Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #137
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(19.09.2018 08:21 AM)kajman napisał(a):  Chodziło mi o to, że jak nie z tej to może z innej się znajdą.
Rozumiem, a ja chciałam Ci tylko dać znać, że z tamtej konkretnej nie będziesz miał powodów do wielkiej radości. Icon_smile2
kajman napisał(a):W zdecydowanej większości bym się zgodził, że studyjne wersje są lepsze (zresztą nie dotyczy to tylko tej płyty), ale jest jeden wyjątek. Czarny blues normalnie zupełnie mnie nie rusza, a z Łowicza zachwyca.
Przyznam, że w tej chwili nie pamiętam dokładnie jak ta koncertowa brzmi, ale studyjna jest dla mnie tak doskonała, że nie wyobrażam sobie, by jakaś inna mogła ją przebić.
kajman napisał(a):"Goodbye" / U mnie jak zwykle u mnie czyli wiem, jaki związek i z czym ma ten utwór, ale to nie ma kompletnie wpływu na jego odbiór. Lubię go (ale tylko tyle) niezależnie od kontextu.
Ale pytanie było o to, jak u nas wyglądały okoliczności docierania informacji o odejściu Niedźwiedzia z Trójki i jego rozmowy pożegnalnej z Balonikiem. Nadal chętnie przeczytam, jak to było u Ciebie. Icon_smile2
kajman napisał(a):Ale przypuszczam, że to była disnejowska Alicja w krainie czarów, bo ojciec często wspominał, że płakałem tak, że musieliśmy z kina wyjść.
Któż Cię tak rozstroił emocjonalnie tam?... A ja przyznam, że nie do końca mogę zrozumieć fenomen tej książki. Totalnie do mnie ona nie trafia. Podobnie zresztą jak "Pinokio", ale on akurat jest nieco niższego formatu...
kajman napisał(a):"Fasolki" / Chyba kiedyś będę musiał coś ich posłuchać, żeby wiedzieć co to za zjawisko.
Proszę bardzo [chomik]:
Bursztynek
Moja fantazja
kajman napisał(a):W moich czasach była Gawęda i ich Czarne wrony czarno kraczą.
W moich też, choć akurat tego tytułu nie kojarzę. Za to kojarzę, że miałam iść na koncert do PKiN, który ze względu na niespokojne czasy, został odwołany. Ku mojej wielkiej rozpaczy. I bardzo długo jako dzieciak chciałam móc śpiewać w Gawędzie. W Fasolkach zresztą też. Icon_wink2 No niestety, nie udało się. Icon_razz
(19.09.2018 11:09 AM)tadzio3 napisał(a):  "Noc - Kino" / Jest gdzieś do przesłuchania? Na YouTube nie mogę znaleźć.
Tu proszę [hasło 3TWC]: https://chomikuj.pl/neon.ka/r*c3*b3*c5*bcne . A tą piosenkę ja dałam kiedyś jako propozycję do NL. Icon_smile2
I uwaga... Jak to nie ma przypadków: co znalazłam w folderze, do którego właśnie weszłam, by wrzucić Kino, a o czym nie pamiętałam?... "Pożegnanie Marka"... Więc odsłuchałam jeszcze raz... Cały czas robi wrażenie...
tadzio3 napisał(a):"Nic nie zmieniać" / Świetnie, że się tutaj pojawił i to tak wysoko. To jeden z ostatnich, jak nie ostatni mój wielki przebój Happysad.
Mój na pewno ostatni. Nic mnie potem nie połechtało wewnętrznie tak, jak to.
(19.09.2018 10:37 PM)ku3a napisał(a):  to musimy o tym jakoś osobno pogadać. albo jeśli masz ten magnetofon gdzieś na wierzchu, to któregoś dnia wezmę suchy prowiant na drogę i wyruszę na wyprawę do Ciebie Icon_wink2.
Ok., to przejdziemy poza antenę. Icon_wink2 Magnetofon jest na wierzchu.
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):Ale człowiek miał wtedy czasu wolnego, co? Icon_smile2
to bardziej chyba chodzi o to, że mniejszy wybór był. bo owszem, ileś tam kaset się miało, ale teraz są youtuby, spotifaje i można słuchać niemal wszystkiego.
No tak, oczywiście, ale myślę, że ja za tamtych czasów nawet jakbym miała większy wybór, to bym wybierała w pierwszej kolejności kolejne odsłuchanie Listy. Teraz już z całą pewnością nie. Ale też wtedy nie musiałabym dokonywać takiego wyboru, bo starczało go i na słuchanie innych rzeczy, i na powtórki.
ku3a napisał(a):bo u mnie to ciężko powiedzieć, bo Travis to oddał mecz walkowerem ostatnio...
Cała płyta Ci się nie podobała? Ja właśnie sobie któregoś dnia ciurkiem puściłam w tle ich dyskografię od najnowszej do 12 Memories, i w zasadzie od początku do końca słuchało mi się przyjemnie.
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):z powodu wydarzeń związanych z Niedźwiedziem, zarejestrowałam się na forum LP3. Icon_smile2
o! to tego nie wiedziałem! Icon_smile2
Oto i dowód: "Rejestracja: piątek, 03.08.2007, 20:00" Icon_smile2
ku3a napisał(a):"Fasolki" / Ja nie wiem czy bym umiał powiedzieć którą ich piosenkę najbardziej lubię. Tzn. jakby był top, to bym się dowiedział Icon_wink2,
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen Zarządzam więc top Fasolek. Icon_smile2
U mnie to jest tak, że sporo ich piosenek lubiłam, ale jest też trochę takich, których nie cierpiałam. Swoją drogą pamiętam, że ich teledyski były pierwszymi "trójwymiarowymi", można było założyć niebiesko-czerwone okulary i wtedy niektóre ruszające się przedmioty widziało się bliżej, inne dalej. Tylko jakoś kojarzę, że wcale nie było super łatwo zaopatrzyć się w takie okulary... Dobrze mi się zdaje?

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.09.2018 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] - neon.ka - 19.09.2018 11:47 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 11 071 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 542 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości