Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezustanny Top WszechCzasów I.5
lata 1995-2000
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #42
RE: Bezustanny Top WszechCzasów I.5
Wet Wet Wet JULIA SAYS 1995 Picture This


Tutaj muszę wyznać, że jedna osoba z tego forum (ku3a) i dwie z forum.lp3.pl (Konwicki1980 i wwas) słyszały w wakacje całą część tego Topu (OK, Konwicki nie całą, bo jakoś dopiero od połowy 1997 słyszał), ponieważ wziąłem pena z zestawem i słuchaliśmy w drodze w góry i z powrotem (i po okolicach gór). Wojtek raczej rzadko komentował, skupiał się na drodze, a może po prostu zapamiętywał Icon_wink2 , ale w momencie jak zabrzmiał ten kawałek, znacząco spojrzał po pewnym czasie na wyświetlacz radia, sprawdzić cóż to może być (przynajmniej tak zinterpretowałem to zachowanie), najwyraźniej nie rozpoznał.

Bo utwór nie wydaje mi się jakoś szczególnie znany, chociaż miał nawet niezłe osiągi. Aczkolwiek nie sądziłem że wszedł do 10-ki na LPP3, chyba nie słuchałem tamtego notowania, bo zapamiętałem że na miejscu 13 utknął. Z drugiej strony - najlepiej radził sobie na Wyspach, poza nimi raczej przepadł. I dziś wydaje mi się raczej zapomniany, a szkoda. Wówczas pamiętam że mocno mu kibicowałem, liczyłem że może będzie niewiele mniejszym hitem od "Love is all around", kupiłem sobie nawet kasetę Wet Wet Wet. Niestety, to było "Greatest Hits", bo nic innego u nas nie mieli. Tam tego kawałka, podobnie jak "Don't Want to Forgive Me Now" oraz "Somewhere Somehow" nie było, co mnie bardzo zmartwiło. Było oprócz "Love is all around" także "Yesterday" i "Goodnight Girl", tego drugiego nie znałem, a bardzo ładne, na plus było, że można było sobie poczytać we wkładce bardzo dużo o historii zespołu i każdy singiel zawarty na taśmie był dokładnie opisany, kiedy wydany i które miejsce na listach (bardzo fajna sprawa, po raz pierwszy i chyba jedyny zetknąłem się z czymś takim, tzn. potem tylko na reedycjach płyt Beatlesów, ale to inna sytuacja), jednak myślę że bardziej ucieszyłaby mnie kaseta "Picture This".

Wracając do "Julia Says", to uważałem wtedy, że jest nawet lepsze niż temat z siedmiu wesel i jednego pogrzebu, oczywiście wiedziałem że bez filmowego wsparcia piosenka nie ma szans na wielki sukces, ale byłem bardzo zawiedziony, że nie odniosła większego (było chyba nawet odwrotnie: "Julia..." osiągnęła troszkę więcej niż kolejne single dzięki "rozpędowi" po "Love is all around". Które też było na tym krążku, ale wcześniej zostało wydane na soundtracku. Gwoli ścisłości: od razu planowano je wydać na tym krążku, a nie tylko "doklejono" żeby zwiększyć jego sprzedaż). Po 3-4 latach zakochałem się w piosence jeszcze bardziej niż wtedy w 1995, co spowodowało że do dziś darzę dużym sentymentem i dlatego jest w BTW. Ale to już nieco inna historia, o której może gdzieś kiedyś opowiem Icon_cool . Pamiętam, że wtedy jak sobie puszczałem nagranie, to zaczynałem słuchać tak z normalną głośnością, ale stopniowo pogłaszałem, a jak wchodziła niesamowita kulminacja, to magnetofon ryczał już bardzo głośno, co pozwalało jeszcze mocniej odczuwać "ciary" w tym momencie piosenki (bardzo fajny jest też minimostek nieco wcześniej, na wideo ok. 2:30 się zaczyna). Końcówka - do dziś czasem zostaje lekkie wzruszenie i wspomnienie tamtych ciarek - szacun!

Statystyki:
UK - 3
LPP3 - 8
US - nie było

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2018 12:10 AM przez Miszon.)
25.09.2018 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Bezustanny Top WszechCzasów I.5 - Miszon - 25.03.2018, 01:14 PM
RE: Bezustanny Top WszechCzasów - Miszon - 25.03.2018, 02:59 PM
RE: Bezustanny Top WszechCzasów - Miszon - 25.03.2018, 05:38 PM
RE: Bezustanny Top WszechCzasów - Miszon - 26.03.2018, 02:41 PM
RE: Bezustanny Top WszechCzasów - Miszon - 27.03.2018, 04:14 PM
RE: Bezustanny Top WszechCzasów I.5 - Miszon - 25.09.2018 11:51 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 139 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasòw odsłona I.4 (1989-1994) Miszon 17 4 295 15.09.2022 11:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. Miszon 91 86 710 24.07.2022 08:47 AM
Ostatni post: kajman
  Bezustanny Top WszechCzasów Miszon 49 6 602 29.12.2019 02:09 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości