Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2008
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
dzięki za Twój typ, bo byłem ciekaw jakie podium obstawisz Icon_smile2. pamiętam jak kiedyś mówiłaś, że FFDP typujesz co najwyżej na trzecim, a ja się zaciekawiłem co jeszcze Twoim zdaniem może być na podium. i podziękowania dla sprawcy tego, że wygrzebałaś ten wątek ze sterty innych Icon_wink2.
18.01.2009 02:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #42
 
No no bardzo ładnie "Praca za szejset" ale co zrobiło "Sky is over" . Prawdziwa miła niespodzianka podsumowania...
Wykruszaja się inne typy Icon_wink2 .
Ja to się pytam gdzie to Lao.... Niesamowite ..ile tego zagnieździło sie w TOP 10 Icon_wink2
Ja jednak juz teraz obstawiam w ciemno "The Bleeding" nr 1 roku 2008. Icon_smile2
Był przecież mocny, bardzo mocny, najsilniejszy i nadal brzmi rewelacyjnie...
18.01.2009 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
12. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che 89

Let the show begin Icon_wink2. Rok 2008, to dla mnie rok Lao Che. Kropka. Zespół którego wcześniej znałem tylko z nazwy, został absolutnym fenomenem. Utwór "Siedmiu nie zawsze wspaniałych" nie osiągał spektakularnych wyników w poszczególnych notowaniach, ale jego siła tkwi w tym że bardzo długo bardzo mocno mi się podobał. Gdyby nie jeden wyskok na trzecie miejsce, to najwyższą osiągniętą lokatą byłoby piąte miejsce!! Wspaniałe zamknięcie (nie licząc ukrytej ścieżki) nieprawdopodobnej płyty. Mało brakowało a byłaby pierwsza dziesiątka roku! Niesamowite!

11. Szklana góra - Strachy na Lachy 95

"Szklana góra"... I co ja mogę więcej napisać... Pamiętam te tygodnie gdy muzyka dzieliła się u mnie na "Szklaną górę" i resztę świata. Gdy słyszałem ten utwór to dusza oddzielała się od ciała i wędrowała w sobie tylko znanym kierunku chłonąc całą sobą te dźwięki i ten tekst. A może raczej: ten tekst i te dźwięki. I skończyło się nie tak późno jak powinno, ale to jest utwór z gatunku tych których siła nie jest weryfikowana wynikami na liście przebojów, ale głębokością wrycia się w serce. Tak jak w przypadku Normalsów, "Szklana góra" spokojnie poczeka na mój kolejny top wszech czasów, bo tam jej miejsce.
18.01.2009 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
Aro napisał(a):Ja to się pytam gdzie to Lao.... Niesamowite ..ile tego zagnieździło sie w TOP 10 Icon_wink2
Ja jednak juz teraz obstawiam w ciemno "The Bleeding" nr 1 roku 2008. Icon_smile2
Był przecież mocny, bardzo mocny, najsilniejszy i nadal brzmi rewelacyjnie...
Icon_smile2 ostateczne rozstrzygnięcia coraz bliżej i trzeba będzie weryfikować niektóre swoje typy Icon_wink2.
a "The Bleeding"... tak, wciąż brzmi rewelacyjnie Icon_biggrin3.
18.01.2009 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
Lao Che. Co tu dużo komentować. Faktycznie fenomen, szkoda - a może nie szkoda, bo zawsze moją siłą była oryginalność - że ja ich TYLKO lubię za ten jeden krążek, a pozostałe to wciąż tajemnica. Trzeba się kiedyś zmobilizować, ale sądzę, że przydałby się jeszcze odpowiedni nastrój, szczególnie na płytkę z 2005, chociaż kilka osób katuje ją tydzień w tydzień Icon_wink

Szklana Góra to jeden z lepszych Polskich numerów jakie słyszałem w ostatnich miesiącach i żałuję, że nie dostało się na listę. To był błąd.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.01.2009 08:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #46
 
ku3a napisał(a):12. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che 89
Hehe. Dwunaste miejsce. Icon_lol
19.01.2009 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #47
 
Z kolejnej dwójki wybieram oczywiście Szklaną Górę. U mnie co prawda takich suksesów nie odnosili, ale i ja przyznam że jest to jeden z najlepszych utworów Grabaża ze Strachami .
ku3a napisał(a):ostateczne rozstrzygnięcia coraz bliżej i trzeba będzie weryfikować niektóre swoje typy Icon_wink2 .
Mam nadzieję że nie dotyczy to "The Bleeding" Icon_wink2
19.01.2009 09:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
saferłel napisał(a):Faktycznie fenomen, szkoda - a może nie szkoda, bo zawsze moją siłą była oryginalność - że ja ich TYLKO lubię za ten jeden krążek
ja ich nie uwielbiam dlatego, że inni ich lubią, tylko dlatego, że to genialna płyta.
saferłel napisał(a):Szklana Góra to jeden z lepszych Polskich numerów jakie słyszałem w ostatnich miesiącach i żałuję, że nie dostało się na listę. To był błąd.
a u mnie wchodzi wszystko co mi się bardzo podoba i tak sytuacja na mojej liście nie jest możliwa Icon_wink2.
abd3mz napisał(a):Hehe. Dwunaste miejsce. Icon_lol
teraz już rozumiesz moje zdziwienie? Icon_mrgreen
Aro napisał(a):Mam nadzieję że nie dotyczy to "The Bleeding" Icon_wink2
się zobaczy Icon_smile2. już bardzo niedługo Icon_smile2.
19.01.2009 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
A u mnie jak widać zaistniała, choć nie potrafię napisać dlaczego, na pewno nie była to żadna taktyka itp itd...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.01.2009 01:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
ku3a napisał(a):14. Praca za szejset - Frutti di Mare 71
Zaczęło się tak niepozornie
A ja usłyszałem w taki sposób, że przesłuchiwałem nowości w zestawieniu na naszym Chomiku i posród bezbarwnych kawałków nagle usłyszałem ten... i musiałem jeszcze raz go posłuchać, wtedy jeszcze w wersji demo.
Po tym wydarzeniu postanowiłem przesłuchiwać wsztkie utwory z Chomika, kórych nie znam, aby zawsze wyłapać takie smaczki, które nie trafiają na LP3. Na szczęście w tym przypadku przynajmniej my (forowicze) doceniliśmy ten utwór, a Ty szczególnie Icon_smile2

ku3a napisał(a):11. Szklana góra - Strachy na Lachy 95
A temu utworowi bardzo mocno kibicowałem na Twojej liście i jak doszedł do pierwszego bardzo sie cieszyłem, sądząc, że polskim utworom niezwykle trudno u Ciebie było taki wyczyn osiągnąć. Ale potem przyszło Lao Che... Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
19.01.2009 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
10. Carolina Drama - The Raconteurs 105

Kto będzie wyżej, skoro "Carolina Drama" na dziesiątym miejscu?? Utwór powinien być wyżej, ale cóż zrobić jeśli inni zdobyli jeszcze więcej punktów? Rok temu taki wynik punktowy dałby znacznie wyższe miejsce. W roku 2008 wyrównany został rekord liczby piosenek, które osiągnęły 100 punktów. Rekord został ustanowiony już w pierwszym roku mojej listy, 1991. "Carolina Drama" szybko stała się moim ulubionym utworem na drugiej płycie zespołu, a teraz wiem też, że to mój ulubiony ich utwór w całej dyskografii. I tylko żal nie zagrali tego na Open'erze...

9. The Day That Never Comes - Metallica 108

Cieszy mnie to miejsce ogromnie. Cieszy, bo przecież tak ciężko szło na początku. Tym bardziej właśnie cenię ten wynik, bo to świadczy o tym, że kawałek osiągnął taki rezultat ponieważ po prostu w końcu tak mocno mnie chwycił, a nie dlatego, że był pierwszym nowym utworem Metalliki który poznaliśmy i pierwszym singlem. Wciąż twierdzę, że gdyby ta perkusja w drugiej części była lepsza, to wyniki na mojej liście byłyby jeszcze okazalsze. Na pewno jednak nie można narzekać - Metallica w znakomitej formie!
19.01.2009 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
 
Dwa bardzo dobre utwory. Obym miał przyjemność jeszcze równie udaną parę zaobserwować. Nie mam pojęcia czy Carolinę mógłbym nazwać ich najlepszym numerem. Chyba jednak Steady As She Goes najlepsze Icon_wink Ale top 3? Kto wie. Bardzo cieszy mnie pozycja 10 Pewnie wysoko w podsumowaniu wszech czasów może być skoro wyrównany został rekord o którym piszesz.
Metallici się spodziewałem, zarówno przed wydaniem płyty jak i w ostatnich tyg. gdzie The Day mozolnie pracowało w obrębie top 2 na ten wynik. Tylko po co był ten niesmaczny żart, gdy trzymałeś kilka tyg. Day poza top 10 Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.01.2009 04:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
ku3a napisał(a):10. Carolina Drama - The Raconteurs 105
Icon_eek2 Ale nisko. A jak myślałem, że to bedzie numer 1. Chyba za bardzo zwracałem uwage na ten kawałek niedoceniajac innych.
ku3a napisał(a):9. The Day That Never Comes - Metallica 108
A żeby Metallica ze 3 miesiące wcześniej wydała płytę... Pewnie dwie Metallicy były by na czele, ewentualnie gdzieś w środku było by Lao Che

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
19.01.2009 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
saferłel napisał(a):Nie mam pojęcia czy Carolinę mógłbym nazwać ich najlepszym numerem. Chyba jednak Steady As She Goes najlepsze Icon_wink
u mnie zostało zdetronizowane Icon_smile2
saferłel napisał(a):Bardzo cieszy mnie pozycja 10 Pewnie wysoko w podsumowaniu wszech czasów może być skoro wyrównany został rekord o którym piszesz.
będę musiał wymyślić coś specjalnego z okazji 1000. notowania Icon_smile2.
kurczę, powoli zaczyna do mnie docierać, że chyba naprawdę doczekam tego niezwykłego wyniku i to już za całkiem nie tak długo.
saferłel napisał(a):Tylko po co był ten niesmaczny żart, gdy trzymałeś kilka tyg. Day poza top 10 Icon_wink
Icon_lol
Cytat:Icon_eek2 Ale nisko. A jak myślałem, że to bedzie numer 1.
a więc zaczynają się te największe zdziwienia Icon_smile2
choć ja sam żałuję, że to nie jest wyżej. no ale niby kosztem kogo miałoby wejść wyżej?... :roll:
19.01.2009 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
Przydałaby się jakaś organizacja. Zacznij myśleć teraz to może nawet uda się wykupić pasmo w Trójce Icon_razz2 I zaprosisz nas wszystkich. Będziemy zapowiadali poszczególne kawałki z Podsumowania i będą konkursy, wielki tort, 1000 lat odśpiewane przez wszystkich forumowiczów i kameralny koncert Metallici. Tak będzie!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.01.2009 04:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
bardzo mi się podoba taka wizja Icon_razz
chyba wyślę wstępne pytanie do Jamesa Hetfielda Icon_wink2.
19.01.2009 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #57
 
ku3a napisał(a):Kto będzie wyżej, skoro "Carolina Drama" na dziesiątym miejscu??
Metallica x 2 oraz 7 innych utworów Icon_wink2 Icon_lol
Carolina tak jak przypuszczałem bardzo wysoko w podsumowaniu zacumowała . Bardzo sie cieszę z tego powodu.
The Day oczko wyzej niz u mnie Icon_wink2 . Ale to i tak bardzo dobry wynik , gdy spojrzy sie kiedy zadebiutowali i jak długo sie rozkręcali z tym utworem aby osiagnąć tak wiele.
Napisałem ze gdzieś blisko bedzie ANL . Tak mi wychodzi, no chyba że gdzies pomiędzy znajdzie sie jakies Lao (ktore było tylko raz na razie) Icon_wink2
19.01.2009 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
ku3a napisał(a):10. Carolina Drama - The Raconteurs 105
Powiem szczerze: podium się spodziewałem, na serio. Ale w tak silnej stawce i tak znakomity wynik osiągnęła.
ku3a napisał(a):9. The Day That Never Comes - Metallica 108
No włąśnie. Początkowo sądziłem, że może być podium. Po czym przypomniałem sobie, że miała jednak trudności w dobiciu do top 10, więc miejsce 9 uważam w tej sytuacji za znakomite. Icon_smile2
ku3a napisał(a):saferłel napisał/a:
Nie mam pojęcia czy Carolinę mógłbym nazwać ich najlepszym numerem. Chyba jednak Steady As She Goes najlepsze Icon_wink

u mnie zostało zdetronizowane Icon_smile2
A u mnie pozycja "Broken Boy Soldier" jest niezagrożona. Icon_cool2
Aro napisał(a):Metallica x 2 oraz 7 innych utworów Icon_wink2 Icon_lol
Teraz to już 1 Metallica+5 wiadomych+2X= Top 8 Icon_wink2
19.01.2009 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
8. This Is The Life - Amy Macdonald 113

Ha, jaka odmiana Icon_smile2. Taka zwykła, prosta, bezpretensjonalna piosenka, a tak może złapać i długo trzymać. Mam nadzieję, że Amy nagra jeszcze kiedyś coś równie dobrego. "This Is The Life" radziło sobie znakomicie w pierwszych miesiącach roku i myślałem, że to może być nawet podium w podsumowaniu roku. Zresztą taki wynik rok temu dawałby miejsce piąte.

7. Violet Hill - Coldplay 118

Nie będę tu wracać do tego co myślę o singlach z "X&Y", bo po co psuć atmosferę Icon_wink2. "Violet Hill" zwiastowało nową płytę i ogromnie rozbudziło mój apetyt. Skończyło się jeśli chodzi o płytę niezbyt dobrze, ale przynajmniej "Violet Hill" będzie można sobie słuchać. To jest moja pierwsza dwójka jeśli chodzi o utwory Coldplaya. W podsumowaniu mogło być nawet wyżej, bo kilka piosenek bardzo mocno walczyło i wbiegało na metę tuż po sobie. Ostatecznie jednak okazało się, że Coldplay wbiegł jako ostatni. Ale kto by narzekał, kiedy zdobywa fantastyczne siódme miejsce w podsumowaniu roku!
20.01.2009 01:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
Gary napisał(a):Teraz to już 1 Metallica+5 wiadomych+2X= Top 8 Icon_wink2
a jak teraz? Icon_smile2
20.01.2009 01:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości