieta Adamiak
Cukrowa wata - Tata Śpiewa
Przyjdź do mnie dwa - Elżbieta Adamiak
Eli lama Sabachtani - Wilki
Zielona Pani Ziemio - Maryla Rodowicz & Seweryn Krajewski
Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa
Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki
Kiedy byłem małym chłopcem - Breakout
Naj story - Papa Dance
Powrót ('Bandyta' soundtrack) - Michał Lorenc
Długość dźwięku samotności - Myslovitz
Czarny blues o czwartej nad ranem - Stare Dobre Małżeństwo
U studni - Stare Dobre Małżeństwo
Z synem w oknie - Stare Dobre Małżeństwo
Ballada dla okruszka - Raz, Dwa, Trzy
Czerwony notes, błękitny prochowiec (live Trójka 6.02.2003) - Myslovitz
Gadające głowy 80-06 - Myslovitz
Malinowe lato - Stare Dobre Małżeństwo
Przy ognisku nad Szczawniczkiem - Stare Dobre Małżeństwo
Zbawiony - Manitou
Jeszcze, jeszcze - happysad
Leluchów - Stare Dobre Małżeństwo
Beksa - Artur Rojek
Gloria - Stare Dobre Małżeństwo

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.10.2018 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #216
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
No i jeszcze trochę statystyk:

Rozkład roczników w pierwszej 200 [lider inny, niż by się wszyscy spodziewali, ale to był ten drugi kandydat, o którym pisałam, że na pewno będzie wysoko. Za to rok spodziewany jako zwycięzca wcale nie okazał się silnym vice liderem, co mnie akurat mocno zdziwiło].

1960 1
1962 1
1965 1
1966 1
1967 3
1968 1
1971 1
1973 1
1974 1
1976 2
1977 1
1978 2
1979 3
1981 5
1982 1
1983 3
1984 6
1985 4
1986 5
1987 7
1988 10
1989 5
1990 10
1991 10
1992 5
1993 3
1994 2
1995 6
1997 10
1998 2
1999 3
2000 11
2001 7
2002 20
2003 8
2004 4
2005 2
2006 5
2007 7
2008 7
2009 6
2010 1
2012 2
2014 2
2016 1

Rozkład najpopularniejszych wykonawców w pierwszej 200:

Myslovitz 16
Stare Dobre Małżeństwo 12
Coldplay 5
Electric Light Orchestra 5
Elżbieta Adamiak 4
Maryla Rodowicz 4
Sigur Rós 4
Mark Knopfler 3
Mietek Szcześniak 3
OMD 3
Pet Shop Boys 3
Wolna Grupa Bukowina 3

Ruchy w pierwszej 200:

skoki 105
spadki 75
utrzymane 6
nowości 14

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.10.2018 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #217
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
A, i jeszcze jedno skojarzenie mi się przypomniało. Sprawdzam, i co się okazuje?
Porównując mój TWC i ku3y TWC: w moim topie najwyższy polski utwór jest na miejscu 1, u Kuby dopiero na miejscu 21., a ponadto w pierwszej 50 u mnie jest 21 (42%) polskich piosenek, a u Kuby 7 (14%).
Chciałam zwrócić uwagę na to zróżnicowanie. Icon_smile2

I mam jeszcze prośbę do moderatorów (wydaje mi się, że któryś ma szansę tu zajrzeć Icon_smile2 ) - czy możecie przypiąć ten temat?

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
27.10.2018 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #218
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
zrobione Icon_wink2.
neon.ka napisał(a):w pierwszej 50 u mnie jest 21 (42%) polskich piosenek, a u Kuby 7 (14%)
tak sobie pomyślałem, że w siódemce moich ulubionych zespółów polski jest... jeden Icon_wink2. Czyli 14%, czyli wszystko się zgadza Icon_wink2.
27.10.2018 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #219
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Tym jedynym pewnie jest Kult Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.10.2018 12:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #220
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
nie może być u mnie inaczej Icon_wink2
28.10.2018 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 10 354 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 127 060 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości