Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2008
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
jeśli dobrze policzyłem, to typujecie 20 piosenek Icon_smile2. więc może być ciekawie i na pewno ktoś się zdziwi Icon_mrgreen . mnie lub bardziej Icon_mrgreen .
zaraz następna odsłona.
15.01.2009 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
16. Hammerhead - The Offspring 66

Powrót The Offspring z nową płytą, to dla mnie na pewno jedno z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku. Cieszę się z tego, że to naprawdę fajna płyta. Nie może się co prawda równać z ich najlepszymi dokonaniami, ale było nie wieszać sobie tak wysoko poprzeczki Icon_wink2. A w dodatku na płycie znalazł się jeden numer, który wszedł moich ulubionych nagrań zespołu. Akurat w tym przypadku jest to pierwszy singiel promujący album, faktycznie najlepszy kawałek w tym zestawie.

16. God Save The Queen - Sex Pistols 66

Wcześniej Sex Pistols było dla mnie jakimś mitycznym pojęciem, nazwą punkowego zespołu-legendy, którego jednak prawie w ogóle nie znałem. Ale kiedyś musiało nastąpić przełamanie i bardzo się cieszę, że w zeszłym roku nastąpiło, bo to tak naprawdę bardzo "moja" muzyka. Nie tylko kupiłem sobie płytę, nie tylko "God Save The Queen" znakomicie radziło sobie na mojej liście, ale również byłem na ich koncercie!

15. Devour - Shinedown 70

Kto wie czy Shinedown wszedłby w ogóle na moją listę z następnymi utworami i czy zainteresowałbym się płytą, gdyby nie to, że poznałem "Devour" i tak bardzo mną "zakręcił" ten numer. A poznałem go przecież tak naprawdę przypadkiem. Jechaliśmy z abd3mz razem samochodem na zlot zaprzyjaźnionego forum i zaczęliśmy puszczać rzeczy z naszych odtwarzaczy mp3. Sebastian zajrzał w swój, coś wybrał, powiedział, że to może mi się spodobać i puścił. "Devour". I taki jest efekt Icon_mrgreen . Dzięki bardzo raz jeszcze!
15.01.2009 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
No proszę, 3 lubiane przeze mnie numery. Może nie jest to ścisła czołówka i żaden z nich na mojej liście nie gościł (nawet Sex Pistols, ale to z powodu barier czasowych Icon_biggrin), ale każde mi się podobało czy też podoba (ostatnio Devour jest takim odkryciem po czasie)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.01.2009 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
a Offspringa nikt nie typował Icon_razz
15.01.2009 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
ku3a napisał(a):a Offspringa nikt nie typował Icon_razz
Raczej Aro, bo on jeden podjął się wytypowania całej dwudziestki. Icon_wink2

Hammerhead" - super. Wprawdzie u mnie dopiero na 50 miejscu, ale to mój ulubiony ich utwór.
O Pistolsach zupełnie zapomniałem, bo ten rok to jak dwa dla mnie i pewnie do tego wcześniejszego go przypisałem. Icon_smile2
"Devoura" to zupełnie się nie spodziewałem. Szukam w zakamarkach pamięci, czy ja w ogóle to znam. :roll:
15.01.2009 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
ku3a napisał(a):pewnie coś tam ujawnię jak kogoś będzie interesować, ale raczej nie wszystko.
Mnie interesuje
ku3a napisał(a):ale również byłem na ich koncercie!
Zazdroszczę. Podobnie jak Ty Sex Pistols znałem raczej tylko z nazwy, chociaż słyszałem piosenki, to raczej nie wyróżniałem żadnej. Płyta do dziś robi wrażenie.
ku3a napisał(a):I taki jest efekt
I takim łańcuszkiem przeszło do mnie by dzisiaj w końcu zadebiutować w top 30 Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
15.01.2009 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
tadzio3 napisał(a):Mnie interesuje
no ale co konkretnie Icon_razz
16.01.2009 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Wszystko Icon_mrgreen To znaczy jak najwięcej Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
16.01.2009 01:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #29
 
Gary napisał(a):ku3a napisał/a:
a Offspringa nikt nie typował
Raczej Aro, bo on jeden podjął się wytypowania całej dwudziestki. Icon_wink2
Zgadza się . Nie typowałem Icon_wink2 Ale i tak z tej trójki zdecydowanie najbardziej lubię czadowy Sex Pistols Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Devoura tak w ostatnim momencie wytypowałem i też się ciesze że wysoko Icon_smile2 , to i tak nie zmienia faktu , że będą niespodzianki.
ku3a napisał(a):pewnie coś tam ujawnię jak kogoś będzie interesować, ale raczej nie wszystko.
ja takze bym chciał wiedziec na którym bedzie M.I.A. bo nie załapie sie do TOPu . Przekonało mnie., że nie dali rady uzbierać siedemdziesięciu kilku punktów . I z tego co kalkuluje to nie uzbierali nawet 50 pkt. To dla mnie szok.....
Ale to nie jedyna niespodzianka.....
O innych niespodziankach nie bede mówił .
A będą Kuba , prawda ?? Icon_wink2 Icon_lol
16.01.2009 11:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Aro napisał(a):A będą Kuba , prawda ?? Icon_wink2 Icon_lol
Icon_mrgreen mam nadzieję. to Wy ocenicie czy czegoś się spodziewaliście czy nie Icon_smile2.
16.01.2009 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
 
Szkoda, że sumujesz tylko pierwszą dziesiątkę. Jakaś piosenka mogłaby być 1 raz na pierwszym i będzie wyżej niż ta co była 3 razy na miejscu 11.
To trochę niesprawiedliwe Icon_smile2
Ja typuje na zwycięzcę Metalllicę (The Day That Never Comes), drugie miejsce MIA a trzecie (nie wiem Icon_mrgreen )może Hydro...
16.01.2009 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Tomekk napisał(a):Szkoda, że sumujesz tylko pierwszą dziesiątkę. Jakaś piosenka mogłaby być 1 raz na pierwszym i będzie wyżej niż ta co była 3 razy na miejscu 11.
To trochę niesprawiedliwe Icon_smile2
nie, to bardzo sprawiedliwe Icon_razz. po prostu przez kilka pierwszych lat moja lista miala tylko pierwszą dziesiątkę. mógłbym co prawda robić tak jak np. tadzio3 czy stavanger czyli oddzielnie liczyć trzydziestki i dziesiątki, ale tu na przeszkodzie stają sprawy organizacyjne - na razie nie wprowadzonych do kompa wyników dalszych dziesiątek w odpowiedniej formie. ale muszę nad tym popracować.
Tomekk napisał(a):Ja typuje na zwycięzcę Metalllicę (The Day That Never Comes), drugie miejsce MIA a trzecie (nie wiem Icon_mrgreen )może Hydro...
Icon_smile2 zobaczymy Icon_smile2.
16.01.2009 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Ja się zgadzam z Tomkiem, coś mogłoby bardzo długo siedzieć na początku 2 dziesiątki, czy w ogóle być na liście nigdy nie wchodząc do top 10 i miałoby zero punktów, a praktycznie wyrosło by na wielki hit Icon_biggrin - to wielka wada tego systemu punktowego, ale z tej sytuacji chyba nie ma wyjścia z wiadomych powodów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.01.2009 03:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Aro może mieć rację jeśli chodzi o "MIA". Icon_frown Nie wziąłem pod uwagę, że jest w tym roku wysoki próg, żeby dostać się do 20stki. Choć wydawało mi się, że na początku roku operowała ona w tych samych rejonach co u mnie na liście. Z drugiej strony tu liczone są tylko dyszki, więc to też trochę zmienia postać rzeczy.
Wydaje mi się też, że za wysoko wyceniłem "The Day it never comes", bo jednak w bólach przebijała się do dziesiątki. Icon_wink2
16.01.2009 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
14. Praca za szejset - Frutti di Mare 71

Zaczęło się tak niepozornie - wejście do elpetrójkowego zestawu do głosowania. Jednakże następnego dnia był wyjazd do Płocka na koncert Lao Che, na którym to koncercie właśnie Frutti di Mare mieli wystąpić jako support. I zaczęliśmy od pytań czy słyszeliśmy już "tą 'Pracę za szejset'". No właśnie nie, nie słyszałem. Nie pamiętam w tej chwili szczegółów, ale zdaje się, że jednak dało radę przesłuchać ten numer przed koncertem, potem na samym koncercie i jeszcze chyba nawet ze 2 albo 3 razy po koncercie, bo całą grupą wspólnie spędzaliśmy wieczór i ranek. Z pewnością te okoliczności i potem ich wspomnienia miały spory wpływ na popularność na mojej liście. Poza tym, że to po prostu znakomita, wpadająca w ucho piosenka. Jeszcze raz podziękowania dla całej grupy za te wspomnienia! Icon_biggrin3

13. Sky Is Over - Serj Tankian 79

Płyta "Elect The Dead" spełniła moje oczekiwania w 100%. Gdy teraz, po kilku tygodniach niesłuchania jej, wróciłem i przypomniałem ją sobie, utwierdziłem się, że jest znakomita i że zasłużenie osiągnęła tak dużo u mnie i tak długo się utrzymywała w dziesiątce. W pewnym momencie jednak czegoś mi brakowało - takiego naprawdę dużego przeboju. I w końcu przyszedł, nieoczekiwanie i niespodziewanie, bo przecież "Sky Is Over" znałem już od dawna, a jednak mnie nie zachwycał. Niesamowite jest to jak wiele ten utwór osiągnął nigdy nie... dochodząc do podium!! Przy punktowaniu tylko w pierwszej dziesiątce, to naprawdę wielkie osiągnięcie.
17.01.2009 03:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #36
 
ku3a napisał(a):15. Devour - Shinedown 70
Jechaliśmy z abd3mz razem samochodem na zlot zaprzyjaźnionego forum i zaczęliśmy puszczać rzeczy z naszych odtwarzaczy mp3. Sebastian zajrzał w swój, coś wybrał, powiedział, że to może mi się spodobać i puścił. "Devour". I taki jest efekt Icon_mrgreen . Dzięki bardzo raz jeszcze!
Icon_biggrin3
Proszę bardzo. Icon_smile2 Cieszę się, że tak Ci spodobał ten utwór i dzięki temu mogę się pochwalić, że to przeze mnie był u Ciebie na pierwszy. Icon_mrgreen Wcześniej to się zdarzało tylko u kajmana.

Frutti bardzo, bardzo ładnie!
17.01.2009 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Teraz dwie piosenki, które nigdy mi za bardzo nie leżały, ale jak już to wybieram Frutti.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.01.2009 12:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
ku3a napisał(a):Płyta "Elect The Dead" spełniła moje oczekiwania w 100%.
Wprawdzie ja żadnych oczekiwań nie miałem, ale poznałem ją niedawno i naprawdę warto było.
Bardzo ładny wynik "Sky is Over"!

Pozostało 12 kart do odkrycia. Icon_smile2
17.01.2009 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #39
 
Cytat:Pozostało 12 kart do odkrycia. Icon_smile2
i praktycznie same asy Icon_smile2

.
17.01.2009 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #40
Re: podsumowanie 2008
aj, jak to się stało, że trafiłam tu dopiero teraz?...
piszę po przeczytaniu tylko pierwszego postu Kuby, bo chciałam sobie zatypować czołówkę Icon_biggrin3.
ja bym powiedziała, że na dwóch pierwszych miejscach Lao Che - i tak np. na 1 Bóg zapłać, a na drugim Hydro, a na trzecim miejscu Five Finger Death Punch... Ale zaraz dalej następne Lao powinno być. Szklana na przełomie roku była chyba, więc raczej nie tak wysoko wyląduje... (?)
[zaraz zobaczę co tam dalej pisaliście...]

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
17.01.2009 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości