Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #141
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
(13.08.2018 11:54 AM)AKT! napisał(a):  co nie znaczy, że mamy nie próbować i uznać ten niedziałający dobrze system za jedyny możliwy w kontekście naszych ograniczeń, jeśli chodzi o zaprojektowanie lepszego Icon_wink
źle to napisałem. to było podsumowanie tego co pisze m.in. kajman, że to na chwilę, że nie wystarczająco, itp.
uważam, że powinny być jakieś zmiany, tylko obecny trend jest jakiś taki mocno radykalny.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.08.2018 12:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #142
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Z tego co czytam to wyrównanie punktów za minione topy do 30 jest opcją przeważającą i cieszę się na porozumienie wśród forumowej braci i córci Icon_wink2

Jestem zdecydowanie przeciw wszystkim ułatwieniom dla nowo przybywających na nasze łono.
13.08.2018 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #143
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Wydaje mi się jednak, że trzeba przeprowadzić ankietę bo na razie to takie sobie gdybanie. Doprowadziło do kilku propozycji, ale warto je usystematyzować i przejść do ankiety. To znaczy przygotować wstępny projekt ankiety i potem jeszcze uwzględnić propozycje dotyczące jej treści.
13.08.2018 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #144
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Widzę, że z tego robi się trochę spór socjalistów przeciwko skrajnym liberałom gospodarczym Icon_lol
Nie wiem dlaczego tak bardzo chcecie utrudniać życie nowicjuszom. Nie chcę być złośliwy, ale... No, nie chcę być złośliwy Icon_wink
A najlepiej w ogóle byłoby robić to rotacyjnie bez punktów, tak jak to swego czasu było z "następcami Again" na LP3 (bo teraz podobno jest inaczej?). System sprawdzał się przez lata i było OK.
14.08.2018 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #145
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
prz_rulez napisał(a):Widzę, że z tego robi się trochę spór socjalistów przeciwko skrajnym liberałom gospodarczym Icon_lol
to nadinterpretacja według mnie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.08.2018 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #146
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Ale serio miałem takie odczucia to czytając Icon_wink
14.08.2018 08:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #147
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
(13.08.2018 01:03 PM)thestranglers napisał(a):  Z tego co czytam to wyrównanie punktów za minione topy do 30 jest opcją przeważającą i cieszę się na porozumienie wśród forumowej braci i córci Icon_wink2
ja jestem przeciwko wyrównaniu za minione topy, ale z kolei jestem za tym by od kolejnych topów odejmować proponującym osobom już po 30 pkt, nie po 20 jak było wcześniej..
taki minimalizm w zmianach by mi odpowiadał..

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
14.08.2018 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #148
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
To może pokuszę się o taką wstępną wersję ankiety. Jeżeli uważacie, że coś trzeba poprawić lub dodać to piszcie.

1. Nie wprowadzamy żadnych zmian.

2. Zwiększamy pulę punktów zabieranych po zgłoszeniu wykonawców:
a) do 30 punktów
b) do 40 punktów
c) do 50 punktów

3. Odejmujemy 10 punktów za każdy zgłoszony od wprowadzenia PLMT podmiot i:
a) od tego momentu odejmujemy 30 punktów
b) zwiększamy pulę punktów do 40
b) zwiększamy pulę punktów do 50

4. Przyznajemy bonus dla osób, które do tej pory nic nie zgłaszały (ew. także mniejszy dla osób, które zgłaszały jeden raz). Jeżeli ta opcja przejdzie to robimy drugą ankietę, bo tutaj byłoby zbyt wiele opcji, żeby je szczegółowo wymieniać.

Pytanie dodatkowe (żeby nie robić bałaganu w głównych pytaniach) do pyt. 2-3 i ew. 4:
a) zwiększamy pulę stopniowo (po 1 punkcie) do maxymalnej liczbby
b) od razy wprowadzamy maxymalną pulę
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.08.2018 07:28 PM przez kajman.)
15.08.2018 08:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
1. NIE
2. c) TAK, ale opcje b) i a) są dla mnie również jak najbardziej OK
3) a ale w sumie b) i c) też mogłyby być.
4. TAK

5. Bardziej a) niż b), ale dostosuję się do obu opcji.

C'mon, ajde i no bądźcie ludźmi, nie kierujcie się proszę swoim egoizmem, że "dlaczego mam ustępować miejsca innym". Każdy powinien mieć fun, a nie tylko nieliczni.
15.08.2018 02:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #150
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
To po pierwsze wstępna propozycja, a po drugie chodzi o wybór jednej z tych czterech opcji przy czym jeżeli wybierzesz dwa lub trzy to jeszcze należałoby wybrać podpunkt.
15.08.2018 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #151
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Ja tylko pokuszę się o taką uwagę. Moim zdaniem nie jest fair wobec nowych uczestników, że muszą czekać, aż wyczerpią się wielkie ilości punktów, które mają starsi uczestnicy, którzy to wielokrotnie już wybierali swoje podmioty.

A co do propozycji pytań, mam uwagę i pytanie.
1. Pisałem już o tym, ale tak na wszelki wypadek. Po zakończeniu głosowania liczymy na początek stosunek osób za zmianą do tych nie chcących zmian i dopiero następnie przechodzimy do szczegółowych kwestii przy zmianach.
2. Co to za pula przy 3 b i c? (pewnie to gdzieś było, ale trochę trzeba by szukać Icon_smile ).
A tak generalnie, to myślę, że ten projekt jest mniej więcej OK, chociaż zastanawiam się, czy opcja bonusu nie mogłaby być połączona z większym odejmowaniem punktów.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.08.2018 04:26 PM przez neo01.)
15.08.2018 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #152
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
neo01 napisał(a):Po zakończeniu głosowania liczymy na początek stosunek osób za zmianą do tych nie chcących zmian i dopiero następnie przechodzimy do szczegółowych kwestii przy zmianach.
Myślę, że i tak i nie. Wydaje mi się, że opcję drugą należy traktować jako przejściową i jeżeli pierwsza lub trzecia z czwartą (radykalne zmiany) nie zdobędą przewagi to ona będzie zwycięska. Trzeba byłoby jakoś 3 i 4 podpiąć pod wspólny mianownik.
neo01 napisał(a):Co to za pula przy 3 b i c?
To samo co w 2 b i c. Chodzi o to, że punkt trzeci warunkuje odejmowanie minimum 30 punktów (inaczej zaprzecza jego idei), ale możemy uznać, że warto odejmować więcej.
neo01 napisał(a):opcja bonusu nie mogłaby być połączona z większym odejmowaniem punktów
Opcja z bonusem ma tyle podopcji (wielkość bonusu, tylko dla niezgłaszających czy nie, późniejsze odejmowanie punktów), że powstałby bałagan, gdyby się wymieniało w podpunktach. Jeżeli przejdzie to się rozważy szczegóły).
15.08.2018 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #153
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Nie wiem, czy się zrozumieliśmy. Chodziło mi o podłączenie opcji z punktu 4 do tych z 2 lub/i 3.

A co do 3b i 3c to w takim razie jest błąd w liczbie odejmowanych punktów (miało być 40 i 50?).

WOLNE MEDIA!!!
15.08.2018 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #154
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
neo01 napisał(a):A co do 3b i 3c to w takim razie jest błąd w liczbie odejmowanych punktów (miało być 40 i 50?).
Niewątpliwie się rąbnąłem.
neo01 napisał(a):Chodziło mi o podłączenie opcji z punktu 4 do tych z 2 lub/i 3.
W jaki sposób?
15.08.2018 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #155
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
ta ankieta jest źle sformułowana, bo jest wiele opcji, które się zazębiają w pytaniach 2-4, które w sumie nie do końca wiadomo jak interpretować w kontekście dodatkowego pytania, a mianowicie "od razu odejmujemy" i "zwiększamy do" wydają się znaczyć to samo, choć chciałoby się tę drugą opcję interpretować jako zwiększamy stopniowo

moje propozycja korekty:

I. Nie wprowadzamy żadnych zmian.

II. Wprowadzamy nowy system rotacyjny, w którym naprzemiennie zgłaszają nowego wykonawcę aktualny lider PLMT i lider PLMT wśród osób, które nie zgłaszały wykonawcy od czasu wprowadzenia PLMT.

III. Wprowadzamy zmiany:

1. Zwiększamy pulę zabieranych jednorazowo punktów przy zgłoszeniu wykonawcy do topu:
a. do 30
b. do 40
c. do 50
d. nie zwiększamy

2. Zmianę z puli punktów z pytania 1. wprowadzamy:
a. od razu
b. stopniowo (rozkładając przyrost równomiernie na 10 kolejnych edycji)
c. n/d

3. Odejmujemy po 10 punktów za każdego zgłoszonego od wprowadzenia PLMT wykonawcę:
a. tak
b. nie

4. Przyznajemy jednorazowy bonus punktowy dla osób, które do tej pory nic nie zgłaszały, równy nowej puli punktów zabieranych jednorazowo przy zgłoszeniu wykonawcy do topu:
a. tak
b. nie

5. Przyznajemy jednorazowy bonus punktowy na wejście przyszłym uczestnikom zabawy, równy nowej puli punktów zabieranych jednorazowo przy zgłoszeniu wykonawcy do topu:
a. tak
b. nie

Tym samym przykładowe odpowiedzi w ankiecie:
I (nie wprowadzamy zmian)
II (wprowadzamy pośredni system rotacyjny)
III 1a 2b 3b 4b 5b (pulę zwiększamy stopniowo do 30 punktów bez bonusów i odejmowania punktów za przeszłe zgłoszenia)
III 1abc 2a 3a 4a 5a (pulę zwiększamy od razu do 30, 40 lub 50 z bonusem dla wszystkich i odejmowaniem punktów za przeszłe zgłoszenia)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2018 09:25 PM przez AKT!.)
15.08.2018 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #156
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Zacznijmy od tego że pominąłeś zupełnie sprawę odejmowania 10 punktów za zgłoszone topy.
Poza tym mamy kompletnie inną koncepcję odpowiedzi na pytania ankiety. Ty chcesz odpowiadać na każde pytanie, ja proponuję jedną tylko odpowiedź.
Na razie tyle.
16.08.2018 10:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #157
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
poprawiłem
myślę, że zapytanie o każą część osobno jest bardziej zasadne
jeśli ktoś jest przeciwko zmianom, to jest przeciwko, ale jeśli jest za, to ten kształt może być różny -- w wypadku, jeśli zwycięży opcja na tak, można będzie złożyć od razu wariant, który otrzymał najwięcej głosów za; dla mnie ankieta, gdzie odpowiada się na wszystkie pytania jest bardziej czytelna niż taka, gdzie mamy do wyboru 3 warianty z zastrzeżeniem, że może będzie kolejna ankieta

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2018 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #158
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
Pierwsze co mi nie pasuje w takiej ankiecie to to, że w zasadzie odpowiedź 3a musi oznaczać pozytywną na pytanie pierwsze oraz odpowiedź 2b, bo skoro wstecznie zwiększamy zabraną pulę do 30 punktów to musimy także od razu odbierać po 30 punktów.
Poza tym w pytaniu pierwszym brak odpowiedzi Nie zwiększamy puli punktów (przy negatywnej odpowiedzi na 3 i pozytywnej na 4 jest jak najbardziej uzasadniona)
AKT! napisał(a):Zmianę z puli punktów z pytania 2A wprowadzamy
Chyba 1a. Poza tym czemu tylko do a? Do b lub c także (i wtedy na 20 lub 30 kolejnych edycji, ewentualnie po dwa punkty wtedy będzie dwa razy szybciej).
AKT! napisał(a):Przyznajemy jednorazowy bonus punktowy dla osób, które do tej pory nic nie zgłaszały:
No ale wielkość bonusu i tak będzie musiała przedmiotem kolejnej ankiety. Poza tym czemu tylko dla niezgłaszających a nie także dla zgłaszających raz czy nawet dwa razy. Bo na przykład przyznanie tylko powiedzmy 50 punktów dla niezgłaszających będzie jawną niesprawiedliwością w stosunku do tych, którzy zgłaszali jeden raz. No i jeszcze warto byłoby dodać że ten bonus będzie też przyznawany przyszłym nowym uczestnikom zabawy, bo przyznawanie punktów tylko obecnym uczestnikom chyba wypacza ideę bonusu.
No i uważam, że jednoczesne wprowadzenie punktów 3 i 4 byłoby już przegięciem.
I jeszcze jedno, w moim odczuciu żeby konkretna zmiana przeszła przy potraktowaniu każdego pytania osobno musi mieć minimum 50 procent odpowiedzi na tak.
16.08.2018 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #159
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
dodałem opcje na nie w pytaniach 1 i 2

kajman napisał(a):No ale wielkość bonusu i tak będzie musiała przedmiotem kolejnej ankiety
możemy rozwinąć to tutaj, to tylko szkic

kajman napisał(a):Pierwsze co mi nie pasuje w takiej ankiecie to to, że w zasadzie odpowiedź 3a musi oznaczać pozytywną na pytanie pierwsze
logicznie rzecz biorąc owszem, ale może ktoś ma inne widzenie sprawy
ja np. myślę, że możemy odjąć po 10 punktów, nawet jeśli ostatecznie zwiększalibyśmy limit do 40

kajman napisał(a):skoro wstecznie zwiększamy zabraną pulę do 30 punktów to musimy także od razu odbierać po 30 punktów.
nie jest przecież sprecyzowane, jak odbieramy; to technikalia; odpowiedź na jedno pytanie nie implikuje konkretnej odpowiedzi w innym

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2018 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #160
RE: Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów
AKT! napisał(a):myślę, że możemy odjąć po 10 punktów, nawet jeśli ostatecznie zwiększalibyśmy limit do 40
To w porządku, ale jeżeli mielibyśmy zabrać dodatkowo 10 punktów a pozostawić odbieranie punktów bez zmian na poziomie 20 wydaje mi się kompletnie bez sensu
AKT! napisał(a):to technikalia
Według mnie to sprawa zasadnicza.
AKT! napisał(a):możemy rozwinąć to tutaj
Możemy spróbować.
A.
a) Dodajemy bonus tylko tym, którzy nic jeszcze nie zgłaszali i przyszłym uczestnikom na wejście.
b) Dodajemy bonusy tym, którzy nie zgłaszali i odpowiednio mniej (20 w przypadku odrzucenia punktu 3, 30 w przypadku przyjęcia) zgłaszającym do tej pory jednego, ewentualnie dwóch wykonawców.
B. Bonus dla niezgłaszającego to:
a) 20 punktów
b) 30 punktów
c) 40 punktów
d) 50 punktów
e) 60 punktów
16.08.2018 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dyskusja do anulowanego PN Metalliki EVENo 63 2 518 11.11.2020 06:38 PM
Ostatni post: neo01
  dyskusja na temat topu prza kajman 13 1 952 11.12.2018 09:13 AM
Ostatni post: kajman
  Propozycja nowego typu topów prz_rulez 14 2 652 17.11.2017 09:20 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości