Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Artur.O napisał(a):"Take On Me" było inne na singlu a inne na płycie?
Z tego co wiem, to drugi singiel to było to samo co na płycie. Ale to było drugie wydanie singla. I z tego co słyszałem to było powtórne nagranie tego utworu.
05.09.2018 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Yacy napisał(a):dla mnie właśnie tekst powoduje, że jest tak wysoko.
Z tej tematyki to zdecydowanie wolę filmy (Z zimną krwią, Krótki film o zabijaniu).
05.09.2018 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #83
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(05.09.2018 07:24 AM)kajman napisał(a):  "To nie był film" Jeden z nielicznych utworów, których text mnie tak odrzuca, że utworu nie trawię.
Ja początkowo też nie lubiłam, ale mnie argumentacja zespołu przekonała. Chociaż niewątpliwie z tym tekstem jest tak, że może narobić zarówno dużo dobrego, jak i złego.
(05.09.2018 11:07 AM)Yacy napisał(a):  nie wiem czy to możliwe abym nie znał Małżeństwa z Rozsądku?
raczej niemożliwe
Czemu niemożliwe? To nie jest chyba jakiś super znany zespół. A żeby było śmieszniej, właśnie do mnie dotarło, że nie mogłabym zgłosić tego do NL, bo znam to właśnie z NL [nr 12]. Icon_cool2 Cała ja...
A inne piosenki Ci się spodobały? [bo z Twojej wypowiedzi zrozumiałam, że coś słuchałeś teraz?]
Yacy napisał(a):"Girls In Their Summer Clothes" kojarzyło mi się, że utwór był w zestawie w czasie jednego z zlotów. no i tak 4 zlot, not 1350 Icon_eek wszedłem w wątek ze zlotem nr 4, a tam całe opowiadanie z pierwszego zlotu autorstwa Marty Icon_smile2 rewelacyjna lektura Icon_smile2
Ech, aż sama tam wlazłam i przeczytałam jeszcze raz. Icon_smile2 Moja jedyna relacja. I trzeba przyznać, że mój pierwszy zlot trafił mi się niesamowicie mocarny... / Mi zresztą ta piosenka, podobnie jak Tobie i Kubie, też się głównie z forum kojarzy.
Yacy napisał(a):
(04.09.2018 11:01 PM)neon.ka napisał(a):  Ciekawe, ile ostatecznie wyjdzie wspólnych.
pewnie nie tak dużo, bo u mnie są te bardzo znane. a rządzi Król Icon_wink2
A u mnie są mało znane?! Icon_wink2 Ale Króla u mnie wygonili.
Yacy napisał(a):I wszystko się może zdarzyć...
To jeśli miałoby się coś jeszcze pojawić, to jest spora szansa.
(05.09.2018 11:37 AM)dziobaseczek napisał(a):  Bardzo dobre zestawienie w dalszym ciągu. Może ciutkę zbyt konserwatywne, ale to Twoje zestawienie.
Tak, jak pisałam, niestety nie słucham zbyt dużo aktualnej muzyki. Radio rzadko kiedy włączone. A po prawdzie to żałuję, że tak jest...
(05.09.2018 08:42 PM)ku3a napisał(a):  a czemu akurat "Dobry moment" do Ciebie trafił, a nie np. "Zostań" czy inne "single".
"Dobry moment" poznałam, kiedy pojawił się na Twojej liście. No i od razu mnie 'kopnął' - tekstowo bardzo. Posłuchałam wtedy płyt, nie wiem nawet do końca, co było singlem. "Zostań" gdyby było samym tekstem, pewnie by w topie się mogło znaleźć, ale w całości jednak nie.
ku3a napisał(a):Uff, cieszę się, że "Amazing" po potwornym gruchnięciu poprzednim razem, tym razem się bardzo wyraźnie odbija.
Wiedziałam, że ten punkt topu nie będzie dla Ciebie obojętny. Icon_smile2 Ale spodziewam się, że w tych okolicach już zostanie [tzn. raczej nie wyżej, może trochę niżej...]
ku3a napisał(a):dużo Myslovitza w tej dwudziestce. ale serio tytuł tego najwyższego to "James, radiogłowi i żuk z rewolwerem jadą do nikąd"?? w sensie że "do nikąd"?? bo widzę w necie, że faktycznie w wielu miejscach tak jest zapisane... Dramat...
Sprawdziłam na oryginalnej płycie - taki właśnie jest zapis... Ja u siebie zaraz poprawię. Icon_redface
(05.09.2018 09:02 PM)Yacy napisał(a):  
(04.09.2018 11:04 PM)neon.ka napisał(a):  Ostatni, Autobiografia, Skóra
u mnie w ostatnich latach też dużo straciły. co prawda były początkowo dużo wyżej i ale proporcjonalnie straciły podobnie... czemu akurat teraz?
Wiesz, trudno mi powiedzieć... Po prostu wiele piosenek przy przesłuchiwaniu do topu już nie brzmiało tak, jak wcześniej... A akurat z nimi nie mam swoich prywatnych skojarzeń, więc stosunkowo łatwiej jest im spaść.
(05.09.2018 09:16 PM)kajman napisał(a):  
Yacy napisał(a):dla mnie właśnie tekst powoduje, że jest tak wysoko.
Z tej tematyki to zdecydowanie wolę filmy (Z zimną krwią, Krótki film o zabijaniu)
O, to ja zdecydowanie nie. M.in. "Krótki film o zabijaniu" przyczynił się do tego, że przestałam oglądać thrillery, które zapowiadają się z dużą dawką przemocy. Nie jestem w stanie emocjonalnie.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
05.09.2018 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #84
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
230 . 310 . 252 . Mrok na schodach, pustka w domu... - Stare Dobre Małżeństwo
229 . 146 . 103 . Gdziekolwiek - Stare Dobre Małżeństwo
228 . 308 . NNN . Żółte kalendarze - Piotr Szczepanik
227 . 240 . NNN . San Francisco (Be Sure To Wear Flowers In Your Hair) - Scott McKenzie
226 . NNN . NNN . Nothing But Love - James
225 . 209 . 277 . Mambo No.5 - Lou Bega
224 . 187 . NNN . Good Vibrations - The Beach Boys
223 . NNN . NNN . Autystyczny - Luxtorpeda
222 . 223 . NNN . Með suð í eyrum - Sigur Rós
221 . NNN . NNN . Żałosny cyrk - Katarzyna Groniec

220 . 233 . 251 . Heysátan - Sigur Rós
219 . 253 . NNN . Cantilena - Adiemus
218 . 104 . 56 . Ágætis byrjun - Sigur Rós
217 . NNN . NNN . Smutek mam we krwi - Ania
216 . 190 . 216 . I Know You By Heart - Eva Cassidy
215 . 215 . 124 . Piosenka dla ptaka - Grzegorz Turnau
214 . 258 . NNN . Dozwolone do lat 18 - Czerwone Gitary
213 . NNN . NNN . Lubię wracać tam gdzie byłem - Zbigniew Wodecki
212 . 231 . 167 . Rachela - Wilki
211 . 143 . 50 . Wonderful Life - Black

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2018 11:14 PM przez neon.ka.)
05.09.2018 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):"Dobry moment" poznałam, kiedy pojawił się na Twojej liście.
mmm, miło Icon_smile2.

Już kolejny James u Ciebie w topie. Zakładam, że nowych ich nagrań nie znasz, hmm? A masz ochotę poznać? Icon_wink2 Bo ciekaw jestem czy np. takie "Busted" by Ci się spodobało.
Lou Bega... Najbardziej mi się kojarzy z wakacyjnym wyjazdem z kumplami z liceum. Ale już w czasach studenckich. Spanie do której się chciało, potem pływanie w jeziorze, granie w nogę i w kosza i brydżyk przy piwku i muzyce Icon_smile2. I chyba rpg też. Sielanka Icon_smile2.
Luxtorpedy to u Ciebie się nie spodziewałem Icon_smile2. Tzn. ideologicznie pasuje, ale myślałem, że jednak zbyt duża przeszkoda muzyczna Icon_wink2. A jeśli już coś bym miał wybierać, to co innego niż "Autystyczny", raczej coś, gdzie test by mi bardziej do Ciebie pasował Icon_smile2.
"Rachela" to dla mnie niespodzianka. Tzn. kompletnie nie pamiętałem, że już w poprzednich topach była tak wysoko. Bo dla mnie to był taki wypełniacz na debiutanckiej płycie. A tu proszę Icon_smile2.
05.09.2018 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #86
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
No proszę, Adiemus, to chyba dobrze kojarzyłem, że to neonka mnie naprowadziła kiedyś na to, co to są "delfiny".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.09.2018 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):"Krótki film o zabijaniu" przyczynił się do tego, że przestałam oglądać thrillery
Nigdy bym nie wpadł na to, że to można określić jako thriller (to tak jakby napisać, że Krótki film o miłości to melodramat). Dla mnie to film psychologiczny.
neon.ka napisał(a):Nie jestem w stanie emocjonalnie.
A możesz tego Myslovitza? Dla mnie jest właśnie emocjonalnie odrażający.
06.09.2018 07:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #88
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
kajman napisał(a):Tak, jak pisałam, niestety nie słucham zbyt dużo aktualnej muzyki.
Nie chodzi mi o aktualną. Raczej o to, że Twoje wybory są topowe i znane. Ja lubie jak sie pojawiają mniej znane tytuły nawet znanych wykonawców Icon_smile Taka konstrukcja dziobasowa

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.09.2018 02:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
To jak kiedyś zrobię top (ale raczej nie ma co na to liczyć) to będziesz miał większość nieoczywistych wyborów.
06.09.2018 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #90
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(05.09.2018 11:30 PM)ku3a napisał(a):  Już kolejny James u Ciebie w topie. Zakładam, że nowych ich nagrań nie znasz, hmm? A masz ochotę poznać? Icon_wink2 Bo ciekaw jestem czy np. takie "Busted" by Ci się spodobało.
No nie znam... Chętnie poznam w wolnej chwili. Icon_smile2 A to "Busted" to tylko na singlu? Bo na regularnej płycie nie widzę tego tytułu...
ku3a napisał(a):Lou Bega... Najbardziej mi się kojarzy z wakacyjnym wyjazdem z kumplami z liceum. (...) I chyba rpg też.
Mi też z wakacjami. A dokładniej z ich początkiem. A jeszcze dokładniej z dniem poprzedzającym ruszenie w drogę. Icon_wink2
Ooo, to RPG wywołało u mnie pomruk zazdrości. Icon_smile2
ku3a napisał(a):A jeśli już coś bym miał wybierać, to co innego niż "Autystyczny", raczej coś, gdzie test by mi bardziej do Ciebie pasował Icon_smile2.
O, to tu mnie zaskoczyłeś, bo w "Autystycznym" tekst mi się bardzo podoba. Chyba bardziej on mnie do siebie przykuł, niż melodia - chociaż tej też niczego nie brakuje. Czemu Ci ten tekst nie pasuje do mnie?
ku3a napisał(a):"Rachela" to dla mnie niespodzianka. Tzn. kompletnie nie pamiętałem, że już w poprzednich topach była tak wysoko. Bo dla mnie to był taki wypełniacz na debiutanckiej płycie. A tu proszę Icon_smile2.
Tu też ogromny wpływ ma skojarzenie osobiste, bo generalnie piosenka sama w sobie po prostu mi się [tylko] podoba. Przyjechała do mnie z Lublina... a może ja po nią tam pojechałam? Tego już w 100% nie pamiętam, bo trochę tych podróży w tą i z powrotem było...
(05.09.2018 11:44 PM)Miszon napisał(a):  No proszę, Adiemus, to chyba dobrze kojarzyłem, że to neonka mnie naprowadziła kiedyś na to, co to są "delfiny".
Chyba jednak źle kojarzysz. Icon_razz Dopiero teraz zobaczyłam, że ta okładka jest też w wersji z delfinami. Ja znam tylko z postacią stojącą pod drzewem...
(06.09.2018 07:26 AM)kajman napisał(a):  Nigdy bym nie wpadł na to, że to można określić jako thriller (to tak jakby napisać, że Krótki film o miłości to melodramat). Dla mnie to film psychologiczny.
Napisałam tylko, że "m.in." ten film spowodował, że przestałam oglądać thrillery, a nie, że on sam jest thrillerem. Podobny efekt wywołał we mnie film "Chrzest", wiem też, że nie byłabym już w stanie obejrzeć kolejny raz "Mechanicznej pomarańczy" czy "Domu złego". Chodzi mi o filmy epatujące przemocą. Nie znoszę. Nie widzę uzasadnienia dla takiej jawności i dosadności.
kajman napisał(a):
neon.ka napisał(a):Nie jestem w stanie emocjonalnie.
A możesz tego Myslovitza? Dla mnie jest właśnie emocjonalnie odrażający.
Ja go tylko słyszę, nie widzę [mimo wszystko większość obrazów, które mam w głowie słuchając muzyki, to widoki z mojego życia, a nie z tekstu piosenki]. I słucham go jako przestrogi, jako próby zniechęcenia.
(06.09.2018 02:59 PM)dziobaseczek napisał(a):  Nie chodzi mi o aktualną. Raczej o to, że Twoje wybory są topowe i znane.
W jakiejś części na pewno - ale to chyba jak u każdego.
No a poza tym jeśli nie mam czasu na poznawanie muzyki [czyt. słuchania całych płyt, i to jeszcze kilkukrotnie, by dobrze przyswoić i poznać], to osłuchać się mogę tylko z tym, co słychać często w radio [bo jeśli już coś nowego poznaję, to głównie tam] - a tam same single.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
07.09.2018 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #91
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
210 . 460 . 229 . White Flag - Dido
209 . 159 . NNN . Matura - Czerwone Gitary
208 . NNN . NNN . Bliskość oddala - Mietek Szcześniak
207 . 164 . 94 . There There - Radiohead
206 . 267 . 153 . W wielkim mieście - Raz, Dwa, Trzy
205 . 392 . NNN . Nobody's Got the Gun - Mark Knopfler
204 . NNN . NNN . Amulet - Raz, Dwa, Trzy
203 . 137 . NNN . Temat serialu „Polskie drogi” - Andrzej Kurylewicz
202 . 284 . 182 . Jesteś lekiem na całe zło - Krystyna Prońko
201 . 242 . 93 . Promise Me - Beverley Craven

200 . 135 . 62 . The Last Day of Summer - The Cure
199 . NNN . NNN . Wywar z przywar - Elżbieta Adamiak
198 . NNN . NNN . True Love - Coldplay
197 . NNN . NNN . Dziennik z podróży - Tomasz Wachnowski
196 . 114 . 179 . Wild Child - Enya
195 . 227 . 286 . Na twojej ulicy - Mancu
194 . 259 . 234 . Magiczne słowa (wszystko to co mam) - Ziyo
193 . 295 . NNN . Nie boję się - Tomek Makowiecki
192 . 318 . 161 . Map of the Problematique - Muse
191 . 224 . 288 . It's a Sin - Pet Shop Boys

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca

Pisałam parę postów wstecz, że będzie jeszcze jedna piosenka, którą chciałabym widzieć w NL. Cóż, moja pamięć jest na poziomie Rowu Mariańskiego, bo okazało się, że ona też już była na NL, tyle że tym razem zgłoszona przeze mnie. Icon_razz
No to podaję linka do jeszcze jednej - nieoczywistej - propozycji z mojego topu.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.09.2018 12:46 AM przez neon.ka.)
07.09.2018 12:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(05.09.2018 11:30 PM)ku3a napisał(a):  Już kolejny James u Ciebie w topie. Zakładam, że nowych ich nagrań nie znasz
No właśnie też mnie ciekawi ten James że tyle tego. Ja chyba nie znam żadnego kawałka tego zespołu (przesluchalem fragmenty dwóch które były wcześniej i w ogóle nie kojarzę)
Cytat:
(05.09.2018 11:44 PM)Miszon napisał(a):  No proszę, Adiemus, to chyba dobrze kojarzyłem, że to neonka mnie naprowadziła kiedyś na to, co to są "delfiny".
Chyba jednak źle kojarzysz. Icon_razz Dopiero teraz zobaczyłam, że ta okładka jest też w wersji z delfinami.
Nie miałem na myśli tego konkretnego utworu (nie znam) tylko ten który jest u mnie w Topie i którego ani tytułu ani wykonawcy nie znałem przez ponad 10 lat. Wydawało mi się, że to ty mnie naprowiadziłaś na wykonawcę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.09.2018 08:15 AM przez Miszon.)
07.09.2018 08:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #93
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(05.09.2018 09:14 PM)kajman napisał(a):  
Artur.O napisał(a):"Take On Me" było inne na singlu a inne na płycie?
Z tego co wiem, to drugi singiel to było to samo co na płycie. Ale to było drugie wydanie singla. I z tego co słyszałem to było powtórne nagranie tego utworu.

O, proszę, ciekawe, widzę, że jesteś fanem. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.09.2018 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):A to "Busted" to tylko na singlu? Bo na regularnej płycie nie widzę tego tytułu...
sam się zdziwiłem, bo faktycznie nie ma na płycie. ale jeszcze bardziej się zdziwiłem, że drugi ich nowy utwór, który też chciałem Ci polecić, "Broken By The Hurt", też jest nieobecny. więc poszukałem i okazało się, że obydwa znajdują się na EPce, która wyszła bodajże w maju.
Miszon napisał(a):Ja chyba nie znam żadnego kawałka tego zespołu (przesluchalem fragmenty dwóch które były wcześniej i w ogóle nie kojarzę)
"Sit Down" ogromnie mocno kojarzy mi się z moimi początkami z LP3.
neon.ka napisał(a):to RPG wywołało u mnie pomruk zazdrości. Icon_smile2
a co, chciałabyś jeszcze kiedyś zagrać? Icon_wink2
ostatnio gramy z częstotliwością mniej więcej jednej sesji na... 2 lata Icon_razz. choć dwaj mistrzowie gry od dawna się odgrażają, że coś przygotowują Icon_wink2. czyli tak gdzieś właśnie od dwóch lat Icon_razz.
neon.ka napisał(a):Czemu Ci ten tekst nie pasuje do mnie?
nie, nie że nie pasuje do Ciebie, tylko że oni mają kilka, które zdecydowanie bardziej by mi do Ciebie pasowały, bo bezpośrednio odnoszą się do duchowości, moralności itp.

"White Flag" było piękne. Tzn. jest, ale chodzi mi o czas, gdy poznaje się jakiś nowy utwór i okazuje się, że tak mocno się podoba. Kilka dni temu myślałem sobie o Dido - że ciekawe czy czymś jeszcze nas zaskoczy.
Dużo Marka u Ciebie Icon_smile2. Tylko znowuż "Nobody's Got the Gun" nie należy do moich ulubieńców Icon_smile2. I co za skok! Tu jest jakaś historia? Bo ani tekstu pod nic nie umiem podpiąć, ani nie wydaje mi się, żeby to był jakoś szczególnie wybijający się numer.
"Jesteś lekiem na całe zło" należy do grupy takich klasyków, których lata temu nie rozumiałem. "Ot, po prostu piosenka, nie za ciekawa, bo bez mocniejszych gitar i perkusji" Icon_wink2. Ale wraz z mijającymi latami zmienia się pojmowanie... I do tej grupy należy też np. "Czas nas uczy pogody".
"Promise Me" - cóż to był za przebój! cóż to jest za piękna piosenka! gdy rozpoczynałem przygodę z LP3 i "Promise Me" było już ponad pół roku w notowaniu i potem kolejne notowania mijały, to nie wyobrażałem sobie Listy bez tej piosenki Icon_smile2. dla mnie była na niej od zawsze Icon_smile2.
Mancu - hehe, kilka dni temu czytałem w Teraz Rocku jaki to był fajny zespół, a że teraz jest całkowicie zapomniany Icon_wink2.
"Map of the Problematique" - kolejny utwór, który ogromnie mocno kojarzy mi się z forum. i z forumową. i z tamtymi czasami... I wciąż rozkłada mnie na łopatki ta perkusja. jeszcze się kiedyś tego nauczę Icon_wink2.
"It's a Sin" - tyle lat minęło, a to się w ogóle nic a nic nie zestarzało, wciąż tak samo mocno i szybko ładuje baterie Icon_smile2.
07.09.2018 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):ten film spowodował, że przestałam oglądać thrillery, a nie, że on sam jest thrillerem
No cóż, dla mojego prostackiego mózgu to jest zbyt skomplikowane. U mnie to działa bardziej w prostej linii.
neon.ka napisał(a):Ja go tylko słyszę, nie widzę
No tak. Ja jestem słuchowcem więc pewnie dlatego oddziaływanie słów piosenki jest takie mocne.
neon.ka napisał(a):210 . 460 . 229 . White Flag - Dido
Jeden z moich ulubionych utworów tej pani. Wydaje mi się nawet, że mój nr 1.
neon.ka napisał(a):209 . 159 . NNN . Matura - Czerwone Gitary
Pewnie tak wysoko przez skojarzenia. A że ja skojarzeń tego typu nie mam, to i utwór na mnie żadnego wrażenia nie robi.
neon.ka napisał(a):208 . NNN . NNN . Bliskość oddala - Mietek Szcześniak
Bardzo lubię Mietka, ale tego utworu nie znam. Postaram się nadrobić.
neon.ka napisał(a):202 . 284 . 182 . Jesteś lekiem na całe zło - Krystyna Prońko
Bardzo lubię i cenię ten utwór, ale nie wiem czy w jej top 20 u mnie by się to znalazło. Nawet nie wiem czy w top 30. No ale Krysia to moja polska wokalistka nr 1.
neon.ka napisał(a):201 . 242 . 93 . Promise Me - Beverley Craven
Chyba mój nr 1 od niej. W każdym razie na duży plus.
neon.ka napisał(a):199 . NNN . NNN . Wywar z przywar - Elżbieta Adamiak
Elę kupuję prawie w całości. Utwór z bardzo dobrej płyty, chociaż różnej od tego, z czym ją kojarzyłem.
neon.ka napisał(a):196 . 114 . 179 . Wild Child - Enya
Słabo pamiętam, ale jak było na liście to bardzo mi się podobało.
Na tym może skończę moje komentarze.
Artur.O napisał(a):O, proszę, ciekawe, widzę, że jesteś fanem.
Czasami zdarza się trafić na coś przypadkowo.
ku3a napisał(a):"Map of the Problematique" - kolejny utwór, który ogromnie mocno kojarzy mi się z forum. i z forumową.
Jako ciekawostkę dodam, że to był nr 1 pierwszego (drugiego także) notowania mojej 30 na forum LP3.
08.09.2018 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #96
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(05.09.2018 11:12 PM)neon.ka napisał(a):  Czemu niemożliwe? (...) bo znam to właśnie z NL [nr 12]. Icon_cool2
chociażby właśnie dlatego Icon_razz czyli musiałem ich słyszeć przy okazji NL. Tak, słuchałem kilka utworów i zapewne jeszcze do nich wrócę.
(05.09.2018 11:12 PM)neon.ka napisał(a):  Moja jedyna relacja. I trzeba przyznać, że mój pierwszy zlot trafił mi się niesamowicie mocarny...
na pewno jeden z bardziej zapadających w pamięciIcon_smile2
(05.09.2018 11:12 PM)neon.ka napisał(a):  To jeśli miałoby się coś jeszcze pojawić, to jest spora szansa.
uff... Icon_wink2 bałem się, że możesz mieć zupełnie inne odczucia.

(05.09.2018 11:14 PM)neon.ka napisał(a):  221 . NNN . NNN . Żałosny cyrk - Katarzyna Groniec
Kasia zawsze cieszy, więc się cieszę, że tu się pojawiła. No i skłoniłaś mnie aby sobie trochę posłuchać jej utworów.
(05.09.2018 11:14 PM)neon.ka napisał(a):  213 . NNN . NNN . Lubię wracać tam gdzie byłem - Zbigniew Wodecki
jeden z mojej ulubionej trójki ZW. Icon_smile2

(05.09.2018 11:14 PM)neon.ka napisał(a):  205 . 392 . NNN . Nobody's Got the Gun - Mark Knopfler
kolejny nieoczywisty MK. U mnie jakoś są te bardziej znane... Może poza utworami z Cal. Icon_wink2
(05.09.2018 11:14 PM)neon.ka napisał(a):  203 . 137 . NNN . Temat serialu „Polskie drogi” - Andrzej Kurylewicz
Super! A czy np. taki serial DOM też może liczyć na pojawienie się w TWC? Icon_wink2
(05.09.2018 11:14 PM)neon.ka napisał(a):  202 . 284 . 182 . Jesteś lekiem na całe zło - Krystyna Prońko
201 . 242 . 93 . Promise Me - Beverley Craven
para, która straciła i znów zyskuje. U mnie miały podobnie. Widocznie potrzeba niekiedy naprawić "błędy" Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.09.2018 07:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Dopiero teraz zauważyłem, że jedna dwudziestka mi uciekła.
neon.ka napisał(a):230 . 310 . 252 . Mrok na schodach, pustka w domu... - Stare Dobre Małżeństwo
Jak dla mnie SDM średnio trafiał muzycznie w mojego ukochanego Leśmiana. Ale Leśmian zawsze cieszy (no poza takim zespołem z Kobietami w nazwie).
neon.ka napisał(a):227 . 240 . NNN . San Francisco (Be Sure To Wear Flowers In Your Hair) - Scott McKenzie
neon.ka napisał(a):222 . 223 . NNN . Með suð í eyrum - Sigur Rós
Lubie większość Różowych, ale ten to moja czołówka. Te dwa pozostałe też chyba, ale aż tak dobrze ich po tytułach nie kojarzę.
neon.ka napisał(a):213 . NNN . NNN . Lubię wracać tam gdzie byłem - Zbigniew Wodecki
To taki Wodecki jakiego lubię najbardziej.
09.09.2018 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #98
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Życie mi trochę przyśpieszyło, więc lekkie opóźnienie...
(07.09.2018 08:14 AM)Miszon napisał(a):  No właśnie też mnie ciekawi ten James że tyle tego. Ja chyba nie znam żadnego kawałka tego zespołu (przesluchalem fragmenty dwóch które były wcześniej i w ogóle nie kojarzę)
Ja robiłam na własny użytek top na sebastosie [w którym zresztą widzę, że napisałeś niemal dokładnie to samo Icon_wink2 ]. W TWC jest teraz trochę inna kolejność niż tam, i tak w ogóle to James trafia w moje wnętrze wybiórczo, ale jak już trafi, to bardzo mocno.
(05.09.2018 11:44 PM)Miszon napisał(a):  "Adiemus" / Nie miałem na myśli tego konkretnego utworu (nie znam) tylko ten który jest u mnie w Topie i którego ani tytułu ani wykonawcy nie znałem przez ponad 10 lat. Wydawało mi się, że to ty mnie naprowiadziłaś na wykonawcę.
Rozumiem, ale piszę, że to nie mogłam być ja, bo nie miałam świadomości, że w ogóle jest [wersja] okładki z delfinami. Dowiedziałam się tego dzięki Tobie. Icon_wink2
(07.09.2018 08:39 PM)ku3a napisał(a):  "Sit Down" ogromnie mocno kojarzy mi się z moimi początkami z LP3.
Mi też, a konkretnie z notowaniem 500. Icon_smile2
ku3a napisał(a):
neon.ka napisał(a):to RPG wywołało u mnie pomruk zazdrości. Icon_smile2
a co, chciałabyś jeszcze kiedyś zagrać? Icon_wink2
Przynajmniej potowarzyszyć... W przerwach grając w planszówki i rozwiązując zadania logiczne. Icon_wink2 Chyba fajna wizja?...
ku3a napisał(a):Kilka dni temu myślałem sobie o Dido - że ciekawe czy czymś jeszcze nas zaskoczy.
Ja bym chciała, choć chyba musielibyście mnie poinformować bezpośrednio jakimś kanałem, że pojawiło się coś do sprawdzenia. Icon_wink2
ku3a napisał(a):Dużo Marka u Ciebie Icon_smile2. Tylko znowuż "Nobody's Got the Gun" nie należy do moich ulubieńców Icon_smile2.
No widzisz, a mi się również i ta piosenka kojarzy z Tobą. Icon_smile2 Po prostu wszystkie [no... może poza najwyższym w moim topie, bo on ma baaaaardzo wyraźne inne wspomnienie] Markowe utwory mogłabym nazwać Mark 'ku3a' Knopfler. Icon_smile2
Ale generalnie też bardzo lubię płytę 'Golden Heart'.
ku3a napisał(a):"Jesteś lekiem na całe zło" należy do grupy takich klasyków, których lata temu nie rozumiałem.
Mam podobnie. U mnie kiedyś w ogóle nie miałaby szansy się pojawić. Niewykluczone, że wręcz miałam o niej niezbyt pochlebne myśli...
ku3a napisał(a):"Promise Me" - cóż to był za przebój! cóż to jest za piękna piosenka! gdy rozpoczynałem przygodę z LP3 i "Promise Me" było już ponad pół roku w notowaniu i potem kolejne notowania mijały, to nie wyobrażałem sobie Listy bez tej piosenki Icon_smile2.
Ja na pewno głosowałam na nią od początku do końca jej pobytu na liście. Icon_smile2 No i podsumowanie 500 notowań... Wysoko była, nieprawdaż? Ale nie mogę sobie przypomnieć, które miejsce... Ktoś, coś?...
ku3a napisał(a):"Map of the Problematique" (...) I wciąż rozkłada mnie na łopatki ta perkusja. jeszcze się kiedyś tego nauczę Icon_wink2.
Nie zapomnij mnie zaprosić na premierę! Koniecznie! A czego się teraz uczysz? / Mi ten utwór najbardziej się kojarzy z moją własną listą... z jej początkami. Icon_smile2

Kuba, doszłam do wniosku, że trzeba jak najwięcej osób na forum namówić na stworzenie swoich topów, bo wtedy można się najwięcej dowiedzieć o Twoich ulubionych piosenkach. Icon_smile2 U siebie nie piszesz tak wiele. Dzięki za wszystkie Twoje skojarzenia.

(08.09.2018 07:47 PM)kajman napisał(a):  Ja jestem słuchowcem więc pewnie dlatego oddziaływanie słów piosenki jest takie mocne.
Więc nie mogę pojąć, jak możesz nie zwracać uwagi na słowa piosenek...
kajman napisał(a):"Dido" / Jeden z moich ulubionych utworów tej pani. Wydaje mi się nawet, że mój nr 1.
Mój również. / Co prawda nie słuchałam/poznałam płyty z 2013 roku, ale Dido jest również artystką, której nowe projekty przyjęłabym z dużą radością.
kajman napisał(a):"Bliskość oddala" / Bardzo lubię Mietka, ale tego utworu nie znam. Postaram się nadrobić.
Udało się? Jak wrażenia? Pewnie słów nie słuchałeś, więc i wrażenia mniejsze. Icon_razz
kajman napisał(a):No ale Krysia to moja polska wokalistka nr 1.
No to podaj chociaż pierwszą piątkę. Na pewno jest tam 'Psalm stojących w kolejce', ale więcej nie wiem.
kajman napisał(a):Na tym może skończę moje komentarze.
Icon_coolIcon_lolIcon_razz
kajman napisał(a):"Map of the Problematique" / Jako ciekawostkę dodam, że to był nr 1 pierwszego (drugiego także) notowania mojej 30 na forum LP3.
Oraz numer 3 mojego 1 notowania listy.
(09.09.2018 07:56 PM)Yacy napisał(a):  "Małżeństwo z Rozsądku" / Tak, słuchałem kilka utworów i zapewne jeszcze do nich wrócę.
Też bym chciała znaleźć na to czas. Ale chyba w najbliższym czasie może być trudno...
Yacy napisał(a):"Katarzyna Groniec" / Kasia zawsze cieszy, więc się cieszę, że tu się pojawiła.
A ja właśnie raczej średnio ją lubię, może ze 2 inne kawałki jeszcze mi się podobają, a i ten nie wiadomo na ile by mnie przy sobie zatrzymał, gdyby nie...
Yacy napisał(a):"Zbigniew Wodecki" / jeden z mojej ulubionej trójki ZW. Icon_smile2
Zawsze w takich sytuacjach pytam - jakie to w takim razie? Icon_smile2
Yacy napisał(a):"Nobody's Got the Gun" / kolejny nieoczywisty MK. U mnie jakoś są te bardziej znane...
Rety, no naprawdę... Mi się ten utwór jawi jako bardzo znany u Marka... Inni też go uważają za 'niszowy' w jego repertuarze?...
Yacy napisał(a):Super! A czy np. taki serial DOM też może liczyć na pojawienie się w TWC? Icon_wink2
A czemu akurat Dom? Icon_smile2 / Pozostawię Cię jeszcze przez parę dni w niepewności. Icon_wink2
(09.09.2018 09:12 PM)kajman napisał(a):  "Mrok na schodach, pustka w domu..." / Jak dla mnie SDM średnio trafiał muzycznie w mojego ukochanego Leśmiana.
Ale tu chyba nie masz się do czego przyczepić? Jak dla mnie rewelacyjne połączenie słów z melodią...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
12.09.2018 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #99
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
190 . 189 . 148 . Don't Speak - No Doubt
189 . 131 . NNN . Remedium - Maryla Rodowicz
188 . 149 . 68 . Życie jest listem - Antonina Krzysztoń
187 . 133 . NNN . Barka - Anna Maria Jopek
186 . 297 . 214 . The End - Jason Reeves
185 . 73 . 33 . What a Wonderful World - Louis Armstrong
184 . 264 . 211 . Tam gdzie nie sięga wzrok - Anna Maria Jopek
183 . 232 . NNN . Posiedzimy sobie razem w kuchni - Elżbieta Adamiak & Krzysztof Kiljański
182 . 201 . NNN . Idź swoją drogą - Raz, Dwa, Trzy
181 . 280 . 242 . Our Shangri-La - Mark Knopfler

180 . 275 . 187 . Spoza nas - Mietek Szcześniak
179 . 144 . 80 . Zostańmy sami - De Mono
178 . 126 . 318 . Only Time - Enya
177 . 271 . NNN . San Damiano - Sal Solo
176 . 192 . 83 . Senza una donna (Without A Woman) - Zucchero & Paul Young
175 . NNN . NNN . Ci sarà - Al Bano & Romina Power
174 . 139 . NNN . Hand In Hand - Koreana
173 . 299 . 321 . Some Kind of Wonderful - The Drifters
172 . 163 . 90 . No Surprises - Radiohead
171 . 162 . NNN . Wieża melancholii - Myslovitz

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
12.09.2018 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #100
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(12.09.2018 11:56 PM)neon.ka napisał(a):  
Yacy napisał(a):"Katarzyna Groniec" / Kasia zawsze cieszy, więc się cieszę, że tu się pojawiła.
A ja właśnie raczej średnio ją lubię, może ze 2 inne kawałki jeszcze mi się podobają, a i ten nie wiadomo na ile by mnie przy sobie zatrzymał, gdyby nie...
teraz dopiero wsłuchałem się bardziej w tekst... kiepsko teraz wygląda mój poprzedni komentarz...
(12.09.2018 11:56 PM)neon.ka napisał(a):  Zawsze w takich sytuacjach pytam - jakie to w takim razie? Icon_smile2
Bach i Znajdziesz mnie znowu. Icon_smile2
(12.09.2018 11:56 PM)neon.ka napisał(a):  Mi się ten utwór jawi jako bardzo znany u Marka... Inni też go uważają za 'niszowy' w jego repertuarze?...
ponownie go posłuchałem i myślę, że jednak jest dobrych kilka znańszych Icon_wink2 ale może się mylę Icon_smile2
(12.09.2018 11:56 PM)neon.ka napisał(a):  A czemu akurat Dom? Icon_smile2
bo u mnie te dwa chodzą w parze Icon_wink2 a innych tematów, np. z Janosika czy Klossa się raczej nie spodziewam. A może 07 się zgłosi Icon_razz u mnie jest sporo filmowej muzyki. Bardzo lubię. Icon_smile2

(12.09.2018 11:58 PM)neon.ka napisał(a):  190 . 189 . 148 . Don't Speak - No Doubt
gdybym w połowie lat '90 układał TWC to byłby ścisły top, dziś jest ciut niżej niż u Ciebie, czyli nadal bardzo lubię Icon_smile2
(12.09.2018 11:58 PM)neon.ka napisał(a):  185 . 73 . 33 . What a Wonderful World - Louis Armstrong
ależ spadek - mógłbym się zdziwić. ale tego nie zrobię, bo u mnie kiedyś nawet na 9. a ostatnio chce wypaść z setki...
(12.09.2018 11:58 PM)neon.ka napisał(a):  181 . 280 . 242 . Our Shangri-La - Mark Knopfler
no tu już trochę lepiej Icon_wink2
(12.09.2018 11:58 PM)neon.ka napisał(a):  177 . 271 . NNN . San Damiano - Sal Solo
ciekawe czy jakiś inny był przez Ciebie brany pod uwagę w kontekście TWC? bo u mnie są jeszcze dwa inne Sale Icon_razz ale o tym już innym razem Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.09.2018 12:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 10 512 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 128 110 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości