Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Audycje w radiu
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Audycje w radiu
Mam nadzieję, że się rozwinie ciekawy temat Icon_smile2 Piszcie na temat ulubionych i tych mniej lubianych audycji.

Ja na wstępie MUSZĘ się wypowiedzieć na temat dzisiejszego ftop 5. Bo dzisiejszy komentarz to była już totalna jazda po bandzie. Ten koleś już całkiem przesadził. Rozumiem, że może mu się kupa rzeczy nie podobać, ale sugerowanie, że miejsce Lidii Kopanii jest na stoisku z warzywami to już chyba za wiele! Kim ten koleś niby jest, jakąś wyrocznią, a może posłańcem bożym? Na początku myślałem, że to będzie fajna audycja, pokazująca "popatrzcie, dzisiaj korzysta się z wielu motywów, które powstały w przeszłości". A tymczasem służy do ośmieszania każdego, kogo się da. Niestety ze świetnego pomysłu zrobiło się... tak. zrobiło się ŚMIERDZĄCE GÓWNO.
15.02.2009 08:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
A ja nigdy jeszcze nie miałem okazji przesłuchać tej audycji...mam nadzieję, że na chomiku jakimś się znajduje.

Ja mało radia słucham, tylko Trójki w obecnym momencie i to różnych audycji, nie mam żadnego konkretnego planu, a jedna z najlepszych audycji, a może najlepsza - Atelier - jest nadawana o śmiesznej porze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.02.2009 08:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Tydzień temu zostało rozjechane ONA, dwa tygodnie temu Coma, 3 tygodnie temu Metallica.

http://www.polskieradio.pl/trojka/ftop5/?d=200902151900
Można zajrzeć do archiwum i odsłuchać sobie.
15.02.2009 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Właśnie odsłuchałem nr 1 ONA. Że niby ściągnięte ze "Stop" Sam Brown i "Still got the blues" Gary Moore. Żenua po prostu. Ja żadnego podobieństwa nie słyszę.
15.02.2009 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Dzisiaj znów jazda po Metallice...
15.02.2009 08:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Za to Comie zdaje się, że trafnie wytknęli. Znaczy się podobiństwo "Ekharta" do "Shine on you crazy diamond" to sam zauważyłem i nawet o tym pisałem, podobnie podobieństwo "Popołudni bezkarnie cytrynowych" do Toola. Ale w "Spadam" nigdy nie dosłuchałem się tego motywu z "Under the bridge", a faktycznie tak jakby toczka w toczkę tak samo było. :roll:
15.02.2009 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Gary napisał(a):Żenua po prostu. Ja żadnego podobieństwa nie słyszę.

No więc właśnie. Każdy słyszy co innego. Można mieć pomysł na 10 udanych audycji i wykryć kilka świetnych ''spisków'', ale nie sądzę by na dłuższą metę ten program wypalił...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.02.2009 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Poza tym kilkusekundowych "cytatów" muzycznych nigdy nie nazwałbym plagiatem.
15.02.2009 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Kiedyś słuchałem "Czarnego Piątku" w Trójce, ale Hirek odszedł i audycję zdjęli jakoś kilka lat temu. Czasami słucham "Dobranocki", ale nie zawsze, bo jest dość późno, a ja nie zawsze w niedzielę o tej porze mogę sobie pozwolić na niespanie/nieuczenie się. No i nie w każdym tygodniu jest. Poza tym "Tanie granie" zwykle w niedzielę po śniadaniu. Tyle.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.02.2009 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
aaktt napisał(a):"Dobranocki",
A może Dobronocki? Icon_wink2
15.02.2009 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #11
 
TRÓJKA - poniedziałek - piątek:
- Trójkowy Budzik - jak czasem wcześniej wstanę...
- Tu Baron - czasami w szkole na przerwach fajnie jest coś posłuchać
- Za a nawet przeciw, Akademia Rozrywki - jak wyżej
- ZdT - popołudnie... czasem
- Offensywa - jak nie mam co robić w piątek
sobota:
- Myśliwiecka 3/5/7 - dosyć często
- LP3 - pewnie mnie zjadą... ale rzadko... to jest ta pora, kiedy nie słucham radia. Icon_razz
- Strefa Wilczura, Ola Kaczkowska - sporadycznie
niedziela:
chyba nic

AntyRadio:
- Godziny Szczytu (14-16) Jah Jah Frankowskiego... bardzo ciekawa audycja i znakomita pora na tą audycję. Icon_wink2

Ponadto czasem RMF:
w tygodniu:
4.00 - 6.00 (jak mi się nie chce spać, podobnie jak Trójkowy Budzik)
Wstawaj Szkoda Dnia - dobry humor na cały dzień Icon_wink2
niedziela:
15.00 - 18.00 Wolne Żarty - dobry humor na cały tydzień Icon_wink2

Poza tym dużo stacji słucham ale sporadycznie... bo ja ogólnie potrafię słuchać wszystkiego, by móc ocenić to. Icon_wink2
15.02.2009 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #12
 
Paweł napisał(a):- LP3 - pewnie mnie zjadą... ale rzadko... to jest ta pora, kiedy nie słucham radia. Icon_razz
pooooraaaaa na dobranoc... Icon_smile
15.02.2009 11:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
Gary napisał(a):
aaktt napisał(a):"Dobranocki",
A może Dobronocki? Icon_wink2
Tak, tak, oczywiście Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.02.2009 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
LPMN, LP3, Offensywa Icon_biggrin3

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
17.02.2009 10:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
To może po kolei:
w sobotę słucham tylko LP3, w niedzielę zdarza misie słuchać Taniego Grania, ale prawie nigdy w całości [ostatni raz jak Niedźwiedź bywał jako gość], wieczorem czasem koncert, kilka razy fTop5, ale już nie mam ochoty, a od kilku tygodni wróciłem do słuchania wszystkiego co związane z Kaczkowskim, więc Minimax obowiązkowo. Kiedyś w poniedziałki nagrywałem Gitarą i piórem i Dobronockę, ale teraz GiP jest w inny dzień, a Dobronocka uznałem że nie jest mi już potrzebna. Teraz staram się jak najszybciej odsłuchać Mikrokosmos. We wtorek radioorbit, a do piątku to raczej moja muzyka. Coraz rzadziej i krócej w piątki słucham LPMN. No i chyba tyle.

Kiedyś było dużo więcej.
17.02.2009 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Rano po obudzeniu się (wyczłapaniu, zwleczeniu się z łóżka - o tak nieludzkiej porze tylko tak się da Icon_mrgreen ) załapuję się jeszcze na pół godziny "Budzika" w trójce. Gdy wychodzę z domu, żeby odwieźć mojego Kacpra do mojej mamy słucham w słuchawkach Marcela w ZD3 i tak do 7.00 kiedy zjawiam się w pracy. I tu:
a/ jak nie jestem sam to już nie słucham (gra sobie program 1 polskiego radia, ale ja tego nie nazywam słuchaniem. Gra sobie po prostu radio.
b/ jestem sam w pracy: ciurkiem słucham wszystkie audycje trójkowe: ZD3, TuBaron (kiedyś "Trzecie Śniadanie"), Za a nawet przeciw (chętniej posłuchałbym o tym czasie Tonacji Trójki), akademia rozrywki. W piątek wg. piątkowego rozkładu M3.
Po południu tylko moja muzyka. Kiedyś słuchałem Klubu trójki, ale teraz mi nie za bardzo podchodzi. Ale już od 2 lat nie zaglądałem i nie wiem czy jeszcze jest.
Czasami w piątek wieczorem LPMN (ostatnio regularnie, niedługo pewnie znów z doskoku)
Sobota: LP3 - w miarę regularnie.
Niedziela: tylko moja muzyka. Kiedyś Minimax, ale skoro załapuję się częściowo na M3, to mi wystarcza.
Kiedyś Noc Muzycznych Pejzaży z piątku na sobotę.
Kiedyś*) 3maj z nami z soboty na niedzielę.
I to by było na tyle.
PS. Czasami Radioorbit. Icon_wink2

*) większość "kiedysiów" zdeterminowana jest tym, że wtedy mieszkałem gdzie indziej, bez dostępu do netu.
17.02.2009 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #17
 
a jaaaaaaa:
jeśli tylko mam możliwość, to TuBaron.
jak TuBarona mogę, to Za A Nawet Przeciw też się raczej udaje wysłuchać.
w miarę możliwości Akademia Rozrywki.
kiedyś nagminnie słuchałam MO, teraz bardzo sporadycznie.
czasem, jeśli wcześniej wyjdę ze szkoły [a w piątki czasem jest taka możliwość] - M3.
LPMN.
zestaw Stelkowy, czyli:
obowiązkowo Offensywa;
jeśli tylko mogę, a zazwyczaj mogę - Myśliwiecka 3/5/7.
no i obowiązkowo LP3.

to chyba wszystko. Icon_wink2
17.02.2009 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
prz_rulez napisał(a):Ja na wstępie MUSZĘ się wypowiedzieć na temat dzisiejszego ftop 5.
a mnie ta audycja denerwuje. posłuchałem 2 razy i więcej nie mam zamiaru.

jak się obudzę i zanim nie wyjdę do pracy - Marcel (lub W. Mann).
w pracy mamy włączone Antyradio. jakiś czas temu zmienili ramówkę i teraz jest lepiej, bo właściwie do 16.00 jest albo dobrze, albo przynajmniej znośnie. pomijając nagminne powtarzanie piosenek, ale z tym też jakby się poprawiło.
w drodze do pracy i z pracy słucham płyt z odtwarzacza mp3.
w domu włączam Trójkę, ale zwykle jak już zrobię sobie kolację, to włączam mp3.
we wtorki Radio Orbit.
w piątki LPMN, a od północy Mariusz Owczarek, ale ostatnio nie tak regularnie jak kiedyś.
sobota to tylko LP3, poza tym nadrabiam zaległości z mp3.
niedziela - bardzo mało radia, czasem tylko fragment Minimaxu, rzadko Tanie Granie.
inne audycje to przypadkiem.
18.02.2009 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
 
Wyszły z tego dzienniki muzyczne Icon_wink2 ale fajnie się czyta Icon_wink2

A u mnie:

poniedziałek - piątek
od rana Trójka, przeważnie zd3 ale zdarza się że Budzik
w pracy niestety RMFFM lub Radio El. Ale jak mogę to włączam swoją muzę. Jak mam coś "dla ludzi" to przez głośniki, a jak tylko dla mnie to przez słuchawki Icon_wink2
po poworocie do domu zd3 lub mp3 Icon_smile2 ewentualnie CD. I tak do 23:00/2:00 Icon_wink2
od czasu do czasu Program Alternatywny, Klub Trójki, MO a nawet Nocna Trójka.
Wtorki RadioOrbit
Środy Bombonierka w Radio Kraków
Piątki LPMN ew. Teraz Polskie

Sobota [oczywiście jak jest możliwość] zd3, ZSiN z Niedźwiedziem, potem muza własna. Od czasu do czasu Myśliwiecka 3/5/7.
potem lp3. Od czasu do czasu Atelier. CSM od momentu zmiany pory nadawania jeszcze nie słuchałem... W międzyczasi muza własna Icon_wink2
Niedziela [oczywiście jak jest możliwość] Tanie Granie, ftop5 już NIE!!! minimax średnio co drugi tydzień i to nie całość...

Orócz tego w samochodzie nonstop mp3 ew. Trójka, ale raczej muza własna Icon_wink2
I "na sen" też muza własna lub Trójka [nie raz "słuchana" przez całą noc...]

Chyba nic nowego mój rozkład nie wniósł...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.02.2009 10:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #20
 
A kiedy śpisz? Icon_razz

Ja się zastanawiam nad układaniem własnego topu stacji radiowych co tydzień... o tyle co na podium setki tygodni byłaby Trójka, to dalej miejsca już nie byłyby tak oczywiste, zwłaszcza że ja bardzo wielu stacji słucham. Icon_wink2
19.02.2009 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości