Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):wydaje mi się, że często podkreślałeś, że to świetny kawałek...
No bo to jest świetny kawałek, ale te inne podobają mi się jeszcze bardziej.
neon.ka napisał(a):Bardzo bym chciała znaleźć czas, i nie zapomnieć, by je przesłuchać.
neon.ka napisał(a):Udało mi się przesłuchać tylko tą trójkę z Twojego zestawienia... No niestety to nie mój styl...
Bo akurat na podium są utwory z mojej ulubionej pierwszej płyty. Mam wrażenie, że bardziej by Ci mogły podejść utwory z miejsc 5, 8 i 9 oraz Senna kołysanka. A co do pierwszego miejsca to mam nadzieję, że chociaż słowa Ci podeszły, bo według mnie są znakomite.
neon.ka napisał(a):W ogóle coś mi się kojarzy, że covery w wykonaniu AMJ nie podobają mi się w ogóle...
To zupełnie odwrotnie niż mi (no ale jak wiadomo to ja w ogóle jestem coverowy). Chociaż sporo z nich mniej niż pierwowzory. I przynajmniej jeden dużo mniej, ale po części dzięki niemu dotarłem do przepięknego pierwowzoru Rodowicz (nota bene wydanego kilkanaście lat później niż przeróbka).
neon.ka napisał(a):Najbliżej był "Kamień drażniący ciszą" i "Do Wenecji stąd dalej co dzień".
Tego pierwszego tytułu to w ogóle nie kojarzę, a Do Wenecji to dla mnie wcześniejsza Adamiak, ale nie wczesna.
neon.ka napisał(a):169 . 141 . 123 . Z nim będziesz szczęśliwsza - Stare Dobre Małżeństwo
Ogólnie Stachura kompletnie nie przekonuje mnie jako poeta, ale to jedyny jego wiersz, który doceniam. Przy czym muzycznie tej piosenki nie czuję.
neon.ka napisał(a):166 . 58 . 71 . Dziwny jest ten świat - Czesław Niemen
Jeden z najlepszych wczesnych Niemenów.
neon.ka napisał(a):164 . 60 . 140 . That's What Friends Are For - Dionne Warwick & Friends
Zastanawiam się czy barb42 tutaj zagląda czy zupełnie przypadkowo zgłosiła w tym tygodniu ten utwór do mycharts top classic.
neon.ka napisał(a):160 . 278 . NNN . Nocny sufit - Maryla Rodowicz
A to chyba mój nr 1 w tej dwudziestce.
neon.ka napisał(a):152 . 171 . NNN . Pejzaże harasymowiczowskie - Wolna Grupa Bukowina
Bukowina zawsze u mnie na plusie, ale ten utwór słabo kojarzę.
neon.ka napisał(a):148 . 170 . 82 . Kraków - Myslovitz & Marek Grechuta
146 . 57 . 55 . Polowanie na wielbłąda - Myslovitz
A to jest zdecydowanie nr 1 w tej dziesiątce. Przy dwóch utworach, bo nie mam pewności, który w tej chwili jest moim numerem 1 zespołu, a który numerem 2.
16.09.2018 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] - kajman - 16.09.2018 02:24 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 10 985 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 525 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości