Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #113
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(14.09.2018 09:37 PM)prz_rulez napisał(a):  Fajnie, że wróciłaś chociaż na chwilę.
Zaglądam tu systematycznie. Ale głównie się przyglądam.
Fajnie, że tu zajrzałeś. Icon_smile2
(14.09.2018 09:40 PM)Yacy napisał(a):  "Temat serialu „Dom”" / Icon_biggrin3 Bo te tematy chodzą parami. Chyba nie da się lubić jednego z nich, a drugiego nie Icon_smile2
Niewykluczone, że tak jest, chociaż u mnie "Polskie Drogi" zawdzięczają swoje miejsce tylko warstwie muzycznej [po prostu bardzo mi się podoba], natomiast "Dom" dodatkowo wsparty jest całym przekazem serialu i obrazami dziejącymi się w czołówce, które bardzo, bardzo mnie wzruszają...
Yacy napisał(a):"Window Blues" / ale to zdecydowany niepodważalny nr 2! Radość ogromna! Icon_biggrin3
Od miejsca 150 będę z boku dodawać jedno, dwuwyrazowe pierwsze i najważniejsze skojarzenia z danym utworem - gdyby powyższa piosenka miała szczęścia więcej o 5 miejsc Icon_wink2 [a więc zapewne za kolejne 5 lat może być tego pewna], wyglądałoby to tak:

155 . 296 . NNN . Window Blues - Band Of Horses Yacy

Yacy napisał(a):
neon.ka napisał(a):157 . 250 . NNN . Wiem, że jesteś tam - Ania Wyszkoni
BARDZO lubię. poza tym ani jej ani Łez zupełnie nie trawię. był jeszcze jakiś utwór w duecie, który wpadł mi kiedyś w ucho, ale nawet nie wiem z kim.
To dokładnie tak, jak ja. Nic więcej mojego zachwytu nie wzbudziło z jej udziałem, chociaż bardziej bojkotuję Łzy, niż Anię solową. Popatrzyłam sobie też jakie to by mogły być duety - jeden jest z Bajorem, ale po posłuchaniu nie sądzę, by chodziło Ci o ten. Drugi też nie pasuje mi w 100%, chociaż już chyba bardziej. No ale to był duet z Video... To możliwe, żeby Ci się podobało?...
Yacy napisał(a):"Secret - OMD" / ależ skok!!! super!!! Icon_smile2 ciekawe gdzie będzie nasz nr 1 Icon_wink2
A u Ciebie gdzie będzie? Icon_razz
(15.09.2018 11:29 AM)ku3a napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Ale ja mam magnetofon kasetowy, więc mogę np. zabrać na zlot, moglibyśmy sobie w tle posłuchać takiego rarytasu. Icon_smile2
hehe Icon_smile2. choć nie ręczę za te kasety... od kilkunastu lat nikt do nich nie zaglądał Icon_wink2.
Ale masz do nich w miarę łatwy dostęp? Bo na serio mogłabym swój magnetofon zabrać. Icon_smile2 A 500 notowanie widzę, że na chomiku dostępne jest, więc jakby co, to tylko Internetu potrzebujemy.
ku3a napisał(a):[w tym właśnie momencie przyszedł sms od Ciebie Icon_mrgreen ]
Ech, przeszkodziłam w takiej ważnej czynności. Icon_wink2 A przy okazji - zarówno Busted jak i Broken by the Hurt przeznaczam do dalszego słuchania. Dzięki. Zresztą całą płytę też. Jak pewnie się spodziewasz, równie wnikliwie zapoznałam się z ostatnią płytą Muse, i zdecydowanie rozumiem obecność na Twojej liście Aftermath. Ja sobie zaznaczyłam jeszcze obydwa okalające go kawałki.
ku3a napisał(a):Choć on i tak jest najbardziej "Twój". Tzn. jeśli miałbym tak na szybko, bez chwili zastanowienia, powiedzieć który Mark jest najbardziej neon.kowy, to bym powiedział, że właśnie "True Love Will Never Fade".
I bardzo słusznie byś zrobił Icon_smile2 [miejsce 2 mojego 1 notowania Listy. I patrzę, że połowę tamtego notowania mam w obecnych 650 utworach w folderze TWC...], wyżej będzie jeszcze tylko jeden, pełen obrazów...
ku3a napisał(a):Maximilian Hecker. Nie pamiętam utworu, ale to nieważne. Ważne, że znowu stają mi przed oczami tamte czasy ze spacerami po osiedlu, opowiadaniu sobie o muzyce, pożyczonych płytach itp. Icon_smile2
A to tu muszę się przyznać, że akurat Maximiliana nie kojarzyłam z tamtymi rozmowami, nie pamiętałam. Odnawiam więc wspomnienie. Icon_smile2 A akurat historia z tej piosenki jest żywcem wyjęta z życia bardzo konkretnej Osoby. Byłam niesamowicie zaskoczona, gdy pierwszy raz usłyszałam ten kawałek.
ku3a napisał(a):"Tylko słowa zostały". Zupełnie nie kojarzę tego utworu Ani! A jest tak bardzo wysoko!
Tu muszę powiedzieć, że niezależnie od wszystkiego ta piosenka pojawiłaby się w topie i tak, bo najzwyczajniej ją w jakiś sposób przeoczyłam... I ona jest z tych, które funkcjonują sobie obok mnie, nie we mnie. Ciekawe jest to, że mam kilka takich piosenek, które mogłyby spokojnie stać się Moje, a tak się nie dzieje. Jest tak też z drugą piosenką z ostatniej dwudziestki...
ku3a napisał(a):"Fyrsta". Co znaczy ta dwójka w nawiasie?
Ta piosenka pochodzi z płyty, na której nie było tytułów piosenek, a tytuł płyty to "( )", i ludzie zaczęli sobie je jakoś oznaczać [zresztą taki był zamysł zespołu, aby każdy stworzył z tej płyty swoją własną opowieść - Jónsi śpiewa tam nawet w nieistniejącym języku, a nie po islandzku. A więc np. piosenka nr 1 z tej płyty może mieć takie zapisy: Untitled 1, (1) Vaka, Untitled #1, (Vaka). Więc dwójka w tym przypadku mówi, że jest to drugi utwór na płycie.

Od razu przy okazji odpowiem na to:
(13.09.2018 08:04 AM)kajman napisał(a):  "Prońko"
1. Anioł i róża
2. Biedna
3. A gdzież są te drogi
Udało mi się przesłuchać tylko tą trójkę z Twojego zestawienia... No niestety to nie mój styl... Ale za to posłuchałam całej płyty "Złość" i zostałam zaskoczona, że u Prońko można znaleźć hip-hop! Icon_eek No no, co Ty na to?

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
16.09.2018 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] - neon.ka - 16.09.2018 12:25 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 11 134 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 553 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości