Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #148
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(23.09.2018 10:56 PM)ku3a napisał(a):  "By My Side" to moje wspomnienia z "Listą". tak, cudzysłów nie bez powodu, bo chodzi mi o gazetkę "Lista" Icon_smile2. przypomnę jak to ze mną było. (...)
Fajna historia. Icon_smile2 Wyobraź sobie, że nie pamiętałam o tym... Ja "Listę" oczywiście też kupowałam, nawet kilka razy pojechałam na Długą, gdzie było centrum kolportażu, żeby kupić sobie te numery, których nie zdobyłam w kiosku. Niektóre dało radę już tylko w formie ksero, ale i tak było warto. Icon_smile2
No i niestety te numery "List" były też wśród ukradzionych mi z piwnicy zbiorów pamiątkowych...
ku3a napisał(a):i zdaje się, że w notowaniu, które w tamtym numerze było przedstawione, na pierwszym miejscu było właśnie "By My Side".
O, to już było po mojej akcji z pocztówkami w szkole - pamiętam, że byłam pewna, że po niej INXS skoczy bardzo mocno do góry [ech, nawet marzyło mi się, że wystarczy na miejsce 1... Icon_wink2 ], a w tamtym tygodniu albo wręcz spadli o kilka miejsc, albo co prawda się wspięli, ale o marnych kilka oczek... Ależ byłam rozczarowana!
ku3a napisał(a):"Nie płacz Ewka" to jeden z tych utworów, o których pisałem wcześniej, typu "Skóra", "Autobiografia". taka klasyka sprzed mojego interesowania się muzyką. u mnie też jest w topie, ale w 10. setce Icon_wink2.
U mnie z każdym rokiem zwiększa się oddziaływanie warstwy tekstowej - dopada mnie wiek średni... [nie powiem, że kryzys] Icon_wink2
ku3a napisał(a):"Dla ciebie" z tych czasów, o których też już wspomniałem - z mojego punktu widzenia czas, w którym Myslovitz robiło najlepsze utwory i to seryjnie.
Czyli "Miłość w czasach popkultury" jest Twoją ulubioną płytą należy rozumieć?
(24.09.2018 06:52 PM)kajman napisał(a):  Według mnie to nie jest książka dla dzieci, chociaż pewnie Dodgson z takim zamiarem ją pisał.
Dlatego zaskoczyło mnie, że byłeś aż takim małym dzieciaczkiem, kiedy to oglądałeś pierwszy raz.
kajman napisał(a):"By My Side" / Mój nr 2 zespołu, ale jednak kilometry za Never tears.
A ja nie lubię tego. "Disappear" mnie też w tamtych czasach strasznie denerwowało...
kajman napisał(a):Wolna Grupa Bukowina / (wyżej była Nuta z Ponidzia). No i przy okazji Icon_redface Icon_redface Icon_redface okazało się, że kompletnie nie pamiętałem, że na trzecim były Pejzaże harasymowiczowskie.
Ponidzie lubię, ale bez szału. Pewnie w 30 by się nie zmieściło...
No to teraz już chyba na długo nie zapomnisz, jak to brzmi. Icon_wink2
(25.09.2018 12:00 AM)Yacy napisał(a):  Bursztynek - bardzo lubię. u mnie z takich dziecięcych utworów jest piosenka z Piątku z Pankracym Icon_wink2 i Laleczka z saskiej porcelany.
Ostatnio z T. słuchaliśmy piosenki o Czterech Łapach - w wersji śpiewanej przez Pankracego i Artura Barcisia, a także w wersji z rysunkowym teledyskiem, w którym łapy psa są w formie nut na pięciolinii - pamiętasz?
Laleczkę też lubię. I jeszcze 'Wszystkie dzieci nasze są" Majki Jeżowskiej. No i koniecznie Natalka Kukulska. Icon_smile2
Yacy napisał(a):WGB / bardzo lubię, ale jakoś nigdy nie skłoniłem się do poznania ich twórczości - do nadrobienia Icon_wink2
Bardzo zachęcam - jak potem wrzucisz na mycharts, chętnie się zapoznam. Icon_smile2
Yacy napisał(a):
neon.ka napisał(a):102 . 125 . 200 . Suburbia - Pet Shop Boys gra na ZX Spectrum [Frankenstein, Jet Set Willy Serce] 1988
nie pamiętam, ale mam cichą nadzieję, że to Twój ulubiony utwór PSB.
Tak nisko miałby być najlepszy PSB? Icon_razz
No i przy okazji - nikt się nie emocjonuje ZX Spectrum i grami? Icon_rolleyes Nie graliście? Mi po nocach się śniło zdobywanie kolejnych komnat i levelów! Icon_razz
Yacy napisał(a):w każdym razie ten utwór i Najcieplejsze Święta to zdecydowanie dwa najpiękniejsze fragmenty od Pospieszalskich.
O widzisz, a ja tej akurat pastorałki w tym momencie zupełnie nie kojarzę...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
28.09.2018 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] - neon.ka - 28.09.2018 06:39 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 11 078 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 542 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości