Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 LAT
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: 100 LAT
Z niecierpliwością oczekujemy dalszego ciągu Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.09.2018 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
RE: 100 LAT
bear napisał(a):Bruno Schulz (1892 - 1942, prozaik, malarz, grafik)
och!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2018 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #23
RE: 100 LAT
100. Władysław Reymont (1867 - 1925, pisarz, prozaik, nowelista, laureat Nagrody Nobla)

[Obrazek: d3d75a871a9c.jpg]

99. Aleksander Wolszczan (1946 -, radioastronom, odkrywca pierwszego pozasłonecznego układu planetarnego)

[Obrazek: 9bb61e4220fc.jpg]

98. Antoni Piechniczek (1942 -, piłkarz, trener, selekcjoner w latach 1980-1986)

[Obrazek: a2178832a77e.jpg]

97. Jerzy Stuhr (1947 - , aktor, reżyser, pedagog)

[Obrazek: fe18d6a1432a.jpg]

96. Zbigniew Brzeziński (1928 - 2017, politolog, dyplomata, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA w czasie prezydentury Jimmyego Cartera)

[Obrazek: 2cfb5da23e02.jpg]

Bb
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2018 01:27 PM przez bear.)
05.10.2018 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: 100 LAT
Z tego grona zdecydowanie nie po drodze mi z numerem 100. Tzn nie wiem jak by to wyglądało teraz, ale w liceum jak omawialiśmy Chłopów to było ciężko, ponieważ ja utknąłem po około 60 stronach i dalej nie byłem w stanie ruszyć - zanudziłem się na maxa.
Dużo ciekawsza była "Wielka szachownica" Brzezińskiego, choć to nie literatura piękna.

Fun fact: Reymont nie odebrał osobiście Nobla, ponieważ siedział na odwyku w sanatorium w Nicei i go nie wypuścili Icon_razz . Zresztą, rok później umarł, właściwie na chorobę alkoholową.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.10.2018 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: 100 LAT
Nie licząc nietrawiącego Polskości Stuhra - dobra odsłona.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
05.10.2018 11:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: 100 LAT
Stuhr, Piechniczek i Brzeziński na duży plus. Icon_smile2

Antek miał w czasie ESPANA '82 40 lat??? szok! Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.10.2018 12:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: 100 LAT
dziobaseczek napisał(a):Nie licząc nietrawiącego Polskości Stuhra
a jednak, jak na złość, Polak! Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.10.2018 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: 100 LAT
AKT! napisał(a):a jednak, jak na złość, Polak!
że co? Unikaj skrótów myślowych Konrad. Stuhrowie słyną z alergii na Polskość.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.10.2018 12:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #29
RE: 100 LAT
serio, nie wystarczy napisać "Nie licząc Stuhra - dobra odsłona."?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.10.2018 12:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: 100 LAT
Yacy napisał(a):serio, nie wystarczy napisać "Nie licząc Stuhra - dobra odsłona."?
Ok, mogę tak napisać. Nie rozumiem zupełnie jego obecności w tak zacnym gronie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.10.2018 01:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
RE: 100 LAT
Postrzegam go raczej jako Polaka z troską patrzącego na swój naród, co odbieram jako patriotyczną postawę. Przynajmniej przez pryzmat twórczości, nie znam wypowiedzi medialnych.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
06.10.2018 01:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #32
RE: 100 LAT
O co chodzi ze Stuhrem? Jest nie skrajnym prawicowcem? Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.10.2018 01:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: 100 LAT
No właśnie sam się zastanawiam. Moze że jest ojcem Macieja, który podpadł jedną rolą (dziwne że Czop nie podpadł, jego postać bardziej się nadawała, Maciek grał naiwnego idealistę. Swoją drogą, to musiał być bardzo dobry film, jeśli fikcja przeniknęła do rzeczywistości), a potem zaczął wojować z internetem.

Edit: chociaż... Właściwie twórczość Jerzego jest raczej uniwersalna.Więc może dlatgo?Kosmopolita?
A może Seksmisja i Shrek antypolskie? Icon_wink
Bardziej bym się spodziewał ataku na Wolszczana, którego gwiazda przygasła po ujawnieniu pewnych faktów z życiorysu, które sprawiły że zaczął coś mieć wspólnego z Zelnikiem, nie tylko nazwisko na końcu alfabetu

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2018 02:24 AM przez Miszon.)
06.10.2018 01:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #34
RE: 100 LAT
95. Halina Konopacka (1900 - 1989, lekkoatletka, dyskobolka, pierwsza polska złota medalistka olimpijska, Miss Igrzysk w Amsterdamie, zwyciężczyni Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski w 1927 i 1928, członkini Zarządu Międzynarodowej Federacji Sportów Kobiecych, prezes Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Kobiet, poetka, malarka)

[Obrazek: efef2232a06b.jpg]

94. Jacek Pałkiewicz (1942 -, dziennikarz, podróżnik, pisarz, odkrywca źródła Amazonki, członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, inspektor kopalni diamentów w Sierra Leone i kopalni złota w Ghanie, założyciel pierwszej w Europie szkoły survivalu, prowadził szkolenia kosmonautów i jednostek antyterrorystycznych)

[Obrazek: 83b6652d2be1.jpg]

93. Krzysztof Penderecki (1933 - współczesny polskikompozytor, dyrygent i pedagog
muzyczny, przedstawiciel tzw. polskiej szkoły kompozytorskiejw latach sześćdziesiątych, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, Członek Polskiej Akademii Umiejętności, Prezes honorowy Związku Kompozytorów Polskich)

[Obrazek: cbf714cc1930.jpg]

92. Krzysztof Baranowski (1938 - żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, nauczyciel, krótkofalowiec SP5ATV, jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską, członek Rady Programowej Polskiej Fundacji Morskiej, pierwszy kapitan polskiego prototypowego żaglowca – barkentyny STS „Pogoria”, pomysłodawca , założyciel i prowadzący Szkoły pod Żaglami)

[Obrazek: 9cc3a1ac59a9.jpg]

91. Tadeusz Różewicz (1921 - 2014, poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta, członek Wydziału VI Twórczości Artystycznej Polskiej Akademii Umiejętności)

[Obrazek: d2cd8b214346.jpg]

06.10.2018 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #35
RE: 100 LAT
90. Władysław Grabski (1874 - 1938, polityk narodowej demokracji, ekonomista i historyk, minister skarbu oraz dwukrotny premier II RP, autor reformy walutowej, członek delegacji polskiej na konferencję pokojową w Paryżu)

[Obrazek: e67b146230fd.jpg]

89. Stanisław Marusarz (1913 - 1993, skoczek narciarski, dwuboista i alpejczyk, czterokrotny olimpijczyk, wicemistrz świata w skokach z 1938 z Lahti, pięciokrotny rekordzista Polski oraz były dwukrotny rekordzista świata w długości skoku narciarskiego, najlepszy Sportowiec Polski w roku 1938 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego, kurier tatrzański, trener, propagator sportu)

[Obrazek: 537920660034.jpg]

88. Adam Małysz (1977 -, skoczek narciarski, kombinator norweski i kierowca rajdowy, czterokrotny medalista olimpijski i czterokrotny mistrz świata, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata, zwycięzca 39 konkursów PŚ, triumfator Turnieju Czterech Skoczni, były rekordzista Polski (230,5 m) i były współrekordzista świata w długości skoku narciarskiego (225 m), najlepszy Sportowiec Polski w roku 2001, 2002, 2003 i 2007 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego, miedzynarody rajdowy mistrza Polski i Czech, pięciokrotny uczestnik Rajdu Dakar, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim)

[Obrazek: b79facb17879.jpg]

87. Henryk Arctowski (1871 - 1958, geograf, geofizyk, geolog, meteorolog, glacjolog i podróżnik, związany z badaniami krajów polarnych, prezydent Międzynarodowej Komisji Zmian Klimatu)

[Obrazek: 3d9070ea51f5.jpg]

86. Wojciech Młynarski (1941 - 2017, poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek i librett, tłumacz, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

[Obrazek: 10b8696aa54d.jpg]

07.10.2018 08:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: 100 LAT
Jak na razie bez zachwytu, ale to moja własna wina, ponieważ wiele osób znam za słabo, żeby ocenić na ile takie miejsce im by się należało, a już Pałkiewicz to dla mnie postać całkowicie anonimowa. Z tych, których znam o części napiszę swoją opinię.
bear napisał(a):98. Antoni Piechniczek
Mimo niewątpliwych sukcesów nigdy mnie nie przekonywał jako trener. Tutaj zawsze dla mnie ideałem pozostanie Gmoch.
bear napisał(a):97. Jerzy Stuhr
Lubię i cenię. Chyba najbardziej za role w Wodzireju i Szansie, także w Sexmisji, ale tam pozostał dla mnie w cieniu Michnikowskiego.
bear napisał(a):95. Halina Konopacka
Trochę wysoko, ale mi to nie przeszkadza.
bear napisał(a):93. Krzysztof Penderecki
To nie moja muzyka, ale w tym gatunku to jeden z moich ulubieńców. Dobrze, że Chopin to nie to stulecie, bo jego obecność by mnie uwierała.
bear napisał(a):91. Tadeusz Różewicz
Jak dla mnie jeden z najwybitniejszych polskich dramaturgów więc cieszy.
bear napisał(a):88. Adam Małysz
Spodziewałbym się wyżej, ale jakoś nigdy nie popadłem w małyszomanię, więc pasuje.
bear napisał(a):86. Wojciech Młynarski
Zdecydowanie cieszy, bo jak dla mnie to jeden z najwybitniejszych tekściarzy świetnie broniący się zarówno w satyrze jak i liryce.
07.10.2018 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #37
RE: 100 LAT
Zestawienie zacne i trzyma poziom. Odniosę się jeszcze do Stuhra, bo mnie sprowokowaliście w sensie pozytywnym.
Yacy napisał(a):nie wystarczy napisać "
Nie wystarczy - to jest forum. Ja uzasadniam dlaczego nie widzę go w takim gronie. Ale widzę też, że ludzie widzą stuhra przez pryznat osiołka i Paradysa i generalnie jest on do rany przyłóż. Konrad wyleciał z wypowiedzią, której nie rozumiem, Artur stwierdził, że
Artur.O napisał(a):Jest nie skrajnym prawicowcem?
Jakby to miało jakieś znaczenie.
Jeśli komuś nie przeszkadza, że publicznie mówi o cyt. zaprzaństwie, o narodzie gnuśnym, obrzydliwie nacjonalistycznym i antysemickim, o lenistwie, brudzie, wewnętrznym niechlujstwie, o obecnej niemal wszędzie nietolerancji, nieposzanowaniu prawa – nic mi do tego. Jeśli komuś nie przeszkadzają stwierdzenia, że Polskość śmieszy i zawstydza, Jeśli nie przeszkadza mu lanie jadu w wywiiadach na Polskę i Polaków bez pokazywania ich pozytywnego oblicza - nic mi do tego. Jeśli komuś nie przeszkadza stwierdzenie, że Polacy negują Holokaust - nic mi do tego. Jeśli kocha i nienawidzi Polskości jednocześnie i męczy się z nią – bo powodem jest chyba coś takiego, jak słowiański smutek, albo widzi zacietrzewienie idące w kierunku nienawiści – nic mi do tego. Jeśli nie przeszkadza, że jest entuzjastą braku podziałów w społeczeństwie i jednocześnie agresywnie sekuje ludzi o innych poglądach? – nic mi do tego.
Przeważnie po tych wszystkich bluzgach kwituje całość wypowiedziami typu: „Chciałem pokazać słabości. Chodzi o to, żeby nas to w końcu rozśmieszyło, a nie zabolało”. A Newsweek wysyła informację w świat – Polacy to …., skoro tak twierdzi przedstawiciel elity – to nie może się mylić. Taki to jest pedagog, krzewiciel dobrze znanej Pedagogiki wstydu. Oto moja argumentacja.
Człowiek, który nienawidzi Polskości nie znalazłby się w moim zestawieniu. Jako aktor jest naprawdęn dobry i faktycznie zabawny. Jako rezyser tendencyjny. O Macieju nie wypowiadam się, bo on nie ma nawet połowy wdzięku swojego ojca.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
08.10.2018 11:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
RE: 100 LAT
A przypadkiem podobnie nie czynili różni uznani twórcy, od Mickiewicza zaczynając? (nie w sensie chronologicznym rzecz jasna, tylko po prostu tak mi się narzuciło pierwsze z brzegu nazwisko) Czy to powód, by na nich "najeżdżać"?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
08.10.2018 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: 100 LAT
Ależ oczywiście, dlaczego czekam na słowa pozytywne o Stuhrze. Moja opinia jest negatywna. Istotne jest by znać i dobre i złe strony i wyrobic sobie na ten temat własne zdanie mając pełen obraz. Na przykład Różewicz jest też ciekawą osobą, ma swoje za uszami, przyglądałem mu się, ale per saldo oceniam go bardzo pozytywnie. Przekojacie mnie, że warto zobaczyć w Stuhrze patriotę. Ja nie widzę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
08.10.2018 12:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
RE: 100 LAT
Ale czy trzeba przekonywać? Przede wszystkim to chyba nie jest ranking patriotyzmu. Skoro akceptujemy Reymonta, który zapił się na śmierć i Wolszczana, który podpisał lojalkę UB, to w czym Stuhr zawinił? Że wytyka tzw. wady narodowe?

Małysz troszkę nisko Icon_wink2 . Arctowski trochę wysoko.
Z poprzedniej grupy zaskoczenie to Pałkiewicz.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.10.2018 02:43 PM przez Miszon.)
08.10.2018 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości