Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taco Hemingway - Café Belga
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 654
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
Taco Hemingway - Café Belga
Dzisja miał premierę nowy krążek warszawskiego rapera Taco Hemingwaya pt. "Café Belga".

[Obrazek: 516PmhTDQ8L._SS500.jpg]

Tracklista:

01 - Café Belga


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2018 09:42 AM przez Szymek79.)
12.07.2018 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Taco Hemingway - Café Belga
Umm... A to nie jest trochę strzał w stopę? Chyba, że chciał usilnie pokazać, że na kasie mu nie zależy...
12.07.2018 10:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #3
RE: Taco Hemingway - Café Belga
(12.07.2018 10:11 PM)prz_rulez napisał(a):  Chyba, że chciał usilnie pokazać, że na kasie mu nie zależy...

yy, w jaki sposób? To jest Taco Hemingway, on wysoką sprzedaż ma już zagwarantowaną. Ba, jestem przekonany, że chodzi wyłącznie o kasę. To o jakość bym się obawiał, jeśli już. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2018 09:37 AM przez Dobromiera.)
13.07.2018 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #4
RE: Taco Hemingway - Café Belga
Właśnie jestem po pobieżnym przesłuchaniu całej płyty.
I na moje ucho, to jest najlepsze dzieło Filipa Szcześniaka. Icon_cool
Większość tekstów do mnie trafia i muzycznie jest znacznie ciekawiej niż drzewiej bywało...
13.07.2018 09:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 806
Dołączył: May 2012
Post: #5
RE: Taco Hemingway - Café Belga
(13.07.2018 09:37 AM)Artur.O napisał(a):  
(12.07.2018 10:11 PM)prz_rulez napisał(a):  Chyba, że chciał usilnie pokazać, że na kasie mu nie zależy...

yy, w jaki sposób? To jest Taco Hemingway, on wysoką sprzedaż ma już zagwarantowaną. Ba, jestem przekonany, że chodzi wyłącznie o kasę. To o jakość bym się obawiał, jeśli już. Icon_wink
Dokładnie tak, w dodatku robi to bez żadnych zapowiedzi. Wyskakuje jak nomen omen, Filip z konopi z nowym materiałem i bez żadnych dodatkowych kampanii reklamowych na pewno będzie miał złoto albo platynę. W jego przypadku muzyka się broni, no i dobrze że jest taka postać na scenie. Zawsze to jakiś kontrast między ulicznikami i takimi chłopcami, którzy podrabiają wzorce ze Stanów.

Albumu jeszcze nie słuchałem, ale mam nadzieję, że będzie lepiej niż na ostatnim krążku. "Szprycer" mnie zawiódł.
13.07.2018 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Taco Hemingway - Café Belga
(13.07.2018 02:26 PM)Adam1992 napisał(a):  
(13.07.2018 09:37 AM)Artur.O napisał(a):  
(12.07.2018 10:11 PM)prz_rulez napisał(a):  Chyba, że chciał usilnie pokazać, że na kasie mu nie zależy...
yy, w jaki sposób? To jest Taco Hemingway, on wysoką sprzedaż ma już zagwarantowaną. Ba, jestem przekonany, że chodzi wyłącznie o kasę. To o jakość bym się obawiał, jeśli już. Icon_wink
Dokładnie tak, w dodatku robi to bez żadnych zapowiedzi. Wyskakuje jak nomen omen, Filip z konopi z nowym materiałem i bez żadnych dodatkowych kampanii reklamowych na pewno będzie miał złoto albo platynę.
No bo zamiast intensywnie promować Taconafide, to wyskakuje z nową płytą. Choć w sumie można na to spojrzeć tak jak wy.
Adam1992 napisał(a):Zawsze to jakiś kontrast między ulicznikami i takimi chłopcami, którzy podrabiają wzorce ze Stanów.
No "Szprycer" trochę już nawiązywał do tych trendów i Taconafide miejscami w sumie też. Tak więc początek (bo na razie przesłuchałem tylko dwa utwory) to krok w tył, ale w tym wypadku uważam to za pozytyw.
13.07.2018 05:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: Taco Hemingway - Café Belga
prz_rulez napisał(a):No bo zamiast intensywnie promować Taconafide
Już się napromował, kto miał kupić, ten kupił; openerowy koncert można potraktować jako zwieńczenie promocji tamtego krążka; hajp minął; trzeba nakręcić maszynkę na nowo

prz_rulez napisał(a):No "Szprycer" trochę już nawiązywał do tych trendów i Taconafide miejscami w sumie też.
Tak, generyczny pop rap z trapowymi wpływami, theh

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.07.2018 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 806
Dołączył: May 2012
Post: #8
RE: Taco Hemingway - Café Belga
Po pierwszym odsłuchu - lepiej niż na "Szprycerze" aczkolwiek kłuje mnie w uszy taki fakt obecny na tej płycie:

- nagraj Taconafide
- narzekaj pół płyty, że popularność jest zła

Jakoś nie widzę, żeby ktokolwiek z najbardziej rozpoznawalnych ludzi na świecie się żalił co drugi krok, że są rozpoznawalni i nie mogą się metrem przejechać nawet, wręcz przeciwnie korzystają na reklamach i zarabiają hajs.
13.07.2018 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Taco Hemingway - Café Belga
Jeśli hajp minął, to ekspresowo minął... A jakoś w to wątpię.
13.07.2018 09:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: Taco Hemingway - Café Belga
nie taki ogólny hajp, ale zmasowana zajawka na taconafide, tak myślę
ale może się mylę

co do narzekania -- drejk to robi przez pół płyty też; "jestem najpopularniejszym raperem na świecie, moje piosenki wypełniły prawie 1/3 ostatniego notowania hot 100 billboardu; najgorzej" xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2018 10:00 PM przez AKT!.)
13.07.2018 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #11
RE: Taco Hemingway - Café Belga
Ja słucham cały dzień i "Fiji" to jest totalny kosmos. Świetne nagranie i będzie hit.
13.07.2018 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: Taco Hemingway - Café Belga
bardzo mnie ten krążek zmęczył i ta formuła wywiadu z samym sobą; za dużo taco w taco, za mało błyskotliwych wersów, o jakimś zdatnym do zapętlenia refrenie nawet nie wspomnę

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.07.2018 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #13
RE: Taco Hemingway - Café Belga
To może jakaś dziecinna fobia albo życie marzeniami, ale chyba właśnie przez to robię tę moją Listę. Kiedy cała Polska we wszystkich mediach, rozgłośniach, internecie i popkulturze gada tylko o Tamagochi, moje własne Radio całkowicie ignoruje ten trend. A gdy hype już mija, wrzuca na eter "Wszystko na niby", tak samo jak zrobił to Taco, po prostu z dnia na dzień. I ten inteligentny słuchacz, którym jestem ja, daje łapkę w górę Icon_razz2

Radio Epsilon
14.07.2018 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Taco Hemingway - Café Belga
EVENo napisał(a):I ten inteligentny słuchacz, którym jestem ja
Nie ma jak skromność. Icon_wink Ja w każdym razie Taco z własnej woli słuchać nie będę.
15.07.2018 07:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Taco Hemingway - Café Belga
AKT! napisał(a):o jakimś zdatnym do zapętlenia refrenie nawet nie wspomnę
Może tak właśnie miało być? Heloł, przecież jesteś na tyle ambitnym słuchaczem, że nie potrzebujesz refrenów w stylu "sialala" Icon_razz2
EVENo napisał(a):To może jakaś dziecinna fobia albo życie marzeniami, ale chyba właśnie przez to robię tę moją Listę.
Ciekawe stwierdzenie.
kajman napisał(a):Ja w każdym razie Taco z własnej woli słuchać nie będę.
Uprzedzeeeeniaaaa Icon_razz
15.07.2018 10:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #16
RE: Taco Hemingway - Café Belga
Prz, to nie są uprzedzenia, tylko nie ma przymusu katowania siebie samego. Sado-maso to chyba nie to forum. Icon_wink

Nie mam czasu przesłuchać, ale mam złe przeczucia...
15.07.2018 10:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 713
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Taco Hemingway - Café Belga
prz_rulez napisał(a):Uprzedzeeeeniaaaa
Nie będę z własnej woli słuchał kogoś, kto stworzył Następną stację. Ten utwór skreśla go u mnie całkowicie.
15.07.2018 10:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Taco Hemingway - Café Belga
kajman napisał(a):Nie będę z własnej woli słuchał kogoś, kto stworzył Następną stację. Ten utwór skreśla go u mnie całkowicie.
No i czy to nie są uprzedzenia? Przez JEDEN utwór Icon_lol Poza tym, wielu ludzi uważa ten kawałek już wręcz za kultowy, więc może po prostu Ty go nie zrozumiałeś Icon_wink
15.07.2018 12:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
RE: Taco Hemingway - Café Belga
Adam1992 napisał(a):- nagraj Taconafide
- narzekaj pół płyty, że popularność jest zła
no dokładnie.
Znam cztery nowe utwory - są ok, bez szału i rewelacji, ale nie można powiedzieć, że jest to zły materiał.
Nie podoba mi się podejście, które prezentuje Taco czy Que. Nagrody nie odbierzemy, wywiadów nie udzielamy, na popularnych festiwalach (poza Open'erem) nie występujemy nie chcemy popularności. To po co nagrywacie i bierzecie za to pieniądze? Trochę to wszystko sprzeczne.
15.07.2018 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 806
Dołączył: May 2012
Post: #20
RE: Taco Hemingway - Café Belga
Już samo nagrywanie z Quebonafide jest sprzeczne, ponieważ razem z Taco w tym momencie mają chyba największe wzięcie.

A tutaj trochę na płycie banałów, w niektórych miejscach jest strasznie porapowane, a niektóre wnioski są zbyt populistyczne.

Jeżeli chodzi o te banały na albumie to z drugiej strony małoletni słuchacze nie wsłuchują się w treść, bo nie potrafią analizować, nie mają własnego zdania, opierają się na opinii większości i tak można wymieniać bez końca.
15.07.2018 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Taco Hemingway - Pocztówka z WWA, lato '19 Szymek79 32 2 502 30.07.2019 05:32 PM
Ostatni post: AKT!
  Taco Hemingway - Flagey Szymek79 4 1 006 21.07.2018 01:55 PM
Ostatni post: Tomekk
  Taco Hemingway - Wosk EP adameria 0 909 27.07.2016 11:51 AM
Ostatni post: adameria

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości