Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #98
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Życie mi trochę przyśpieszyło, więc lekkie opóźnienie...
(07.09.2018 08:14 AM)Miszon napisał(a):  No właśnie też mnie ciekawi ten James że tyle tego. Ja chyba nie znam żadnego kawałka tego zespołu (przesluchalem fragmenty dwóch które były wcześniej i w ogóle nie kojarzę)
Ja robiłam na własny użytek top na sebastosie [w którym zresztą widzę, że napisałeś niemal dokładnie to samo Icon_wink2 ]. W TWC jest teraz trochę inna kolejność niż tam, i tak w ogóle to James trafia w moje wnętrze wybiórczo, ale jak już trafi, to bardzo mocno.
(05.09.2018 11:44 PM)Miszon napisał(a):  "Adiemus" / Nie miałem na myśli tego konkretnego utworu (nie znam) tylko ten który jest u mnie w Topie i którego ani tytułu ani wykonawcy nie znałem przez ponad 10 lat. Wydawało mi się, że to ty mnie naprowiadziłaś na wykonawcę.
Rozumiem, ale piszę, że to nie mogłam być ja, bo nie miałam świadomości, że w ogóle jest [wersja] okładki z delfinami. Dowiedziałam się tego dzięki Tobie. Icon_wink2
(07.09.2018 08:39 PM)ku3a napisał(a):  "Sit Down" ogromnie mocno kojarzy mi się z moimi początkami z LP3.
Mi też, a konkretnie z notowaniem 500. Icon_smile2
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):to RPG wywołało u mnie pomruk zazdrości. Icon_smile2
a co, chciałabyś jeszcze kiedyś zagrać? Icon_wink2
Przynajmniej potowarzyszyć... W przerwach grając w planszówki i rozwiązując zadania logiczne. Icon_wink2 Chyba fajna wizja?...
ku3a napisał(a):Kilka dni temu myślałem sobie o Dido - że ciekawe czy czymś jeszcze nas zaskoczy.
Ja bym chciała, choć chyba musielibyście mnie poinformować bezpośrednio jakimś kanałem, że pojawiło się coś do sprawdzenia. Icon_wink2
ku3a napisał(a):Dużo Marka u Ciebie Icon_smile2. Tylko znowuż "Nobody's Got the Gun" nie należy do moich ulubieńców Icon_smile2.
No widzisz, a mi się również i ta piosenka kojarzy z Tobą. Icon_smile2 Po prostu wszystkie [no... może poza najwyższym w moim topie, bo on ma baaaaardzo wyraźne inne wspomnienie] Markowe utwory mogłabym nazwać Mark 'ku3a' Knopfler. Icon_smile2
Ale generalnie też bardzo lubię płytę 'Golden Heart'.
ku3a napisał(a):"Jesteś lekiem na całe zło" należy do grupy takich klasyków, których lata temu nie rozumiałem.
Mam podobnie. U mnie kiedyś w ogóle nie miałaby szansy się pojawić. Niewykluczone, że wręcz miałam o niej niezbyt pochlebne myśli...
ku3a napisał(a):"Promise Me" - cóż to był za przebój! cóż to jest za piękna piosenka! gdy rozpoczynałem przygodę z LP3 i "Promise Me" było już ponad pół roku w notowaniu i potem kolejne notowania mijały, to nie wyobrażałem sobie Listy bez tej piosenki Icon_smile2.
Ja na pewno głosowałam na nią od początku do końca jej pobytu na liście. Icon_smile2 No i podsumowanie 500 notowań... Wysoko była, nieprawdaż? Ale nie mogę sobie przypomnieć, które miejsce... Ktoś, coś?...
ku3a napisał(a):"Map of the Problematique" (...) I wciąż rozkłada mnie na łopatki ta perkusja. jeszcze się kiedyś tego nauczę Icon_wink2.
Nie zapomnij mnie zaprosić na premierę! Koniecznie! A czego się teraz uczysz? / Mi ten utwór najbardziej się kojarzy z moją własną listą... z jej początkami. Icon_smile2

Kuba, doszłam do wniosku, że trzeba jak najwięcej osób na forum namówić na stworzenie swoich topów, bo wtedy można się najwięcej dowiedzieć o Twoich ulubionych piosenkach. Icon_smile2 U siebie nie piszesz tak wiele. Dzięki za wszystkie Twoje skojarzenia.

(08.09.2018 07:47 PM)kajman napisał(a):  Ja jestem słuchowcem więc pewnie dlatego oddziaływanie słów piosenki jest takie mocne.
Więc nie mogę pojąć, jak możesz nie zwracać uwagi na słowa piosenek...
kajman napisał(a):"Dido" / Jeden z moich ulubionych utworów tej pani. Wydaje mi się nawet, że mój nr 1.
Mój również. / Co prawda nie słuchałam/poznałam płyty z 2013 roku, ale Dido jest również artystką, której nowe projekty przyjęłabym z dużą radością.
kajman napisał(a):"Bliskość oddala" / Bardzo lubię Mietka, ale tego utworu nie znam. Postaram się nadrobić.
Udało się? Jak wrażenia? Pewnie słów nie słuchałeś, więc i wrażenia mniejsze. Icon_razz
kajman napisał(a):No ale Krysia to moja polska wokalistka nr 1.
No to podaj chociaż pierwszą piątkę. Na pewno jest tam 'Psalm stojących w kolejce', ale więcej nie wiem.
kajman napisał(a):Na tym może skończę moje komentarze.
Icon_coolIcon_lolIcon_razz
kajman napisał(a):"Map of the Problematique" / Jako ciekawostkę dodam, że to był nr 1 pierwszego (drugiego także) notowania mojej 30 na forum LP3.
Oraz numer 3 mojego 1 notowania listy.
(09.09.2018 07:56 PM)Yacy napisał(a):  "Małżeństwo z Rozsądku" / Tak, słuchałem kilka utworów i zapewne jeszcze do nich wrócę.
Też bym chciała znaleźć na to czas. Ale chyba w najbliższym czasie może być trudno...
Yacy napisał(a):"Katarzyna Groniec" / Kasia zawsze cieszy, więc się cieszę, że tu się pojawiła.
A ja właśnie raczej średnio ją lubię, może ze 2 inne kawałki jeszcze mi się podobają, a i ten nie wiadomo na ile by mnie przy sobie zatrzymał, gdyby nie...
Yacy napisał(a):"Zbigniew Wodecki" / jeden z mojej ulubionej trójki ZW. Icon_smile2
Zawsze w takich sytuacjach pytam - jakie to w takim razie? Icon_smile2
Yacy napisał(a):"Nobody's Got the Gun" / kolejny nieoczywisty MK. U mnie jakoś są te bardziej znane...
Rety, no naprawdę... Mi się ten utwór jawi jako bardzo znany u Marka... Inni też go uważają za 'niszowy' w jego repertuarze?...
Yacy napisał(a):Super! A czy np. taki serial DOM też może liczyć na pojawienie się w TWC? Icon_wink2
A czemu akurat Dom? Icon_smile2 / Pozostawię Cię jeszcze przez parę dni w niepewności. Icon_wink2
(09.09.2018 09:12 PM)kajman napisał(a):  "Mrok na schodach, pustka w domu..." / Jak dla mnie SDM średnio trafiał muzycznie w mojego ukochanego Leśmiana.
Ale tu chyba nie masz się do czego przyczepić? Jak dla mnie rewelacyjne połączenie słów z melodią...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
12.09.2018 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018] - neon.ka - 12.09.2018 11:56 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 11 244 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 573 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości