Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja własna lista, 328
Johnuś97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2017
Post: #1
Moja własna lista, 328
Cześć Icon_smile Jestem tu nowy, cieszę się, że w końcu znalazłem miejsce dla siebie. Od ponad 6 lat prowadzę własne notowania listy przebojów, znane w całej rodzinie Icon_biggrin Co tydzień przez 4 godziny gram swoje ulubione kawałki, mam do tego "profejsonalne" zapowiedzi. O tym co jest na którym miejscu decyduje ilość odsłuchań, zapisuje sobie po prostu "głos", gdy odtwarzam sobie jakiś kawałek. Poniżej zaprezentuje ostatnie notowanie z piątku 24.11.17r., notowanie 328 Icon_smile

40. Piękni i młodzi - Przeznaczeni (N)
39. Enej - Zagubiony (N)
38. Sarsa - Pióropusze (N)
37. Katy Perry ft. Nicki Minaj - Swish swish (-4)
36. Imagine Dragons - Wahtever it takes (-9)
35. Ania Dąbrowska - Z Tobą nie umiem wygrać (-13)
34. Red Lips ft. Łobuzy - Mamo! (-14)
33. Selena Gomes ft. Marshmello - Wolves (-24)
32. Avicii ft. Rita Ora - Lonely together (N)
31. Mike Posner - I took a pill in Ibiza (SeeB remix) (+9)
30. Sarsa - Motyle i ćmy (+6)
29. BBX ft. Stachursky - Essa (+5)
28. Dysciples - On my mind (+1)
27. The Chainsmokres ft. Coldplay - Something just like this (-1)
26. Sigala ft. Ella Eyre - Came here for love (-1)
25. J Balvin ft. Willy William - Mi gente (-5)
24. Robin Schulz ft. Hugel - I believe I'm fine (-5)
23. Alan Walker - The spectre (-9)
22. Ofenbach vs. Nick Waterhouse - Katchi (-15)
21. Zayn ft. Sia - Dusk till down (-17)
20. Vanotek ft. Eneli - Tell me who (remix) (+18)
19. C-BooL ft. Giang Pham - Dj is your second name (+4)
18. Rudimental ft. James Arthur - Sun comes up (-2)
17. P!nk - What about us (-2)
16. Rafał Brzozowski - Juz wiem (-3)
15. James Hype ft. Kelli-Lengh - More than friends (-3)
14. Imagine Dragons - Thunder (-4)
13. Martin Solveig ft. Alma - All stars (-5)
12. Big Time Rush - Till I forget about you (-9)
11. Camilla Cabello ft. Young Thug - Havana (+28)
--------------------------------------------------------------
10. Lanberry - Ostatni most (+22)
9. Alice Merton - No roots (+19)
8. Kokab - Got U (Ready or not) (+16)
7. Axwell ft. Ingrosso - More than you know (+11)
6. Ania Dąbrowska - Nieprawda (Gromee remix) (+11)
5. Dua Lipa - New rules (+6)
4. Kaen ft. Ewa Farna - Echo (+2)
3. Portugal The Man - Feel it still (Ofenbach remix) (+1)
2. Kygo ft. Justin Jesso - Stargazing (-1)
1. Kygo ft. Selena Gomez - It ain't me (+1)

Jak widać większość hitów jest ta "na czasie" ale są i starsze no fenomenem jest Ibiza, ponad 1,5 roku na liście :O Generalnie jest tu wszystko Icon_biggrin Są też propozycje, premiery poza notowaniem oczywiście Icon_biggrin

Dodatkowo co tydzień robię sobie listę hitów całej Polski, żeby zobaczyć co aktualnie Rodakom w duszy gra Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2017 09:13 PM przez Johnuś97.)
26.11.2017 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 051
Dołączył: Dec 2016
Post: #2
RE: Moja własna lista, 328
Przede wszystkim, cześć, miło powitać kogoś nowego na forum. Po pierwsze założyłeś temat w złym dziale, początkujący użytkownicy swoje notowania dodają tu. Ktoś z administracji pewnie Ci przeniesie, ale żebyś wiedział na przyszłość Icon_wink

Jeśli chodzi o listę to mamy taką typową radiówkę z małym dodatkiem kilku disco-polowych "hitów". Na plus na pewno Du(p)a Lipa, Alice, Camila, Imagine Dragons, Pink i Sarsa. Trochę mnie zdziwiła obecność "Till I Forget About You" wydanego 7 lat temu (jest tutaj cały czas czy po prostu wróciło z jakiejś okazji?).
Zaciekawiłeś mnie tymi profesjonalnymi nagraniami. Pokażesz kiedyś jak to brzmi?
Jestem ciekaw dalszego rozwoju listy, liczę na to, że z biegiem czasu będziemy mieli więcej wspólnych. A tymczasem powodzenia i zajrzyj kiedyś do mnie jak będziesz miał chwilę, a nuż coś dla siebie znajdziesz Icon_razz2
26.11.2017 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adikman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 96
Dołączył: Aug 2017
Post: #3
RE: Moja własna lista, 328
Hoho, żarcik z Dua Lipa wybitny. W sam raz na rocznik 97.
26.11.2017 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Johnuś97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2017
Post: #4
RE: Moja własna lista, 328
Ciężko było mi odnaleźć dobre miejsce na forum, ale będę pamiętać Icon_biggrin

"Till I forget about you" tak sobie wrzuciłem, zespół odkryłem ze 4 lata temu przez to, że siostra oglądała Nickelodeon i tak co jakiś czas sobie od nich wrzucam jak mi się spodoba coś, tego nagrania słucham od 3 miesięcy. Generalnie jak nie mam żadnych zasad, co mi się podoba to słucham, rzeczywiście jest to radiówka+disco polo, kiedyś był i Sabaton i Stare Dobre Małżeństwo, ale jednak na co dzień podpasowuje mi taka muzyka Icon_biggrin

Co do zapowiedzi itd tu nie ma nic nadzwyczajnego: mój głos nieco pozmieniany + podkład: Ed Sheeran & Passenger - No Diggity vs. Thrift Shop (Kygo Remix) (oczywiście odpowiednie fragmenty) Icon_biggrin

Zajrzałem w Twoje notowanie Gospard, faktycznie znalazłoby się kilka wspólnych kawałków Icon_wink
26.11.2017 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Johnuś97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2017
Post: #5
RE: Moja własna lista, 328
(26.11.2017 09:09 PM)adikman napisał(a):  Hoho, żarcik z Dua Lipa wybitny. W sam raz na rocznik 97.

Zluzuj człowieku Icon_biggrin
26.11.2017 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcineq Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2017
Post: #6
RE: Moja własna lista, 328
Hej Icon_smile Ja też kiedyś miałem listę na podstawie ilości odsłuchów w tygodniu. Teraz nieco to zmieniłem. Fajny top. Obecnie mamy 24 wspólne utwory a więc to bardzo dużo.
W moim odtwarzaczu w tym tygodniu rządzi Kaen z Ewą Farną, Sarsa i Clean Bandit z Julią Michaels.
26.11.2017 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Johnuś97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2017
Post: #7
RE: Moja własna lista, 328
(26.11.2017 09:42 PM)Marcineq napisał(a):  Hej Icon_smile Ja też kiedyś miałem listę na podstawie ilości odsłuchów w tygodniu. Teraz nieco to zmieniłem. Fajny top. Obecnie mamy 24 wspólne utwory a więc to bardzo dużo.
W moim odtwarzaczu w tym tygodniu rządzi Kaen z Ewą Farną, Sarsa i Clean Bandit z Julią Michaels.

A jak to zmieniłeś, jakim kryterium teraz się kierujesz? Bo ja bym nie umiał inaczej ustawić utworów niż właśnie z ilości odsłuchów z Excellem w pomocy Icon_biggrin

Nowy Clean Bandit jest spoko, na razie w propozycja ch razem z innymi nowymi kawałkami, lista bardzo wolno mi nieraz ewoluuje: P
26.11.2017 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Moja własna lista, 328
Z Excelem? Ojej, podziwiam. I polecam jednak sobie ułatwić życie i założyć konto na last.fm Icon_smile
Ja zapowiedzi przy rodzinie zrobiłem raz, mając 10 lat. I zapewniam, że szybko mieli dość Icon_razz2
26.11.2017 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Johnuś97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2017
Post: #9
RE: Moja własna lista, 328
(26.11.2017 10:05 PM)prz_rulez napisał(a):  Z Excelem? Ojej, podziwiam. I polecam jednak sobie ułatwić życie i założyć konto na last.fm Icon_smile
Ja zapowiedzi przy rodzinie zrobiłem raz, mając 10 lat. I zapewniam, że szybko mieli dość Icon_razz2

Znaczy Excel mi ustawia, a tak na kartce zapisuję i w telefonie. Nie jestem pewny czy na last.fm znajde wszystkie swoje kawałki, ale czemu nie, można spróbować Icon_biggrin

No moi się przyzwyczaili od 6 lat, wiedzą, że w piątek przez 4 godziny słuchamy muzyki i tyle Icon_biggrin Latem jak się udaje odtwarzam sobie wszystko w plenerze na wsi Icon_razz2
26.11.2017 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcineq Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2017
Post: #10
RE: Moja własna lista, 328
Śledzę wiele list przebojów, obserwuje co dzieje się z utworami. Te które bardzo zwracają na siebie uwagę biorę na warsztat. Poza tym mam już swoich ulubionych artystów którzy zazwyczaj nigdy mnie nie zawodzą.
Jednak trzeba podkreślić że to co leci u mnie najczęściej jest wysoko na liście choc przestałem to zapisywać.
26.11.2017 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcineq Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2017
Post: #11
RE: Moja własna lista, 328
Ja pamiętam jak sobie na karteczce zapisywałem wszystkie piosenki od góry do dołu i wszędzie ja nosiłem. I tylko co chwila długopis i wstawiałem jedyneczke obok utworu xd
26.11.2017 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Johnuś97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2017
Post: #12
RE: Moja własna lista, 328
(26.11.2017 10:15 PM)Marcineq napisał(a):  Ja pamiętam jak sobie na karteczce zapisywałem wszystkie piosenki od góry do dołu i wszędzie ja nosiłem. I tylko co chwila długopis i wstawiałem jedyneczke obok utworu xd

Nadal tak robię XD
26.11.2017 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 978
Dołączył: Sep 2017
Post: #13
RE: Moja własna lista, 328
Johnuś97 napisał(a):Nie jestem pewny czy na last.fm znajde wszystkie swoje kawałki, ale czemu nie, można spróbować

Chyba nie wiesz, jak działa Last.fm Icon_razz2 To Ty decydujesz jakie kawałki tam znajdziesz, a jakich nie. Jeśli na przykład podpiszesz wszystkie swoje piosenki jako "Bon Jovi - It's My Life" to nawet jeśli będziesz słuchał dwustu różnych utworów, to na Twoim koncie pojawi się 200 razy "Bon Jovi - It's My Life" Icon_razz2

Radio Epsilon
27.11.2017 08:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 490
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
RE: Moja własna lista, 328
Cześć, ja też kiedyś prowadziłem swoją listę na tego typu zasadach - liczbie odsłuchań. Chociaż w czasach braku dostępu do internetu było to wtedy bezsensowne, ale wyniki były naprawdę ciekawe.

Tak jak pisał prz_rulez --- last.fm bardzo by Ci pomógł. Można go mieć też w telefonie, youtubie czy spotify. Scrobbluje (liczy) wszystko to, czego odsłuchiwałeś w danym dniu.
27.11.2017 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Johnuś97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2017
Post: #15
RE: Moja własna lista, 328
(27.11.2017 08:29 PM)Tomekk napisał(a):  Cześć, ja też kiedyś prowadziłem swoją listę na tego typu zasadach - liczbie odsłuchań. Chociaż w czasach braku dostępu do internetu było to wtedy bezsensowne, ale wyniki były naprawdę ciekawe.

Tak jak pisał prz_rulez --- last.fm bardzo by Ci pomógł. Można go mieć też w telefonie, youtubie czy spotify. Scrobbluje (liczy) wszystko to, czego odsłuchiwałeś w danym dniu.

Właśnie zacząłem się w to zagłębiać no i już widzę wadę: ja bym np chciał, żeby aktualizowało mi to się o konkretnej godzinie w piątek np a tam nie ma takiej opcji, nie mogę sobie w dowolnym czasie wyzerować wyników :/
27.11.2017 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 490
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: Moja własna lista, 328
Wyzerować wyniki możesz w dowolnym momencie.
Więc jeśli Ci to odpowiada, to mógłbyś.
Ale na pewno jest taka opcja, że sprawdzasz wyniki za dany tydzień!
27.11.2017 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Johnuś97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2017
Post: #17
RE: Moja własna lista, 328
Tak, ale ja bym chciał żeby wyniki pokazywały mi się od soboty do następnego piątku do np 17, a tu sie akutualizują w piatek o północy a zanim mam liste to zdążę jeszcze odsłuchac kilka kawałków do wieczora :/
27.11.2017 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Moja własna lista, 328
Ale problem straszny Icon_biggrin
Nawet jeśli tak, to i tak będzie Ci łatwiej, bo 6 dni będzie zliczonych, a resztę sobie dokoptujesz. Ja teraz tak robię przy archiwalnych notowaniach.
27.11.2017 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Johnuś97 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2017
Post: #19
RE: Moja własna lista, 328
No czyli nic mi to nie ułatwia i wbrew pozorom ręczny system jest dokładniejszy Icon_biggrin
27.11.2017 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości