Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glee Cast
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Glee Cast
#67 Don't Stop Believin'
#58 Somewhere Only We Know
#12 Friday
#24 Rumour Has It/Someone Like You
#102 Do They Know It's Christmas?
#42 Glad You Came 3t
#26 Smooth Criminal 1t
#27 Somebody That I Used To Know 1t
#141 The Scientist
#149 Don't Speak
#07 Just Can't Get Enough 8t (#74 @ 2013)
#34 I Love It 1t
#46 Creep 2t
#41 Wannabe 1t
#42 Bye Bye Bye/I Want It That Way 1t
#18 If I Die Young 2t
#56 Applause
#?? Let It Go
#?? Bitch
#?? I Want To Break Free
#20 Uptown Funk

P.R.Z. X-Mas Chart:
#12 Hanukkah, Oh Hanukkah

Niestety, mam niepełne dane... No i na pewno utwory byłyby wyżej, gdybym oglądał regularnie od początku. A nie, kilka lat później...
14.10.2017 12:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Glee Cast
nic, zero, null, dobrze, że to już dawno zdechło

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.10.2017 10:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Glee Cast
Nie zgadzam się. Bardzo mi się spodobał ten serial. Co prawda z tych wykonań trzeba było porządnie wyłuskać, by coś znaleźć, ale... Lea Michele dawała czadu.
16.10.2017 12:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Glee Cast
ich miałkie covery dały podłoże pod sukces the chainsmokers i podobnych muzykopodobnych tworów; serialu nie komentuję -- widziałem dwa odcinki i nie porwały mnie, ale nie przeszkadzał mi zupełnie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.10.2017 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: Glee Cast
(16.10.2017 01:41 PM)AKT! napisał(a):  ich miałkie covery dały podłoże pod sukces the chainsmokers i podobnych muzykopodobnych tworów

Hmm, mógłbyś to rozwinąć? O Chainsmokers wiem tyle że istnieją i grają jakieś electro-pomyje, ale to raczej istniałoby bez Glee? ;p

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
16.10.2017 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: Glee Cast
glee zrobiło komercyjny grunt pod takie granie w pierwszym szeregu amerykańskiej popkultury
oczywiście było wiele innych czynników, które doprowadziły do takiej ewolucji radiowego brzmienia, ale myślę, że to był jeden z nich; oczywiście sieczka i banał zawsze były obecne w głównym popowym obiegu, ale zwykle były podawane w sposób barwny i humorystyczny, niosły ze sobą wartość jakiegoś rodzaju; w przypadku czy glee, czy chainsmokers rozwodniono brzmienie, podano je w możliwie najbardziej nieinwazyjnej formie, nie rekompensując tej utraty wyrazistości czymkolwiek -- tzn. u glee to mógł być serial, ale stricte muzycznie to taki sam przypadek; chainsmokers udało się zrobić jeden przyzwoity numer z coldplay i ogólnie formalnie poza brakiem ambicji i oryginalności trudno im cokolwiek zarzucić, bo słuchałem płyty i byłem zaskoczony, bo trzymała się kupy; ale jednocześnie te numery w radiu dostały niewspółmiernie wysoki airplay -- wstrzeliły się w trend, ale też wyznaczyły taką drogę dla dziesiątek kolejnych budżetowych nibygwiazd; ładnie tę sprawę opisał swego czasu kamil babacz na porcysie:
http://www.porcys.com/playlist/chainsmok...ey-closer/

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.10.2017 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Glee Cast
Tylko dziwnym trafem miałem na liście ponad 20 utworów z Glee, a od Chainsmokers żadnego...

Hmm. Ale może jednak faktycznie dzisiejsza muzyka jest gorsza niż ta z lat dziewięćdziesiątych?

Z drugiej strony, gdy widzę pewne utwory na Twojej liście, Konradzie, to nie wiem, czy powinieneś być ekspertem od oceniania Chainsmokers Icon_wink
17.10.2017 10:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: Glee Cast
Wszystkie utwory na mojej liście są lepsze od czegokolwiek, co zrobiono dla Glee czy nagrało Chainsmokers.

Nie uważam, że dzisiejsza muzyka jest gorsza niż w latach 90. Mainstream jest gorszy, chociaż też nadal na szczęście miewa przebłyski. Ale łatwo popaść w takie myślenie jak wciąż uważa się, że rock > hip-hop, mimo że w 2017 roku hip-hop >>>>>>> rock.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.10.2017 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Glee Cast
Wiesz, każdy będzie uważał, że utwory z jego listy są najlepsze na świecie Icon_lol
Niemniej jednak dla mnie takie "Feels" to w sumie tylko poziom, no może dwa wyżej, a ta Charli XCX z Twojej listy to już co najwyżej pół poziomu. Może potencjał dziwczyna ma, ale IMO go marnuje.

AKT! napisał(a):mimo że w 2017 roku hip-hop >>>>>>> rock
Pewnie gdy znajdzie się niszę... Ale ogólnie to ja widzę powtarzające się motywy w "stylu SWAG" a la French Montana. I co w tym jest takiego cool - nemam pojma...
17.10.2017 11:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: Glee Cast
Charli to najlepszy mejnstrimowy pop w ostatnich kilku latach. Ma styl, świetną produkcję, dystans i melodie <3 No bo sorry, ale która inna topowa wokalistka kuma się zarówno z Sophiem jak i z Yasutaką Nakatą. A ci panowie mimo upływu lat, nadal potrafię czarować.

prz_rulez napisał(a):Pewnie gdy znajdzie się niszę... Ale ogólnie to ja widzę powtarzające się motywy w "stylu SWAG" a la French Montana. I co w tym jest takiego cool - nemam pojma...
Sorry, ale French Montana to nie jest jakikolwiek wyznacznik jakości hip-hopu xD kiedyś był Nelly, teraz jest French Montana; zero przełożenia na to, co reprezentuje sobą gatunek; no i hej, nie możesz oczekiwać od rapu tego samego, czego oczekiwałbyś od rocka; stylistyka jest inna, więc i motywy są inne, i sposób budowania utworów, i przekaz; no i swag to trochę outdated concept xD zatrzymałeś się gdzieś circa 2010 w najlepszym razie xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.10.2017 01:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Glee Cast
Ale tych French Montanów są setki... co najmniej.
AKT! napisał(a):no i swag to trochę outdated concept xD zatrzymałeś się gdzieś circa 2010 w najlepszym razie xD
No tak, teraz jest swang.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.10.2017 01:45 PM przez prz_rulez.)
17.10.2017 01:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: Glee Cast
nie, swang to co innego zupełnie xD

sprawdź sobie danny'ego lepiej:

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.10.2017 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Glee Cast
I to jest całkiem miłe retro (no, ale właśnie - znowu RETRO) zaskoczenie. Problem w tym, że choć gość dotarł do top 20 albumów na Billboardzie, to niestety nie jest pierwsza rzecz z hip-hopu A.D. 2017, na którą się trafia...
A 15 lat temu trafiało się na pierwszym miejscu na Eminema, który dawał czadu. Nawet, jeśli wtedy nie zawsze się to doceniało.
17.10.2017 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #14
RE: Glee Cast
retro? Icon_lol w jakim sensie?

eminem zawsze był raperem-celebrytą dla dzieciaków; robił wrażenie, kiedy miało się 12 lat

tak jak pisałem, problem nie jest z muzyką, ale z mejstrimem, który coraz bardziej szoruje doły, choć trzeba mieć uszy i głowę otwartą, bo wciąż zdarzają się fajne rzeczy -- chociażby singiel maroon 5 z szą

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.10.2017 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Glee Cast
Muzycznie jest moim zdaniem dosyć późnoninetiesowy. No i oczywiście klip.
Nie zgodzę się z Eminemem, no, poza faktem, że był celebrytą. Ale tak wyszło.
Co do Maroona, wolę ten utwór od kilku ostatnich singli, ale gdzie temu do pierwszych ich dokonań...
17.10.2017 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości