Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VHL:008 [21.02.2009]
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
 
saferłel napisał(a):
kajman napisał(a):7. Ależ to forum jest bardzo OK, dopóki ktoś nie zacznie traktować wszystkiego zbysz poważnie.
8. Ależ tutaj można dyskutować elegancko na każdy temat, nie tylko o muzyce.
7. Czasem trzeba do tematu podejść bardziej poważnie.
7a. Mi tylko nie podobają się te nasze ostatnie kłótnie, które sięgają już poziomu obrażania się nawzajem...czasami. Pisałem o tym już wiele razy.
8. Tak, ale chodziło mi o tą OSTROŚĆ. Ja też uważam, że tu można dyskutować o wszystkim. Ciągle to udowadniamy.
7. Ja wiem, że to dosyć trudne do wytłumaczenie, ale poważne traktowanie tematu nie musi być jednoznaczne z poważnym traktowaniem dyskusji.
7a. Na moje to tutaj bardzo niewiele jest kłótni i te które są mają bardzo łagodny przebieg. W tej dyskusji jeżeli przekroczyliśmy granicę to minimalnie.
8. Ale na inne tematy też można ostro dyskutować i twardo można wypowiadać swoje zdanie, tylko trzeba uważać, żeby zatrzymać się na argumentach i odczuciach.
27.02.2009 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
 
Tak, ja jedynie chce się pozbyć tej negatywnej strony ''ostrości'' Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.02.2009 11:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #103
 
bosz, kajman sie dziś upił... bredzi, i nawet "Krzychu" mu nie przeszkadza, bo nie reaguje, normalnie brudzia zaraz będzie chciał pić z każdym, niezależnie na wiek Icon_mrgreen
27.02.2009 11:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
 
aaktt napisał(a):To jest oficjalna odmiana, zatwierdzona osobiście przez samego aaktta Icon_razz
...gdyby oba "t" w wyrazie "aaktt" były odczytywane, a tymczasem czyta się "akt" Icon_razz
No właśnie i stąd trudność, bo C i B słowa akt ma właśnie taką formę jaką podałem. No ale postaram się zapamiętać.
27.02.2009 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
 
Listoholik napisał(a):Krzysztofie, to zmień imię... np. drugie zamień sobie z pierwszym Icon_mrgreen
Oficjalnie, we wszystkich dokumentach i w ogóle, gdziekolwiek muszę się podpisać, używam i żądam także pisania dwóch imion. Ale nikt się do mnie per Krzysztof nie zwraca. Istnieją jeszcze formy Krzysiek, Krzyś, Krzysiu.
27.02.2009 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #106
 
aaktt napisał(a):
kajman napisał(a):
saferłel napisał(a):O właśnie. I ja po raz pierwszy w przeciągu ostatnich 47 wiadomości zgadzam się z Krzysztofem Icon_wink
Ja mam wielką prośbę: po imieniu jak najbardziej, tylko w dowolnej innej formie.
Chyba nie wolisz "Krzychu"? Icon_mrgreen
Zdecydowanie wolę taką, a jeszcze bardziej te podane w poście powyżej.
27.02.2009 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #107
 
Listoholik napisał(a):bosz, kajman sie dziś upił... bredzi, i nawet "Krzychu" mu nie przeszkadza, bo nie reaguje, normalnie brudzia zaraz będzie chciał pić z każdym, niezależnie na wiek Icon_mrgreen
ale to chyba lepiej niż gorzej Icon_wink2
ja w każdym razie znalazłem dzisiaj bardzo wiele pozytywnych wypowiedzi kajmana w tym temacie, chyba najwięcej od kiedy jestem na forum nawet Icon_surprised może to właśnie dlatego, że nie dyskutujemy o muzyce i nie ma tych wszystkich dzielących nas "koszmarków" etc. Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.02.2009 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #108
 
saferłel napisał(a):Dobrze Krzychu Icon_lol Tak swoją drogą naszła mnie ciekawa myśl....ciekawe co by było gdybym uczył się w twojej szkole. ''Krzychu, kartkówki sprawdzone''? Icon_razz
Wprawdzie jako bibliotekarz rzadko sprawdzam kartkuffki, a i raczej ludzie używają formy Krzysiek, no ale tak by to wyglądało.
27.02.2009 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #109
 
Listoholik napisał(a):bosz, kajman sie dziś upił... bredzi, i nawet "Krzychu" mu nie przeszkadza, bo nie reaguje, normalnie brudzia zaraz będzie chciał pić z każdym, niezależnie na wiek Icon_mrgreen
Dzisiaj nic nie piłem, spóźniłeś się o jeden dzień. Teraz się upajam (mam nadzieję) Abstynencję (sorry In absentią). A Krzychu zupełnie mi nie przeszkadza, chociaż tutaj to bardziej pasowałaby mi końcówka: -o. A brudzia z każdym bym nie pił, bo niektórzy tutaj jeszcze nie są pełnoletni. Icon_wink2
27.02.2009 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
 
kajman napisał(a):
saferłel napisał(a):Dobrze Krzychu Icon_lol Tak swoją drogą naszła mnie ciekawa myśl....ciekawe co by było gdybym uczył się w twojej szkole. ''Krzychu, kartkówki sprawdzone''? Icon_razz
Wprawdzie jako bibliotekarz rzadko sprawdzam kartkuffki, a i raczej ludzie używają formy Krzysiek, no ale tak by to wyglądało.

Hmmm myślałem, że pracujesz w szkole....chyba, że w szkole w bibliotece Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.02.2009 11:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #111
 
saferłel napisał(a):
kajman napisał(a):
saferłel napisał(a):Dobrze Krzychu Icon_lol Tak swoją drogą naszła mnie ciekawa myśl....ciekawe co by było gdybym uczył się w twojej szkole. ''Krzychu, kartkówki sprawdzone''? Icon_razz
Wprawdzie jako bibliotekarz rzadko sprawdzam kartkuffki, a i raczej ludzie używają formy Krzysiek, no ale tak by to wyglądało.
Hmmm myślałem, że pracujesz w szkole....chyba, że w szkole w bibliotece Icon_razz2
Nie ma to, jak dedukcja. Icon_wink2 Dokładnie tak jest.
28.02.2009 01:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #112
 
Dziękuję Wam bardzo za tyle podstron do mojego postu. Naprawdę Wam dziękuję!
Szkoda tylko, że większość odpowiedzi dotyczyła czegoś zupełnie innego niż moja lista... dyskusji, która jak się okazało była raczej bezproduktywna (zaczęłą się od oburzenia a skończyła na rozczłonkowywaniu słów i intencji saferłela) i wynikła za sprawą przerobionej reklamy świętego medalika, który jak mniemam ze świętością nic wspólnego nie ma. Raczej z kawałkiem metalu (lub czegoś tam - nie wiem, nie miałem go w rękach), naciąganiem ludzi na kasę i wykorzystywaniem naiwności katolików, bo przecież na czymś takim w imię Boga najłatwiej zarobić. Zatem nie rozumiem tego oburzenia ogólnego i zaśmiecania mi postu, który o muzyce jest zdecydowanie. Wolałbym mieć tych 5 lub 10 odpowiedzi zaledwie, ale na temat.
Szkoda też, że część z Was mimo, że nie komentuje mojej listy, nie wykorzystała okazji do skomentowania tego co jest faktycznym tematem tego postu, skoro i tak przyłączyła się do tematu tygodnia. Byłoby mi milej, a niestety nie jest. Cóż, "aferę medalikową" uważam za zamkniętą. Bynajmniej tutaj. Jeśli chcecie sobie o tym dalej dyskutować (choć wygląda na to, że i Wam się w końcu znudziło), to załóżcie sobie temat w dziale "inne tematy". Będę wdzięczny za potraktowanie moich słów serio i zarazem niepolemizowanie ze mną na temat treści powyższej.

Pozdrawiam i uśmiecham się do wszystkich, co by nie było, że vingoe się obraził Icon_smile2

A teraz pozwolę sobie ogarnąć to, co tyczy się VHL i udzielenia kilku odpowiedzi za chwil kilka.

Dziękuję Icon_smile2
28.02.2009 01:47 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #113
 
Listoholik napisał(a):nie mamy wspólnego numeru w Top 10, ale za to:

vingoe napisał(a):03. 04. 08. Sometime around midnight THE AIRBORNE TOXIC EVENT

kilka tygodni temu było u mnie na 190 Icon_wink2

musze zatem większą uwagę zwrócić na ten utwór Icon_lol
U mnie też nie radził sobie z początku jakoś wybitnie, ale któregoś dnia widziałem teledysk na MTV2 i właściwie klip taki zwyczajny, ale nagle muzycznie ten kawałek mnie powalił. I tak oto znalazł się nagle w pierwszej trójce Icon_biggrin3
28.02.2009 01:55 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #114
Re: VHL:008 [21.02.2009]
aaktt napisał(a):Cieszą debiuty Jazmine i Westa, tylko mimo wszystko nisko trochę, biorąc pod uwagę dużą tendencję spadkową milionów nowości, które przewijają się ostatnio przez VHL Icon_smile2 Zauważyłem nawet "Gravity" Sary, to taki singiel nie-singiel, z tego co się orientuję, nie mniej jednak u mnie dotarł jakoś w ubiegłe wakacje do #3 Icon_smile2 Masz może "Leave!" VV Brown w wersji niezremixowanej przez Little Boots? Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć, a remixy mi się nie podobają Icon_neutral2

"Get Loose" bardzo słabo Icon_frown
No coś Ty, Jazmine zadebiutowała całkiem wysoko. To już jest całkiem niezła pozycja startowa. Co prawda widzę nasze listy jak coś niemalże odmiennego (w dobrym tego słowa znaczeniu). Twoja "amerykańska" z typowym przebiegiem dla Billboardu, a moja jest trochę jak "brytyjska" i kojarzy mi się z jej zmiennością (choć kiedyś uk top było znacznie bardziej rotacyjne). Zatem może być różnie z Jazmine u mnie, ale jestem dobrej myśli Icon_smile2 O "Get Loose" pisałem Ci już kiedyś, że nie podeszło mi tak jak "Melt" i to widać na liście.

Przypuszczam, że mam "Leave!" w normalnej wersji. Bynajmniej nie wyczuwam tu ręki Little Boots. Mam wrzucić na chomika, czy podasz przez PW jakiś adres mailowy, co bym wysłał razem z Beirutem?
aaktt napisał(a):W każdym razie przesłuchałem część nowo załadowanych na chomika kawałków od vingoe i muszę przyznać, że większość tego, co znalazłem jak najbardziej mi się podoba, włącznie z numerem 1
No, no... Musisz częściej korzystać z muzyki, którą wrzucam na chomika i dawać jej szansę, bo nie wiadomo co może Ci się spodobać. Potraktuj moją listę i chomika jak odkrywkową kopalnię złota Icon_razz Icon_biggrin3
28.02.2009 02:12 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #115
 
saferłel napisał(a):EDIT - przepraszam najgoręcej vingoe'a, bo cały ten zamęt rozegrał się na jego terenie. Niezwykle szanuje jego listę i to, że może służyć mi jako inspiracja. Mam nadzieję, że zrozumie konieczność przeprowadzenia tej OSTATECZNEJ mam nadzieję dyskusji na tematy, których nigdy już nie będziemy poruszać.
Oficjalnie zostałeś rozgrzeszony. Grzechy odpuszczone Icon_razz Icon_mrgreen
p.s. Swoją drogą, to wiesz jak ugłaskać lwa Icon_wink2
saferłel napisał(a):Widzę, że nie leniuchujesz i kolejne single White Lies oraz Fever ray już na liście...chociaż ten drugi numer to chyba nie singiel (?). Manda Diao dopadł mały kryzys z tego co widzę, ale to już 7 tygodni aż Icon_smile

PS - a ten Peter i Bjorn to coś nowego wydali?
Nie wiem czy "When i grow up" to singiel. Wiem tylko, że oficjalny klip do tego jest. A Mando Diao rzeczywiście już 7 tygodni aż. Icon_smile2 A Peter Bjorn and John wydali coś nowego. Toż to singiel promujący nowy album.
28.02.2009 02:24 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #116
Re: VHL:008 [21.02.2009]
vingoe napisał(a):
aaktt napisał(a):Cieszą debiuty Jazmine i Westa, tylko mimo wszystko nisko trochę, biorąc pod uwagę dużą tendencję spadkową milionów nowości, które przewijają się ostatnio przez VHL Icon_smile2 Zauważyłem nawet "Gravity" Sary, to taki singiel nie-singiel, z tego co się orientuję, nie mniej jednak u mnie dotarł jakoś w ubiegłe wakacje do #3 Icon_smile2 Masz może "Leave!" VV Brown w wersji niezremixowanej przez Little Boots? Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć, a remixy mi się nie podobają Icon_neutral2

"Get Loose" bardzo słabo Icon_frown
No coś Ty, Jazmine zadebiutowała całkiem wysoko. To już jest całkiem niezła pozycja startowa. Co prawda widzę nasze listy jak coś niemalże odmiennego (w dobrym tego słowa znaczeniu). Twoja "amerykańska" z typowym przebiegiem dla Billboardu, a moja jest trochę jak "brytyjska" i kojarzy mi się z jej zmiennością (choć kiedyś uk top było znacznie bardziej rotacyjne). Zatem może być różnie z Jazmine u mnie, ale jestem dobrej myśli Icon_smile2 O "Get Loose" pisałem Ci już kiedyś, że nie podeszło mi tak jak "Melt" i to widać na liście.

Przypuszczam, że mam "Leave!" w normalnej wersji. Bynajmniej nie wyczuwam tu ręki Little Boots. Mam wrzucić na chomika, czy podasz przez PW jakiś adres mailowy, co bym wysłał razem z Beirutem?
Trafne spostrzeżenia odnośnie list, o "Get Loose" pamiętam jak pisałeś, mimo to miałem nadzieję, że może coś jednak się zmieniło Icon_wink2 Jeśli chodzi o "Leave!" to już została udzielona mi pomoc na innym forum i wreszcie mam tę wersję, którą dawno temu usłyszałem wraz z teledyskiem Icon_wink2 Natomiast jeśli chodzi o Beirut to znajdę sobie w całości tę nową podwójną ep-kę, bo w sumie i tak bym się za to zabrał prędzej czy później. Tak więc dziękuję za chęć pomocy Icon_wink2

Tak w ogóle pamiętam, że moja lista też kiedyś miała taki charakter (jakoś w okolicach 2002/2003). Było z reguły dużo nowości, z czego wiele w górnych partiach listy, po czym w następnym tygodniu 1/2 tego znacznie spadała, a tylko mała część awansowała Icon_wink2 Ten system na pewno jest trochę inny od mojego obecnego, i choć wspominam go z sentymentem to stwierdzam, że dzisiaj zbyt wiele przypadkowych utworów przewinęłoby mi się przez górne partie listy, a tego mimo wszystko nie lubię Icon_wink2 Dlatego wolę dać utworom rozbieg, bo zresztą z każdym gatunkiem mam inaczej i o ile R&B, Pop, Hip-Hop, jakaś elektronika debiutowałby pewnie wysoko o tyle Country, Soul, Folk czy Rock w takim systemie zostałyby pozbawione większych szans na zajęcie wysokich pozycji, bo zwykle potrzebuję kilka tygodni, żeby coś naprawdę do mnie trafiło Icon_wink2

vingoe napisał(a):
aaktt napisał(a):W każdym razie przesłuchałem część nowo załadowanych na chomika kawałków od vingoe i muszę przyznać, że większość tego, co znalazłem jak najbardziej mi się podoba, włącznie z numerem 1
No, no... Musisz częściej korzystać z muzyki, którą wrzucam na chomika i dawać jej szansę, bo nie wiadomo co może Ci się spodobać. Potraktuj moją listę i chomika jak odkrywkową kopalnię złota Icon_razz Icon_biggrin3
Tak właśnie zrobię, tym bardziej że kilka rzeczy zaskoczyło mnie dość pozytywnie, czuję się zdecydowanie bardziej spełniony po przesłuchaniu tych propozycji niż kiedyś za czasów starej VHL, gdy kiedyś zrobiłem gruntowny przegląd Twoich faworytów Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.02.2009 03:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #117
 
Postanowiłem zmienić trochę charakter listy, bo miałem takie wrażenie, że kieruję się sentymentem. Wiesz... coś mi się podobało jak diabli i potem mimo, że inne nagrania się pojawiały i podobały mi się bardziej, to sentyment kazał mi przetrzymywać je na liście jak najdłużej. Tym bardziej, że na starej VHL liczyła się właściwie pierwsza 30, bo od takiej liczby utworów na liście zaczynałem i z konieczności przy robieniu podsumowań mogłem tylko liczyć top 30, choć lista w końcu liczyła 100 pozycji. Dlatego postanowiłem nie robić żadnych podsumowań. Otworzyć całą setkę na równe traktowanie w kwestii długości pobytu. To daje mi większą elastyczność. Nawet jeśli pojawi się sentyment. W końcu mogę wtedy przetrzymać jakiś utwór w dolnej części listy, a górną dać do dyspozycji temu, co najbardziej podoba mi się w danym tygodniu.
Poza tym zawsze chciałem robić taką listę. Dawno, dawno temu ze względu na ograniczony dostęp do muzyki nie było na to szans. A teraz internet daje olbrzymie pole manewru i w końcu mogę zrobić to tak, jak zawsze chciałem.

Muzycznie nowa VHL nie zmieniła się jakoś drastycznie w porównaniu do starej. Może stara rzeczywiście była bardziej "alternatywna", a teraz jest trochę bardziej otwarta na przystępniejsze rzeczy. Dzięki tym zmianom właśnie. Jest bardziej jak rwąca rzeka. I mnie to cieszy. Pewnie będę miał mniej okazji do cieszenia się, że mamy z Listoholikiem jakieś wspólne utwory w top 10, nie wspominając o pierwszym miejscu... ale takiej VHL właśnie chcę.
I cieszę się, że mimo, iż ktoś na tym traci, to inni zyskują Icon_smile2
28.02.2009 03:30 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #118
 
W tym tygodniu zapoznałem się z dużą częścią piosenek z Twojej listy, których nie znalem i muszę przyznać że co najmniej kilka z nich bardzo mi się spodobałoIcon_wink
28.02.2009 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #119
 
Kiedy nowe notowanie?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.03.2009 04:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #120
 
No właśnie? Icon_frown
I nowe kawałki na chomiku? Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.03.2009 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości