Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnio obejrzany film...
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #401
 
Dzięki wielkie za info.
15.07.2010 12:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #402
 
A próbowałeś korzystać z programu napi-projekt? Może jakieś już są dobrze przetłumaczone, tylko trudno je znaleźć

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.07.2010 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #403
 
E tam, koniec końców oglądnąłem... na górze napisy holenderskie, a na dole to beznadziejne polskie tłumaczenie Icon_wink2
Powiem tak: może faktycznie dobrze, że następnej części nie będzie, ale koniec końców ta się obroniła. Dla mnie to w pewnym sensie symboliczny koniec dekady.
No i tańce - rewelka Icon_biggrin3
Mam nadzieję,że Ku3a mnie nie zjedzie Icon_wink2
15.07.2010 09:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #404
 
Icon_wink2
ja byłem bardzo rozczarowany trzecim Shrekiem, na tyle, że do tego mnie już w ogóle nie ciągnie. pewnie zobaczę, ale jakoś tam przy okazji.

a tego Happy Town to można gdzieś zdobyć odcinki 4-8? bo tylko 3 pierwsze znalazłem. a nie chciałbym zaczynać, nie mając pewności, że będę miał dostęp do wszystkich Icon_wink2.
15.07.2010 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #405
 
Tu. Icon_wink

A ja właśnie zacząłem coś nowego, coś, zdaje się, dużo lepszego od Happy Town. Ale może napiszę kilka zdań po pierwszej serii, żeby mieć lepszy pogląd ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.07.2010 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #406
 
skoro pierwsza seria, to nie wiem czy będzie lepsze, bo dla mnie właśnie wielkim plusem HT było to, że to tylko 8 odcinków 40-minutowych Icon_wink2. bo tak generalnie to ja seriali nie oglądam Icon_razz. teraz tylko "IT Crowd" i kilka razy w tygodniu do kolacji po raz kolejny powtarzam sobie odcinki Monty Pyhtona Icon_smile2.

za link dzięki Icon_smile2. szukałem gdzie indziej Icon_wink2.
15.07.2010 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #407
 
prz_rulez napisał(a):E tam, koniec końców oglądnąłem...
Przepraszam, ale bardzo mnie to zabolało: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?szukaj=...%E6&kat=18 Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2010 10:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #408
 
Formom oglądnąć, zaglądnąć itp. nie powinniśmy jednak czynić zarzutów – choć regionalne, są one powszechnie znane i obecne w słownikach.
Icon_wink2
Ale teraz sam się sobie dziwię, że tak napisałem. Jak widać galicyjska dusza nie jest tak łatwa do wyplenienia Icon_mrgreen
16.07.2010 11:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #409
 
Ja czynię, bo bardzo mnie bolą, choć (o zgrozo) niepoprawne nie są Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2010 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #410
 
Czyli jesteś nietolerancyjny Icon_razz
16.07.2010 11:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #411
 
W pewnych kwestiach owszem Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2010 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #412
 
Zły aaktt, niedobry!
16.07.2010 02:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #413
 
Ja dzisiaj mam zamiar obejrzeć drugą część ''Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną''. Pierwsze część świetna - chyba nie trzeba przedstawiać. Dwójka to duża zagadka, lecz przypis ''czarna komedia'' trochę mnie denerwuje. Co prawda to tylko jakby jedna ze stron tego filmu, ale mieszanie horroru z komedią, to jak słuchanie....ah nieważne Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2010 04:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #414
 
saferłel napisał(a):Co prawda to tylko jakby jedna ze stron tego filmu, ale mieszanie horroru z komedią, to jak słuchanie....ah nieważne Icon_wink2
Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że pijesz do mnie Icon_razz No powiedz, że to mniej więcej tak jak kolaboracja Aqua meets Rammstein Icon_razz
16.07.2010 05:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #415
 
prz, już pisaliśmy na gg o twojej nadwrażliwości. Nie mam zamiaru wracać do tego wątku po raz setny. Nie wiem czemu myślisz, że wszystko (co dobre i złe) kręci się wokół ciebie Icon_smile2 Icon_wink2

Naprawdę dawno nie miałem poczucia, że zmarnowałem ponad godzinę życia. Po obejrzeniu ''Masakry II'' wszystko się zmieniło. Film jest totalnym dnem. Nie jest ani śmieszny, ani straszny. Totalna nuda, prymitywizm. Wielkie gówno Icon_neutral2 Oszczędzę Wam fabuły, która zmierza do jednego z najgorszych zakończeń filmu jakie kiedykolwiek widziałem.
I pomyśleć, że kręcił ten sam reżyser Icon_surprised Szok, naprawdę. Płytkość tego materiału - chcąc czy nie - będę pamiętał przez wiele dni. Absolutnie nie polecam.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2010 06:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #416
 
Domyślam się, że poziom podobny do drugiej części 'The Ring". Miało być strasznie, a wyszło śmiesznie. A raczej śmiesznie z politowaniem.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.07.2010 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #417
 
Safrze, spokojnie, nie jest ze mną tak źle, ale, przyznasz, mało jest na ludzi forum, którzy chcieliby, żeby Aqua spotkała się z Rammsteinem Icon_razz
Mam pytanko, znacie jakieś dobre filmy z beneluksu bądź po chorwacku/serbsku etc. ?
16.07.2010 08:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #418
 
prz_rulez napisał(a):którzy chcieliby, żeby Aqua spotkała się z Rammsteinem Icon_razz
A to już inna sprawa zupełnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2010 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #419
 
[Obrazek: 48760.jpg]

Breaking Bad

Walter White, stateczny nauczyciel chemii to spokojny i uczciwy człowiek. Zmuszony jest dorabiać w myjni samochodowej, by utrzymać rodzinę, na którą składają się ciężarna żona i nastoletni syn z porażeniem mózgowym. Od lat przyjmuje z pokorą każdy cios od losu aż do pewnego dnia, kiedy dowiaduje się o swojej chorobie. Okazuje się, że Walter ma raka płuc, który jest w tak zaawansowanym stadium, że nie kwalifikuje się do operacji. Jeśli podejmie leczenie zostaje mu od kilku miesięcy do kilku lat życia. Zbieg okoliczności sprawia, że spotyka swego dawnego ucznia, Jessego Pickermana, który produkuje i sprzedaje metamfetaminę. Postanawia przyłączyć się do tego "interesu", by zostawić rodzinie pieniądze na utrzymanie po jego śmierci. Ponieważ jest chemikiem, i to bardzo dobrym, jego produkt okazuje się najczystszym i najlepszym narkotykiem na rynku. Całe to przedsięwzięcie angażuje samoistnie osoby trzecie, co przyniesie dużo niespodziewanych problemów. Sprawę utrudnia również fakt, że szwagier Waltera jest agentem DEA, który szybko wpadnie na trop nowego dostawcy. Serial to nie tylko akcja w światku narkotykowym. To także zmagania głównego bohatera z chorobą nowotworową. Zmiany spowodowane leczeniem. Obawy chorego.

Breaking Bad to dramat kryminalny z domieszką czarnej komedii. Fabuła raczej nie jest STEREOTYPOWA Icon_razz Co prawda, przypomina trochę "Trawkę", ale po obejrzeniu obu produkcji, nie ma wątpliwości, że więcej je różni niż łączy. BB jest ukazany dużo bardziej na poważnie. Już na samym początku "przygody" partnerzy będą musieli stawić czoła problemom, z którymi nigdy nie chcieli się zmierzyć.

Na uwagę zasługuje obsada. Zwłaszcza odtwórca głównej roli. Bryan Cranston od rozpoczęcia emisji zgarnia najważniejsze nagrody za tę rolę. Wcześniej szerszej widowni znany był z roli Hala w serialu "Malcolm in the Middle" - w Polsce "Zwariowany świat Malcolma". Stamtąd go kojarzę jako niezłego aktora komediowego, za to w tej produkcji okazał się rewelacyjnym aktorem dramatycznym. W dodatku razem z Aaronem Paulem tworzą bardzo udany duet aktorski.

Breaking Bad jest, obok "Mad Men", jednym z dwóch sztandarowych seriali AMC, która dzięki nim zdobyła sławę stacji produkującej najbardziej dopracowane seriale stojące na najwyższym poziomie pod praktycznie każdym względem. BB cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród krytyków, jak i widzów.
Jako, że AMC jest stacją kablówkową, mogą pozwolić sobie na sceny erotyczne, nagość, przemoc i wulgarny język. Jednak nie są w tym tak ostentacyjni jak, dajmy na to, Showtime. Pierwsza seria, która już za mną, to zaledwie siedem odcinków, dwie kolejne - po 13. każda. Czwarta rusza równo za rok.

O ile "Happy Town" mnie zadowoliło, to tym serialem jestem zachwycony. A kolejne serie są ponoć jeszcze lepsze.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.07.2010 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #420
 
Właśnie ta ''ostentacyjność'' jest świetna w Showtime Icon_razz2

A mógłbyś polecić jakiś bardziej komediowy serial? Znasz coś takiego? Ja po zakończeniu pracy będę chciał się raczej wyluzować Icon_smile2
Ten opis też wygląda OK, ale to raczej na dalsze miesiące...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.07.2010 12:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości