Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paweł TOP 30 /23.01.09/
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Paweł TOP 30 /23.01.09/
Lp. Poprz. M. Ilość Tyg. Wykonawca i Tytuł

01. 01. 06. Guns N' Roses - This I Love

02. 16. 02. Franz Ferdinand - Ulysses
03. 04. 06. Kings Of Leon - Use Somebody
04. 03. 03. Snow Patrol - Take Back The City
05. 06. 18. Portishead - We Carry On
06. 11. 02. Nosowska - Kto Tam U Ciebie Jest?
07. 02. 06. The Cure - Underneath The Stars
08. 05. 04. Razorlight - Wire To Wire
09. 09. 04. Islands - Creeper
10. 07. 06. Akurat - Żółty Wróbel

11. 08. 11. Oasis - I'm Outta Time
12. 10. 12. Coldplay - Cemeteries Of London
13. 12. 03. Edyta Górniak - To Nie Tak Jak Myślisz
14. 18. 02. Duffy - Rain On Your Parade
15. NE. 01. Bruce Springsteen - Working On A Dream
16. 14. 06. Totentanz - Zimny Dom
17. RE. 05. Duffy - Stepping Stone
18. 17. 02. James Morrison Feat. Nelly Furtado - Broken Strings
19. 15. 03. Maciej Maleńczuk - Andromantyzm
20. 13. 13. The Verve - Rather Be

21. NE. 01. Bloc Party - Mercury
22. NE. 01. AC/DC - Big Jack

23. 22. 02. Portishead - Magic Doors
24. 26. 02. Alexandra Burke - Hallelujah
25. NE. 01. Katie Melua - Two Bare Feet
26. 19. 05. Slipknot - Snuff
27. NE. 01. Lao Che - Czarne Kowboje
28. 21. 02. Stereophonics - You're My Star
29. RE. 03. Rihanna - Disturbia
30. 20. 04. Manchester - Nie Na Pierwszej Randce


WYPADLI:
TV On The Radio - Family Tree
Sonny J - Handsfree (If You Hold My Hand)
Sigur Rós - Vid Spilum Endalaust
Radiohead - Reckoner
Kayah - Ding Dong
Sigur Ros - Ara Batur
The Last Shadow Puppets - My Mistakes Were Made For You


UTWORY, KTÓRE NIE ZAŁAPAŁY SIĘ DO LISTY:
Brainstorm - French Cartoon
Fleet Foxes - Mykonos
Razorlight - Hostage Of Love
Of Montreal - Jimmy
Nick Cave & The Bad Seeds - Lie Down Here (And Be My Girl)
23.01.2009 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Nie wiem czemu mój komentarz miałby być smutny. Co prawda wypadło kilka dobrych nagrań, ale ich miejsce zajęły równie ciekawe. Chociaż może nie będę komentował wiekowości Lao Che czy Bloc Party Icon_mrgreen No i fakt, jest słaby Bruce (ten facet powinien skończyć karierę) i ACDC...no więc tak pięknie to się nie równoważy. Przynajmniej Portishead awansował z wyższym utworem. Świetnie poradził sobie Franz. Czekam aż obejmie liderostwo. Duffy wraca? Ruhana też? Masz manię tych powrotów przyznam szczerze ;] Niestety jeszcze w tym tyg. nie udało się wejść Fleet Foxes i Nickowi Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.01.2009 03:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
najlepsze utwory wypadły i najlepsze utwory nie załapały sie do listy. smutne Icon_confused Icon_confused2
23.01.2009 03:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
Czarne kowboje. Icon_mrgreen Icon_biggrin3
23.01.2009 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
wow, debiut "Czarnych kowboi" Icon_mrgreen .

od tygodnia wreszcie mam MTV2 i sobie podpatruję czasem i muszę przyznać, że choć teledysk do "Use Somebody" nie jest czymś wybitnym, to jednak właśnie dzięki klipowi ten numer wreszcie zaczyna mi się podobać.
23.01.2009 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Nie wiem o co chodzi, ale na początku wszyscy narzekali na Ulyssesa, a nagle widzę same peany na jego cześć. Ja osobiście utrzymuję mój pogląd, że jest to najgorszy singiel Franz Ferdinand poza ostatnim w ich karierze.

Trzymam kciuki za "Broken Strings".

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.01.2009 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Nie pamiętam by ''wszyscy'' narzekali na Ulyssesa.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.01.2009 05:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #8
 
No patrz... ile komentarzy... ale fajnie. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Nie wiem czemu mój komentarz miałby być smutny.
Bo tak narzekałeś na TV On The Radio, jak to na niskich pozycjach siedzi, a dziś wypadło. Ale jak Ci już pisałem na gg, nie jest to wina jakiejś mniejszej sympatii do tego utworu. Wręcz przeciwnie, bardzo go lubię, niestety jednak nie dało rady.
saferłel napisał(a):No i fakt, jest słaby Bruce (ten facet powinien skończyć karierę)
A wg mnie nie... facet trzyma się dobrze, jest dobry w tym co robi i powinien kontynuować to.
saferłel napisał(a):Przynajmniej Portishead awansował z wyższym utworem.
Swoją drogą idąc tak krok po kroczku Portishead wejdzie na podium.. np. w 20 tygodniu bytu na liście. Icon_lol
saferłel napisał(a):Świetnie poradził sobie Franz. Czekam aż obejmie liderostwo.
Na to się nie zanosi, o tyle czołówka jest taka, że każdy najmniejszy ruch może dużo zmienić, to Gunsi objęli prowadzenie bardzo mocno i tak łatwo z fotelu lidera nie zrezygnują. Natomiast drugie miejsce także jest dobre, jak na drugi tydzień... Icon_wink2
Swoją drogą w najbliższy poniedziałek premiera płyty Franza Ferdinanda.
saferłel napisał(a):Duffy wraca? Ruhana też? Masz manię tych powrotów przyznam szczerze ;]
Sam pisałeś na GG, że to normalne, ze piosenki spadają, po jakimś czasie można do nich wrócić. I ja właśnie do nich wróciłem. Co do Duffy, sięgnąłem po to przy okazji debiutu Parady. Sam teraz już nie wiem która z tych piosenek lepsza... Icon_wink2
saferłel napisał(a):Niestety jeszcze w tym tyg. nie udało się wejść Fleet Foxes i Nickowi Icon_sad
Ten pierwszy jest już w propozycjach do kolejnego notowania, trzymaj kciuki. Icon_wink2
Na dzień dzisiejszy jego wejście za tydzień oceniam za możliwe, lecz zależy od tego, czy będą jakieś lepsze kawałki. Lecz przez tydzień może się to zmienić, zwłaszcza, że mam ferie a to czas wytężonego słuchania muzyki. Icon_razz
Listoholik napisał(a):najlepsze utwory wypadły i najlepsze utwory nie załapały sie do listy. smutne Icon_confused Icon_confused2
Ja na Twoim miejscu cieszyłbym się, że były w propozycjach. Icon_smile2 O Fleet Foxes czytaj wyżej. Icon_wink2
Cytat:Czarne kowboje. Icon_mrgreen Icon_biggrin3
ku3a napisał(a):wow, debiut "Czarnych kowboi" Icon_mrgreen .
O Lao tu nic się rozpisywać nie będę. Po prostu, wróciłem do tego i mi się wreszcie to spodobało. A... no i oczywiście jestem w posiadaniu płyty 'Gospel', którą dostałem na mikołaja klasowego w szkole od kolegi. Icon_wink2
ku3a napisał(a):od tygodnia wreszcie mam MTV2 i sobie podpatruję czasem i muszę przyznać, że choć teledysk do "Use Somebody" nie jest czymś wybitnym, to jednak właśnie dzięki klipowi ten numer wreszcie zaczyna mi się podobać.
Ja się zawsze zastanawiałem, jak to możliwe, że komuś się może podobać piosenka dzięki klipowi. Owszem, teledysk może nasuwać jakieś skojarzenia (np. o.. to ten kawałek, w którym tamta pani się całowała z chłopakiem, o .. to fajne jest Icon_lol ), ale...
aaktt napisał(a):na początku wszyscy narzekali na Ulyssesa
saferłel napisał(a):Nie pamiętam by ''wszyscy'' narzekali na Ulyssesa.
A czy to ważne? Podoba mi się i tyle. Icon_smile2
aaktt napisał(a):Trzymam kciuki za "Broken Strings".
Powiedziałbym tyle...cud, że spadł tylko o jedną pozycję.
23.01.2009 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Paweł napisał(a):Ja się zawsze zastanawiałem, jak to możliwe, że komuś się może podobać piosenka dzięki klipowi.
a ja się zawsze zastanawiałem jak to możliwe, że u kogoś żadna piosenka nie może zyskać dzięki klipowi...
23.01.2009 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Klip naprawdę ma magiczną moc Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.01.2009 08:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
ku3a napisał(a):
Paweł napisał(a):Ja się zawsze zastanawiałem, jak to możliwe, że komuś się może podobać piosenka dzięki klipowi.
a ja się zawsze zastanawiałem jak to możliwe, że u kogoś żadna piosenka nie może zyskać dzięki klipowi...
Bo muzyka musi się obronić sama. U mnie nie może zyskać ani dzięki klipowi ani dzięki textowi (nawet jeżeli bym się klipem lub textem zachwycał).
23.01.2009 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
Paweł napisał(a):mam ferie a to czas wytężonego słuchania muzyki.


dokładnie. ja też mam. ferie i urlop - wszystko.
i mam jeszcze listę, całe okrągłe top 200 Icon_wink2
23.01.2009 10:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #13
 
Listoholik napisał(a):Paweł napisał/a:
mam ferie a to czas wytężonego słuchania muzyki.

dokładnie. ja też mam. ferie i urlop - wszystko.

Ehhh... A ja mam sesję. To znaczy już nie mam czego zdawać, tylko pracę trzeba pisać... Ale i tak wytężonym uchem nasłuchuję co w trawie piszczy Icon_biggrin3
24.01.2009 12:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
kajman napisał(a):
ku3a napisał(a):
Paweł napisał(a):Ja się zawsze zastanawiałem, jak to możliwe, że komuś się może podobać piosenka dzięki klipowi.
a ja się zawsze zastanawiałem jak to możliwe, że u kogoś żadna piosenka nie może zyskać dzięki klipowi...
Bo muzyka musi się obronić sama. U mnie nie może zyskać ani dzięki klipowi ani dzięki textowi (nawet jeżeli bym się klipem lub textem zachwycał).
Ojej. Ja rozumiem, że każdy ma swoją wizję muzyki, ale jak dla mnie tekst jest ogromnie ważny, często nawet ważniejszy od samej formy. Co prawda wszędzie są jakieś granice, ale jeśli sam utwór nie podoba mi się aż tak bardzo, a ma genialny tekst to ma 99% więcej szans na miejsce #1 od takiego, który jest świetny muzycznie, a ma mierny tekst. A teledysk moim zdaniem pomaga - łatwiej sobie wyobrazić co autor miał na myśli - nie uważam, że całe postrzeganie utworu powinno opierać się na klipie czy okładce, bo to tylko dodatki, ale myślę, że jednak ma to wpływ na naszą końcową ocenę kawałka Icon_smile2 Tzn. przynajmniej w moim przypadku.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.01.2009 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #15
 
tekst pomaga bardzo
uwielbiam polskie utwory z dobrym tekstem

równie mocno pomaga clip, dobrze zrobiony często sprawiał, że zwracałem większą uwagę na sam utwór, i nieraz, gdy byłem rzeczywiście pod mocnym wrażeniem teledysku, to sam utwór lądował u mnie na miejscu pierwszym
24.01.2009 12:42 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Akurat 90% klipów i to takich które są świetne nie są wizualnym odbiciem piosenki, co mi akurat nie przeszkadza...
A w sprawie tekstu to mamy inne zdanie. Tzn ja bym na odwrót napisał - tekst fajny, a słaba muzyka = nie jest wesoło jednak, a jeśli tekst kiepski, a muzyka świetna = o wiele bardziej wesoło. Klip mi zwykle tylko pomaga polubić jakiś utwór, ewentualnie nie wpływa zupełnie na niego. Na szczęście moi ulubieni artyści i zespołu, których słucham nie potrafią stworzyć tak debilnych klipów jak np. robi to Pink Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.01.2009 12:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #17
 
saferłel napisał(a):Na szczęście moi ulubieni artyści i zespołu, których słucham nie potrafią stworzyć tak debilnych klipów jak np. robi to Pink Icon_biggrin

widzisz, mam to samo szczęście Icon_smile2
jesteśmy po prostu szczęśliwymi ludźmi Icon_mrgreen
24.01.2009 12:49 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
A grzybki maszerujące z flagami po schodach to co niby? Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.01.2009 12:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #19
 
aaktt napisał(a):A grzybki maszerujące z flagami po schodach to co niby? Icon_mrgreen
Icon_lol Icon_lol Icon_lol Uśmiałem się do czerwoności. Icon_mrgreen

Mimo to różnica jest taka, że ja np. nie oglądam teledysków... nie są mi potrzebne, na słowa też patrzę rzadko. Natomiast z drugiej strony gdybyśmy tą samą piosenkę zaśpiewali z innymi słowami - coś by tu nie grało już prawda? Icon_wink2

A ja jestem ciekaw, kto zwraca uwagę na teksty w muzyce Jean Michael-Jarra. Icon_lol
24.01.2009 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #20
 
Paweł napisał(a):Natomiast z drugiej strony gdybyśmy tą samą piosenkę zaśpiewali z innymi słowami - coś by tu nie grało już prawda?

z pewnością da się zaspiewać tą sama piosenkę z innymi słowami? wtedy chyba nakładały by się jedne słowa na drugie... tęsknię do takich podwójnych utworów, możnaby je wtedy liczyć podwójnie, że dwa razy więcej piosenek się przesłuchało... ale zresztą kto nie patrzył dotąd na słowa, to nie będzie nadal na nie patrzył.. choć przewrotnie drwił z muzyki instrumentalnej Icon_wink2
24.01.2009 08:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości