Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #301
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Ja nie twierdzę, że Kraftwerk jest zły, po prostu dla mnie wybór wydawał się oczywisty. Ja bardziej lubię ABBĘ.

Artur.O napisał(a):Poza tymi kilkoma kawałkami, które pamiętałem (typu "Gimme! Gimme! Gimme!" czy "Mamma Mia") reszta była po prostu nędznawa
hmm, nie oglądałeś musicalu "Mamma Mia"? poza tym ABBA w latach 70. rządziła niepodzielnie. Na pewno tych wielkich przebojów nie było kilka, a co najmniej kilkadziesiąt. A w stacjach radiowych ABBY nie słyszałem już długi czas.
18.04.2018 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #302
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Tomekk napisał(a):poza tym ABBA w latach 70. rządziła niepodzielnie
Teraz zauważyłem, że w zestawie zabrakło największego chyba konkurenta ABBA'y w owym czasie czyli zespołu Boney M. Przyznam się, że pewnie wtedy gdybym miał wybierać to postawiłbym na Szwedów, ale teraz uważam, że Bony M (jak się za czasów komuny na nich mówiło) byli zdecydowanie lepsi.
A tak ogólnie to dla mnie jaja z pogrzebu, że Vangelis odpadł wcześniej niż Kraftwerk.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2018 06:57 PM przez kajman.)
18.04.2018 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #303
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Nie oglądałem (jak i wielu filmów), zresztą co to ma do rzeczy? Oceniam muzykę. List przebojów z lat 70. nie znam, ale czy naprawdę jest to jakiś argument? Parę lat temu za to na listach rządził David Guetta, a w tym topie jakoś go nie widzę. Icon_wink Widać czas niezbyt dobrze zniósł te wielkie przeboje (swoją drogą, akurat można sprawdzić, co było, a co nie było przebojem: https://en.wikipedia.org/wiki/ABBA_discography#Singles - 9 "numerów 1" na Wyspach robi wrażenie, przyznaję). W ogóle to nie ma porównania do naprawdę innowacyjnych i ambitnych wykonawców elektroniki jak NEU, Kraftwerk, Schulze czy Jarre, którzy wszyscy swoje największe dzieła tworzyli właśnie w latach 70.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.04.2018 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #304
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Artur.O napisał(a):innowacyjnych i ambitnych wykonawców elektroniki jak NEU, Kraftwerk, Schulze czy Jarre
Jak dla mnie może ambitny był Jarre, może także NEU, ale to jakaś potworna nisza bo nigdy o nim nie słyszałem, ale nazwać Krawtwerk czy Schulza ambitnymi to dla mnie dowcip sezonu. Oni uprawiali disco tylko że na elektronicznych instrumentach. Ambitni to byli Vangelis, Tomita, ewentualnie momentami Tangerine Dream.
18.04.2018 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #305
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
kajman napisał(a):ale nazwać Krawtwerk czy Schulza ambitnymi to dla mnie dowcip sezonu
Icon_lol
no jak widać każdy inaczej podchodzi do tematu Icon_lol
18.04.2018 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #306
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
(18.04.2018 07:54 PM)kajman napisał(a):  Oni uprawiali disco tylko że na elektronicznych instrumentach.

Na pewno nie pomyliłeś ich z Giorgio Moroderem?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.04.2018 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #307
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
W trzecim poście wątku umieściłem z dawna obiecane punkty od miejsca 65 do końca. Dodam tylko że dwaj ostatni wykonawcy, którzy zakwalifikowali się do fazy pucharowej mieli również 34 oczka, czyli rywalizacja o te miejsca była bardzo zacięta.
Ja tam nie zważam kto grał kiedyś (i nie tylko) muzykę elektroniczną bardziej eksperymentalną czy też bardziej dyskotekową czyli populistyczną. Jak mi się podoba to słucham i tyle. Icon_lol
A co do Abby, to był absolutnie mój ukochany zespół lat 70-tych. Icon_cool Tylko że wtedy miałem bardzo ograniczony dostęp do jakiejkolwiek (może ambitniejszej?) muzyki, poza tym co serwowała nam TVP. Dopiero dekadę później to się zaczęło zmieniać. A że wtedy miałem 10 lat to cóż się dziwić, że sentyment pozostał do dziś, mimo obecnej wiedzy co do wartości artystycznej tej grupy. Icon_twisted I dlatego właśnie ich tutaj zgłosiłem.
18.04.2018 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #308
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Wcześniej tego nie napisałem, ale w poprzedniej rundzie znowu najlepszego wyniku nie zyskał zwycięzca eliminacji (bardzo dziwne) i faktycznie okazało się, że nie było żadnego remisu. Cwaniak
Widzę żeście się całkiem przyzwoicie sprężyli, (bez przypominania) bo dzisiaj doszło pięć głosów. Razem jest ich więc 14.
I tak tylko w jednej parze jest już raczej pozamiatane, lecz w pozostałych trwa najbardziej wyrównana walka od początku tej edycji. Icon_idea
Bowiem w trzech pojedynkach górą są niżej notowani wykonawcy, a jeszcze w jednym mamy remis i to w dosyć ciekawej sekwencji, gdyż niżej notowany artysta dostał dziś wszystkie głosy i z 2-7 zrobiło się równo!
Edycyjka: doszedł piętnasty głos i troszeczkę namieszał. Tuptup A mogłem jeszcze chwilę poczekać, bo doszedł kolejny głos...

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.04.2018 07:24 AM przez Sundrajta.)
18.04.2018 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #309
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Cytat:109’ Bligg ^ 0
109’ Christina Stürmer ^ 0
109’ Holy National Victims ^ 0
109’ Miodio ^ 0
Zly2
18.04.2018 11:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #310
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Bo miałeś oddać głos w eliminacjach! Icon_twisted
Chociaż tych akurat byś nie uratował, ale może innym pomógł?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2018 11:09 PM przez Sundrajta.)
18.04.2018 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #311
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Wypraszam sobie. Nie jechałem po żadnej Abbie, bardzo lubię ich piosenki.
Ale Kraftwerk lubię bardziej. I w moim przypadku nie robię z tego żadnego
zagadnienia i nie dorabiam jakiejkolwiek filozofii. Po prostu - lubię bardziej. Tyle.
18.04.2018 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #312
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Artur.O napisał(a):Na pewno nie pomyliłeś ich z Giorgio Moroderem?
Na pewno. Słyszałem ich sporo (szczególnie Kraftawerka) pod koniec l. 70-tych.
19.04.2018 06:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #313
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Wpłynęły o poranku dwa kolejne głosy i sprawiły (razem z dwoma wcześniejszymi) że tylko raz górą jest niżej notowany artysta, za to są dwa remisy i w dwóch parach już tylko cud mógłby odwrócić kolejność (bo jedna taka, to wiadomo była wcześniej)! No i w tej rundzie są też tylko dwie pary w których padały nierozstrzygnięte wskazania.

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.04.2018 11:58 PM przez Sundrajta.)
19.04.2018 07:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #314
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
kajman napisał(a):Ambitni to byli Vangelis, Tomita, ewentualnie momentami Tangerine Dream.
nie żartuj sobie z tym tandeciarzem tomitą pls xD

Artur.O napisał(a):Na pewno nie pomyliłeś ich z Giorgio Moroderem?
+1

ABBA bywa przyjemna, jest trochę kiczowata, ale jak gdzieś tam leci w radiu raz na pół roku, to mogę się pobujać, ale do Kraftwerk nie ma startu. Mówimy tu o absolutnych prekursorach synth popu i progresywnej elektroniki -- ale to nic, najważniejsze jest to, że ich muzyka do dzisiaj się broni -- zarówno bardziej krautrockowe rzeczy z początku lat 70., bardziej robotyczne płyty z ich artystycznego i komercyjnego peaku na przełomie lat 70. i 80., jak i wydane dwie dekady później "Tour de France Soundtracks".

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.04.2018 09:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #315
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Nie każdy z nas aż tak się "zagłębił" w Kraftwerk. Icon_wink
19.04.2018 10:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #316
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Ja nie mam zamiaru się zagłębiać. Zawsze brzmiał mi totalnie kiczowato.
19.04.2018 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #317
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
w przeciwieństwie do tomity? Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.04.2018 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #318
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Kurczę, wstyd przyznać, ale Tomity nie kojarzę. :x Zaległość do nadrobienia.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.04.2018 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #319
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
No ja też. Icon_redface

Dziś (a raczej wczoraj Icon_twisted ) po południu doszły dwa głosy i tym samym dobiliśmy do dwudziestki. I wygląda to tak, że jeszcze w czterech pojedynkach trwa wyrównana walka i to dosłownie, bo w trzech jest remis, a w jednej różnica głosu zaledwie. Icon_rolleyes
A o pozostałych parach zaś można już zapomnieć...

(...)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2018 09:00 PM przez Sundrajta.)
20.04.2018 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #320
RE: Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych
Przez dwa ostatnie dni wpłynął tylko jeden głos i liczba tychże zatrzymała się na 21 osobach.
Za chwilę zaprezentuję wyniki czwartej rundy fazy pucharowej.

Prawidłowe głosy oddali:
Sundrajta
thestranglers
Aro
Tomekk
soberTOMek
vingoe
barb42
miszony
Yacy
Szymek79
prz_rulez
AKT!
adameria
EVENo
ku3a
Lilian
dziobaseczek
kajman
mike
Kuba1201
kolej_grzesiek


Regulamin Topu i zestaw pojedynków o miejsca 9-16 oraz par ćwierćfinałowych znajdują się w pierwszym i trzecim poście tego wątku.

Termin głosowania w tej rundzie właśnie upłynął.
21.04.2018 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakiś Top Polskich Wykonawców Muzycznych EVENo 155 6 417 10.03.2024 08:53 AM
Ostatni post: kajman
Gwiazdka Pierwszy TOP Krajowych Wykonawców Muzycznych Sundrajta 378 58 506 05.02.2023 09:26 PM
Ostatni post: Sundrajta
Gwiazdka Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 541 52 042 13.03.2018 11:47 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 428 57 133 07.10.2017 08:35 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Noc Muzycznych Pejzaży ALBUM 2014 Yacy 0 1 787 31.12.2014 02:42 PM
Ostatni post: Yacy
  Noc Muzycznych Pejzaży - WYBIERAMY ULUBIONY ALBUM ROKU 2013 Yacy 8 5 248 14.12.2013 03:58 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości