Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #119
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(16.09.2018 02:24 PM)kajman napisał(a):  A co do pierwszego miejsca to mam nadzieję, że chociaż słowa Ci podeszły, bo według mnie są znakomite.
U mnie jest ten problem, że mam całkowicie niepodzielną uwagę. Jeśli mam wsłuchiwać się w słowa, nie mogę robić nic innego. A nie miałam takiej możliwości, więc w tamtym przesłuchaniu głównie przyswajałam muzykę. Ale już się zapoznałam z tekstem - jest ładny, ale nie zgadzam się z jego przekazem.
A co z Twoim odbiorem hip-hopu u niej? [trafiłam tylko w "Impromptu", ale to zawsze coś Icon_wink2 ].
kajman napisał(a):
neon.ka napisał(a):W ogóle coś mi się kojarzy, że covery w wykonaniu AMJ nie podobają mi się w ogóle...
To zupełnie odwrotnie niż mi (no ale jak wiadomo to ja w ogóle jestem coverowy). Chociaż sporo z nich mniej niż pierwowzory.
Właśnie o to mi chodzi - nie mam nic przeciwko coverom, bywa też że czasami coś mi się podoba, a nawet nie wiem, że to cover. Ale te piosenki AMJ, o których to wiem, nie podobają mi się w jej wykonaniu. A przynajmniej dużo mniej, niż pierwotne wykonania.
kajman napisał(a):Tego pierwszego tytułu to w ogóle nie kojarzę, a Do Wenecji to dla mnie wcześniejsza Adamiak, ale nie wczesna.
Co byś więc tu wymienił, co mogłoby się znaleźć u Ciebie?
kajman napisał(a):"That's What Friends Are For" / Zastanawiam się czy barb42 tutaj zagląda czy zupełnie przypadkowo zgłosiła w tym tygodniu ten utwór do mycharts top classic.
No właśnie, właśnie... Właśnie ona była jednym/głównym ogniwem, które kazało mi się zastanawiać na początku, na którym forum postować swój top. Bo chciałam, żeby Basia mogła też go śledzić. A ona chyba na mycharts nie zagląda w ogóle?...
kajman napisał(a):"Nocny sufit" / A to chyba mój nr 1 w tej dwudziestce.
A jaki jest Twój nr 1 z tamtej płyty?
kajman napisał(a):"Pejzaże harasymowiczowskie" / Bukowina zawsze u mnie na plusie, ale ten utwór słabo kojarzę.
Przy tej piosence byłby dopisek "ogniska w górach z Wędrowniczkami". Jestem przekonana, że w naszym wykonaniu bardzo by Ci się spodobało. Icon_smile2 Proszę, tu w wersji chomikowej: https://chomikuj.pl/jerfra/Muzyka/Wolna+...mp3(audio)
(16.09.2018 03:59 PM)ku3a napisał(a):  jeśli są tam, gdzie myślę, że są, to tak, mam do nich w miarę łatwy dostęp Icon_smile2.
A dogrzebałbyś się do nich przed zlotem?...
ku3a napisał(a):Tak, "No One Can" to zdecydowanie tamta Wzrockowa i w ogóle okolice 500. notowania i moje początki z Listą. czyli magiczny czas i też tak magicznie ten utwór mi się kojarzy Icon_smile2.
Odnośnie magicznego czasu, to z różnych względów zajrzałam do swojego pierwszego notowania Listy tu na mycharts i wsiąkłam doszczętnie... Spędziłam w tym wątku chyba ze dwie godziny dziś... Tak właśnie pomyślałam o tamtym czasie - magiczny... Ech, starzeję się najwyraźniej, bo ciągnie mnie bardzo do tych czasów z przeszłości... Icon_razz
(16.09.2018 07:31 PM)tadzio3 napisał(a):  Z piosenek, których nie znałem, nie kojarzyłem, bądź bardzo dawno nie słyszałem uzbierała się pokaźna playlista 200 utworów, które słucham Icon_smile2
O wow! Nieźle! Ja z kolei ostatnio nadrabiam braki w topie Kuby Icon_wink2 - jestem póki co przy miejscu 340. Fajnie, że można tak poznawać czyjś muzyczny świat...
A z tych, które wymieniłeś, to nie wiem czy pamiętasz, i czy brałeś udział we wczesnych Naszych Listach na forum LP3, ale Jim Brickman - "Sudden Inspiration" właśnie stamtąd się u mnie wywodzi... [dokładnie pamiętam, że to była NL4, bo wymieniłam ten utwór w tej mojej jedynej relacji ze zlotu, który zbiegł się w czasie właśnie z NL].
(16.09.2018 08:35 PM)Yacy napisał(a):  "Dom" / no i ja mam dużo wspomnień z rodzinnych imprez z osobami, których już nie ma, a które często witały mnie "JAcuś? aleś wyrósł" Icon_smile2 wtedy mnie to drażniło dziś wspominam z sympatią...
Ale ładne wspomnienie... Ciekawe, że na tyle rzeczy nam się zmienia optyka z czasem... Dobrze mieć dobrą pamięć.
Yacy napisał(a):"500 notowanie" / ale to chyba fragmenty, bo w wav zajmują kilkadziesiąt MB. chciałem ściągnąć i posłuchać. może inne źródło znalazłem?
a może nie będę tego robił przed zlotem Icon_smile2 fajnie byłoby wrócić do tego, że w tle grały archiwalne audycje a nie nowości.
Ja widziałam w jednym kawałku w mp3., ale na wszelki wypadek nie pokażę drogi, bo jeszcze nie dotrwasz do zlotu i będzie klops. Icon_wink2 Tak, też chętnie wrócę do wspominek. Bobbiego-x od dawien dawna nie ma, a to on chyba był głównym dostawcą trójkowej przeszłości... [znów tęsknota za przeszłością... ech. Icon_wink2 ].
Yacy napisał(a):"Together In Electric Dreams - Human League" / zdziwił mnie zapis, bo dla mnie to jest od zawsze Philip Oakey & Giorgio Moroder. ale przy okazji dowiedziałem się, że Philip to wokalista HL Icon_wink2 ale z tego co czytam, to nie był utwór HL.
To ciekawe, bo w mojej głowie zawsze funkcjonował jako HL. Tak też na razie zostawię, bo przeczytać też można, że zespół zaakceptował w pewnym sensie to błędne przypisywanie mu tego utworu. A do tego niejednoznaczność zwiększa dla mnie fakt, że utwór ten, w wykonaniu Lali Puny, znalazł się też na płycie, która ma tytuł "Reproductions: Songs of The Human League". Więc chyba sami nie mogą się zdecydować. Icon_smile2
Yacy napisał(a):"TWC Yacego" / napiszę tak: w tym roku powinienem ruszyć Icon_smile2
No właśnie miałam się już upominać o odpowiedź na moje pytanie. Icon_smile2 OK., najważniejsze, że wszystko zostanie podane do publicznej wiadomości. Icon_wink2 Czekam więc. Będę naciskać jakby co! Icon_razz
A tak przy okazji - od jakiegoś czasu zastanawiam się, co z bearem, bo jego list już długo nie ma, a i miał rozpocząć projekt dotyczący Polski, i kontynuacji nie ma... Ktoś coś wie może?...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2018 10:37 PM przez neon.ka.)
16.09.2018 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] - neon.ka - 16.09.2018 10:22 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 11 076 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 542 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości