Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Madness - The Liberty Of Norton Folgate
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Madness - The Liberty Of Norton Folgate
[Obrazek: 1905838.jpg]

Niespodzianka. Tak mogę napisać o tej płycie po jej kilkukrotnym odsłuchaniu. Kto by się spodziewał, że jedną z ciekawszych pozycji w roku 2009 jaką dane mi było usłyszeć jej album z nurtu pop/ska z wieloma odniesieniami do lat 70 i początku 80, stworzony w dodatku przez projekt, który lata swojej chwały ma dawno za sobą, a ostatnio nagrał studyjny album dokładnie 10 lat temu.
Być może nazwa Madness mówi Wam więcej niż mi. Ja kilka razy w mniej lub bardziej świadomy wpadałem na ich stronę na wikipedii (szukając jakiś popowych grup do odsłuchu - ale nigdy nie skorzystałem z ich oferty), a najbliższy ich kontakt z moją osobą to płyta vinylowa The Best Of, którą w swojej kolekcji ma mój tata.

The Liberty Of Norton Folgate uderza swoim nieskrępowanym podejściem do popu w 21 wieku. Zero nowoczesnych rozwiązań, muzyka absolutnie old-fashioned, pewnie wszystkie ich płyty, nawet te, które odniosły ogromny sukces pod koniec lat 70 brzmią tak samo.
Może takiego hmm paradoksalnie ŚWIEŻEGO materiału było mi trzeba? Madness nie boją pisać się cholernie przebojowych numerów, które zapadają w pamięć już po pierwszym odsłuchaniu. Mistrzostwo to Idiot Child, That Close i Dust Devil.

Pozycja zdecydowanie nieobowiązkowa, ale dla bardziej ''umelodyjnionych'' userów naszego forum może okazać się miłą niespodzianką.
Oficjalna premiera nastąpi 2 marca, ale płyta jest już w sieci od 25 grudnia - co zdaje się potwierdzać, że nowego Madness nikt nie brał na poważnie.

1. "We Are London" 3:40 (Smyth)
2. "Forever Young" 4:36 (McPherson)
3. "Dust Devil" 3:44 (Thompson/Woodgate)
4. "The Liberty of Norton Folgate" 10:10 (McPherson)
5. "Sugar & Spice" 2:52 (Barson)
6. "Clerkenwell Polka" 4:20 (Smyth)
7. "Bingo" 4:06 (Thompson/Barson)
8. "Rainbows" 3:22 (McPherson/Smyth)
9. "That Close" 4:10 (McPherson/Foreman)
10. "MK II" 2:22 (McPherson/Smyth)
11. "Idiot Child" 3:18 (Thompson/Barson)
12. "On The Town" (featuring Rhoda Dakar) 4:32 (Woodgate/Barson)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.01.2009 08:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Podziwiam tatę melomana!
A Madness... hmm.. słyszałem jakiś fajny kawałek bodajże z końca lat 70-tych.
07.01.2009 09:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
prz_rulez napisał(a):Podziwiam tatę melomana!
A Madness... hmm.. słyszałem jakiś fajny kawałek bodajże z końca lat 70-tych.

Heh, nie wiem jak stoi u niego Madness na dzień dzisiejszy, ale nawet zainteresował się trochę gdy zobaczył, że go słucham. Tak na co dzień udaje, że odcina się od tych gwiazd lat 80 i 90, teraz katuje Pink Floyd i wszystko co z nimi związane, ale czasem widzę, że wróci do płyty Madonny, coś od Tiny Turner, DM puści...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.01.2009 09:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
A pisałeś coś swego czasu o Ani... Icon_wink2
07.01.2009 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Tak, dokładnie. I cóż mogę dodać? Na pewno nadal bardzo lubi ten jej krążek, ale już na tyle się w niego słuchać, że nie słychać go w naszym domu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.01.2009 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #6
 
Madness w moim podsumowaniu wszechczasow listy z singlem "Time" z 86 roku sa na m 49. ale dlugo byli w pierwszej dzisiatce zdobyli 838 pkt, 27 tygodni na liscie, to wtedy bylo bardzo duzo...jesli w tegorocznym podsumowaniu Mark Knopfler na 1. ma 727 pkt... zadne nagranie z 2008 nie wiejdzie do pierwszej 50-tki nawet...
A Time mi sie wtedy strasznie podobal...niezle nagranie

https://radio-orbit.pl/
08.01.2009 11:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
Pierwsze słyszę. Rzucasz linkiem Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.01.2009 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Przykro mi, znalazłem sporo linków, ale wszystkie zostały usunięte. W ciągu kilkunastu godzin spróbuję coś zdziałać jeszcze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.01.2009 04:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
A, to sam sobie znajdę *foch*

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.01.2009 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
tu[ powinna być ta płytka Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.01.2009 10:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
51 mb....hmm 5 więcej niż moja wersja, ale to chyba nie oznacza jakości 192 :/ Muszę poczekać na jakiś wyciek, który nastąpi bezpośrednio przed wydaniem płyty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.01.2009 10:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
A dziękować. Mi 192 kb/s niepotrzebne. Chcę jedynie przesłuchać Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.01.2009 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości