Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #132
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(17.09.2018 10:12 PM)kajman napisał(a):  Rodowicz to nie tylko ta płyta.
Oczywiście, ale w tym momencie rozmawialiśmy właśnie o niej. Icon_smile2
(17.09.2018 10:35 PM)ku3a napisał(a):  no dobra, znalazłem Icon_smile2.
a w tych zbiorach są takie kasety:
O wow!!! W pierwszej kolejności dzięki za dogrzebanie się, ale zaraz w drugiej za cały opis i czas poświęcony na zrobienie tego!
To prawda, że zbiór bardzo zacny. I fajnie, że te kasety Ci pozostały. Moje wszystkie sentymentalne perełki z różnych dziedzin ukradli mi z piwnicy. Icon_frown
No i normalnie aż nie wiem, którą bym chciała przesłuchać priorytetowo. Icon_smile2 Na pewno, poza oczywistościami, ucieszyłoby mnie bardzo przesłuchanie tych trzech kaset z nieznanym numerem Listy. A najmniej mnie ciągnie do topów wszech czasów. Oczywiście tych trójkowych, bo do Twoich to jak najbardziej bardzo. Icon_smile2
Ale widzę, że jednak podsumowania 500 notowań nie ma wśród tych zbiorów. Troszkę szkoda. Icon_frown
No to już się szykuję na jakąś super ucztę w czasie zlotu!
ku3a napisał(a):są to kasety na których nagrywałem kolejne notowania Listy. Każde notowanie nagrywałem, żeby potem w ciągu tygodnia jeszcze raz albo dwa je sobie przesłuchać.
Ale człowiek miał wtedy czasu wolnego, co? Icon_smile2 Ja czasem też nagrywałam bieżące notowania [albo prosiłam kogoś, by to zrobił dla mnie, i też słuchałam kolejny raz w tygodniu...
(17.09.2018 10:39 PM)Yacy napisał(a):  "Goodbye" / gdy sytuacja wróciła do normy, to już na mnie tak nie działa.
A na mnie bardzo cały czas. Ale oprócz tego głównego skojarzenia z tamtym szczególnym dniem, ta piosenka kojarzy mi się z moimi powrotami ze studium medycznego przez park, kiedy to zawsze słuchałam sobie muzyki przez słuchawki, szurałam nogami w liściach, a potem chodziłam po śniegu, a potem patrzyłam jak drzewa wypuszczają nowe liście... I zdaje się, że nawet sobie na głos śpiewałam [o ile akurat nikogo w pobliżu nie widziałam Icon_wink2 ].
Yacy napisał(a):uwielbiam. jak całą płytę LIVE IN ŁOWICZ.
A ja, jak być może to już większość wie/kojarzy, tej płyty nie lubię i nie słucham. Wersje podstawowe są dla mnie nagrane w sposób najbliższy ideałowi. Icon_smile2
Yacy napisał(a):"Niekończąca się opowieść" / nie ma go w moim TWC, ale bardzo lubię. bo to był bardzo fajny czas Icon_razz
Ale nie bierzesz go pod uwagę z zasady/z jakiegoś konkretnego powodu, czy po prostu jest nieco niżej niż ten zestaw, który przesłuchujesz co roku?
(17.09.2018 10:47 PM)ku3a napisał(a):  Aha, czyli tyle czasu szukałem kaset i je spisywałem, że aż nowa dziesiątka się pojawiła Icon_mrgreen.
Icon_cool Icon_lol
ku3a napisał(a):"Side" to zdecydowanie mój ulubiony Travis. To też jeden z tych zespołów, które jakoś zupełnie zaginęły w ostatnich latach. a na początku to była taka walka Coldplay-Travis, co nie? a gdzie teraz Coldplay, a gdzie Travis...
U mnie kiedyś zdecydowanym numerem 1 było "Sing". Ale to przed czasami tworzenia TWC. Teledysk jednak chyba kojarzę - też go często oglądałam/pokazywali w TV. Tam zdaje się coś z rowerem było?
A to znaczy gdzie jest teraz Travis, a gdzie Coldplay? Masz na myśli obiektywnie, czy w Twoich upodobaniach? Bo obiektywnie, to Coldplay wciąż na fali, ale wiem, że u Ciebie już nie, więc różnie można interpretować to, co napisałeś. Icon_smile2
Ale u mnie to chyba od zawsze były zespoły z różnych kategorii, lubiane przeze mnie z innych powodów.
ku3a napisał(a):"Goodbye"... Przecież do tego by można całkowicie osoby wątek założyć: gdzie kto wtedy był, jak się dowiedział; co kto zrobił; jak zareagował itd.
A jak to było u Ciebie? Może inni też będą mieli ochotę się podzielić?
Ja o odejściu Niedźwiedzia dowiedziałam się będąc w Irlandii, z Internetu. Więc tamto notowanie słuchałam z opóźnieniem będąc zadowoloną, że to były już czasy takie, że samemu nie trzeba było dopilnować nagrywania, by Listę móc odsłuchać, ale wystarczyło odpowiedni ciąg liter wpisać w wyszukiwarkę. Rozmowę pożegnalną też słuchałam z nagrania... O ile pamiętam, byłam w pracy, gdzie nie miałam możliwości włączenia radia...
Ale tu jest jeszcze takie moje wspomnienie, że z powodu wydarzeń związanych z Niedźwiedziem, zarejestrowałam się na forum LP3. Icon_smile2 [zdaje się, że nosiłam się z tym już jakiś czas wcześniej, ale ciągle to pozostawało w sferze postanowień, a nie działania...].
ku3a napisał(a):Limahl to wiadomo - film. Jeśli mnie pamięć nie myli, to to był pierwszy film, na którym byłem w życiu w kinie. Albo "Przyjaciel wesołego diabła", bo nigdy nie pamiętam i raczej już sobie nie przypomnę.
O rety, ciekawe, że takie rzeczy pamiętasz. Ja jedynie pamiętam, że z klasą byliśmy na Panu Kleksie, ale czy to był mój pierwszy film w kinie... to nie mam pojęcia. Jeśli liczą się tzw. Poranki w kinach, to na pewno nie.
A na żadnym z wymienionych przez Ciebie na pewno nie byłam. Icon_smile2
(18.09.2018 11:52 AM)tadzio3 napisał(a):  Czasem faktycznie nie ma na to czasu. Jednak w chwilach wolnych robię taki przegląd, wrzucam sobie piosenki z nich i w tle lecą Icon_smile2
Ja czasem też tak robię, ale tych wolnych chwil jest jak na lekarstwo...
Chociaż - u mnie jeśli piosenki lecą w tle, to nie wyciągnę na pewno nic dla siebie. Ja muszę poświęcać całą swoją uwagę na to, dlatego jest to jeszcze bardziej trudne.
No i właśnie - zlot już tuż tuż - wpadaj! Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
19.09.2018 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] - neon.ka - 19.09.2018 12:25 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 11 161 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 555 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości