Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
425 MOJA LISTA
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
425 MOJA LISTA
Notowanie 425 z 2009-02-16

[ Icon_smile2 (PRAWIE) ZWYKŁE, DOMOWE Icon_smile2 ]

poz . ub . tyg . UTWÓR – Wykonawca

01 . 03 . 06 . BRING OUT THE SUN (SO ALIVE) - Von Hertzen Brothers
02 . 01 . 14 . NA KSZTAŁT DZIECKA - Strachy Na Lachy
03 . 02 . 36 . ONE CARESS - Depeche Mode
04 . 07 . 03 . THIS I LOVE - Guns N' Roses
05 . 05 . 21 . ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy Na Lachy & Renata Przemyk
06 . 09 . 03 . TIME MUST HAVE A STOP - Votum
07 . 04 . 07 . ANUSIA - Kazik
08 . 06 . 13 . STREET OF DREAMS [THE BLUES] - Guns N' Roses
09 . 10 . 07 . THE EVILS OF ROCK & ROLL - Bigelf
10 . 13 . 07 . THE SPACE THAT YOU'RE IN - Maximilian Hecker

11 . 08 . 05 . PINK SQUARES - I Was A Cub Scout
12 . 12 . 08 . NA KULAWEJ NASZEJ BARCE - Nosowska
13 . 11 . 35 . HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE - Lao Che
14 . 15 . 14 . ZGAŚ MOJE OCZY ... - Akurat
15 . 14 . 14 . LUNAR - Closterkeller
16 . 16 . 04 . THE UNFORGIVEN III - Metallica
17 . 22 . 02 . ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
18 . 18 . 31 . A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy Na Lachy
19 . 17 . 11 . ADRIFT - Lunatic Soul
20 . 20 . 09 . SHE'S GOT A WAY - Bryan Adams

21 . 19 . 19 . NOSTALGIA - Mirror & Dave Gahan
22 . NN . 01 . THIS TRAIN IS MY LIFE - Marillion
23 . 23 . 04 . SO FAR AROUND THE BEND - The National
24 . NN . 01 . PIOSENKA HORTENSJI - Renata Przemyk
25 . NN . 01 . THE WILLING VICTIM - Von Hertzen Brothers

26 . 27 . 03 . SPANISH 411 - Von Hertzen Brothers
27 . 24 . 05 . FALLING TO THE GROUND - Thirteen Senses
28 . 28 . 02 . COUNTING SHEEP - Bigelf
29 . NN . 01 . TRAIN BACK HOME - Votum
30 . 30 . 02 . WINTER - Sorry Boys

Statystyka TOP30:
Nowości: 4 Skoki: 8 Spadki: 10 Pozostało: 8


Moje wypadki z TOP30:
z 21 po 07 tyg. MY! MY! TIME FLIES! - Enya
z 25 po 24 tyg. PO PROSTU PASTELOWE - Strachy Na Lachy
z 26 po 04 tyg. HEAD DRESS - Amazing Baby
z 29 po 39 tyg. WINDOW BLUES - Band Of Horses


MOJA POCZEKALNIA


poz . ub . [tyg] . UTWÓR – Wykonawca

31 . 31 . [07] . UNDERNEATH THE STARS - The Cure
32 . 32 . [03] . FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
33 . 39 . [02] . BULLETS - Archive
34 . 36 . [02] . LOST INSIDE - Overhead
35 . 33 . [05] . THESE STONES WILL SHOUT - The Raconteurs
36 . 34 . [05] . HOSTAGE OF LOVE - Razorlight
37 . 35 . [04] . WOLA ISTNIENIA - Coma
38 . 38 . [06] . 06 - Lesers Bend
39 . 40 . [03] . WORLD AIN'T RIGHT - Hurt & Shaun Morgan
40 . 37 . [10] . THINK OF ENGLAND - I Am X

41 . -- . [01] . KATEDRA - Armia
42 . 44 . [03] . LIFE IN TECHNICOLOR II - Coldplay
43 . -- . [01] . THE ONE - Aviv Geffen
44 . 43 . [06] . MARS - Materac
45 . 41 . [09] . FAMILY TREE - TV On A Radio
46 . 47 . [04] . I'M GONNA BE - Maximo Park
47 . 42 . [04] . GET ON YOUR BOOTS - U2
48 . -- . [01] . FOREVER - Live
49 . -- . [01] . SŁOWIAŃSKI - Plateau
50 . -- . [01] . A RECORD YEAR FOR RAINFALL - The Decemberists


wypadki z poczekalni:

z 45 . [04] . TO LOSE MY LIFE - White Lies
z 46 . [16] . ION SQUARE - Bloc Party
z 48 . [03] . POISON - Lovers Love Haters
z 49 . [02] . RAY GUN - The Bird And The Bee
z 50 . [04] . IT'S ALRIGHT - Aviv Geffen


Polska Piosenka Tygodnia
Bajm – Józek, nie daruję ci tej nocy


Na skutek odtwarzania i przesłuchiwania płyt winylowych Icon_wink2

Zagraniczna Piosenka Tygodnia
Marillion – Kayleigh


Na skutek przesłuchań przed- i po-koncertowych Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.02.2009 02:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
Nowe, nowe, nowe...
The Decemberists – Epkę słyszałem już jakiś czas temu… Dopiero jak zobaczyłem u Saferłela, przesłuchałem raz jeszcze i lekko chwyciło Icon_wink2
Plateau – po nagraniu z Renatą Przemyk, maja u mnie mały kredyt zaufania. Czy go wykorzystają..?
Live – Overcome to nie jest, ale…
Aviv Geffen – jeden wypadł, drugi wpadł Icon_smile2 Na dziś uważam, że jest o wiele lepszy od poprzednika.
Armia – przesłuchałem nowy album, potem LEGENDĘ, potem znów nowy… Na razie wydaje mi się, że za wcześnie na porównanie do tamtej płyty! Ale jest świetnie!!!

A w top30...?

TRAIN BACK HOME – pociąg nr 1 Icon_wink2 – upodobanie do całej płyty przekłada się na kolejny debiut na ML.
THE WILLING VICTIM – tak jak w przypadku Votum!!! To zasługa przesłuchań całej płyty!!!
PIOSENKA HORTENSJI – nowa Renata, ale z płyty z muzyką ze spektaklu TERAPIA JONASZA. Na nagrania z nowej płyty musimy jeszcze poczekać.
THIS TRAIN IS MY LIFE – pociąg nr 2 Icon_wink2 – świetny koncert, do którego przygotowywałem się przesłuchując m.in. najnowszą płytę. Już wtedy ten utwór wpadł mi w ucho. A na koncercie tylko potwierdził swą świetność!!! Icon_wink2

A stare..?
W poczekalni:

U2 – no niestety – nic z tego nie będzie... Icon_frown Ale nowe, tytułowe nagranie z płyty, które pojawiło się w sieci ma chyba większe szanse... Chyba Icon_wink2
31 i 32 – bez zmian. Mieli niestety pecha, bo 4 nowości w top30 pojawiły się tam pomijając poczekalnię... Może za tydzień, dwa będą mieli więcej szczęścia...

W top30:
Zobaczcie sami Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.02.2009 02:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #3
 
Jeeeeeeeest. Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Mój "tajemniczy" nr 1 własnie sie ujawnił Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Tak sobie pomyslałem jak wchodzili Bracia na Twoja listę , a za chwilke byli juz na liscie płyt i postawiłem na nich własnie. Wiedziałem ze sa/mogą być silni, na początku moze nie az tak ...No bo jest niezwycięzony One Caress , Strachy z Renatą.... Ale się ciesze.
I z wielka przyjemnoscia podsłuchałem ich po raz kolejny , natomiast własnie przed chwilką zdebiałem . [jakieś 15 minut później ] I ciarki mnie przeszły po plecach , nawet oczy sie zeszkliły , gdy uslyszałem [oderwany od całego albumu] rewelacyjny i zarazem ostatni " THE WILLING VICTIM" Icon_biggrin3 . czasami jest tak , że cos usłyszysz , tak że sciska Cie mocno za serce i targa całą duszą , rozgrzewa emocje, uczucia Icon_wink2 . Przeciez ten utwor to murowany kandydat na nowy nr 1. Icon_redface2 Icon_wink2 Icon_biggrin3
This I Love jednak wyzej od SOD . No i fakt jest to zdecydowanie lepszy numer na płycie. Teraz z perpektywy czasu , mysle czy najlepszy.....
Votum ponownie x 2. Icon_biggrin3 . Time Must ... wyzej niz u mnie nawet . Niesamowite. A ten drugi debiutujący musze sobie przypomnieć. Icon_wink2 Bigelf do góry, o i Maximilianie Heckerze wspomniałem u Neon.ki . koniecznie musze się zapoznac z całą płytą .
Hortensję Przemyk poznałem dzis raniutko , ale nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania. Napewno brzmi tak jak ja lubię.....
Przyznam ze wcale się nie dziwie postojom niektórych utwórów w poczekalni , no ale jak wspomniałes
Cytat:Mieli niestety pecha, bo 4 nowości w top30 pojawiły się tam pomijając poczekalnię
.
Ale za to nie mozna nie wspomniec o Armii
Yacy napisał(a):przesłuchałem nowy album, potem LEGENDĘ, potem znów nowy… Na razie wydaje mi się, że za wcześnie na porównanie do tamtej płyty! Ale jest świetnie!!!
. Katedra to swietny wybór . A ja juz porównałem do Legendy , ale jesli jest jakas różnica w poziomie to naprawde minimalna moim zdaniem Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):U2 – no niestety – nic z tego nie będzie... Ale nowe, tytułowe nagranie z płyty, które pojawiło się w sieci ma chyba większe szanse... Chyba Icon_wink2
Bootsy mnie też nie zachwyciły co prawda, ale z tym drugim utworem z checią bym sie zapoznał Icon_wink2
15.02.2009 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
Aro napisał(a):Mój "tajemniczy" nr 1 własnie sie ujawnił
hmm... przyznam się, ze ja stawiałem, ze Ty stawiasz na Bigelfa z miejsca nr 9 Icon_wink2 Ale cieszę się, że jednak na VHB Icon_smile2
Aro napisał(a):Teraz z perpektywy czasu , mysle czy najlepszy.....
na dziś, na teraz na pewno... Ale SOD nie powiedziało [chyba] jeszcze ostatniego słowa. A i inne utwory na płycie mogą jeszcze zyskać. Któż może przewidzieć takie rzeczy Icon_wink2
Aro napisał(a):Hortensję Przemyk poznałem dzis raniutko , ale nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania.
ja tak miałem tydzień temu, oddając jednak głos na Nia na lp3. No cóż miłość bywa ślepa i być może to nie jest utwór wybitny [ale może i jest Icon_mrgreen], ale to jest jednak "moja" Renata!!!
Aro napisał(a):Katedra to swietny wybór .
Tak??? Cieszy mnie Twoje zdanie, bo miałem wrażenie, zę jeszcze nikt o nim dobrze nie pisał. Statek burz i Przed prawem są dopełnieniem podium Armii z tej płyty. Taka kolejnośc jest na dziś na 15:10 Icon_smile2
Aro napisał(a):Bootsy mnie też nie zachwyciły co prawda, ale z tym drugim utworem z checią bym sie zapoznał
ja go wczoraj ściągnąłem, ale bez dopiska II czy 2, więc nie mam pojęcia czy to wersja albumowa czy b-singlowa... Pojawi sie na chomiku na stronie pierwszej w ciągu kilku minutek, łącznie z nowościami, które pojawią sie w opowiednim dziale Icon_wink2
Edit: U2 jednak nie na chomiku a TU

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.02.2009 04:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Bardzo cieszy mnie, że już trzecia lista została natchniona przez The Decemberists. Dochodzę ostatnio do wniosku, że zaczynam specjalizować się w Amerykańskim folk/indie Icon_wink2 Liczę, że No Line On The Horizon nie tylko dostanie szanse pojawienia się w poczekalni, ale przebije pozycje Boots - skoro piszesz, że jest lepsze, ale niestety/staty wiele zależy od konkurencji. Najwyższa nowość wspaniała. Mój były numer 1. Po resztę zajrzę na chomika. Live niestety rozczarowało. Przeciętny pop rock z niskiej półki supermarketu, gdzieś na przedmieściach nudnej i szarej Amerykańskiej metropolii...Znam ich jedynie z albumu z roku 1994 roku i TO BYŁA PŁYTA! Spodziewam się za tydzień spadku One Caress z podium po masakrycznie dużej liczbie tyg. spędzonej w tej strefie - wszystko za sprawą This I Love, które może bez problemu wyprzedzić obecnego lidera. Zauważyłem ostatnio świetny wynik BP jeśli chodzi o tyg. spędzone w poczekalni i od razu piosenka poszła Icon_wink Ja niestety nic dobrego już z tej płyty nie wyciągnę. Rozczarowanie.

PS - no i jest Armia Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.02.2009 04:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Najwyższa nowość wspaniała. Mój były numer 1.
nie miałem pojęcia, ale już wiem, że debiutowali u Ciebie 3 miesiace temu... No cóż ja musiałem dorosnąć do decyzji o przesłuchaniu tej płyty[płyt]. I bardzo sie z tego cieszę. I z koncertu również Icon_wink2
The Decemberists mają blisko do Band of Horses, ale blisko to niestety nie znaczy to/tak samo... Ale teraz może byc juz tylko lepiej. O ile nie wypadną za tydzien Icon_wink2
U2 to "moje" faktycznie to NLOTH2. Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.02.2009 04:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #7
 
Yacy napisał(a):hmm... przyznam się, ze ja stawiałem, ze Ty stawiasz na Bigelfa z miejsca nr 9 Icon_wink2
A mi sie wydawało ze trafiłes już wczesniej swoimi spostrzeżeniami. Icon_wink2 A Bigelf faktycznie mógł zmylić. Choc po raz pierwszy zasegurowałem gdy wykonali plan minumum Icon_mrgreen . [dokladnie not. 421 w drugim tygodniu pobytu z 21 skok na 13].
Yacy napisał(a):A i inne utwory na płycie mogą jeszcze zyskać. Któż może przewidzieć takie rzeczy
tyż prawda Icon_wink2
Yacy napisał(a):No cóż miłość bywa ślepa i być może to nie jest utwór wybitny [ale może i jest ], ale to jest jednak "moja" Renata!!!
no tak stara miłość ...nie rdzewieje Icon_smile2 .
Yacy napisał(a):Tak??? Cieszy mnie Twoje zdanie, bo miałem wrażenie, zę jeszcze nikt o nim dobrze nie pisał. Statek burz i Przed prawem są dopełnieniem podium Armii z tej płyty. Taka kolejnośc jest na dziś na 15:10
Ale ja "Katedrę" umieściłem w tzw. szkoleniowej poczekalni Icon_mrgreen . I aby dopełnic zestaw ulubionych z płyty to "Anima" sie łapie. Icon_smile2
Yacy napisał(a):Edit: U2 jednak nie na chomiku a TU
dzieki serdeczne. Juz przesłuchałem nie jest źle , ale stac ich na wiele wiecej :roll: [tak mi się wydaje]
15.02.2009 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Twój nowy lider u mnie przechodzi akurat ciężkie chwile. :roll: Co nie zmienia faktu, że jest świetny!
Sorry Boys tak jak u mnie, niby mi się bardzo dobrze się tego słucha, ale inne piosenki ich mijają i nie czynią takiego postępu jak przewidywałem.
Z Votum to muszę się zapoznać i to najlepiej z całym albumem. Icon_smile2
Yacy napisał(a):Tak??? Cieszy mnie Twoje zdanie, bo miałem wrażenie, zę jeszcze nikt o nim dobrze nie pisał. Statek burz i Przed prawem są dopełnieniem podium Armii z tej płyty. Taka kolejnośc jest na dziś na 15:10
Heh, ja uważam, że na płycie jest 5 rewelacyjnych kawałków, jeden (Zły porucznik-jak słucham, to zawsze mi się z filmem o tym samym tytule kojarzy), który zbliża się powoli do osiągnięcia takiego statusu i jedynie bardzo dobry "Underground". Icon_wink2
Ja "Legendy" nie znam. Do momentu tej płyty znałem jedynie "Jeżeli". Icon_razz
15.02.2009 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Czy Renata u Ciebie jest w tej wersji co w chomiku abd3mza czy w lepszej?
A czy przy U2 to pisałeś o B-sidzie Bootsów? Bo ja po przesłuchaniu totalnie się załamałem.
16.02.2009 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
kajman napisał(a):Czy Renata u Ciebie jest w tej wersji co w chomiku abd3mza czy w lepszej?
niestety tak...
kajman napisał(a):A czy przy U2 to pisałeś o B-sidzie Bootsów?
po prostu - tak Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.02.2009 12:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Kajman widocznie nie czuje twista Icon_biggrin3 i dlatego...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2009 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
No cóż, po awansach na szczyt i na 4 miejsca nic już więcej wymagać nie mogę, bo to wystarczająco radosne wiadomości. Może za tydzień numer 4 powędruje na szczyt...
U Ciebie Goryle zupełnie tak jak na mojej liście nic nie zyskały (tylko że u mnie są 2 i nieco wyżej). Ale może za tydzień się ruszy, bo 4 pominięcia to coś co faktycznie potrafi mocno zamieszać.
Z nowości znam 5 (pomijam Renatę, bo na podtawie tej wersji trudno mi jest coś wnioskować) i ich ocena to 5,6/10 (przy czym jest duży rozrzut punktów). Powiem tylko, że nie udzielam kredytów i po Igorku oraz Nic nie pachnie...
16.02.2009 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Kajman widocznie nie czuje twista Icon_biggrin3 i dlatego...
Ja wolę żeby U2 tworzyło muzykę a nie nagrywało tłisty. Icon_wink2
16.02.2009 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Czyli twist i dance to nie muzyka? Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2009 04:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Czyli twist i dance to nie muzyka? Icon_sad
W większości to muzyka typowo użytkowa pozbawiona ambicji, której celem nie jest stworzenie czegoś wielkiego, lecz po prostu czegoś, co się dobrze sprzedaje. Oczywiście można stworzyć coś wielkiego, co się dobrze sprzedaje, ale niektóre zespoły powinny mieć jakieś ambicje artystyczne.
16.02.2009 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
A nie wiesz może czy jest czasem w planach jakaś nowa płyta Renaty i kiedy orientacyjnie mogłaby wyjść? Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.02.2009 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
kajman napisał(a):
saferłel napisał(a):Czyli twist i dance to nie muzyka? Icon_sad
W większości to muzyka typowo użytkowa pozbawiona ambicji, której celem nie jest stworzenie czegoś wielkiego, lecz po prostu czegoś, co się dobrze sprzedaje. Oczywiście można stworzyć coś wielkiego, co się dobrze sprzedaje, ale niektóre zespoły powinny mieć jakieś ambicje artystyczne.

Wybacz, ale o ile możesz nie lubić dance i uznawać to za słaby gatunek wymieniając powody, to jednak tak bezpośrednie stwierdzenie, że jest to muzyka z góry pisana bez ambicji i polotu i na sprzedaż zdecydowanie nie powinno się pojawić. Nikt takich rzeczy stwierdzać nie powinien i raczej nie może, chyba, że to są jakieś no nie wiem, skrajne i jawne przypadki, ale dobrego pop/dance'u to nie dotyczy Icon_wink2 Icon_cool2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2009 10:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #18
 
aaktt napisał(a):A nie wiesz może czy jest czasem w planach jakaś nowa płyta Renaty i kiedy orientacyjnie mogłaby wyjść? Icon_smile2
nie jestem Yacy, ale spróbuje odpowiedzieć Icon_wink2
Słyszałam ze Renata jest w fazie nagrywania i nowa płyta ma wyjśc w tym roku Icon_smile2 .
16.02.2009 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Dziękuję, to czekam w takim razie Icon_cool2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.02.2009 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
saferłel napisał(a):
kajman napisał(a):
saferłel napisał(a):Czyli twist i dance to nie muzyka? Icon_sad
W większości to muzyka typowo użytkowa pozbawiona ambicji, której celem nie jest stworzenie czegoś wielkiego, lecz po prostu czegoś, co się dobrze sprzedaje. Oczywiście można stworzyć coś wielkiego, co się dobrze sprzedaje, ale niektóre zespoły powinny mieć jakieś ambicje artystyczne.
Wybacz, ale o ile możesz nie lubić dance i uznawać to za słaby gatunek wymieniając powody, to jednak tak bezpośrednie stwierdzenie, że jest to muzyka z góry pisana bez ambicji i polotu i na sprzedaż zdecydowanie nie powinno się pojawić. Nikt takich rzeczy stwierdzać nie powinien i raczej nie może, chyba, że to są jakieś no nie wiem, skrajne i jawne przypadki, ale dobrego pop/dance'u to nie dotyczy Icon_wink2 Icon_cool2
Napisałem, że w większości. Jeżeli muzyka jest pisana po to, żeby ją tańczć, a nie żeby słuchać (chyba że nazwa dance to jest zmyłka), to chyba nie jest jej celem tworzenie utworów, które mają być wielkimi dziełami w swoim założeniu. Taneczność wymaga pewnych ograniczeń i uproszczeń, a to nie daje zbyt dużo szans, żeby szukać jakiś rewelacyjnych koncepcji i brzmień.
16.02.2009 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości