Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #107
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(13.09.2018 12:27 AM)Yacy napisał(a):  teraz dopiero wsłuchałem się bardziej w tekst... kiepsko teraz wygląda mój poprzedni komentarz...
Absolutnie nie. Każdy ma swój powód lubienia danej piosenki, czy wykonawcy, a przy tym nie mamy obowiązku znać tych powodów u innych osób. Icon_smile2
Yacy napisał(a):Bach i Znajdziesz mnie znowu. Icon_smile2
Bach to wiadomo, niczego innego niż kciuk do góry nie można tu pokazać Icon_smile , ale Znajdziesz mnie znowu w ogóle mi do Ciebie nie pasuje. Icon_wink2
Yacy napisał(a):A może 07 się zgłosi Icon_razz u mnie jest sporo filmowej muzyki. Bardzo lubię. Icon_smile2
To ja chyba nie będę się krygowała i napiszę, że ja serialowej muzyki nie znam za bardzo, seriali nie oglądam zbyt wiele, i mój top w ich oprawę również nie obfituje, ale... coś tu się jeszcze w tym temacie znajdzie - na ile rozpoznaję, to jeszcze dwa kawałki serialowe. No i muzyki filmowej też jeszcze można się spodziewać, ale już nie liczyłam ile. Niewykluczone, że jest jej więcej, niż mi się wydaje. Icon_wink2
Yacy napisał(a):"Louis Armstrong" - ależ spadek - mógłbym się zdziwić. ale tego nie zrobię, bo u mnie kiedyś nawet na 9. a ostatnio chce wypaść z setki...
Tegoroczny top w ogóle pokazuje, że klasyki się jakoś ode mnie oddalają. Co dla purystów może być zniechęcające, bo nie dość, że w ogóle mam niewiele piosenek powszechnie uznawanych za niezbędne elementy takich zestawień, to jeszcze w znakomitej większości spadają. I spodziewam się, że tak będzie nadal...
Yacy napisał(a):"San Damiano" / ciekawe czy jakiś inny był przez Ciebie brany pod uwagę w kontekście TWC? bo u mnie są jeszcze dwa inne Sale Icon_razz ale o tym już innym razem Icon_wink2
Nie był, bo niewykluczone, że żadnego innego nie znam... Icon_redface Icon_razz
No dobrze, nie będę teraz pytać, które to są te dwa inne, ale w zamian zapytam - to gdzie i kiedy będzie można je zobaczyć? Icon_razz Bo ja cały czas na to czekam.
(13.09.2018 08:04 AM)kajman napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Na pewno jest tam 'Psalm stojących w kolejce'
Na pewno nie, chociaż wyżej niż jesteś lekiem.
No to żeś mnie tu zaskoczył bardzo mocno, bo Psalm zdecydowanie kojarzę z Tobą, wydaje mi się, że często podkreślałeś, że to świetny kawałek... Ale może to jednak był ktoś inny?
Nie kojarzę w ogóle nic z Twojej pierwszej dziesiątki... Bardzo bym chciała znaleźć czas, i nie zapomnieć, by je przesłuchać.
(13.09.2018 11:39 AM)tadzio3 napisał(a):  Podglądam od początku Twój top i co jakiś czas wyskakują piękne perełki,
Ja do Twojego też zaglądałam. Icon_smile2 Twój z kolei, w przeciwieństwie do mojego, mocno klasyczny.
tadzio3 napisał(a):W ogóle co jakiś czas zapoznaję się z piosenkami, których nie znałem, albo nie pamiętałem. I nie zawodzę się Icon_smile2
Znaczy się z mojego topu? O, to miło... Podasz jakiś przykład, który Ci się spodobał?
(13.09.2018 04:07 PM)kajman napisał(a):  "Don't Speak" / Jedyny utwór grupy, jaki lubię i to bardzo. Ale lubię też bardzo wersję AMJ.
O, to ja zdecydowanie nie. W ogóle coś mi się kojarzy, że covery w wykonaniu AMJ nie podobają mi się w ogóle...
kajman napisał(a):"Posiedzimy sobie razem w kuchni" / Cieszy, bo utwór piękny, ale czy będzie coś z wczesnej Adamiak?
Najbliżej był "Kamień drażniący ciszą" i "Do Wenecji stąd dalej co dzień". Ale trochę zabrakło.
(13.09.2018 09:32 PM)ku3a napisał(a):  tamtą "Wzrockową" oglądałem sobie kilka razy. nawet zanim się dowiedziałem kto między innymi tam się pojawił Icon_wink2.
Tak mi tęskno do tamtej atmosfery... Myślę sobie, że dziś, nawet gdyby utwory siedziały na Liście po -dzieści tygodni, czy pojawiały się na niej starocie, to i tak słuchałabym jej co tydzień od deski do deski i z wielką przyjemnością, jeśli tylko miałaby w sobie tą magię z tamtych czasów lat 80-tych i 90-tych...
ku3a napisał(a):ale przerwach między czym? bo jak pewnie pamiętasz takie nasze sesje to z 5 godzin trwają Icon_wink2.
Między jednym 5 godzin, a drugim. Icon_wink2 Akurat zostawałoby z 8 godzin na sen. Hehe. A w ogóle można by przecież wpleść w scenariusz zadanie rozegrania jakiejś planszówkowej partyjki. Icon_wink2
ku3a napisał(a):ja to w ogóle to podsumowanie mam jeszcze na kasetach Icon_smile2. ale nie mam jak ich zgrać...
Tak, na pewno dałoby się to zrobić w takich punktach... Ale ja mam magnetofon kasetowy, więc mogę np. zabrać na zlot, moglibyśmy sobie w tle posłuchać takiego rarytasu. Icon_smile2 A 500 wydanie też masz?
ku3a napisał(a):w perspektywie jest nauka "Give In To Me" Icon_smile2.
Muszę przeszperać się, co jest wysoko i u Ciebie, i u mnie, a co by się nadawało na podsunięcie Ci w następnej kolejności... Bo to, co masz w planach, jest niestety wysoko tylko u Ciebie, co nieco mnie smuci. Icon_wink2
ku3a napisał(a):no i jednak jest tak, że swój top dużo czasu zabiera logistycznie, organizacyjnie, a także przy odpowiadaniu na komentarze
A tak, to fakt, zdecydowanie. Nawet się zastanawiałam, czy ruszać ze swoim topem, bo obawiałam się, że nie podołam z wyrabianiem się z topowymi rozmowami na bieżąco...
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):Dzięki za wszystkie Twoje skojarzenia.
Icon_smile2
A tu przy okazji chciałam wszystkim napisać, że oczywiście OGROMNIE się cieszę z komentarza i wspomnienia KAŻDEJ osoby, która tu zagląda! Po czasie pomyślałam, że trochę niezręcznie wyszedł tamten mój komentarz, ale po prostu top Kuby jakoś najbardziej kojarzę, i w związku z tym szczególnie dostrzegam tą różnicę w ilości jego wspomnień w jego własnym topie, i w topach innych osób.
(13.09.2018 09:55 PM)ku3a napisał(a):  "Don't Speak". (...) próbowaliśmy sobie śpiewać tekst po angielsku, ale nie tak dobrze jeszcze znaliśmy języka i nie do końca wyraźnie słyszeliśmy, co Gwen śpiewa i straszne dziwolągi nam wychodziły Icon_wink2.
Icon_lol Icon_cool Icon_lol Ja do dziś bardzo wielu tekstów nie mogę zrozumieć [co wkurza mnie niemiłosiernie...]. Takim sztandarowym przykładem jest dla mnie Placebo... No nie rozumiem pana Briana.
ku3a napisał(a):Przy bardzo dużych ruchach innych utworów statystyki "Don't Speak" (190 . 189 . 148 .) bardzo statyczne Icon_smile2.
To prawda, że niektóre piosenki mocno zmieniły swoją pozycję, a inne z kolei nie mogą się zdecydować, co chcą zrobić i skaczą raz w górę, raz w dół, ale są też takie, które konsekwentnie idą w jednym kierunku. Albo wcale się nie ruszają, ale nie napiszę na razie ile takich jest. Icon_wink2
ku3a napisał(a):"Barka". Utwór znany bardzo dobrze wcześniej, oczywiście w wersji kościelnej, ale najbardziej mi się kojarzy z okresem po śmierci Papieża,
Mi oczywiście z tym też się mocno kojarzy, ale chyba bardziej z moją Babcią, a zaraz potem z czasem mojego bycia w "Oazie"...
ku3a napisał(a):"Idź swoją drogą". Przy jakiej to elpetrójkowej okazji Raz Dwa Trzy grali w studiu Agnieszki Osieckiej? ja wcześniej tego utworu w ich wykonaniu nie znałem.
Ja niestety nie pamiętam... Icon_redface Ale ta piosenka kojarzy mi się też z koncertem 123, na którym byłam kiedyś w kościele. Nawet chyba jeszcze mam na kompie nagrane z niego na komórce piosenki...
ku3a napisał(a):"Our Shangri-La". I znowu taki nie do końca mój Mark Icon_mrgreen. choć i tak już bardziej niż kilka spośród poprzednich Icon_wink2.
Ło rety, naprawdę mnie zaskakujecie... Albo u mnie z pamięcią coś nie tak, albo żyłam w jakiejś równoległej rzeczywistości, bo byłam przekonana, że zarówno Ty, jak i częściowo Yacy, będziecie zachwyceni tymi ruchami, no!
ku3a napisał(a):"Senza una donna". (...) Wiadomo - pieczątka jakości roku 1991 Icon_cool.
Oczywiście. Icon_smile2 Ja mam jeszcze jedną pieczątkę [na pewno wspomnieniowo, bo nie sprawdzałam, czy statystyki też to potwierdzą, chociaż powinny. Zobaczymy na koniec].

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
14.09.2018 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] - neon.ka - 14.09.2018 09:11 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 10 846 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 492 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości